Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Falowanie na obrotach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Falowanie na obrotach
Autor Wiadomość
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 15:29   

Jeśli chcesz wykryć nieszczelności dolotu zastosuj samostart natryskując w podejrzane obszary w czasie pracy silnika na wolnych obrotach.(wzrost obrotów będzie świadczył o nieszczelności).stee-zoo, zdjęcie kolektora z VIS-ami i razem z zespołem przepustnicy nie stanowi żadnego problemu a uzyskuje się bardzo dobre dojście do termostatu i pozostałych króćców i rurki które należy wymienić ponieważ przegrzane bardzo vczęsto pękają w gniazdach w korpusie silnika. Bez zdjęcia kolektora nie ma szans na oczyszczenie i usunięcie pozostałości popękanego tworzywa oraz właściwe uszczelnienie nowych elementów.
A "ginekolodzy" niech robią co chcą.
_________________
rom
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 15:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 20:53   

Może to i dobry pomysł z tym samostartem ...ale
Umówiłem się już z tym mechanikiem co mi robił na poprawkę :razz:
zamówię komplet uszczelek pod kolektor ssący i wezmę sobie dzień wolny od pracy i przypilnuję pana mechanika żeby spokojnie wszystko złożył wyczyścił wreszcie kolektor ssący za który wzioł już nie małą kaske (wiem że nikt nie lubi jak mu się patrzy na ręce ,ale żeby bylo zrobione dobrze innej opcji nie ma)
Dodatkowo dziś podczas wstawiania auta do garażu wyczułem zapach paliwa ,po otwarciu maski i obejrzeniu silnika okazało się że sączy się paliwo z pierwszego wtrysku pod kolektorem ssącym od strony vis-ów
Z tego co zaobserwowałem sączy się przy wejściu w listwę wtryskową przy kostce.
Nie wiem czy mechanik wymontowywał listwę przy wymianie termostatu ,czy przy robocie zruszył ją niechcący czy wreszcie samo zaczęło ciec ...
Jestem już załamany :sad:
Teraz sprawa tego czy trzeba wymienić listwę, wtrysk,czy wystarczy wymienic zimering na wtrysku (szukałem takich oryginalnych uszczelek nigdzie nie widać,czy trzeba dobierać na wymiar )
 
 
 
ArtureK 




Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 26



Wysłany: Sro Paź 23, 2013 15:15   

Witam wszystkich

Niedawno kupiłem R75. Jak to z używanym samochodem bywa, tuż po kupnie jest kilka rzeczy do poprawy. Mianowice "szaleją" obroty. Zimny silnik tuż po odpaleniu i włączeniu klimatyzacji potrafi zgasnąć (odpala bez problemu). Delikatnie falują obroty (+/- 100obr/min). Dzisiaj z rana jeszcze większe zaskoczenie, po wrzuceniu na luz, przez ok 5km silnik utrzymywał 2000obr/min. Na biegu normalnie. Zjechałem na pobocze, po ponownym odpaleniu silnika utrzymywał ok 900obr/min (na rozgrzanym silniku, z tego co czytałem powinno być to około 600 :-| ). Wymieniłem cewki zapłonowe, kable oraz przeczyściłem silniczek krokowy- bez zmian, samochód nadal szaleje. Na co zwrócić uwagę? :-) (Tematy odnośnie falowania obrotów przeczytałem, nie trafiłem na podobny problem)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 23, 2013 19:02   

Drożność odmy sprawdziłeś ?? U mnie na początku było identycznie jak u ciebie, później już falowało 500-1000 i czasem nawet zgasł. Miałem zatkany przy samej pokrywie zaworów przewód domy (dmuchnij jak się nie da to trzeba udroznuc) wymieniłem oringi na kolektorze i zmieniłem czujnik położenia przepustnicy ponieważ wywołało błąd

[ Dodano: Sro Paź 23, 2013 19:02 ]
W sumie, to miałem zatkane otwory w pokrywach, czego Ci nie życzę. Ponieważ trzeba kolektor ściągać aby do tylnej się dobrać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Falowanie mocy
sash997 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Gru 31, 2009 13:19
sash997
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
raffi5000 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Wrz 13, 2009 22:40
Lechos
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
kRisj Rover serii 75, MG ZT 49 Pią Cze 14, 2013 18:17
Praetorian83
Brak nowych postów [R75] FALOWANIE OBROTÓW
stanley89__ Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Paź 29, 2014 19:36
mironh
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
odczynnik Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Gru 26, 2013 10:05
columbo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink