Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG 25 ] podejrzewana jest stacyjka. A jak wy sadzicie?????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG 25 ] podejrzewana jest stacyjka. A jak wy sadzicie?????
Autor Wiadomość
emis71 



Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 3



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 04:32   [MG 25 ] podejrzewana jest stacyjka. A jak wy sadzicie?????
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam Panów ! Jestem mała blondynka kocham swoje auteczko i nie wiem co zrobic dlatego was prosze o pomoc ! A wiec, moje malenstwo nie chce zapalic :( przekrecam kluczyk na 2 pozycje nie zapalaja sie kontrolki wszystkie tak jak zawsze tylko 4 ( akumulator srs poziom plyny w chlodnicy i cos jeszcze nie wiem ) gdy chce zapalic i daje kluiczyk do konca auto nic sobie z tego nie robi :( czasem po dlugiej walce i ruszanie kluczykiem lewo/prawo gora/dol (takim zwyczajnym szarpaniem kluczem) auto odpali jak by nic mu nie bylo i mozna jechac. ale juz jest tak ze nie odpala moze raz na godzine walki z kluczykiem! Panowie co jest nie tak? stacyjka ?? jesli tak to co zrobic? naprawiac czy kupowac inna?????? pomocy prosze
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 21, 2013 04:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 07:04   

A nie padła ci czasem bateria w pilocie? Jesli tak to wymien, zsynchronizuj powinno byc dobrze.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 21, 2013 09:15   

Sprawdź masę przy aku.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
emis71 



Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 3



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 14:42   

Bateria w pilocie jest dobra auteczko normalnie sie otwiera i zamyka a co do masy od aku tak samo jest ok - to co odstaje od akumulatora i dotyka karoserii samochodu jest dobrze przykrecone. Tak samo jak wy ktos w 1 kolejnosci sadzisz ze to tam jest usterka. Ale juz wczesniej mialam problemy z odpaleniem i po walce ze stacyjka auto odpalalo a teraz moge walczyc godzine i moze uda sie raz go zapalic .... :( jesli to stacyjka to jak mam ja wyjac zeby naprawic ? ( wyjmie oczywiscie kolega ale przyda sie wasza pomoc jak :) dziekuj z gory i pozdrawiam

[ Dodano: Pon Paź 21, 2013 14:42 ]
Aaaaa !! i cos co moze byc wazne gdy kluczyk jest w stacyjce i nim ruszam czasem zdarza sie ze migaja kierunki nie wiem dlaczego nie dotykam niczego poza kluczykiem a one sama sie zapalaja ( migaja )
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 14:57   

To ja bym w pierwszej kolejnosci rozebrał plastik ktorym obudowana jest stacyjka (nie wiem jak w polifcie ale w przedlifcie to 5 minut roboty) i posprawdzał wszystkie przewody.
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 21, 2013 17:43   

Zgadza się, poproś kolegę aby tam zajrzał. Tak jak radzi bociannielot może gdzieś nie stykać przewód lub na kostce albo w stacyjce styki się wyrobiły.
Spróbuj przekręcać na pozycję II delikatnie i pomału, mi kiedyś w innym aucie taki sposób pomógł i odpalał za każdym razem mimo iż styki stacyjki były wyrobione.
Możesz też awaryjnie psiknąć w stacyjkę WD-40 lub czymś podobnym ale uwaga kluczyk będzie brudził.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 21, 2013 22:01   

robsson78, WD-40 w stacyjkę? Chcesz zafundować koleżance konieczność wymiany stacyjki na nową? Tylko dlaczego nie napisałeś że w ten sposób wypłucze cały smar z stacyjki i po pewnym czasie po prostu jej się zatnie. Można przemyć stacyjkę w ostateczności, ale później trzeba ją na nowo przesmarować, np ŁT 43, albo innym smarem.
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Pon Paź 21, 2013 22:27   

Jak przekręcasz kluczyk słychać cyknięcie ciche ?:P może szczotki na rozruszniku się blokują .
 
 
emis71 



Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 22, 2013 03:44   

jak przekrecam stacyjke do konca to jest glosne cykanie ktora ciagle sie powtarza wyglada to jak by dochodzil prad i nagle go tracil cos jak by rozlaczala. prad jest autko pieknie swieci nie brak mu energii. zwracam wasza uwage na to ze od ruszania stacyjka ( ruszania kluczem) czasem wlacza sie kierunek a od przekrecenia klucza jest cos jak by go rozlaczalo. robi tylko cyk cyk cyk i tak caly czas puszczam klucz i milknie nie chce go "meczyc" bo wydaje mi sie ze wlasnie mecze go takim cykaniem. wiec co wyciagac stacyjke ?
 
 
Svirus
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 22, 2013 09:42   

a przewód ujemny między akumulatorem a karoserią jest dobrze zmasowany?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 22, 2013 10:41   

Sirk napisał/a:
robsson78, WD-40 w stacyjkę? Chcesz zafundować koleżance konieczność wymiany stacyjki na nową? Tylko dlaczego nie napisałeś że w ten sposób wypłucze cały smar z stacyjki i po pewnym czasie po prostu jej się zatnie. Można przemyć stacyjkę w ostateczności, ale później trzeba ją na nowo przesmarować, np ŁT 43, albo innym smarem.


Zgadza się. O ile problem dotyczy stacyjki a styki są wyrobione to wymiana jest nieunikniona dla tego napisałem że awaryjnie czyli (chwilowo, tymczasowo, na razie) do momentu wymiany stacyjki.
Sam przecież napisałeś
Sirk napisał/a:
Można przemyć stacyjkę w ostateczności
i to samo radzę ja, na pewno nie zaszkodzi.
Miałem kiedyś auto z takim problemem, psiknąłem WD-40 troszkę i tak pomogło że wymiana stacyjki okazała się zbędna. Jeździłem jeszcze ponad rok i nic się nie zacięło, potem sprzedałem auto.

Svirus napisał/a:
a przewód ujemny między akumulatorem a karoserią jest dobrze zmasowany?

emis71 napisał/a:
a co do masy od aku tak samo jest ok - to co odstaje od akumulatora i dotyka karoserii samochodu jest dobrze przykrecone.

Nie zaszkodzi odkręcić i przeczyścić papierkiem ściernym, może masa nie łapie, to chwila pracy.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 22, 2013 14:54   

lepszy od wd40 byłby kontakt, spray do styków elektronicznych
 
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Wto Paź 22, 2013 20:17   

emis71 napisał/a:
jak przekrecam stacyjke do konca to jest glosne cykanie ktora ciagle sie powtarza wyglada to jak by dochodzil prad i nagle go tracil cos jak by rozlaczala. prad jest autko pieknie swieci nie brak mu energii


Jak mi immo wariował przez przepalony bezpiecznik od centralnego , to miałem często tak, że po przekręceniu kluczyka na zapłon rozrusznik cykał kilkukrotnie . Taki dziwny dźwięk jak by odcinało prąd co sekundę od niego . Czasem jak bezpiecznik łapał to nagle auto odpalało . Warto sprawdzić bezpieczniki dobrze , na pierwszy rzut oka może się wydać sprawy, a po wyjęciu przepalony :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Stacyjka MG ZR
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sty 05, 2012 17:12
rovek
Brak nowych postów [MG ZR160 1.8 VVC] Stacyjka
marmaz3106 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Sro Paź 10, 2012 13:18
lopez86100
Brak nowych postów [R214i 97r] Zablokowana stacyjka
jacoz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Sie 01, 2007 12:45
jacoz
Brak nowych postów [R200] Światła+stacyjka
Maska Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Paź 18, 2009 13:46
Maska
Brak nowych postów [R 25 1,6] Problemy z rozruchem/stacyjką
ArturKa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Sie 10, 2010 18:54
ArturKa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink