Forum Klubu ROVERki.pl :: Pożegnanie Roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnanie Roverka
Autor Wiadomość
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 20:33   

Swoja droga moj Safran, takze miał problemy-wlasciwie jeden głowny-immobiliser, który poźniej został usunięty
Tutaj jest ciekawa strona na temat napraw kart :
http://www.kartarenault.republika.pl/cennik.html
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 20:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 17:15   

Dziękuje za mile slowa jak i te ostrzezenia :)
Wiadomo ze w kazdej marce trafiaja sie neiszczesliwe modele jak i same egzemplarze ktore trzeba omijac. Mam nadzieje ze ten bedzie jak najdluzej cieszyl moje oczy i portfel he he
Kartę na szczęście sam naprawilem i sprawa w miare prosta.
W razie czego bede szukal kart uzywek u nas lub za granica bo niebawem z Chin dotrze do mnie klon interfejsu Renault-Clip ktory kosztuje mase pieniedzy wiec i karte dograc bede mogl sobie.

Gusta i gusciki są....wiadomo. Mnie sie na przyklad podobal R200 bąbelek wzwyz...praktycznie kazdy Rover dla mnie piekny ale w pewnym momencie juz pomyslalem o czyms niekoniecznie trwalszym ale nowoczesniejszym a żelazko jak malo ktore auto mi sie bardzo podoba. Komfort jazdy i uzytkowania tez na wysokim poziomie dzieki gadzetom.
Wiele sie nasluchalem o silnikach i elektryce ale jakos znajomi nie marudza i w rodzinie juz mieli 2 sztuki meganki w 2.0T benzyna i teraz kolejna ma corka i jest super.

Nie zaluje zakupu, tym bardziej ze w takim przedziale cenowym nie ma idealu....kompromisu miedzy komfortem/wygladem (jak dla mnie)/ rozmiarem i bajerami :D
Patrzylem jeszcze na Stilo w 3D i o praktycznie jedyne auta ktore bralem pod uwage...jednak nie mniej awaryjne...zalezy od egzemplarza. A tu przynajmniej ekonomia mnie mocno zadowala :)

Jak bym dysponowal wieksza kasa to bym kupil Alfe 159.
A Wloskie i Francuskie auta kupuje sie sercem a nie rozumem :P
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 19:08   

a ja 159 wybralem rozumem :D i nie narzekam po pol roku ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 08:37   

Witajcie spowrotem :P

Nadal Megane ale mam problem i wierze ze ktos mi tu pomoze bo na forum Renault nawet tematu nie moge zalozyc a przeszukalem juz pare stron i moj problem chociaz banalny pewnie to nie widzialem takiego przypadku.

Pacjent, Megane II 1.5dCi.....nie odpala ;)
Dzisiaj rano psozedlem do auta....czujniki podczerwieni przy klamce nie otwierają auta, do tego "szarpanie" za klamkę też go nie otwiera...dopiero pilot otwiera auto.
Wsiadam....wciskam start...grzeje swiece przez sekundę i rozlega sie bardzo szybkie trtrtrtrtr....albo raczej cykcykcykcykcyk takie bardzo szybkie, po czym gasna lampki i wylacza sie doplyw pradu do kabiny....w sensie ze wszystko sie wylacza.

Sprawdzona masa akumulatora i podlaczalem dodatkowo kabel rozruchowy z masy aku do obudowy silnika ale nic to nie dało.
Napiecie na akumulatorze 11,8v i przypuszczam ze chociaz powinien zakrecic ale nie wiem jak stary jest akumulator wiec moze jest na tyle padniety ze nie przechodzi "procedury startowej"?
Nie wiem jak to jest w nowszych samochodach jak jest za mało pradu do rozruchu.

Cykanie wskazywaloby na rozrusznik ze sie szczotki przywiesily cyz cos....ale z drugiej strony dlaczego otwieranie nie dziala na fotokomorce i na klamce...a tylko z pilota otwiera.
Dodam ze wczoraj wymienialem zarowke i przez jakies 5 minut swiecily sie swiatla mijania....moze jak akumulator slaby to usmiercilo go to kompletnie?

Po wejsciu do auta wentylator, zegary i radio dzialaja normalnie...tylko to cykanie i kaput.

Z gory dziekuje za podpowiedzi.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 08:46   

daj mu inny aku i spróbuj ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 09:46   

Renault masz tak,że jak napięcie spada poniżej jakieś ustalonej wartości auta nie odpalisz i wariuje elektronika. Spróbuj dac naładowany aku i odpal
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Paź 28, 2013 09:55   

raz ze diesel, dwa ze naszpikowany elektroniką, tez bym obstawiał za słaby aku ;-) .
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 10:52   

Dzieki panowie :)
Dzwonilem do mechaniora to tez powiedzial ze slaby aku.... to forum na rpawde jest wyjatkowe....i wiedzialem to zanim zmienilem auto :)
Dam znac po 15:00 jak sprawdze aku
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 20:47   

po odłączeniu aku i podłączeniu
musisz przypomnieć ustawienie szyb elektrycznych
otwierasz szybę do końca następnie zamykasz i jak dojedzie szyba do końca trzymasz przycisk zamykania szyby jeszcze 5-10 sekund
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 21:10   

Panowie...."tylko" akumulator byl padaka jak sie okazuje. Tylko...250zl za nowy. Ale sluszna diagnoza. Dziekuje. A co do przyuczania szyb to wiem...ale mimo wszystko dzieki
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 22:54   

Wydryszek napisał/a:
Panowie...."tylko"

co masz na myśli "tylko"
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 08:45   

"tylko" - bo to smiesznie brzmi bo 250zł to nie jest mala kwota....ale na szczescie tylko tyle...ze nie rozrusznik ani instalacja :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 09:10   

obyś nie musiał nic więcej wymieniać, francuzy lubią być kosztowne niestety :(
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 09:14   

Oby....mechanior mowil ze super utrzymana jest jak ją podniósł na podnośniku. Zawieszenie jest super, co trzeba to wymienione, hamulce "igła"...silnik super...turbalka cichutka i pompuje rewelacyjnie a do tego grama oleju nie pali i tankowana u nas teoretycznie lepszym paliwem ale wiadomo jak to sprzedajacy mowią. Jednak przy sprzedazy zastrzegl jakie paliwo tankowal i zeby nie oszczedzac na paliwie bo sie przez to problemy robią.
Jestem w szoku jak te 82km potrafią być zwinne....bo dłubane nic nie było a samochod ma prawie 200kkm.
Musze tylko poprawidz jeden styk od swiatla mijania w skrzynce bezpiecznikow pod maską...ale zrobie to dzisiaj i bedzie good. Tez mam nadzieje ogromna ze to juz koniec na jakis czas :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 29, 2013 09:24   

Wydryszek, cos malo za akumulator chyba, jak dla Ciebie 250 to duza kwota to Ty chyba nie jestes jeszcze przygotowany na eksploatację nowoczesnego diesla :) . Inna sprawa że 1.5 dCi potrafią byc tez mało wymagające w eksploatacji i oby tak było również w Twoim przypadku :) .
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 11:00   

Wydryszek napisał/a:
"tylko" - bo to smiesznie brzmi bo 250zł to nie jest mala kwota.

normalna cena jak za akumulator
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 12:10   

Panowie....ja nie twierdze że to duzo za akumulator, przy zdaniu starego itd. Tylko ze to jest względnie duża kwota jak dla mnie...a nie za ten produkt :)
Stargowałem cenę samochodu przez rozne drobiazgi i doprowadzenie do stanu na chwilę obecną możliwie "idealnego" pochłonęło 4000pln +/- 100 PLN.
Majac w pamieci ile te samochody kosztuja to prawie polowa wartosci zakupu...i z tym sie liczylem a specjalnie szukalem bezwypadkowca ktory moze miec drobn usterki ale zebym wiedzial czy jezdze. Dlatego tez pisze ze mam nadzieje, ze na razie koniec wydatkow :)

Jak widac to nie jest pierwsza inwestycja po zakupie i jestem swiadom jakimi skarbonkami są auta....nie tylko francuzy i bez jakiegos nacisku na auta na "F" ;)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 29, 2013 12:40   

Harry, do diesla 250 za aku to normalna cena? ja za swoj ok 370 dałem, a wczesniejszy w dieslu za 290 byl za slaby :ok: .
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 20:35   

bociannielot napisał/a:
Harry, do diesla 250 za aku to normalna cena? ja za swoj ok 370 dałem, a wczesniejszy w dieslu za 290 byl za slaby :ok: .

ja tylko zasugerowałem się ceną, a nie do diesla czy nie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Smutne pożegnanie Roverka
encor Offtopic 8 Wto Lis 26, 2013 00:05
encor
Brak nowych postów Pożegnanie
toksyn Offtopic 6 Czw Gru 15, 2016 15:59
bociannielot
Brak nowych postów Pożegnanie z MG
Ricardus Offtopic 91 Pon Kwi 25, 2016 13:06
Dominoz
Brak nowych postów Pożegnanie
mcjg Offtopic 10 Pią Sie 02, 2013 06:35
mcjg
Brak nowych postów [r 25]pożegnanie
mar35 Offtopic 4 Pon Lut 20, 2012 16:08
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink