Forum Klubu ROVERki.pl :: [ Rover420 ] nie działa klima
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ Rover420 ] nie działa klima
Autor Wiadomość
kiler22 



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 5



  Wysłany: Czw Sie 15, 2013 22:13   [ Rover420 ] nie działa klima
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

jest kilka tematów o nie działającej klimie ale ..... jakoś nie mogę tam znaleźć odpowiedzi na moje problemy .
Od początku - pacjent to rover 420 z 99 roku . jeśli to ważne to z dekodera vin wyszło klasa wyposażenia Class 3.1 w każdym razie mam dwa wentylatory od klimy
klima nie chłodzi
po naduszeniu przycisku klimy (oczywiście przy włączonym nawiewie ) zapala się na nim fioletowa kontrolka i to wszystko . nie startują wentylatory itp
prąd na bezpieczniku jest niezależnie od przycisku A/C
nie mam pojęcia gdzie szukać przekaźnika klimy .
- próbowałem sprawdzić czujnik koło filtra oleju (czytałem na forum że lubi szwankować ) ale pojawił się problem - nie bardzo wiem jak ściągnąć tą wtyczkę która tam jest :twisted: i tak naprawdę jak go sprawdzić .poza tym z tego co się doczytałem tu do tego czujnika powinny dochodzić dwa przewody . a u mnie jest jeden :roll:
- doczytałem się jeszcze ze jest coś takiego co warto sprawdzić jak presostat ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać
- w którymś z postów znalazłem jeszcze taką rade żeby dać na chwilę plus na przewód idący na sprzęgło sprężarki w celu sprawdzenia samej sprężarki ale nie mam pojęcia gdzie szukać tego przewodu
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 15, 2013 22:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jaro467 



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: Okolice Tarnowa



Wysłany: Pią Sie 16, 2013 20:53   

Kolego mam dieselka ale czujnik jest z dwoma pinami tak jak piszesz i nie wiem gdzie jest u Ciebie filtr oleju ale ten czujnik powinien być wkręcony w podstawę filtra oleju i jest to czujnik od którego bezpośrednio wychodzą 2 kabelki i zakończone są kostką o taki : http://www.mgrover.com.pl...products_id=656 . Aby sprawdzić czy to on jest walnięty wypnik kostkę i czujnik zostaw w spokoju a te dwa piny które wystają z drugiej części kostki złącz jakimś kabelkiem i zobaczysz czy sprężarka ruszy, jak tak to jest po czujniku.

Druga kwestia, do sprężarki przychodzi tylko jeden przewód i zapewne u Ciebie też jest czerwony i to właśnie na ten przewód normalnie podajesz plusa z aku i też widzisz czy ruszy. Jak ruszy to do sprawdzenia ten czujnik jak wyżej pisałem jak nie to problem będzie leżał w sprężarce, lub też możesz mieć za mało czynnika w ukł. i wtedy klima też nie ruszy.

Co do przekaźnika to wpisz w allegro albo w wyszukiwarkę i zobaczysz jak wygląda i namierzysz, powodzenia
 
 
kiler22 



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 20:43   

weekend idzie wiec zabrałem się za "walki " z klima
nie wiem czy dobrze zlokalizowałem ten czujnik ale w tej okolicy za wiele ich nie ma wiec wychodzi że to ten

ale jeśli to ten to jak widać na zdjęciu u mnie jest (a raczej był ) na jeden przewód :o niestety wskutek moich działań "się urwał" :mrgreen: oprócz wszystkiego innego wiecie może jak zdjąć tą wtyczkę ?? ? bo nie mam pomysłu
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 20:53   

Przekaźnik klimatyzacji jest w skrzynce bezpieczników pod maską po prawej stronie taka czarna skrzynka, jak ja otworzysz na wieku jest schemat rozmieszczenia przekaźników.
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 08:37   

Na początku powinieneś określić czy to klima fabryczna, czy DIAVIA, bo w tej drugiej tego czujnika nie ma.
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
kiler22 



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 12:14   

bardzo chętnie . ale jak to poznać czy jest ori czy dokładana ?? ?
da się np z VINu ?? ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420 SLDI]Klima nie działa choć pokazuje, że działa
konradlot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Lip 11, 2009 07:08
BetJar
Brak nowych postów [R420] Klima nie działa
grib Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Lut 24, 2008 23:16
Paul
Brak nowych postów [R400] klima nie działa
sobek0075 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 21 Wto Sie 07, 2012 08:27
Adrian
Brak nowych postów [R 414i] Klima - nie działa, ABS - czy są Roverki bez?, HGF?
Rower Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Lip 03, 2013 22:10
soviet100
Brak nowych postów [Rover420] wymiana turbo
pirek13 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Maj 11, 2013 17:33
pirek13



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink