Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220]montaż gaśnicy:)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220]montaż gaśnicy:)
Autor Wiadomość
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 20:50   

ADI-mistrzu, oczywiście rozumiem i wiem o tym ale czasem trzeba coś poświęcić aby coś zyskać :mrgreen: może nie będzie tak najgorzej, miejsce nie jest narażone bezpośrednio na działanie czynników atmosferycznych, aby się zrobić wcale nie musi i z tego też sobie zdaję sprawę :mrgreen: a poza tym przy tak małym bagażniku każde rozwiązanie jest dobre aby uzyskać jak największą przestrzeń bagażową :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 20:52   

robsson78, to ostatnie to ciekawe.... :|
Czyli można policjantowi odmówić kontroli gaśnicy :P

[ Dodano: Czw Wrz 12, 2013 20:52 ]
Co do montażu, ja w R200 miałem koszyk przyczepiony na takie gumowe uprzęże do mocowań tylnej kanapy.
Teraz w R45 mam tak samo, super się to sprawuje i można kilka rzeczy tam wrzucić i burdel nie nie robi ani nic nie lata.
 
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 21:01   

ADI-mistrzu, no widzisz to Ty miałeś koszyk, a ja po kupnie miałem luzem wrzuconą gaśnicę która w czasie jazdy czasem się odezwała :mrgreen: mam po lewej stronie pod głośnikiem dwie nagwintowane dziury, domyślam się iż są one przewidziane pod gaśnicę ale ja przykręciłem ją gdzie indziej :mrgreen: nic nie lata i odrobinę więcej miejsca, oczywiście w razie kontroli jest w widocznym miejscu i łatwo dostępnym :lol:
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 21:19   

Ja nie miałem koszyka, sam go wsadziłem ;)
Tylko ja w koszyku trzymam gaśnicę, żarówki na podmianę, rękawiczki i kawałek szmaty.

Nic nie lata, porządek i jest gdzie wsadzić inne szpargały.
 
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 21:24   

Aha to teraz czaję bazę :mrgreen: pewnie taki koszyk to porządna sprawa, praktycznie wszystko jest pod ręką i nie zajmuje dużo miejsca, ja ostatnio zaopatrzyłem się w takie siatki na rzepy, jestem zadowolony gdyż zrobiłem porządek z tymi wszystkimi rzeczami które tylko latały po bagażniku :wink: jak to mówią dla chcącego nic trudnego :D
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 21:40   

Ja przymierzam się do zrealizowania mojego pomysłu dotyczącego montażu gaśnicy i apteczki w samochodzie.

Otóż tę pierwszą chciałem przytwierdzić we wnęce przy lewym nadkolu mocując do karoserii kawałek blachy mającej cztery nacięcia tworzące dwa "tunele" dla dwóch pasów, przytwierdzaną bezinwazyjnie dla nadwozia, za pośrednictwem bardzo mocnej taśmy dwustronnej (taka al'a piankowa).

Powierzchnia styku płytki i konstrukcji auta powinna być na tyle duża, aby ten sposób montażu zadziałał. Zaletą byłby pewny chwyt i jedynie cztery nacięcia w bocznej tapicerce bagażnika, które w razie czego będzie bardzo łatwo zaszyć. Nic też nie powinno zacząć rdzewieć, gdyż karoseria nie będzie wiercona.

Tak opasana gaśnica trzymałaby się w jednym miejscu, a dałoby się wyciągnąć ją jednym ruchem od góry, bez luzowania pasów ją mocujących.

Szybki szkic:


Tuż nad tym, na podobnej płytce, chciałbym przymocować apteczkę, choć tę najlepiej byłoby nieco inną metodą. Blaszka posiadałaby spinki przebijające tapicerkę bagażnika i w danym miejscu mocujące ją bardzo sztywno, aby nie odskakiwała od karoserii pod ciężarem przypiętej do niej rzeczy. Na to rzep, jak i na tył apteczki. Voila! W razie potrzeby zdejmuję ją jednym pociągnięciem.

Co wy na to?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 21:50   

MD, powiem tak każdy orze jak może, wymyślanie pewnych rozwiązań leży po stronie właściciela auta, oczywiście Twój pomysł jest dobry i myślę że powinien zdać egzamin, ja już zamontowałem wieszak więc nic nie będę kombinował :mrgreen: na gaśnicę są różne rozwiązania, widziałem ostatnio taki patent na zasadzie pasków na rzepy, zakładasz na gaśnicę i trójkąt i przyczepiasz do tapicerki w bagażniku, podczas jazdy nic nie powinno się dziać :mrgreen: bodajże do kupienia na allegro było ;) myślę że żaden pomysł nie jest zły aby był praktyczny :D
 
 
Inttruz 




Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 34
Skąd: Przejdź do mapy

Rover Cabriolet

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 09:47   

U mnie w 216 gaśnica siedzi w uchwycie pod schowkiem. Jednak jest taki mały myczek. Te wszystkie gaśnice 1-1.5kg tak naprawde nic nie dają, pozwolą ugasić mały zalążek ognia i tyle. A jak już zacznie sie jarać pod machą to skuteczność gaśnicy zaczyna sie dopiero od 2.5 kg, więc wożąc mniejsza tak naprawde bez różnicy czy ona jest łatwo dostępna czy nie. Tylko kto będzie takiego kolosa woził ;/
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 10:19   

Wiadomo że taką gaśnicą można zgasić zapałkę ale czasem i ona może uratować nie tylko samochód ale także pasażerów :mrgreen: He...oczywiście może w ogóle powinniśmy wozić wszyscy takie gaśnice na kółkach, myślę że powinna wystarczyć :D
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 15:43   

ADI-mistrzu napisał/a:
robsson78, to ostatnie to ciekawe.... :|
Czyli można policjantowi odmówić kontroli gaśnicy :P


Z tego co zrozumiałem to odmówić nie można, niech sobie patrzy.
Ważne że jest gaśnica a data przeglądu czyli legalizacja nie powinna go obchodzić, tzn. może ukarać za brak gaśnicy ale nie może za brak legalizacji na gaśnicy.
Dla jasności nie namawiam do olewania terminu przeglądu bo to w naszym interesie jest aby gaśnica była sprawna i nie zawiodła w razie potrzeby.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 17:07   

ADI-mistrzu napisał/a:
robsson78, to ostatnie to ciekawe.... :|
Czyli można policjantowi odmówić kontroli gaśnicy :P

gaśnice musisz mieć w aucie,ale nie możesz dostsać mandatu od nich,że nie ma aktualnego badania

[ Dodano: Pią Wrz 13, 2013 17:07 ]






Gaśnice i trójkąt mam oryginalny
 
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 00:29   

Harry,

Ja miałem tak samo te uchwyty, z tym ze nie w swoim (ten którym jeżdżę na co dzień) a w tym którego kupiłem na części.
A u siebie mam taki patent. Gumka (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chodzi mi o taką gumeczkę zakończoną haczykami :) Mam ją przeciągniętą o całej długości oparcia tylnej kanapy, zaczepioną haczykami za mocowanie oparcia (takie 2 bolce) i za to kitram wszystkie pierdoły, nic nie lata, nic nie brzęczy :) I mam praktycznie cały wolny bagażnik, bo na wożenie koszyka to trochę za mały ten bagażnik w R200 :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SDi] montaż ABS-u
Krakowiak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lip 31, 2011 20:08
kamax_19
Brak nowych postów [R220] Montaz tylnych zacisków
xlukaszx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Wrz 23, 2010 22:14
Brt
Brak nowych postów [MG ZR/R25] uchwyt gaśnicy
marcinmarcin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sie 27, 2008 12:20
dareke
Brak nowych postów [R220 SDI]Montaż pompy od SD/ustawienie zapłonu L seria
kadzaf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sro Kwi 25, 2012 23:44
Remigiusz
Brak nowych postów [r220]jak wymienic wskaznik w liczniku rover r220
seba1x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 18, 2013 17:34
seba1x



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink