Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Problem ze skrzynią, przegubami - czy może coś innego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Problem ze skrzynią, przegubami - czy może coś innego
Autor Wiadomość
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

  Wysłany: Pią Paź 05, 2012 23:00   [R600] Problem ze skrzynią, przegubami - czy może coś innego
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,

od 2-3 tygodni dopadł mnie problem dziwnych stuków w zawieszeniu, do dzisiaj nie mogę zlokalizować co to za licho... Dodam, że około 4-5tygodni temu miałem sprawdzane gruntownie zawieszenie, wymieniłem górne wahacze, poprawiłem gumy na drążkach idących od piasty do przedniej belki, wszystko po dokręcałem, było sztywno i bez stuków. Przy okazji wykryłem luzy na przegubach, prawym i lewym wewnętrznym, zewnętrzne są chyba ok, choć ręki nie dam. Generalnie choć przeguby mają luz i charakterystycznie stukają, to ostatnio właśnie zauważyłem głośniejsze i bardziej głuche stuki, podczas szybkiego przejazdu przez (policjanta, jak jadę wolno to jest cicho i płynnie) albo kiedy wjadę w głębszą dziurę - ewentualnie auto zanurkuje w koleinie poprzecznej...

wiem, że nikt nie jest jasnowidzem, ale może będzie jakaś idea...

tłumik mam wszystko dobrze, nic nie obija nawet jak się go mocno szarpie, wahacze, końcówki drążków, itp wszystko szarpałem zarówno jak auto było w górze jak i na kołach, jedyne co to te przeguby ale one nie walą głośno tylko raczej grzechoczą, wątpię czy to one...

sprawdziłem sprężyny czy może nie pęknięta, amory obijają - jest 1~1,1/2 zabujania więc dobrze trzymają, sworznie oglądałem...

czasami stuknie coś przy zmianie biegu i gwałtownym naciśnięciu pedału gazu, po czipie pedał gazu jest mooocno czuły, kiedy wolniej puszczę sprzęgło jest płynnie i cicho...

a pro po - skrzyni, czasami zgrzytnie jak wrzucam wsteczny, jak odczekam sekundę na luzie i powoli wrzucę to nie, jak gdyby olej miał czas na przelanie, jak chcę szybko wrzucić to wtedy zgrzytnie... olej nowy, taki jak być powinien, obstawiam coś w skrzyni również dlatego bo jak na luzie sobie przerzucam 3ka - 4ka tak szybko, to słychać charakterystyczne grzechotanie, zmiana biegów nie jest cicha tylko słychać jak tam coś się musi ułożyć, przeskoczyć, zagrzechotać - nie wiem czy to normalne, wcześniej się nie przysłuchiwałem temu... generalnie, nie ma problemu ze zmianą biegów itp, jedynie wsteczny, drążki biegów, krzyżak itp robiłem więc one odpadają jak możliwe miejsca hałasu

zrobiłem filmiki jak ruszają się przeguby, jaki odgłos jest kiedy podniesione w powietrzu koło zaczniemy ruszać przód tył - wtedy słychać przegub i chyba coś w skrzyni, albo się mylę... nie chce inwestować w ciemno, ale znów u mechanika co byłem też wnikliwej pomocy nie uzyskałem - Panie przeguby to wymiany i koniec, o pokazywaniu i słuchani skrzyni oraz innych stuków nie było mowy...

oto filmiki, proszę o porady czy słuchać coś niepokojącego w skrzyni, czy przeguby są agonalne czy mają po prostu większy niż roboczy luz, ewentualnie co może innego walić - obecnie bezrobocie więc kaski na naprawy jak na lekarstwo...

http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz

http://www.youtube.com/wa...5xOFBlEq0yMRD0V

http://www.youtube.com/wa...5xOFBlEq0yMRD0V
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 05, 2012 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



  Wysłany: Sob Paź 06, 2012 06:57   

Powiem Ci że mam ten sam problem i też od pewnego czasu, wymiana przegubów nie pomogła cały czas sobie coś puknie przy przyśpieszeniu, przy do hamowaniu i czasami na jakiś nierównościach przy bardzo wolnych prędkościach.
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 07:18   

U mnie panowie jest podobnie, puszczę gwałtowniej sprzęgło niż zwykle to stuknie, na wybojach czasami też, oraz jak przeważnie na pierwszym biegu dodam gazu gwałtowniej i odpuszczę ten gaz i wtedy tak samo stuknie, a jest to łożysko podpory półosi, a i może nawet to łożysko znajdujące się w skrzyni u was może być podobnie, nie dam sobie głowy uciąć więc niech może się ktoś jeszcze wypowie na ten temat ;) Pozdrawiam :D
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:56   

zaq napisał/a:
Powiem Ci że mam ten sam problem i też od pewnego czasu, wymiana przegubów nie pomogła cały czas sobie coś puknie przy przyśpieszeniu, przy do hamowaniu i czasami na jakiś nierównościach przy bardzo wolnych prędkościach.


wymieniałeś wewnętrzne czy zewnętrzne też ?

KatoSBE napisał/a:
U mnie panowie jest podobnie, puszczę gwałtowniej sprzęgło niż zwykle to stuknie, na wybojach czasami też, oraz jak przeważnie na pierwszym biegu dodam gazu gwałtowniej i odpuszczę ten gaz i wtedy tak samo stuknie, a jest to łożysko podpory półosi, a i może nawet to łożysko znajdujące się w skrzyni u was może być podobnie, nie dam sobie głowy uciąć więc niech może się ktoś jeszcze wypowie na ten temat ;) Pozdrawiam :D


no to by się zgadzało, łożysko podpory półosi - po jego wymianie wszystko u Ciebie wróciło do normy?
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Sob Paź 06, 2012 18:46   

w sdi i ti nie ma łożyska podpory półosi
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Sob Paź 06, 2012 19:25   

sprawdzajcie zawiasy bo u mnie przez nie byl metaliczny odglos stukniecia metalicznego, tak jak opisujecie przy gwaltownym dodaniu gazu i czasem przy hamowaniu lub wybojach
_________________
mathew
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 21:51   

mateooo25 napisał/a:
sprawdzajcie zawiasy bo u mnie przez nie byl metaliczny odglos stukniecia metalicznego, tak jak opisujecie przy gwaltownym dodaniu gazu i czasem przy hamowaniu lub wybojach


zawiasy tzn?
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Paź 06, 2012 23:28   

ja wymieniłem wszystkie cztery przegubu i to samo, zawieszenie też sprawdzane i wszystko sztywno, coś w skrzyni stawiam na dyferencjał! Biegi wchodzą bez problemu ale coś puka!:(
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 23:50   

Szczerze powiem, że ostatnio post mnie lekko zdołował... coś to musi być na pewno, nie może być, aż tak dużego luzu bez przyczyny...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 10:03   

ten luz o którym piszecie, to luz między zębny, zjawisko normalne aczkolwiek po pewnym czasie jak widac u was luz zrobił sie zbyt duży.

jedyny ratunek to albo regeneracja "ataku " i zębatki mechanizmu różnicowego albo inna skrzynia
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 14:28   

tzn zawiasy dzrzwi od nich wychodzi taki metaliczny stukot i wydaja sie ze to cos w zawieszeniu ale moze byc tez to co kolega davidlive napisal
_________________
mathew
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 15:09   

Nie wymieniałem tego jeszcze ale sprawdzałem na kanale dodając gazu i szybko puszczając sprzęgło i gwałtownie hamując i tak kilka razy i odgłos dochodził właśnie stamtąd, a nie wymieniałem jeszcze ponieważ najpierw chce wymienić poduszkę przednią silnika bo może przez to, że silnik się nie trzyma do końca stabilnie i przez to ma luzy i to stuka, chce to zrobić na dniach więc zdam relację co i jak ;)
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 16:29   

KatoSBE napisał/a:
Nie wymieniałem tego jeszcze ale sprawdzałem na kanale dodając gazu i szybko puszczając sprzęgło i gwałtownie hamując i tak kilka razy i odgłos dochodził właśnie stamtąd, a nie wymieniałem jeszcze ponieważ najpierw chce wymienić poduszkę przednią silnika bo może przez to, że silnik się nie trzyma do końca stabilnie i przez to ma luzy i to stuka, chce to zrobić na dniach więc zdam relację co i jak ;)


ja na razie wstrzymuje się, zobaczę co u Ciebie wyjdzie i co napiszą inni... Daj znać koniecznie :)

o regeneracji skrzyni myślałem, pewnie tam leży część problemu ;/
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
thorm 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 85



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 20:27   

u mnie tez stukało po wymianie skrzyni przestało na wałku od sprzęgła był taki luz ze nawet ręką jak ruszałem to stukało teraz jest cicho
 
 
piwosz121 



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 5



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 08:30   

mam podobny problem
wymienilem skrzynie póloś ale to nic nie ustalo dalej jest ten metaliczny dźwięk
niewiem już co robić dolożylem ponad 1000zl sluchając "fachowców" a nic sie nie poprawilo
fakt po wymieniae biegów skrzynia ladnie pracuje
sprawdzilem także wszystkie poduszki pod silnikiem skrzynia też jest wszystko w porządku
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 10:33   

Zrobiłem póki co poduszkę silnika (lepiej późno niż wcale, ale takie uroki pracy w Polsce zero wolnego żeby przysiąść i zrobić auto do porządku) i nadal jest stukanie na szczęście na wybojach już prawie nie słychać, za to przy puszczaniu sprzęgła jeszcze trochę tak szczególnie przy gwałtownym puszczeniu ale tylko na pierwszych biegach, następnie będę wymieniał łożysko podpory półosi i dam znać jak to nie pomoże to jednak będę szukał przyczyny w skrzyni :/
 
 
rajek 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 3



Wysłany: Pią Gru 28, 2012 15:48   

Witam
Panowie mam chyba podobny problem, u mnie stuki słychać tylko wtedy kiedy mam wrzucony jakiś bieg, kiedy rozpędzę samochód i zrzucę na luz i gwałtownie porobię ósemki na parkingu stuków nie słychać, także przeguby raczej są w porządku. W pierwszej kolejności myślę wymienić poduchę skrzyni biegów, ale dopiero wiosną się za to wezmę
 
 
TrAViShOn 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 351
Skąd: 3MiA100



Wysłany: Pią Sty 04, 2013 14:16   

Jeżeli komuś podczas przyśpieszania, lub hamowania silnikiem słychać jakby ktoś uderzał w blok silnika drewnianym kołkiem, a gdy muskając gaz, aby tylko trzymać prędkość ów dźwięk milknie mogę powiedzieć, że dopóki nie wymienią kompletnego sprzęgła hałas będzie nadal.
Winowajcą jest łożysko oporowe sprzęgła, które wyrabia się szybciej niż sama tarcza...
Aczkolwiek dopóki sprzęgło jest ok to nie ma sensu grzebać... już 2gi rok tak się kulam i jest spoko...
_________________
'Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.' Lew Tołstoj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z przegubami
darek_SSS Rover serii 600, Honda Accord 11 Pon Maj 04, 2009 20:35
darek_SSS
Brak nowych postów [R600] Problem ze skrzynią biegów
DJAUGUST Rover serii 600, Honda Accord 4 Pią Lis 05, 2010 16:09
DJAUGUST
Brak nowych postów [R600] Czy to pompa wody czy coś innego
cygan8686 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Lip 07, 2010 14:17
pablom1978
Brak nowych postów [R600] AUTOMATYCZNA skrzynia biegów w R600 i Hondach Accord
czy te same w każdej wersji silnikowej?
Mayson Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Sie 11, 2008 15:05
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] Czy to może być poduszka skrzyni?
Domcio Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Sty 07, 2011 20:37
lukasgb



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink