Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Spore różnice w cenach diesel vs beznyna
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Spore różnice w cenach diesel vs beznyna
Autor Wiadomość
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 20:45   

jak sam sie dowiadywalem to laweta do angli na 2 auta 1800zl czyli 900zl na auto. jednak jadac autkiem 2.5 z silniczkiem v6 wydalem na paliwo okolo 1000zl + austrady sa to chyba porownywalne koszty tyle ze zahaczylem przez amsterdam :twisted: wiec doszlo pare km ale podroz z kims tez jest spoko :) wieksza fatyga troche ale skolei jesli puscisz tam lawete bez obejrzenia auta to :P
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 13, 2013 20:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 21:57   

Nie, nie. Samolotem na oględziny albo autokar. Jeśli byłbym zdecydowany to wtedy dopiero eventualny transport.
W każdym radzie dzięki wszystkim za informacje.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lut 16, 2013 17:03   

Ja kupiłem bezwypadkową 160-kę :P ale musiałem po nią jechać aż do Belgii. Kupno auta w świetnym stanie odwdzięcza się właścicielowi bezproblemowym użytkowaniem. Przez prawie 5 lat i 50tys km jedyna większa awaria to HGF w zeszłym roku...
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 16, 2013 18:18   

Nie kumam czemu diesle sa tansze od benzyn :)
Ja swojego 2005 wycenialem na 15 k pln na jesini, a ciekawscy dzwonili, ale nic konkretnego.

Imho polacy lubia kupic "okazje" a potem dokladac :D Tylko jak tu zaplacic, zeby zrobili z przystanku bezwypadek jezdzacy prosto i tzrymajacy sie kupy :D

Dla mnie w ZR diesel na pewno bije 1.4 i 1.6 na glowe frajda z jazdy i ekonomia, jak DLA MNIE 1.8 tez kosztami i bezawaryjnoscia. Czesciej przytrafi sie HGF niz pompa padnie. Zawias ten sam, wiec po zakretach sie smiga. Wiadomo ze na prostej benzyna wleje dieslowi... ale to pytaie po co nam samochod ;)

Masz to za co placisz. Chyba tyle mozna powiedziec, wiec jak widze ZR-a za 6900 to sie zastanawiam czy drugie tyle nie trzeba bedzie dolozyc, bo: rozrzad, oleje, filtry , tarcze... itp itd, jak sie policzy... to okazja nie jest juz okazja :D

Ja obecnie rozgladam sie za wiekszym autem i rozbierznosci cenowe sa ogromne, z tytulu chyba tylko stanu auta. Ten sam rocznik, a ceny jak z dwoch beigunow. Stan techniczny, badz przygody auta mechaniczno, blacharskie decyduja o tym.

Ciezko komus kto ma 10 k pln na ZR-a powiedziec kup za 15 bo lepszy ;) bo potem bedzie kup inne auto za 20 bo lepsze od tamtego i tak w nieskonczonosc. A budzet weryfikuje brutalnie :D

PS. Marcinmarcin, a przypomnij sobie jak zachwalales ze HGF-a nie masz bo sam wyszukales i sprowadziles ;) Ja w dieslu zadnej pompy nie wymienialem, a juz 2-gi i oboma ponad 100 k km lekko :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lut 17, 2013 15:08   

maniaq napisał/a:
PS. Marcinmarcin, a przypomnij sobie jak zachwalales ze HGF-a nie masz bo sam wyszukales i sprowadziles ;) Ja w dieslu zadnej pompy nie wymienialem, a juz 2-gi i oboma ponad 100 k km lekko :)
Dalej zachwalam, liczyłem się z tym przy zakupem, a cieszy mnie że tak długo wytrzymał :) klekot mi osobiście nie pasuje po prostu do ZR-a. Wracając do wlania - podkręcony klekot może i wleje 160-ce na prostej, ale zakręty generalnie zawsze będzie lepiej łykać auto z lżejszym silnikiem... a tu masz różnice w postaci chyba najlżejszego rzędowego 1.8 i 2.0 ciężkiego diesla... Z kolei porowanie kosztów zdecydowanie na plus diesla, nie wspominając o tym że te silniki są generalnie udane.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 18, 2013 22:59   

No ale HGF cie nie ominal, po prostu trzeba sie z tym liczyc , ze wczesniej czy pozniej sie przydazy.

W dieslu nie ma tego, ze kazdy cos ma co padnie. Teoretycznie wtryski lub sterowanie pompa, ale mnie na szczescie ominelo jedno i drugie :D

Dla mnie to auto i tak jest tak gokartowe, ze czy diesel czy bena, daje rade na zakretach :D

Nie rozumiem zupelnie rozbieznosci cenowych diesel i bena na aledrogo, jedyne co to wypadkowa przeszlosc albo beznadziejny stan auta moze powpodowac tak niska cene klekota. A jak wiadomo polacy kochaja diesle :D

http://www.facebook.com/p..._count=1&ref=nf jakby ktos nei widzial to tabela sredniego przebiegu pasta na alegro, od 8 roku uzytkowania niemal stoi w garazu :D 8 latek ma 197 a 19 latek 229 tysiecy :D

Jak dla mnie benzyna w ZR, osiagami i walorami dziwkowo jezdnymi nie usprawiedliwia kosztow utrzymania i zakupu. Ja wolalem diesla gdzie o dzwieku lepiej zapomniec, ale za to na stacji i w serwisie po taniosci ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zasadnicze różnice między 75 a ZT.
Alfisti Chcę kupić ROVERka 22 Nie Kwi 10, 2011 16:03
0L0
Brak nowych postów Rover 220SD i 200SDi - różnice
Raga Chcę kupić ROVERka 7 Pią Lis 12, 2010 22:34
plemaster
Brak nowych postów Rover 75 - roznice miedzy rokiem 99 a 00 - istotne?
dawidd Chcę kupić ROVERka 11 Sro Maj 02, 2012 14:26
dawidd
Brak nowych postów Rover 400 TDI a Rover 420 SDI-róznice miedzy autkami.
stan_w._j. Chcę kupić ROVERka 17 Pią Lut 17, 2012 12:10
sTERYD
Brak nowych postów Rover 45 2004 a MG ZS 2004-czy sa roznice w zawieszeniu?
radenemes Chcę kupić ROVERka 2 Pią Lut 03, 2012 08:37
Ciufa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink