Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] problem z odpalaniem na benzynie (na gazie "chod
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] problem z odpalaniem na benzynie (na gazie "chod
Autor Wiadomość
sakura 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 10



Wysłany: Sro Lut 20, 2013 11:56   [R416] problem z odpalaniem na benzynie (na gazie "chod
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Rovera 400 tj. kupiłem go w sobotę (wszystko wydawało się ok). W niedzielę próbowałem go odpalić i nic (kręci, łapie, ale nie załapuje). Z racji tego tego, iż samochód posiada instalacje gazową sekwencyjną odpaliłem go na gazie w trybie awaryjnym - auto pali i jeździ bez żadnych problemów. W poniedziałek ponownie spróbowałem odpalić na benzynie. Samochód odpalił, ale po 3, 4 sekundach gasł, gdy próbowałem "gazować" łapał dwa razy a następnie padł. Może ktoś ma jakiś pomysł. Jutro jade do mechanika, ale jak usłyszał, że przywożę Rovera to nie był zbyt zadowolony ("bo trudno o części").
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 20, 2013 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lut 20, 2013 12:57   

Czy próbowałeś przełączyć na benzynę po odpaleniu na gazie? Czy na benzynie poza odpalaniem działa poprawnie?
 
 
sakura 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 10



Wysłany: Sro Lut 20, 2013 14:05   

sobrus napisał/a:
Czy próbowałeś przełączyć na benzynę po odpaleniu na gazie? Czy na benzynie poza odpalaniem działa poprawnie?


Więc tak: odpaliłem w trybie awaryjnym na gazie (co przy dzisiejszej pogodzie wcale mi się nie uśmiecha). pochodził kilka minut i się rozgrzał. Następnie próbowałem przełączyć na benzynę co niestety się nie udało (przełącznik nie reagował). Zgasiłem silnik i wyłączyłem gaz. Silnik na benzynie załapał, pochodził około 15 - 20 sekund i zgasł. Spróbowałem ponownie, znowu załapał, pochodził kilkanaście sekund i zgasł. Po ponownym uruchomieniu silnika dodałem gazu, ale silnik nie reagował zbytnio na to (obroty nie przekraczały 3,5 tys.), ale nie zgasł, tylko że obroty były w granicach 800 - 900. Przy próbie dodania gazu silnik nie reaguje zbytnio, "nie łapie gazu". Pocieszające jest to, że odpalił. Silnik chodzi tak jakby zaraz miał zgasnąć. Następnie wyłączyłem zapłon, włączyłem instalację gazową. Odpaliłem go na benzynie (obroty poniżej 1 tys.), a po kilku sekundach przełączył mi się na gaz i wszystko "cacy". Obroty silnika w granicach 1200 - 1300, prawidłowa reakcja na wciśnięty pedał gazu. Przy zakupie samochodu silnik odpalał na benzynie i pracował prawidło. Co prawda był niski poziom paliwa (praktycznie zero), ale aktualnie ma wlane około 8l. Może ktoś pomoże?
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lut 20, 2013 14:44   

Skoro na gazie działa poprawnie, na benzynie zaś nie, to przyjrzałbym się na początek układowi paliwowemu, czyli takim elementom jak

- filtr paliwa (powinien być wymieniony zaraz po zakupie)
- samo paliwo, czy nie jest złej jakości
- pompa paliwa
- listwa wtryskowa
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 20, 2013 14:49   

Wlej mu jeszcze z 10 litrów paliwa. Musiał się zapowietrzyć z powodu niskiego stanu w baku.
 
 
 
sakura 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 10



Wysłany: Sro Lut 20, 2013 19:48   

wlałem 10 l paliwa i tak jakby było lepiej to znaczy odpalił na benzynie i trzymał około 5 minut a potem znowu problem powrócił. Jak wrzuciłem bieg i próbowałem ruszyć to gasł. Paliwo pochodzi z dobrego źródła. Jutro mechanik. Zaczynam od wymiany filtra paliwa. Jak to nie pomoże to po kolei: pompa a następnie wtryski. dzięki za pomoc. Dam znać czy problem się rozwiązał
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 20, 2013 19:56   

Czuję, że wymiana filtra pomoże. Pewnie zassało trochę kilkunastoletniego syfu z baku. ;)
 
 
 
sakura 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 10



Wysłany: Pią Lut 22, 2013 11:05   

Wymiana filtra nie pomogła. Teraz kolej na pompe. Ponadto mechanik stwierdził, że do wymiany jest czujnik ciśnienia paliwa. Może, ktoś ma namiary na używkę, ewentualnie czy pasuje od innego samochodu?

[ Dodano: Pią Lut 22, 2013 11:05 ]
http://allegro.pl/rover-2...2974121561.html

czy to by pasowało?
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 22, 2013 13:20   

Nie ma co wymieniać połowy samochodu, diagnozuj za free ile się da.

Z tego co pamiętam w przypadku problemów z paliwem niektórzy zalecali wyciągnięcie listwy wtryskowej i sprawdzenie czy odpowiednio sika/rozpyla. Jeżeli nie, to będziesz miał pewność że to coś z układem paliwowym.

A po czym mechanik poznał że czujnik pada? Na allegro są do kupienia, ale do 1.4. Być może niczym się nie różni, trzeba sprawdzić.
 
 
sakura 



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 10



Wysłany: Nie Lut 24, 2013 21:08   

zamówiłem regulator ciśnienia paliwa wraz z listwą wtryskową (jutro powinno być). mechanik stwierdził, że regulator raz otwiera zawór, a raz nie. Ponadto pompa paliwowa także jest zepsuta. Prawdopodobnie wcześniejszy właściciel cały czas odpalał sekwencję w trybie awaryjnym, a poziom paliwa zawsze był bliski zera, co mogło spowodować zawalenie układu paliwowego i uszkodzenie poszczególnych jego elementów. Od jutra walczymy dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lis 18, 2010 02:41
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
robert.luczka Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Gru 12, 2012 20:52
Spid
Brak nowych postów [R416 Si 97r.] Problem z odpalaniem
Kaze Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lut 03, 2010 15:24
Kaze
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
Prosze o pomoc
Lukciu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sro Paź 29, 2008 16:06
roverka
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
pablo3011 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Paź 06, 2008 16:27
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink