Forum Klubu ROVERki.pl :: [214Si LPG] Problem z ogrzewaniem środka samochodu + swiatla
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214Si LPG] Problem z ogrzewaniem środka samochodu + swiatla
Autor Wiadomość
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Nie Gru 23, 2012 00:31   [214Si LPG] Problem z ogrzewaniem środka samochodu + swiatla
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam forumowiczów, mam problem, mianowicie mrozy są siarczyste a u mnie w Roverku zimno jak na Syberii... Nie wiem dlaczego, nawet pop rzejechaniu 20 km auto nadal wieje lekko ciepłym powietrzem, ale ręce i nogi dalej marzną... Ubywa mi trochę płynu chłodniczego co jakiś czas ale staram się by bł on zwykle dolewany, zakładałem karton na chłodnice ale silnik się zaczął grzać i musiałem go wyjąć, zresztą i tak nic to nie dało...
Nie wiem cyz to termostat czy co kolwiek innego, jestem w tym zielony ? ;/
Drugie pytanie: Pali mi się ciągle w środku kontrolka ABS, ale ostatnio jak było zimno i mocno hamowałem to biło w pedał, czyli działa, więc czemu się pali ? ;/
Ostatnia kwestia to przednie światła pozycyjne, jak kupiłem samochod to przednie nie działały, a teraz działa jakimś cudem tylko lewa lampa, ktoś wie co jest nie tak ? Proszę o pomoc, jestem zielony w tych sprawach ? POZDRAWIAM SERDECZNIE, WESOŁYCH ŚWIĄT !
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 23, 2012 00:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 23, 2012 13:33   

smalternative napisał/a:
Witam forumowiczów, mam problem, mianowicie mrozy są siarczyste a u mnie w Roverku zimno jak na Syberii... Nie wiem dlaczego, nawet pop rzejechaniu 20 km auto nadal wieje lekko ciepłym powietrzem, ale ręce i nogi dalej marzną... Ubywa mi trochę płynu chłodniczego co jakiś czas ale staram się by bł on zwykle dolewany, zakładałem karton na chłodnice ale silnik się zaczął grzać i musiałem go wyjąć, zresztą i tak nic to nie dało...

Po jakim czasie wskazówka od temp. jest już na swojej normalnej pozycji ??
smalternative napisał/a:
Ostatnia kwestia to przednie światła pozycyjne, jak kupiłem samochod to przednie nie działały, a teraz działa jakimś cudem tylko lewa lampa, ktoś wie co jest nie tak ? Proszę o pomoc, jestem zielony w tych sprawach ? POZDRAWIAM SERDECZNIE, WESOŁYCH ŚWIĄT !

Do sprawdzenia połączenia kabli przy lampie.
smalternative napisał/a:
Drugie pytanie: Pali mi się ciągle w środku kontrolka ABS, ale ostatnio jak było zimno i mocno hamowałem to biło w pedał, czyli działa, więc czemu się pali ?

Możliwe, że któryś czujnik szwankuje.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Pon Gru 24, 2012 19:52   

Wskazówka jest troszeczkę poniżej połowy w sumie po chwili jazdy, zawsze odpalam, czekam az sie przelaczy na gaz, wyjezdzam i po jakims 1 km,2,3 juz jest troche ponizej polowy
Ad 3. Mam taki płyn jakiś niemiecki w sprayu do tarcz hamulcowych, myslisz ze jakbym psiknal wszystkie tarcze i hamulce i zaciski to by cos czujnik przeczyscilo ?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 26, 2012 17:57   

smalternative napisał/a:
Wskazówka jest troszeczkę poniżej połowy w sumie po chwili jazdy, zawsze odpalam, czekam az sie przelaczy na gaz, wyjezdzam i po jakims 1 km,2,3 juz jest troche ponizej polowy

No to termostat możemy wykluczyć.
Sprawdź teraz czy zawór od nagrzewnicy otwiera się i zamyka. Znajdziesz go tak po środku przy samej ściance grodziowej. Jeśli drucik od zaworu będzie wciśnięty na max to znaczy, że przepływ przez nagrzewnice jest.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214si + lpg 1996 ]problem z ogrzewaniem
Surwil87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sty 22, 2010 18:45
Surwil87
Brak nowych postów [214si 97] Swiatla
b0cian0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sty 09, 2009 15:35
Gość
Brak nowych postów [214si] swiatla tylnie stopu
b0cian0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Gru 24, 2008 14:19
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25] problem z zaparowaniem od srodka
Sylwek1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Mar 10, 2012 11:36
szoso
Brak nowych postów [r 200] problem z ogrzewaniem
Pabletto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Gru 23, 2008 01:22
Pabletto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink