Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 2.0 SDI] Pomóżcie zdemontować tylne tarcze ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 2.0 SDI] Pomóżcie zdemontować tylne tarcze ;)
Autor Wiadomość
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



  Wysłany: Wto Paź 09, 2012 22:03   [R600 2.0 SDI] Pomóżcie zdemontować tylne tarcze ;)
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam. Mam problem z odkręceniem tylnej tarczy. W sumie to nie wiem jak to zrobić. Ściągłem dzisiaj zacisk, który okazał się zapieczony i wymieniłem tulejki (te takie ruchome) i okazało się, że tylna tarcz jest krzywa, bo czuć wibracje przy hamowaniu i słychać z tyłu dziwne dźwięki. Ogólnie to tyna część tarczy, której nie widać jest skorodowana, czyli zacisk hamował tylko jedną stronę. Wiem jak zdjąć zacisk i mocowanie zacisku bo do tego już doszedłem, ale się ciemno zrobiło i dałem sobie spokój na dzisiaj. Zostały dwie śróbki na krzyżak na tarczach, które zamieszczam na zdjęciu poniżej (swoją drogą bardzo sfatygowane :???: jakby nie szło przykręcić nowych jak stare są wyjechane) i średnio widze ich odkręcenie. Później pod kapselkiem znalazłem nakrętkę 32 z zabezpieczeniem. Mechanikiem nie jestem, a nie chce żeby mnie jutro znowu noc zastała. Tarcz nie ma rantu i ma 9 - 9,5 mm i planuje ją przetoczyć i wymienić klocki na tyle. Proszę powiedzcie mi co mam odkręcić, żeby zdemontować tarcze? Znalazłem na forum tylko opis demontażu przednich tarcz i to z innych modeli, zdjęcie tez zamieszczam z tego opisu i zamieszczam je tylko poglądowo. Z góry dzięki za pomoc, pozdro :mrgreen:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 09, 2012 22:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Paź 09, 2012 22:25   

Ja u siebie waliłem młotkiem i punktakiem od boku, zerwałem w jednej śrubie łeb, musiałem nawiercić i przegwintować.

Tu masz filmik:
http://www.youtube.com/wa...d&v=YxQk7Pz_vfc

Angielski bardzo prosty, a nawet jak nie znasz, to samo patrzenie wystarczy ;)
Poza tym Eric na swoim kanale ma pełno filmików z Hondą Accord - dużo rzeczy można podpatrzeć.
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 07:59   

Ja polecam po prostu wiertarkę , rozwal te śruby, zdejmij tarcze uderzając w nią młotkiem , tylko nie 5 kilowym i nie z całej siły, bo łożysko uszkodzisz .

wcześniej oczywiście trzeba zdjąć jarzmo zacisku , czyli ta część w którą wchodzą klocki .

wcześniej możesz sobie to zapryskać WD-40

Nie potrzebujesz tych śrub ponownie , oczywiście możesz je jakoś wykręcić i nagwintować jednak wiele aut jeździ bez takich mocowań, one niczemu nie służą prócz tego że przy zakładaniu koła tarcza się nie rusza i widać "dziurki", jednak u nasz mamy szpilki więc po kłopocie
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 08:24   

miałem ten sam problem, rozwierć je cienkim wiertłem, potem wybił (zniszcz szeroki łebek) tarcze zejdą, w zwrotnicy możesz zupełnie przewiercić pozostałość po śrubie ew. sprawdź czy nie dasz rady wykręcić jej od tyłu np kombinerkami...

ja przewierciłem na wylot, oczyściłem gwint i dałem bardzo podobną śrubę tylko dłuższą i tył złapałem ją nakrętką, więc jest jak było tylko w innej formie,

zlej od tyłu WD i pukając delikatnie zejdzie, tam rzeczywiści dużo rdzy może być :)

co do toczenia sprawdź czy się opłaci (chyba że zrobisz sam) u mnie chcieli za przetoczenie 2ch sztuk 70zł, za 110zł mozna już kupić dwie nowe... JP ale na tył to cudów nie trzeba i tam to auto hamuje przodem :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 22:03   

Dzięki panowie, tarcze zdemontowane. Nic trudnego, jak sie wie jak to sie robi. Toczenie mam za darmo, bo brat jest tokarz CNC. Dzieki za wszelkie podpowiedzi, wszystkie sie przydały. Pozdrawiam :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Jak zdemontować mechanizm zamka??
seyfer Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Wrz 07, 2008 23:35
seyfer
Brak nowych postów [R600] Panel od nawiewów i zegarka jak zdemontować
latajacy_mike Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Maj 25, 2009 15:42
thef
Brak nowych postów [R600] Włamanie do auta - pomóżcie co teraz
Armandoo Rover serii 600, Honda Accord 12 Sro Cze 01, 2011 23:08
filo
Brak nowych postów [R600] Problem z Turbiną? Proszę pomóżcie:(
bolo6310i Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Sty 05, 2008 22:42
Brt
Brak nowych postów [R600] Kody błędów 29 i 64. Pomóżcie szybko!
karino Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Kwi 10, 2010 10:47
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink