Forum Klubu ROVERki.pl :: chromowanie elementów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
chromowanie elementów
Autor Wiadomość
Legwan1989 




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 01, 2013 20:38   chromowanie elementów

Wie ktoś ile kosztuje chromowanie czy niklowanie części ?
Wymarzyło mi się odrestaurowanie Ogara 200 :twisted:
Napewno chciałbym tak zrobić tłumik i kierownicę, pewnie z czasem parę drobnych elementów by się jeszcze znalazło. Ktoś gdzieś robił juz podobne rzeczy ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 01, 2013 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 00:15   

Chromowanie to droga zabawa. Dodatkowo istnieje duża rozpiętość cenowa między zakładami galwanizacyjnymi. Za te elementy, które wymieniłeś, myślę że 500zł to minimum.
Warto rozważyć wykonanie polerki na lustro jako alternatywę, można ją wykonać całkowicie we własnym zakresie i przy okazji nabyć trochę masy mięśniowej :smile:
Jednak wypolerowany element za jakiś czas zaśniedzieje (szybkie odświeżenie pastą polerską przywraca pierwotny efekt), z kolei zabezpieczony bezbarwną warstwą ochronną na pewno nie będzie zwalał z nóg tak jak chrom.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Legwan1989 




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 09:53   

500 zł to troche za duzo jak na taki motor :P
na tablicy znalazłem taka firme: http://tablica.pl/oferta/...no-ID2WYOD.html
Prosili o zdjęcia to im na poczatek wysłałem to co wyminilem wyżej. Zobaczymy na ile to wycenią.
Widze ze oferuja sporo usług oprócz chromowania - niklowanie, miedziowanie, szkiełkowanie. Nawet nie wiem czym to się rozni. Trzeba zajrzeć do wujka google :P
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 20:47   

Legwan1989 napisał/a:
odrestaurowanie Ogara 200
a restauracja obejmuje tylko chromowanie wymienionych elementów? czy planujesz całkowitą odbudowę? silnik, malowanie itp?
 
 
 
Legwan1989 




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 21:20   

Tak, chce całego odbudować. Mam u siebie jednego na chodzie ale w strasznym stanie. Teraz poszukuje jakies dawcę by złożyć jednego a konkretnego. W przyszłości, gdy juz zbiorę i rozbiorę to co trzeba to planuję jeszcze dać mu nowy lakier. A co do chromowania to pewnie i więcej elementów by sie znalazło ale nie wiem czy to zbyt duży koszt by nie był...

A swoją drogą , ma ktoś na sprzedaż Ogara? :mrgreen:
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 21:29   

Jak chcesz go odrestaurować to nie radzę oszczędzać na częściach czy chromowaniu bo niedługo wyjdą niedoróbki lub mało trwałe tańsze części..
Ja jestem w trakcie odbudowy trochę większego sprzętu, mianowicie KMZ K650 i już wydałem ponad 3tys na samą renowację, a motocykl ciągle rozłożony na części pierwsze :)
 
 
 
Legwan1989 




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 21:34   

No Twój to już całkiem klasyk ;)
Ja dopiero mam zamiar ruszyć z tematem, więc żadnymi postępami jeszcze nie mogę się pochwalić...
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 22:57   

W takim razie życzę powodzenia i przede wszystim wytrwałości, niestety, żeby mój ''klasyk'' nadawał się do wypadów za miasto bez worka części zapasowych nie może zostać w 100% oryginalny i nie zależy mi na tym, bo jakość wykonania niektórych części jest żałosna...
Dlatego radzę Ci przy remoncie silnika wkładać dobre części nieoszczędzając kasy, bo potem odwdzięczy się bezawaryjnością.
Pamiętaj, że nowe łożyska, uszczelniacze i dobrej jakości tłok czy pierścienie to podstawa. A w przypadku chromowania, to jak raz dobrze zrobisz to niezlezie chrom za rok i będziesz miał spokój i tak naprawdę taniej wyjdzie niż dwa razy to samo robić. Np ja wywalam przednie zawieszenie w swoim ''rusku'' które nadaje się tylko na złom i dorabiam od hondy shadow cena około 800zł ale wiem, że zawieszenie od japończyka jest niedozajechania, ale Ty nie musisz takich przeróbek u siebie robić :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Chromowanie aluminium
Zukowaty Offtopic 12 Nie Lut 28, 2010 08:58
kzrr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink