Forum Klubu ROVERki.pl :: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaReK
Czw Maj 12, 2011 01:26
[Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

Czy przyda się coś takiego?
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 00:11   

Pływak napisał/a:
I jak widać po tym temacie często Ci pierwsi dopiero interesują się tymi drugimi jak pojawi sie tutaj negatywny komentarz.

Ostatnio chyba już nawet to nie działa ;) O ile jeszcze wcześniej się właścicielom chciało, to chyba już pogodzili się z tym, że dogodzić wszystkim się nie da, a problemy są na tyle powtarzające, że być może śmiesznym już byłoby się tłumaczyć po raz kolejny z tego samego, np. z tego że zamówienie należy potwierdzić zanim wpłaci się pieniążki na konto... ale to tylko moje gdybanie. Może być też oczywiście opcja, że mają w dupie klienta i nie chce im się tłumaczyć, albo tyle pracy, że na forum czasu nie starcza ;) Nie wiem, nie wnikam... ja robiłem i robię zakupy przynajmniej w czterech opisywanych tutaj firmach i zawsze z sukcesem. Czasami może być jakiś niedosyt, ale nie widziałem potrzeby żalenia się publicznie ;)

Pływak napisał/a:
Z innymi jest podobnie niby się dodzwonić nie mozna, a jak pojawia sie negatywny komentarz to zaraz kontakt jest :D

To pokazuje też, że mając na stronie narzędzie z komentarzami i ocenami, więcej osób pisze tutaj, mając czystą satysfakcję, że udało się obsmarować kogoś bez konsekwencji :)

haszczyc, lepiej uważaj co piszesz :) Żeby się to nie obróciło przeciwko Tobie ;)
Rozumiem, że coś wiesz, ale zachowaj dla siebie, albo dziel się w węższym gronie ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 18, 2012 00:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 00:19   

MaReK napisał/a:

To pokazuje też, że mając na stronie narzędzie z komentarzami i ocenami, więcej osób pisze tutaj, mając czystą satysfakcję, że udało się obsmarować kogoś bez konsekwencji :)


Jak już pokazała historia komentarze na stronie są tak miarodajne jak pomiar przyspieszenia auta suwmiarka :lol: Co do braku konsekwencji to pamietaj kazdy kij ma dwa konce skoro sprzedawca czuje się urażony przecież może zgłosic sprawe do sądu o zniesławienie i wtedy zarzad zdziała i usunie takiego komentatora skoro wymagane sa wyroki prawomocne :D
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 00:54   

Powinien w takim razie powstać kącik, gdzie sprzedawca będzie tworzył czarną listę klientów ;)
Problem w tym tylko, że firmę łatwo zidentyfikować, a kupującego czasem nijak ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
szylozbi 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 13:45   

A ja się zastanawiam dlaczego moja część do ZS-a od pana Tomi_114 idzie już tydzień, aż w końcu trafiłem na ten topic. Nie jest to majątek bo 70 zł, ale chodzi o zasadę. Godzę się z tym, że już jej nie zobaczę.
haszczyc, jak wiesz coś więcej i możesz się podzielić to napisz na PW
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 15:22   

szylozbi, majątek to nie jest dla Ciebie ale jak policzysz ile osób ostatnio oszukał to suma zbierze się już duża ja proponuje wam podjąć kroki prawne w stosunku do niego gdyż to nie jest odosobniony przypadek jego oszustw i przekrętów
 
 
kondzio508 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 400
Skąd: B-stok



Wysłany: Wto Gru 18, 2012 17:34   

ja dosc nie dawno zamawiałem u Tomiego cześci na dosc spora kase ok 1300 zł. i zapłaciłem z góry , Tomi mi to wysłał tego samego dnia DPD podał na Pw numery paczek , paczki doszły i mozna powiedziec ze sie wszystko zgadzało , nawet dostałem gratis który uzgadnialismy boczek kierowcy z mg zr i ramke halogenu . , tylko ze 2 rzeczy kupiłem przez allegro , a reszte gratów miałem dogadane telefonicznie , ale i tak wszystko doszło .

także róznie to chyba bywa .

I z tego co mi wiadomo ,to jak czesci wysyłał w piątek 2 tyg. temu , miał zaraz w poniedziałek isc do szpitala tak twierdził na 7 tyg. także może cos sie okaze za 7 tyg. nie wiem , moze wyjdzie i powysyła paczki . tego mi nie wiadomo .
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 09:54   

o widzisz, Ty masz wersję ze szpitalem, ja z kolei że wyjeżdża za granicę ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 10:54   

za granicą też są szpitale :) Kto bogatemu zabroni leczyć się w prywatnych klinikach we Francji na przykład.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 11:04   

Marek chyba ma interes w obronie uciekiniera ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
szylozbi 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 12:07   

kondzio508 napisał/a:
miał zaraz w poniedziałek isc do szpitala

Bardzo ciekawe bo właśnie w poniedziałek robiłem zamówienie. I zapewne na maile też teraz nie odpisuje bo przebywa w szpitalu. Ja rozumiem, że różnie w życiu bywa ale spróbujcie zapytać o jakąś część zaraz będzie odpowiedź co i za ile :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 14:06   

Cytat:
Marek chyba ma interes w obronie uciekiniera ;)

Dokładnie! Idąc do kliniki na wiele tygodni, Tomi wysłał do mnie części z listą ich odbiorców.
Miałem to wysłać do Was wszystkich, ale stwierdziłem, że nikt o tym nie wiem, przetrzymam to chwile i wystawie ponownie. Całą kasę przeznaczę na Sylwestra. A Tomiemu wmówię, że widocznie paczka zaginęła ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 16:07   

Zacny plan!

Ja ze swojej strony nie polecam robić nikomu interesów z kolesiem z kraka gdzie pojawia się mail perfumy739@interia.pl <<< można spamować.

Paweł Kalinowski
os. Centrum A 13/8
31-925 Kraków
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
baaa 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 15
Skąd: wlkp



Wysłany: Sob Sty 12, 2013 15:07   

Ja na filtry do mojego roverka czekam juz pol roku. Zakupiłem je na stronie Tomateam, tego samego dnia przelałem ok 160 zł. Brak kontaktu meilowego, telefonicznego. Mam potwierdzenie przelewu i zamowienia na poczcie. Można z czymś takim udać się na policję? Jak wygląda taka procedura odzyskania pieniędzy? Ogólnie sklepu nie polecam!
 
 
joannak25 




Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Sob Sty 12, 2013 17:54   

baaa napisał/a:
Zakupiłem je na stronie Tomateam, tego samego dnia przelałem ok 160 zł. Brak kontaktu meilowego, telefonicznego.


TomaTeam to niestety sklep, w którym się kupuje za pobraniem. Przedpłata w ich przypadku to forma chyba zbyt ryzykowna.
Ja, informacji o świecach zamówionych w listopadzie ciągle nie dostałam, tyle, że nic im nie wpłaciłam.
 
 
bebechu. 



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 148
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 26, 2013 00:26   

Witam, jesli was zainteresuje ten link i ten tomcat http://otomoto.pl/rover-2...-C27687123.html

odradzam gosciu nie doradza tym co sprzedaje nie poda przebieg silnika kłamie na każdym kroku jak sie da uważa się za mechanika uważając że przy przekładce z rovera 220 TURBO
do MG ZR 160 nie potrzebna jest kołyska oraz hamulce itd bo uważa ze hamulce są te same z 1.4 w górę nie ma tematu koleś gra cwaniaka uważa że ludzie na forum piszą bajki i że z bloku silinika tomcata idzie wypruć 500 km i takie bajki wogóle żałuje że nie nagrałem rozmowy polecam wam zadzwonić i ponegocjować wam cenę bo silnik jest oczywisty do regeneracji.
_________________
http://www.fotosik.pl/pok...f968513fa6.html
 
 
 
rafalrz1989 




Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 66



Wysłany: Sob Sty 26, 2013 18:22   

baaa napisał/a:
Ja na filtry do mojego roverka czekam juz pol roku. Zakupiłem je na stronie Tomateam, tego samego dnia przelałem ok 160 zł. Brak kontaktu meilowego, telefonicznego. Mam potwierdzenie przelewu i zamowienia na poczcie. Można z czymś takim udać się na policję? Jak wygląda taka procedura odzyskania pieniędzy? Ogólnie sklepu nie polecam!

Za przywłaszczenie Twoich 160zł nic im nie zrobią. Od 250zł wzwyż to dopiero jest przestępstwo. Moich 50zł też już raczej nie odzyskam.

Kiedyś jak będę miał czas to pozamawiam trochę części na fikcyjne dane za pobraniem, niech mają za swoje, stracą na przesyłkę i wyjdziemy na 0 :) inaczej z takimi się nie da :/
 
 
0916 




Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Wlkp



Wysłany: Sob Sty 26, 2013 21:32   

rafalrz1989 napisał/a:
baaa napisał/a:
Ja na filtry do mojego roverka czekam juz pol roku. Zakupiłem je na stronie Tomateam, tego samego dnia przelałem ok 160 zł. Brak kontaktu meilowego, telefonicznego. Mam potwierdzenie przelewu i zamowienia na poczcie. Można z czymś takim udać się na policję? Jak wygląda taka procedura odzyskania pieniędzy? Ogólnie sklepu nie polecam!

Za przywłaszczenie Twoich 160zł nic im nie zrobią. Od 250zł wzwyż to dopiero jest przestępstwo. Moich 50zł też już raczej nie odzyskam.

Kiedyś jak będę miał czas to pozamawiam trochę części na fikcyjne dane za pobraniem, niech mają za swoje, stracą na przesyłkę i wyjdziemy na 0 :) inaczej z takimi się nie da :/


Uważam to za brednie, wysokość może i ma znaczenie, ale:

Proponuje wszystkim oszukanym udac sie do odpowiednich komórek organów ścigania czyli na Policję, tam spokojnie złożyc zawiadomienie o przestępstwie oszustwa internetowego.
Wiem i znam to doskonale gdyż dwa razy to już czyniłem.
Pierwszy przypadek opiewał na kwotę 21 zł. drugi na kwotę 360 zł (i prosze to potraktowac poważnie), zasada jest jedna - im wiecej dokumentów świadczących na waszą korzyść , tym lepiej (przelewy, maile, screeny z komunikatorów itd. itp)
Ogólnie to jak widzę być moze coś wskuracie, gdyż znalazło się wiecej osób oszukanych i jeżeli wpłynie wiecej wniosków tym lepiej, ponieważ sprawa będzie wielowątkowa i będzie miala znamiona oszustwa na szeroką skalę.
pozdrawiam
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 26, 2013 21:40   

0916 napisał/a:

Proponuje wszystkim oszukanym udac sie do odpowiednich komórek organów ścigania czyli na Policję, tam spokojnie złożyc zawiadomienie o przestępstwie oszustwa internetowego.
Wiem i znam to doskonale gdyż dwa razy to już czyniłem.
Pierwszy przypadek opiewał na kwotę 21 zł. drugi na kwotę 360 zł (i prosze to potraktowac poważnie), zasada jest jedna - im wiecej dokumentów świadczących na waszą korzyść , tym lepiej (przelewy, maile, screeny z komunikatorów itd. itp)
Ogólnie to jak widzę być moze coś wskuracie, gdyż znalazło się wiecej osób oszukanych i jeżeli wpłynie wiecej wniosków tym lepiej, ponieważ sprawa będzie wielowątkowa i będzie miala znamiona oszustwa na szeroką skalę.
pozdrawiam

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
No chyba że ktoś lubi bezinteresownie komuś robić prezenty.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Ronald 




Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 23, 2013 13:55   

KURAS GSI

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=4444021

Uwaga na tego pana. Kupiłem u niego tylną belkę do R200vi/MGZR160.

Belka miała uszkodzone mocowanie stabilizatora, oraz zimmerbloki. Generalnie na złom, bo taniej kupić inną sprawną używaną niż ratować tą część.

Na początku spoko, odebrał, porozmawiałem. Miał się zastanowić i oddzwonić. Oczywiście tego nie zrobił. Ode mnie nie odbierał, zadzwoniłem z innego numeru. Kłamał, po czym znowu nie odbierał. Co za kretyn :)

Nie chciałem od niego oddania 100% pieniędzy. Odesłałem mu to co od niego dostałem, chciałem zwrotu połowy ceny poczatkowej. Co za człowiek. Woli być "obsmarowany" na forach, niż oddać 130 zł. No cóż, chce to ma...

[ Dodano: Sob Lut 23, 2013 13:55 ]
Co do opisanego przeze mnie Tomiego i Sklepu Delta. Po 4 tygodniach od daty wpłynięcia pieniędzy na konto Tmiego, przesyłka doszła. Kontaktował się ze mną ktoś inny, nie on. nie ważne, przesyłka jes. Lepiej późno niż w cale ;)
_________________
Od zera do prędkości maksymalnej. Mój wariat :)
http://www.youtube.com/watch?v=Ai73eqMR-oA
 
 
 
szylozbi 




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 17:34   

Paczka od pana Tomi_114 doszła do mnie pod koniec stycznia i dostałem nawet mały gratis. Straciłem już wszelką nadzieję, ale ktoś napisał do mnie z jego maila i przeprosił w jego imieniu. W ten weekend dostałem osobiście przeprosiny i info, że był w szpitalu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink