Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] - Komputer pokładowy nie wyświetla informacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: MaReK
Sob Paź 27, 2012 12:11
[R75] - Komputer pokładowy nie wyświetla informacji
Autor Wiadomość
dadunia8989 



Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 2



  Wysłany: Pią Paź 26, 2012 21:36   [R75] - Komputer pokładowy nie wyświetla informacji
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Siemanko to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich rowerzystów:))) jak w temacie komputer pokładowy nie wyświetla mi żadnych informacji tzn wygłąda jakby po prostu nie działał ale dziwne jest to że co jakiś czas gdy jade słychać specyficzny dzwięk jakby właśnie komputer informował o jakimś problemie ,,,, jeżdże tym rowerkiem(rover 75 1.8T 150km 2003r.) od niedawna i komp od razu nie działał...czy mam sie bać i co mógłbym zrobić nawet niewiem czy jest do niego jakiś bezpiecznik i gdzie... dodam jeszcze ,że zauważyłem że ten dżiek jest przeważnie przy przyspieszaniu... mieszkam w uk i mechanicy są tu strasznie drodzy ,,, please o pomoc z góry dzięki pzdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 21:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Paź 26, 2012 21:45   

Możesz pokazać jakieś foto, bądź krótki filmik. Nie mogę zinterpretować co masz na myśli pisząc "specyficzny dźwięk" gdyż mi na kompie fakt się wyświetlają komunikaty lecz bez dźwięku . Podaj więcej szczegółów a postaramy się pomóc .


AAA i popraw nazwę tematu zgodnie z regulaminem :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Paź 26, 2012 23:29   

dadunia8989 napisał/a:
komp od razu nie działał.
a masz komputer pokładowy ?, jest przycisk na manetce kierunków ?.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 12:16   

SeniorA napisał/a:
Cytat:
dadunia8989 napisał/a:
komp od razu nie działał.

a masz komputer pokładowy ?, jest przycisk na manetce kierunków ?.

Otóż to, pytanie jest czy komputer pokładowy w ogóle jest na zegarach.
Może masz manetkę, bo ktoś kiedyś planował upgrade wyposażenia auta, lub miał kiedyś sprawne zegary z wyświetlaczem i założył zegary bez wyświetlacza. Ale wtedy, bez odpowiedniej ingerencji miałbyś "ERR" na wyświetlaczu małym, w miejscu kilometrów dziennych (TRIP1), chyba że downgrade odbył się dla dwóch modułów (LSM) świateł i IPK(zegarów).

Inna opcja, też prawdopodobna, taśma łącząca wyświetlacz LCD z PCB zegarów odkleiła się w miejscu styku np. masy. Wyświetlacz nie dostaje zasilania. Komunikat dźwiękowy, który przychodzi mi do głowy może być związany ze "speed limit", po przekroczeniu prędkości ustawionej wcześniej przez kogoś, po prostu daje znać "beep"em.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
dadunia8989 



Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 2



Wysłany: Sob Paź 27, 2012 14:14   

Tak mam na manetce przycisk do załączenia komputera jest narysowany:)) i jest wyświetlacz nad zegarami :)) ten dżwięk żeczywiście może być spowodowany przekroczeniem prędkości ponieważ daje znak przeważnie gdy przekraczam 2tys. obrotów więc teraz pytanie gdzie może znajdować się ta taśma ,jak mogęsie do niej dobrać:)) i czy może jest jakiś bezpiecznik do kompa jeżeli jest to gdzie mogę go zlokalizować przepraszam jeżeli piszę niezrozumiale ,ale to jest mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum:)) staram się:)) pozdrawiam i wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc:)) ROVER żądzi
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 15:54   

dadunia8989, Czyli masz rozwaloną taśmę od wyświetlacza. Ja tak miałem że na końcu to już tylko kolory były wyświtlane i żadnych ikon czy napisów. Kup używany licznik z komputerem i przełóż pamięć Eprom na swoją. Najlepiej kup licznik z tym samym oznaczeniem lub stary z 99-00

Co do prędkości to potwierdzam sam jak uwalony wyświetlacz to dawało takie efekty. Pewnie sam nie wiedząc o tym ustawiałem limit
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 22:23   

dadunia8989 napisał/a:
ten dżwięk żeczywiście może być spowodowany przekroczeniem prędkości ponieważ daje znak przeważnie gdy przekraczam 2tys. obrotów

Nie wiąż go z obrotami, a z prędkością. Obserwuj licznik kilometrów/mil na godzinę i sprawdź w którym momencie usłyszysz magiczne "dong".

dadunia8989 napisał/a:
gdzie może znajdować się ta taśma ,jak mogęsie do niej dobrać:))

Musisz wyjąć na stół zegary. Odkręcasz dwa wkręty od blendy znajdującej się nad zegarami (daszek).
Następnie delikatnie musisz wysunąć zegary i odpiąć dwie wtyczki o patencie BMW, czyli ściśnij/przesuń/wysuń. Są one zlokalizowane na krańcach zegarów (lewa/prawa) strona.

Jak już je wydostaniesz, idź z nimi do ciepłego pomieszczenia i daj się plastikom rozgrzać do temp. pokojowej. Delikatnie zdejmij szybkę z zaczepów uważając na to, aby nie złamać przycisku do resetu kilometrów dziennych. Potem zdejmij plastikowy czarny kołnierz i trzymając odwrócone zegary na kolanach (dalej patrz aby nie ułamać przycisku w/w) odkręć kilka srebrnych śrub typu torx.
Odwróć zegary i delikatnie trzymając za koniec każdej wskazówki, narzędziem o kształcie Y podważaj do góry wskazówkę w miejscu jej mocowania. One są montowane na klej/pastę ale spokojnie zejdą przy użyciu niewielkiej siły. Przytrzymuj drugi koniec, aby Ci się palec nie omsknął i żeby Ci się licznik nie rozkalibrował. Jak już zdejmiesz wskazówki, zdejmij cyferblaty. Kolejny raz odwróć licznik. Na brzegach (na łukach) będziesz miał zaczepy, które musisz wcisnąć aby biały plastik zeskoczył z czarnego. Następnie w gniazdach wtyczek znajdziesz kolejne zaczepy, które musisz ścisnąć płaskim małym śrubokrętem, aby plastik zszedł. Powinna się Twoim oczom ukazać elektronika. Przyjrzyj się dokładnie, będą wystawać 4 blaszki metalowe, które także musisz ścisnąć i wysunąć. To mocowanie tego małego wyświetlacza. Wystarczy aby tylko płytka zeszła, nie musisz go wyjmować w całości. Następnie znowu odwróć zegary i odepnij wyświetlacz LCD z zaczepów. Podważ go ostrożnie z każdej strony śrubokrętem. W taki sposób płytka PCB zejdzie z plastików i jak kolejny raz odwrócisz zegary dotrzesz do wyświetlacza, taśmy oraz kości eeprom, o której wspomniał kolega dukat11.

Jeśli jesteś mistrzem lutownicy i masz taką z regulowaną temperaturą, możesz próbować taśmę i połączenia pod nią ożywić. Trudna to operacja, ale nie jest niemożliwa do wykonania. Za pierwszym razem pewnie Ci się nie uda, więc możesz śmiało kupić drugi zestaw zegarów, ze sprawnym wyświetlaczem i spróbować zrobić tak jak radzi kolega dukat11. Chyba, że masz tam magików z interfejsami diag, T4 itp. to możesz próbować to robić bezinwazyjnie, ale tak jak opisał to dukat11 zrobisz najprościej.

Kość eeprom znajduje się po tej samej stronie co wyświetlacz. Ma oznaczenia 93S56 i jest do góry nogami niż inne. Więcej na temat programowania kości i jej zdejmowania znajdziesz na naszej klubowej stronie pod adresem http://www.roverki.pl/zro...dowy-w-r75.html w artykule kolegi roadking.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lis 06, 2012 13:46   

Nie koniecznie taśma, za nim wykręcisz zegar zresetuj auto tzn odłącz akumulator na przynajmniej 30 minut obie klemy, nastepnie podłącz akumulator i sprawdź, mi to wystarczyło.

Lub taką instrukcje znalazłem kiedyś: Otwórz wszystkie klapy i drzwi, odłącz akumulator zaczynając od minusa, czekaj 20 minut, podłącz akumulator zaczynając od plusa
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 13:54   

zedziczek napisał/a:
Nie koniecznie taśma, za nim wykręcisz zegar zresetuj auto tzn odłącz akumulator na przynajmniej 30 minut obie klemy, nastepnie podłącz akumulator i sprawdź, mi to wystarczyło.

A jaki miałeś objaw początkowy?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lis 06, 2012 14:14   

okno wiadomości nie aktywne i brak reakcji na przycisk, ale taki problem pojawiał się innym, ja tylko użyłem ich sposobu :)

Powodu niestety nie udało mi sie określić ponieważ dwa wydażenia miały miejsce w tym samym czasie, pierwsze wstawiłem led do świateł cofania, a drugie to woda z deszczu przedostała sie przez plastikowy kołek mocujący listwe ozdobną tylnej szyby ( co jest normą w 75 i zt :) ) i kapała na przewód od głośnika czujnika cofania a potem spływała do sterownika ECU kontroli czujników parkowania, takie moje spostrzeżenia :)

Led wyciągałem i wkładałem ale okno wiadomości nie zawiesiło sie ponownie, a zalania ecu czujników parkowania już nie chciałem sprawdzać ;)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 18:43   

Może podwiesił się sam przęłącznik na manetce?
A w Twojej sytuacji dolny wyświetlacz, ten z kilometrażem i temperaturą działał?
Podświetlenie zegarów działało? Prędkościomierz, obrotomierz?

Fabryczny czujnik parkowania ma wysyła sygnał na IPK, który informuje Cię dźwiękiem podczas zbliżającej się przeszkody. Może rzeczywiście jakieś zwarcie, które uniemożliwiało dotarcie sygnału z przełącznika, chociaż to dwie różne trasy ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lis 06, 2012 20:30   

raczej nie przycisk :) bo to co przeszedł po tym jak się nic nie pokazało w oknie to by mu pomogło ;) jak mówiłem to w miare częsty przypadek, a metoda którą podałem podziałała, w ciągu trzech lat miałem tylko raz tak i mam nadzieje że tak pozostanie :)

reszta działała podświetlanie zegarów także
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:23   

zedziczek napisał/a:
ak mówiłem to w miare częsty przypadek, a metoda którą podałem podziałała, w ciągu trzech lat miałem tylko raz

Nie ogarniam ;) To jednak częsty, czy miałeś tak raz ;)

Ja na tyle wyświetlaczy ile rozebrałem i zepsułem (9), miałem tak tylko wtedy kiedy LCD odpadało od PCB. Albo wyświetlanie szczątkowe, albo wypalone LCD (do wymiany) albo martwe całkowicie *brak zasilania na LCD. Na te bolączki nie pomoże jednak odłączanie zasilania ;)

Zwarcie w module może tak się zachować i do utraty zasilania będzie działał nieprawidłowo.
No ale niech kolega, który ma problem opisze, czy to pomogło. Może też ma powódź w aucie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Lis 07, 2012 19:47   

Ja miałem raz, ale informacje o tym znalazłem na forach bo inni też tak mieli :) jak już mówiłem ja nie wymyśliłem tego rozwiązania, jedynie mogę powiedzieć że u mnie to podziałało :) łatwiej zresetować ecu najpierw niż rozbierać licznik ;) chociaż mnie to czeka teraz bo chce zmienić diody na niebieskie w środkowym okienku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Komputer pokł.nie wyświetla wszystkich komunikatów
MiReK Rover serii 75, MG ZT 35 Sob Lut 09, 2013 22:52
MaReK
Brak nowych postów [R75] Komputer pokładowy
kris987 Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Gru 01, 2011 11:33
21matys
Brak nowych postów [R75] Komputer pokładowy - IPK
jarko Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Gru 11, 2010 14:34
dukat11
Brak nowych postów [K] [P] Komputer Pokładowy
Erczixx Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Sty 10, 2016 21:08
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Komputer pokładowy
Koenig Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Wrz 24, 2015 07:37
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink