Forum Klubu ROVERki.pl :: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaReK
Czw Maj 12, 2011 01:26
[Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

Czy przyda się coś takiego?
Autor Wiadomość
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Paź 26, 2012 18:54   

Równym traktowaniem byłoby wydzielenie całego wątku przez osobę nie będącą stroną sporu.
Nie sądzę aby dalsze zaśmiecanie tego wątku miało sens.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 18:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Paź 29, 2012 11:01   

na moje ogloszenie o checi zakupu odezwal sie uzytkownik

matexs ( http://forum.roverki.eu/p...profile&u=35696 ), rzekomo z zagania

swiezo zarejestrowany, oferowal teoretycznie towar ktory poszukiwalem, jedyny problem to ze nie mogl dostarczyc zdjec, podobno ma graty dosc daleko od domu, zbieglo sie to przez przypadek z wpisem na www.streetracing.pl

post nr #222 w watku "OSZUST NA FORUM"
http://www.racingforum.pl...dpost&p=1019177

zupelnie nieprawdopodobna zbieznosc pewnych danych
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 08:20   

No nie poczytamy na racingforum bo wymaga rejestracji, daj może zrzuty ekranu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Paź 30, 2012 08:56   

okije, daje
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 30, 2012 09:24   

prosiłem matexs o sprostowanie ale chyba nie ma zamiaru tego robić
 
 
mirek13 



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 30



Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:07   Re: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

piter34 napisał/a:
Hej,
Niejeden z nas został oszukany przez nieuczciwego sprzedawcę.
Często sytuacja taka dotyczy przypadku kupna części angielskiej, o której sprzedający zapewnia, że pochodzi z wersji LHD.
Jeżeli znacie takie przypadki albo sami byliście poszkodowani i jesteście w stanie wskazać namiary na nieuczciwego sprzedawcę, to odpowiedzcie w tym wątku.

A może uważacie, że taka lista nie jest potrzebna...?

Ja na sam początek wskażę osobę, która mnie oszukała:
jolusiek7
Kupiłem poza allegro listwę ozdobną montowaną nad schowek pasażera (do mojego R600). Miała być "z samochodu sprowadzonego z Belgii", a była od anglika (nie pasuje, bo te listwy są asymetryczne...).
Jak widać np. na tej aukcji auto "sprowadzone z Belgii" nadal jest sprzedawane...
Nie dajcie się naciąć na kupno np. lamp oraz innych elementów niezamiennych LHD<=>RHD.

kolejni nieuczciwi (zasadniczo to ta sama osoba co jolusiek7, ale korzystająca z różnych kont):
mderr
super_rover
Mestwin_Krol (tutaj wątek na temat tego użytkownika)

UWAGA! Ten nieuczciwy sprzedawca ogłasza się też na www.otomoto.pl Ogłoszenia można poznać po mailu michciu7@gmail.com oraz tym, że zazwyczaj sprzedawane auto jest z Belgii, Szwajcarii, itp.
 
 
joannak25 




Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Sob Gru 08, 2012 13:09   

TomaTeam - szkoda tracić na nich czas. Zamówienie złożone 29 listopada, a do dziś nie dostałam maila o rozpoczęciu realizacji zamówienia. Telefonu nie odbierają, na maila odpowiedzi brak.
Zniecierpliwona czekaniem zamówiłam część u innego sprzedawcy i już pracuje w moim autku, a ze strony TomaTeam odpowiedzi ciągle brak. No cóż...
 
 
rafalrz1989 




Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 66



Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:59   

rafalrz1989 napisał/a:
27.09 dostalem informację, że towar macie dostępny w magazynie i że mam zrobić przelew... I co ? Przelew zrobiłem o czym poinformowałem i od tamtej pory kompletnie żadnej wiadomości. Dlaczego ?

Po postach tutaj na forum dostalem jednego maila, w ktorym wyjasniono mi, że rzekomo paczka poszła, została doszczetnie zniszczona i takie tam, że nie maja wiecej na magazynie i ze moga zamowic, ale czas oczekiwania dłuuugi. Pieniążki rzekomo miały zostać odesłane na konto, do dnia dzisiejszego na maile nie odpowiadają, a pieniędzy jak nie miałem tak nie mam. Niestety, ale złodzieje. I najgorsze jest to, że policja sie takimi nie zajmie bo kradzież do 250zł to nie przestepstwo.

Czy od tamtego czasu władze forum wyciągnęły jakieś konsekwencje wobec nieuczciwego forumowicza prowadzącego sklep TOMATEAM ?

joannak25 napisał/a:
TomaTeam - szkoda tracić na nich czas. Zamówienie złożone 29 listopada, a do dziś nie dostałam maila o rozpoczęciu realizacji zamówienia. Telefonu nie odbierają, na maila odpowiedzi brak.

Zniecierpliwona czekaniem zamówiłam część u innego sprzedawcy i już pracuje w moim autku, a ze strony TomaTeam odpowiedzi ciągle brak. No cóż...

Ty sie kobieto ciesz, że im kasy nie wysłałaś, to że Cie olali tuż po złożeniu zamówienia to lepiej dla Ciebie ;) mniej nerwów i strat :)


Podsumowując... M A S A K R A

uwaga od administratora: kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji forum
 
 
Hetmann 



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: z polski



Wysłany: Sro Gru 12, 2012 17:51   

no proszę kilka miesięcy zawieszenia- za karę, trochę dodatkowego czasu bez tegoż forum- a TOMATEAM dalej ma się dobrze;-). Nie ma co wierzyć, że zostanie usunięty z forum...za długo trwa to wszystko i nic się nie stało. Oczywiście z tego co czytam - to nic oprócz kolejnych mówiąc kolokwialnie -"wydymanych"
Bez urazy- ale ilu z was przed zamówieniem czy wysłaniem kasy czytało ten wątek i te wypowiedzi???
A najlepsze są te bezsensowne tłumaczenia typu - poczta polska, system komputerowy ;-) ale spoko w grudniu możecie śmiało zganiać że spodziewaliście się końca świata;-)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oczywiście oprócz TOMIEGO!!!
_________________
Profil nie istnieje
 
 
aneta
[Usunięty]






  Wysłany: Sro Gru 12, 2012 18:07   Mobilny komis "SprzedamGo" to dranie,nie daj sie n

Nie dajcie sie nabrac na sprzedaz samochodu za posrednictwem tzw. komisu mobilnego: "SprzedamGo".Nazywaja siebie profesjoanlnymi,a oprocz prowizji nie umieja sprzedac samochodu,chyba ze sie przypadkowo uda,to wtedy maja prowizje.
Ludzie nie chca ich posrednictwa,a czasem trafi sie kupiec,ktoremu trzeba sprzedac bezposrdnio,wtedy dranie z tzw. "sprzedamgo",oddaja sprawe dosadu,maja uklady,i wysyla komornika ! Bezczelni dranie.Mimo,ze czlowiek zaplaci im 190 zl. za tzw.ogloszenia to natretnie wymuszaja przez sady,komornika podwojny haracz,czyli prowizje.Mam z nimi te klopoty i ostrzegam wszystkich,trzymajcie sie od tych drani z daleka !
 
 
Ronald 




Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 15:49   

Witam,

Z przykrością muszę napisać o kolejnym nieuczciwym sprzedawcy. Mowa o Panu, który wystawia na naszym forum częsci do Roverków na sprzedaż. Mianowicie o Tomi_114 (to jego nick u nas na forum). Częsci sprzedaje bezpośrednio na naszym forum, oraz na allegro:

fhu-delta

http://allegro.pl/show_us...acf77d00be2ff62

Kupiłem od niego część:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=757579

Zapłaciłem i od tamtej pory zero odzewu. Co kilka dni tylko zbywa, pisząc że przesyłkę wysłał kurierem i tyle.

UWAGA na tego PANA. Jego 100% pozytywnych komentarzy o niczym nie świadczy.

Usuną konto z forum.roverki.pl

Na allegro usunął wszytskei aukcje, zaraz pewnie usunie konto.

Ehhh, co za człowiek. Ktoś oprócz mnie miał z nim styczność?
_________________
Od zera do prędkości maksymalnej. Mój wariat :)
http://www.youtube.com/watch?v=Ai73eqMR-oA
 
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 16:07   

Ronald, przeczytał bys ten wątek od początku to bys wiedzial . Ludzie ja tego nie rozumiem jak mozna brac " NA GĘBE" bo inaczej tego nie idze nzawać , części za przedpłatą rozumiem przez jakis serwis czy cos.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 16:13   

Niestety rapt ktoś kto nie zna tematu widząc KLUBOWICZA ze stażem na forum sprzedającego części jest w stanie mu zaufać i tu klub powinien takie przypadki starać się wyłapywać bo negatywnie to wpływa na wizerunek klubu. I to nie tylko jeden przypadek wystarczy przejzeć ostatnie strony tego tematu i zobaczyć, ze firmy które zdawałyby się być godne zaufania też nie wywiązują sią z zobowiązań...

Co do samego Tomiego-114 to wystarczy popatrzeć na opinie innych, ze z tym człowiekiem problemy nawet były jak ktoś coś z nim załatwiał osobiście, a nie przez internet. Ale oczywiście jak był temat o tomim to moderacja go zamknęła z dopiskiem, ze mają sobie wyjaśniać na PW i tak tu to działa uciszyć sprawe i niech sobie sami załatwiają po za forum, a później kolejni się łapią...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:02   

Pływak napisał/a:
i tu klub powinien takie przypadki starać się wyłapywać bo negatywnie to wpływa na wizerunek klubu.

Oczywiście :) Powinien też blokować i kasować konta wszystkich pieniaczy i jątrzycieli, żeby na forum panowała iście sielska, anielska atmosfera ;) Nie Klub jest od rozstrzygania takich sporów jak powyższe. Względem Klubu niektóre osoby z tego wątku były fair. Opłacona składka, pomoc innym użytkownikom Klubu/forum (sympatykom), zniżki dla klubowiczów, wsparcie finansowe Klubu w postaci instytucji wspierających... w całej działalności Klubu to chyba był jeden przypadek odebrania komuś statusu Klubowicza, ale mogę się mylić więc nie będę z imienia czy nicka wymieniał.

Interesy użytkowników forum czy to Klubowicze czy nie powinna rozstrzygać powołana ku temu instytucja - którą na pewno nie jest Zarząd ;) Jeśli kogoś skarzą wyrokiem prawomocnym i będzie taka konieczność, wtedy Klub może zareagować. W przypadkach opisywanych powyżej, znamy zwykle tylko wersję jednej strony. Moim skromnym zdaniem, żadna z opisywanych w wątku sytuacji nie działa na szkodę Klubu. Jeśli strony nie potrafią się porozumieć muszą załatwiać sprawy poprzez sądy, prokuratury, itp.

Przyznam rację Raptileowi. Jeśli się kogoś nie zna osobiście, to nie powinno się mu ufać i zawierać umów na gębę. Jak kupować na odległość - to za pobraniem.

Ja akurat jestem z tych farciarzy, którym udało się dobić transakcji z Tomim_114 i to jeszcze nie płacą za towar. Z firmami polecanymi na stronie głównej, też nie mam problemów.

Ujmujące jest jednak, jak biedni sympatycy troszczą się o losy Klubu ;D

Powyższy temat, już dawno przestałem traktować poważnie. Są tu tylko wylewane żale, na skutek braku porozumienia z drugą stroną. Gdybym traktował go poważnie, nie kupiłbym już nic w RS_Parts, TomaTeam...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:17   

Klub nie ma rozstrzygać tylko wyciagąć wnioski żebyś ty poźniej nie musiał wylewać zali że się musisz za kogoś tłumaczyć :] Skoro powtarzają się negatywne komentarze na temat klubowiczów to klub powinien starać się wyjaśnić czy to wylewanie żali czy może ktoś pod przykrywką "Dobrego klubowicza" robi sobie interes żerując na zaufaniu jakim darzeni są członkowie klubu.

To, ze Ty nie miałeś z czym problemu nie znaczy, ze problem nie istnieje. Tak działa większość naciągączy z allegro. Nałapać sobie pozytywnych komentarzy, a później jechać na opinii i reklamie :] Są osoby na forum które do niedawna za kilkoma osobami opisywanymi w tym temacie stały murem, a jednak ostatnimi czasy ich zdanie na ten temat diametrialnie się zmieniło, przypadek? Nie sądze :]

Ja też nie traktuje już tego tematu poważnie bo w kółko te same tłumaczenia sprzedawców aż mnie śmiech ogarnia :lol: Ale jeden plus tego tematu jest taki, że nie raz to jedyny sposób skontaktowania sie ze sprzedawcą i wyjaśnienie sprawy bo jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą :D

Samo zamawianie za pobraniem tez niewiele załatwia. Zamawiasz coś czekasz na przesyłke poźniej wydzwaniasz słyszysz, ze albo wysłane albo juz zaraz wysyłaja bo włąsnie na poczcie stoją, a Ty marnujesz czas i pieniadze na telefony, a auto uziemione...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:27   

Pływak napisał/a:
Samo zamawianie za pobraniem tez niewiele załatwia. Zamawiasz coś czekasz na przesyłke poźniej wydzwaniasz słyszysz, ze albo wysłane albo juz zaraz wysyłaja bo włąsnie na poczcie stoją, a Ty marnujesz czas i pieniadze na telefony, a auto uziemione...

Albo płacisz kurierowi, potem otwierasz paczkę a tam ziemniaki oO

Ja z usług w/w tomiego114 również zadowolony nie jestem. Ale co to zmieni? Konto już usunął, z allegro chyba się też wycofał, pewnie interes zwinięty.

Co do TomaTeam to mam mieszane uczucia, czasami jest bardzo spoko, jeden telefon i mam część, a kiedyś po uszczelniacze półosi jeździłem 3 razy (z czego 2 razy na pusto), koszt przejazdów z Nadarzyna na Bemowo x6 przewyższył cenę części kilkukrotnie ;)

Ale ostatnio w sprawie paska wielorowkowego się dowiadywałem, poszło szybko i bezproblemowo. Oprócz tego, ze pasek nie pasował :D ale Tomi ostrzegał że może tak być, bo mam dokładaną klimę. Na szczęście mechanik-magik podpasował jakiś z innego auta i smiga
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:29   

Jak dzwonisz pelson to przedstawiaj się jako Marek będziesz miał tak jak on wszystko na tip top załatwione i to za darmo ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:39   

Pływak napisał/a:
Skoro powtarzają się negatywne komentarze na temat klubowiczów to klub powinien starać się wyjaśnić czy to wylewanie żali czy może ktoś pod przykrywką "Dobrego klubowicza" robi sobie interes żerując na zaufaniu jakim darzeni są członkowie klubu.

Klub nie posiada takich narzędzi aby móc to rozstrzygnąć. Jeśli uda się złapać oszusta, skazać, wtedy Klub może na mocy statutu zadziałać. Inaczej, to zabawa w sąd, a ja byłbym od tego jak najdalej.

Pływak napisał/a:
To, ze Ty nie miałeś z czym problemu nie znaczy, ze problem nie istnieje.

Istnieje. Jednak jest to problem pomiędzy sprzedającym, a kupującym.

Pływak napisał/a:
Ale jeden plus tego tematu jest taki, że nie raz to jedyny sposób skontaktowania sie ze sprzedawcą i wyjaśnienie sprawy bo jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą :D

No nie do końca, bo tomi_114 usunął konto ;) No i miał do tego prawo :) Oczywiście wszelka korespondencja, adresy IP itp. itd. pozostały.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:44   

MaReK napisał/a:

Istnieje. Jednak jest to problem pomiędzy sprzedającym, a kupującym.

I jak widać po tym temacie często Ci pierwsi dopiero interesują się tymi drugimi jak pojawi sie tutaj negatywny komentarz.

Cytat:

No nie do końca, bo tomi_114 usunął konto ;) No i miał do tego prawo :) Oczywiście wszelka korespondencja, adresy IP itp. itd. pozostały.

Po prostu ten akurat zwinął interes na dobre ale do póki go ciągnął to post na forum działał lepiej niż dzwonek w telefonie. Z innymi jest podobnie niby się dodzwonić nie mozna, a jak pojawia sie negatywny komentarz to zaraz kontakt jest :D Widać forumowa sieć informacyjna działa sprawnie i informacje szybko trafiają do odpowiednich osób :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:52   

PAN TOMASZ M. zapewne znów popadł w hazard, sprawy w sądzie ciągnie kasę gdzie tylko może i ostrzegam każdego by nie robić z nim żadnych interesów gdyż kantować teraz będzie każdego mając świadomość że ma ogromne długi!
Ostatnio zmieniony przez haszczyc Wto Gru 18, 2012 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink