Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200 1.4] Cieknie woda z szyberdachu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200 1.4] Cieknie woda z szyberdachu
Autor Wiadomość
aramil44 



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 2



Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 18:57   [Rover 200 1.4] Cieknie woda z szyberdachu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1998

Witam,

Mianowicie poszukuje jakiegoś sprawdzonego "majstra", który zna się na temacie sprawdzenia czy szyberdach cieknie i umie go ewentualnie naprawić. Tj ogarnąć te kanaliki czy też inne czary, które mogą tam się pojawić. Jutro jadę do sprawdzenia czy nie cieknie to z przedniej szyby, która była niegdyś na nowo wklejona. Mieszkam w okolicach leszna, poznania także proszę o jakieś namiary:)


Pozdrawiam
Aramil44:D
Ostatnio zmieniony przez Adrian Wto Wrz 10, 2013 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 18:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzsos1 



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 1



Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 19:41   

mnie tez cieknie szyber dach to chyba wada seryjna i do tego uszczelka na przedniej szybie się odksztalcila
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 20:28   

Uszczelka od szyber dachu u mnie była odkształcona i też ciekło. Zdjąłem ją, wyczyściłem rdze ile się dało i przesmarowałem Hammerite. Kanaliki od szyber dachu jak są zatkane wystarczy przedmuchać kompresorem albo mocniej metodą usta-usta :) Warto sprawdzić czy w bagażniku są w swoich dedykowanych otworach czy nie leżą luźno i nie wlewa się z nich woda podczas deszczu do bagażnika.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 22:37   

pistolet napisał/a:
Kanaliki od szyber dachu jak są zatkane wystarczy przedmuchać kompresorem albo mocniej metodą usta-usta


chyba że zdarzy się tak jak u mnie że w kanaliku miałem żaróweczkę :P Wtedy trzeba przepychać.

Uszczelkę szyberdachu przerabiałem, wystarczy ją ściągnąć, rancik na którym trzyma się uszczelka rdzewieje, wystarczy go dokładnie oczyścić, zabezpieczyć przed rdzą i wkleić ponownie uszczelkę. Ja to robiłem bez wyciągania szyby :) aż do sprzedania auta nigdy nie ciekło :)
 
 
 
mi-lu 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Luboń

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 22:49   

krzsos1 napisał/a:
mnie tez cieknie szyber dach to chyba wada seryjna

wadą seryjną jest chyba typ uszczelki bo jest mega sztywna... ogólnie to jest problem z nią bo sam mieszkam w Luboniu i ciężko żeby ktoś tutaj a okolicy sie tego podjął...
Powiem Ci tak, najlepiej zdjąc podbitkę sufitu wnętrza, bo nie jest to takie trudne i długotrwałe :-) i wtedy widzisz cały szyberdach, wiem wymieniałem silnik:-)
ważne czy cieknie Ci między uszczelką a szybą czy między uszczeklą a blachą, jeśli między uszczelką a blachą wtedy sprawdź położenie dachu bo może coć jest nie tak, popuśc delikatnie sruby dookoła dachu, kilka na klucz 10 jedna nad kierowcą 8, i kilka razy złóż i rozłoż dach, tak żeby sam sie ułożył :razz:
Ogólnie jeśli Ci ceknie j/w to i tak nie powinno Ci kapać do środka auta gdyż dookoła szyby jest rowek który odprowadza wode do kanalików, jeśli będziesz mieć zdjętą podbitkę to łatwo sprawdzić ich drożność ściągając gumę i wstrzykując troche wody która spłynie w postci siku na zewnątrz w rogach auta :D
Mi jeden z kanalików zatkał sie po zimie i przy okazji wymiany silniczka sprawdzając zauwzyłem i usunałem niedrożność :D
Jeśli jednak cieknie między uszczelką a szybą, wtdy delikatnie ściągasz uszczelke, bardzo starannie czyścisz metalowy rant dookoła szyby, czyścisz uszczelke, odtłyszczasz rant, klej do uszczelek i dzida :lol: powoli starannie zakładasz od nowa uszczelke. uważać należy żeby założyć ją w tym samym momencie żeby narożniki które sie już mocno okształciły ułożyły sie tam gdze były:) na temat nowej uszczelki nie pomoge bo sam tskiej nie mogłem znaleść... już to ostatnio piasłem ale napisze jeszcze raz, zeby nie narobić syfu w aucie fajnie jest wziąść duży ręcznik i podwiesić go pod dachem przytrzaskując go drzwiami :D
No i bym zapomniał, do tej operacji wymiany uszczelki nie musisz zdejmować podbitki zrobisz to śmiało od zewnątrz auta:) myśle że pomogłem:) ogólnie wygląda to na skomplikowane ale naprawde zajmie Ci to ok godziny :P
 
 
aramil44 



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 2



Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 14:49   :)

Dzięki wszystkim za pomoc. Wybrałem się do Leszna do Tom-Car'u to dość pewna firma zajmująca się szybami. Sprawdzili mi dokładnie szyberdach i faktycznie kanaliki były zatkane. Wzieli drut + kompresor i ogarneli temat, że aż miło. A i wcale drodzy nie byli. Za to skasowali 50zeciszy. Także ja z moją antyzdolnością do mechaniki samochodowej się za to nie brałem:p. Pozdrawiam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R214] Cieknie woda z tłumika
leszczu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Cze 03, 2009 18:34
leszczu
Brak nowych postów [r214i] Cieknie woda do drzwi
b0b3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lis 20, 2008 12:56
b0b3k
Brak nowych postów [R214] Cieknie woda spod silnika. Pompa wody?
bobo_kozak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Sty 24, 2012 09:00
bobo_kozak
Brak nowych postów [Rover 214 Si] Otwieranie szyberdachu
frediwzl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Cze 22, 2011 12:04
frediwzl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink