Forum Klubu ROVERki.pl :: Zestaw narzedzi, klucze itp
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw narzedzi, klucze itp
Autor Wiadomość
ArO 




Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 315
Skąd: Kielce

Rover 200

  Wysłany: Pią Lis 30, 2012 19:43   Zestaw narzedzi, klucze itp

hejka mechanicy amatorzy :mrgreen:

Mam dosc ubogi zestaw kluczy w garazu bo wiekszosc gdzies sie zapodzialo albo w inny niewyjasniony sposob ulotnilo :lol:
Potrzebuje pomocy w poszukiwaniu jakiegos niedrogiego i w miare trwalego zesawu kluczy. Pomozecie? :)

Na allegro takie cos znalazlem zestaw coval-a
_________________
R200 98'' 1.4 Si
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 30, 2012 19:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 19:51   

Naprawdę tyle wysiłku kosztuje wpisanie w wyszukiwarkę "zestaw kluczy", ze łatwiej nowy temat stworzyć?

http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49317
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
hertz25 




Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 20:15   

ten zestaw covala co pokazales to niedawno kupywalem i moge polecic :ok:
_________________
....special stereo system ....
 
 
ArO 




Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 315
Skąd: Kielce

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 20:27   

Pływaku szczerze to nie spodziewałem sie takiego tematu tu :D
_________________
R200 98'' 1.4 Si
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 20:52   

ArO napisał/a:
Pływaku szczerze to nie spodziewałem sie takiego tematu tu :D


No faktycznie pytanie o zestaw kluczy na forum stricte motoryzacyjnym to coś niezwykłego :lol:

hertz25 napisał/a:
ten zestaw covala co pokazales to niedawno kupywalem i moge polecic :ok:

Co robiłeś?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
PawelSki99 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 21:09   

Mój ojciec już od kilku lat używa narzędzi firmy "LUX-TOOLS"(professional) i powiem szczerze są rewelacyjne. Praktycznie żadnych oznak zużycia, a ma je już z 6-7 lat. Używane są praktycznie cały czas gdyż zajmuję się serwisem maszyn rolniczych. Jak była potrzeba to i rurkę metrową się na nie zakładało i wytrzymywały :) Grzechotki też bardzo porządne i mocne.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 30, 2012 21:44   

http://forum.roverki.eu/v...p=532871#532871 do tej pory wszystko całe i nie wyrobione, a wymieniłem nimi już sporo w swoim R75 - sprzęgło, łożyska, itp. http://forum.roverki.eu/v...p=641186#641186 jak również w innych samochodach. Kolega ma taki sam zestaw i również 0 zastrzeżeń.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 01, 2012 09:52   

ja używam yato:
http://allegro.pl/zestaw-...2806858416.html
bardzo podobnego do tego i też polecam ;)
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Gru 01, 2012 10:42   

ArO, myślę że taki zestaw powinien wystarczyć.Ja do tematu napraw i kompletowania narzędzi podszedłem tak: nabyłem grzechotkę w miarę dobrą za około 100 pln, a potem w miarę potrzeb dokupowałem nasadki.w ten sposób nie mam kompletu nasadek gdzie większość w życiu nie będzie użyta a tylko takie które są naprawę potrzebne.Tak samo z kluczami płasko-oczkowymi, płaskimi grzechotkami itp.Na bierząco w miarę potrzeb dokupuję to co jest mi potrzebne. W ten sposób mam zestaw dobrej jakości narzędzi.Poza tym nie stać mnie na to aby tanio kupować
 
 
 
bundylp 




Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 01, 2012 10:59   

W zeszłym roku kupiłem zestaw kluczy firmy Honiton. Jestem z nich baardzo zadowolony. Nie miałem styczności z innymi markami ale jak dla mnie wytrzymałość grzechotek (zwłaszcza małej) jest imponująca. W ofercie jest zestaw w czarnej lub zielonej walizce różnica (jeśli dobrze pamiętam) 4 elementów.

http://allegro.pl/zestaw-...2808889922.html
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
ArO 




Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 315
Skąd: Kielce

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 01, 2012 12:05   

zastanawiam sie miedzy wlasnie honitonem a tym co apples zaproponowal :D jesli mowi, ze sa wytrzymale to nie widze sensu chyba przeplacac
_________________
R200 98'' 1.4 Si
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 02, 2012 00:09   

Mam Honitona "zielonego" już ze dwa lata.
Fakt, grzechotki nadzwyczaj wytrzymałe.
Jednak mała grzechotka padła niedawno a raczej sam ją załatwiłem gdyż chciałem ja przesmarować więc odkręciłem jedną małą śrubkę na torxa i się zapadka przestawiła.
Obecnie grzechotka tylko odkręca. Żeby to naprawić trzeba ją rozebrać odcinając nit który jest z przełączaniem lewo prawo.
Jeden torx, chyba 15 się ukręcil ale przesadziłem i dlatego. Problem żaden, kupujesz nowy , wybijasz stary z oprawki i po problemie.
Z czasem z dużej grzechotki poluzowała się i zaczęła się zsuwać ta guma/rączka.
Ale nawet lepiej bo ściągając ją można sobie zrobić dłuższe ramię dokładając długą nasadkę i przedłużkę.
Ogólnie jestem zadowolony.
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 02, 2012 09:26   

Witam
Jeżeli do domowego użytku to polecam ten zestaw :
http://allegro.pl/zestaw-...2805518370.html
Zakupiłem go pół roku temu. Grzechotki bardzo dobre. Firma niemiecka. Sprzęt ma bardzo dobry. Używamy w firmie szlifierek oraz wiertarek i pomp Euroteca i gorąco polecam. Za tą kasę kupisz sobie walizkę i do tego jakiś komplet kluczy oczkowych ;) Naprawdę polecam je. Nie odbiegają jakoś szczególnie od Hunitona którego w pracy używa nasz elektryk.....


Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 11:52   

To i ja dorzucę 4 grosze:

Ja mam taki zestaw:
http://allegro.pl/yato-ze...2810555051.html

Miałem kupić tańszy poniżej 200zł ale pomyślałem że wolę już raz zapłacić więcej a mieć spory komplet kluczy i nie bawić się w dokupowanie i chowanie je gdzieś.

Mam je jakieś 2 lata ale wtedy dałem chyba około 420zł za nie. Są dość dobrze wykonane, jeszcze żaden element mi się nie rozwalił a używam ich niestandardowo (nasadkami często łącze klucze aby mieć 1.5m dźwignię gdy coś ciężko odkręcić) i nic im się nie dzieje, nawet wgnieceń nie mają czy odkształceń.
Przykręcenie w ten sposób koła pasowego też dało radę (potem oczywiście dynamometrycznym sprawdziłem, bo przypomniało mi się że kumpel ma :mrgreen: ).

Jedynie do czego można się przyczepić to grzechotki, ogółem służą do dokręcania i odkręcania śrub, nie ich folgowania itd. To już w serwisie mi od razu powiedzieli, i że często potem ludzie kupują po prostu inne grzechotki nieco droższe które już naprawdę sporo znoszą. Ale moje się trzymają mimo że zdarza mi się śrubki dokręcać :razz:

Ogółem zestaw ma to co potrzebne, czyli 3 różne rozmiary do odkręcania świec zapłonowych, nasadki na gwinty metryczne jak i calowe, klucze płaski są dobrej jakości, szczęki nie wyginają się, śrubokręty wszelakiej maści żeliwne co ważne bo się nie obrabiają. itd. co widać na zdjęciu.

Ogólnie polecam, fajna sprawa tym bardziej że w solidnej walizce w metalowymi klamrami (plastikowe jak pękną to już walizka nieużywalna), zawsze porządek i nie trzeba latać bo akurat tego klucza nie mamy :mrgreen:
 
 
 
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 08:38   

ADI-mistrzu napisał/a:
Jedynie do czego można się przyczepić to grzechotki, ogółem służą do dokręcania i odkręcania śrub, nie ich folgowania itd. To już w serwisie mi od razu powiedzieli, i że często potem ludzie kupują po prostu inne grzechotki nieco droższe które już naprawdę sporo znoszą. Ale moje się trzymają mimo że zdarza mi się śrubki dokręcać


Też mam Yato. Powiada się, że marka ta ma słabe grzechotki, ale sprzedawca mi powiedział (już PO zakupie :) ), że to mit i że w ogóle nie ma reklamacji tych części. Sam jednak nie zamierzam po nich skakać, tylko po to żeby się o tym przekonać.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 09:47   

U mnie serwis sprzedaje warsztatom głównie a tam testy są ekstremalne :wink:

Ale jak na razie widać że grzechotki na zwykłego zjadacza chleba wystarczają :wink:
 
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 10:26   

Jak komuś uda się dostać jeszcze to firma Stahlson sprzedawane do tej pory tylko w Castoramie cena do jakości nie porównywalna znacznie lepsze od honitona którego miałem wcześniej i porównywalne a nawet mocniejsze od Yato
Niestety Castorama zaczęła likwidować produkty tej firmy u siebie ze względu że nie da się już zejść z ceny tych kluczy poniżej kosztów produkcji i teraz wypiera ją Chiński Stanley i inne skośnookie produkty.

Dla wyjaśnienia Stahlson jest również produkowany w chinach ale jakość jest naprawę bardzo wysoka i gwarancja 25lat realizowana bez najmniejszych problemów w Casto
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 13:29   

Najpancerniejsza grzechotka z jaką się spotkałem (wielokrotne odkręcanie 2 metrową przedłużką nie robiły na niej żadnego wrażenia), to Honiton łudząco podobny do tej http://allegro.pl/grzecho...2827679550.html ale po cenie widzę że to chyba nie ten sam produkt. Tamta kosztowała kilka lat temu ~150zł.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 15:17   

ja mam w pracy przydzieloną walizkę Yato, o grzechotce 1/2 dużo nie powiem bo już zerwana była jak dostałem zestaw, ale to wynika ze złego używania bo do ciężkich operacji służy sztywny klucz który jest w zestawie a potem się macha grzechotką, poza tym naprawdę fajny zestaw żaden torx czy imbus czy nasadki nic sie nie obrabia a naprawdę lekko nie mają te klucze,jeśli chodzi o warsztat to brakuje paru nasadek i torx'ów oraz spline'ów,, ale do domu wystarcza osobiście sam sobie taki kupiłem http://allegro.pl/zestaw-...2806858416.html
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pytanie o sens kupna narzędzi
Remigiusz Offtopic 6 Czw Cze 17, 2010 15:45
Remigiusz
Brak nowych postów nasadki, klucze spline.
mi_sza1 Offtopic 0 Czw Paź 14, 2010 10:36
mi_sza1
Brak nowych postów Klucze nasadowe Beta czy warto
Balas87 Offtopic 31 Sro Wrz 26, 2012 12:48
brkzzz
Brak nowych postów Zestaw Stereo
apples Offtopic 41 Czw Gru 20, 2012 10:53
marcin316
Brak nowych postów Zestaw (bardzo) głośnomówiący
MasterMind Offtopic 2 Wto Kwi 10, 2012 22:36
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink