Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] konieczność wymiany silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] konieczność wymiany silnika
Autor Wiadomość
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 21:41   [R25] konieczność wymiany silnika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: 2002

Witam,
mam nadzieję że się nie powtarzam, przeszukałem forum za informacjami dotyczącymi wymiany silnika R25 1.1 na R25 1.4 niestety nic konkretnego nie znalazłem.

Ostatnio okazało się że w moim roverku została wydmuchana uszczelka pod głowicą a płyn chłodniczy dostał się do oleju, dowiedziałem się o tym w ten sposób że auto przestało odpowiadać na gaz. Po wizycie u mechanika dowiedziałem się że najlepszym wyjściem jest wymiana silnika jako że nie wiemy do końca co oprócz uszczelki jeszcze się stało. Szukałem ja jak i mechanik tego silnika ale niestety nie znaleźliśmy takiego silnika za to 1.4 jest pełno. Szukałem na forum instrukcji ewentualnie listy elementów które trzeba wymienić wraz z silnikiem oraz tego czy mocowania z tych silników są takie same niestety znalazłem, tylko drobne wzmianki nic konkretnego.

Prosiłbym kogoś kto robił taką przekładkę o pomoc ewentualnie o listę elementów o które trzeba przy tym zadbać a resztę forumowiczów o opinię na temat sensu wymiany i czy jest jakieś lepsze wyjście z sytuacji

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 05, 2013 21:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 17:44   

Silnik przegrzałeś czy po prostu uszczelka padła ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 08:35   

Z tego co mówi mechanik prawdopodobnie pierwsze padła uszczelka a ja nie zauważyłem ubytku płynu (nie było żadnych plam pod autem) zrobiłem w takim stanie kilka kilometrów tego dnia, może więcej bo mogło się to zdarzyć dużo wcześniej przez miesiąc nie zaglądałem pod maskę, felernego dnia zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i już nie ruszyłem, same wolne obroty. Po odstawieniu do mechanika okazało się ze olej ma kolor kawy z mlekiem. Chciałbym dalej używać tego autka bo jest w super stanie zarówno blachy jak i całe wnętrze.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 14:21   

Ten silnik można jeszcze ratować.
Głowicę dać do sprawdzenia na szczelność. Nowa uszczelka i śruby i będzie chodził.
A jak chcesz nowy- używany silnik to 1.4 bez problemu wstawisz tylko do samego słupka potrzebować będziesz również komputer i centralka immo i pilotem.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 21:54   

Byłem u dwóch mechaników obaj stwierdzili że najlepszym wyjściem jest wymiana silnika. Argumentują to tym że nie wiadomo co oprócz uszczelki poszło i że koszta mogą być bardzo wysokie, za wymianę uszczelki powiedzieli mi 2000 szczerze mówiąc krew mi w żyłach zmroziło jak usłyszałem cenę.
Szczerze mówiąc wolałbym go wyremontować ale odradzają mi to bo skoro przestał odpowiadać na pedał gazu to musiało się jeszcze coś stać i mogą być uszkodzone cylindry, wprasowane pierścienie i może się okazać że bierze olej.

A jak jest z tą wymianą silnika czytałem gdzieś że mocowania różnią się w zależności od tego czy auto z klimą czy bez. Jak jest z wiązkami kabli trzeba coś modyfikować i czy jest ta sama ilość czujników? Co z kolektorami, będą pasować od 1.1 do 1.4? Czytałem tu też gdzieś na forum że lepiej zmienić sprzęgło na to z wyższego silnika. Czytałem też gdzieś że ktoś modyfikował wałek rozrządu i pokrywę głowicy zastosował ze starego silnika i na koniec jak ze skrzynią biegów nie trzeba jej wymienić?

Wiem że wiele tych pytań ale nie chciałby wpakować kasy w coś co mi później się nie przyda.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 13:23   

m.gawron napisał/a:
za wymianę uszczelki powiedzieli mi 2000

Same części to wydatek około 500 zł i robota max 500 zł.

Kupując używany silnik tez nie masz pewności ile uszczelka pochodzi. Możesz nawet kupić już z uwalana.

Rożnica tych silników to tylko średnica tłoka. Wszystkie kolektory, wiązka mocowania będą pasować. Tylko jak pisałem wyżej trzeba prawdopodobnie kompa zmieniać.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Pon Lis 11, 2013 08:46   

Byłem u dwóch mechaników, tak jak pisałem na samym początku i niestety obaj powiedzieli że remont zaczyna się od 2000 w górę w zależności co jeszcze oprócz uszczelki poleciało. Ja mam podejrzenia że na rypniętej uszczelce jeździłem kilka miesięcy, jakiś czas temu dolałem 2l płynu i jakiś czas był spokój. Nie wiem czy w czasie jazdy z uwaloną uszczelką ale z płynem, silnikowi może się coś stać? Boję się że oprócz uszczelki poleciało coś jeszcze w końcu silnik przestał odpowiadać na pedał gazu więc przynajmniej tłoki i cylindry spuchły :( .
Na allegro widzę dwa typy tego silnika 1.4 jeden to 14K4M a drugi 14K4F czym się różnią? Na autocentrum widzę że silniki 1.4 mają dwie moce (84 i 103KM) jak rozpoznać, kupując który to który czy może jest to związane np z przepustnicą (gdzieś czytałem chyba o tym) i ostatnia rzecz w swoim autku mam klimę chciałbym ją też mieć jak wymienię silnik czy muszę szukać jakiegoś konkretnego silnika i czy to nie zmienia jego mocowań (gdzieś an forum czytałem że to wpływa na mocowania).
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 11, 2013 14:17   

m.gawron napisał/a:
Na autocentrum widzę że silniki 1.4 mają dwie moce (84 i 103KM) jak rozpoznać, kupując który to który czy może jest to związane np z przepustnicą

One różnią się tylko przepustnicą.
Cytat:
i ostatnia rzecz w swoim autku mam klimę chciałbym ją też mieć jak wymienię silnik czy muszę szukać jakiegoś konkretnego silnika i czy to nie zmienia jego mocowań (gdzieś an forum czytałem że to wpływa na mocowania).

Przekładasz swoje mocowania i wszytko hula.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Pon Lis 11, 2013 14:27   

Ok dzięki wielkie jutro pogadam z mechanikiem zobaczę czy będę wymieniła silnik czy jednak przekonam go do remontu. Szczerze mówiąc wolałbym wyremontować bo rok temu robiłem w nim kilka rzeczy takich jak rozrząd pompę wody etc i szkoda by było to robić znów jeśli bym wymienił silnik.
 
 
Spiro 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 12, 2013 22:53   

moze lepiej zmien mechanika, koszt wymiany uszczelki jesli to ona to usluga i czesci max 1500zl z olejem i filtrem. jesli glowica jest ok to bedzie smigac jak nowy bez zabawy w wymiane silnika niewiadomego ppchodzenia.
_________________
Music Sounds Better With...Me ;-)
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Sro Lis 13, 2013 08:48   

Niestety tą cenę usłyszałem od dwóch mechaników nie sugerując żadnemu z nich jaka była cena. Stanęło na wymianie silnika powodem tego jest fakt że mogłem dłuższy czas a wręcz na pewno jeździłem na wydmuchanej uszczelce pewnie z 5000 km zrobiłem oprócz ubytku płynu nie było żadnych innych objawów olej był dobrego koloru. Mechanik argumentuje to tym że uszczelka jest metalowa i o ile głowice da się zregenerować to bloku silnika nie i żeby nie wiem co robić może ciągłe pobierać płyn bo nie da się tego uszczelnić. Znalazł gdzieś w swoim źródle silnik 1.1 (straszna rzadkość) ale zastanawiam się czy nie wstawić jednak większego 1.4 ale ciągle mnie pyta mechanik czy mam pewność że nie będzie problemów z brakującymi czujnikami w silniku że komputer będzie pasować. Nie wiem jakie są tam czujniki i co obsługuje komputer a mimo wszystko chyba lepiej wybrać silnik jeden z wielu a nie jedyny dostępny.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 13, 2013 09:46   

Nie masz tam żadnych normalnych mechaników? Ci dwaj ewidentnie próbują Cię naciągnąć i nie za bardzo mają pojęcie co jest do zrobienia :/
m.gawron napisał/a:
Mechanik argumentuje to tym że uszczelka jest metalowa i o ile głowice da się zregenerować to bloku silnika nie i żeby nie wiem co robić może ciągłe pobierać płyn bo nie da się tego uszczelnić.

A ja to robiłem już ze 3 razy i za każdym razem mi się udało ;P
sory, ale to d** nie mechanik.
m.gawron napisał/a:
ciągle mnie pyta mechanik czy mam pewność że nie będzie problemów z brakującymi czujnikami w silniku że komputer będzie pasować
Skoro to mechanik to powinien wiedzieć, albo przynajmniej doczytać. Chyba, że próbuje Ci wcisnąć silnik ze "swojego źródła"
W nowym silniku będzie Ci musiał oczywiście wymienić rozrząd, olej i jeszcze pewnie coś innego wymyśli- kupa roboty za Twoją kasę.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Spiro 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Sro Lis 13, 2013 12:36   

To ze tak jezdziles to nie znaczy ze silnik jest uszkodzony calkowicie, jesli nie doszlo do zadnego przegrzania to nie ma czym sie martwic i można robić.
Wymieniać silnik na 1.1?
Wiekszego absurdu nei slyszalem, takiego jak wymiana silnika przy HGF, nawet jak są wżery w bloku to mozna to lekko dotrzeć, glowice sie sprawdza czy szczelna,szlif i to wszystko.
_________________
Music Sounds Better With...Me ;-)
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 09:42   

Sytuacja troszkę inaczej wygląda. Ten mechanik nie chce brać się za to bo mówi że ten silnik jest "niewdzięczny". Jeśli chodzi o silnik to powiedział że to najlepsze wyjście ... niestety nie ma gotowego silnika dla mnie, a mówię niestety bo z tego co widzę to też nie chce mu się szukać tego, w ogóle to jestem załamany już tym wszystkim bo nie mam czasu żeby zająć się tym wszystkim sam ;/ . Znalazł w jakiejś firmie 1.1 ale nie mógł się doprosić wyceny więc sobie podarował stanęło na 1.4 ale dalej się waha ze względu na komputer. Czy możecie mi powiedzieć czy nie będzie problemów z tym a może jest gdzieś jakaś dokumentacja elektryczna tego wszystkiego? Nie wiem czym oprócz silnika jeszcze zarządza komputer na co zwrócić uwagę jak możecie opiszcie na co zwrócić uwagę bo bez tego autka to jak bez nogi.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 11:34   

Chłopie ile razy ci muszę pisać. Komputer trzeba wymienić bo jest inny w 1.4 Wszystkie czujniki, wiązka jest taka sama w 1.1 i 1.4.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 11:47   

Przepraszam że jestem taki upierdliwy ale chcąc uzyskać konkretną informacje czasem nie ma innej możliwości
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 14:06   

do kompletu jeszcze centralka alarmu i piloty, żeby można było odjechać

Tak czy inaczej zmieniłbym mechanika. :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
rdgz 




Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 43



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 21:22   

Nie wiem czy kupi sie silnik z pewnego źrudla za mniej niż 1000 plus robocizna wyjdzie z dwa tysie
 
 
m.gawron 



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 09:48   

Ja sadze że silnik będzie kosztował do 1500 PLN (takie ceny są na allegro) plus robocizna .... Jedno wiem że po tym wszystkim znajdę sobie innego mechanika powiedzmy takiego z powołaniem...
 
 
rdgz 




Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 43



Wysłany: Pią Lis 15, 2013 19:40   

Hgf robilem w styczniu 1300 zrobocizna to juz drugi pierwszy w 2003 taki urok tego silniks podstawa to dobry mechanik ja ze swoim tez sie bujalem no nie wymienil korka od wyrownawczego i wywalalo plyn,:) powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 2.0TD '04] Sprzęgło do wymiany ?
gr4 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Kwi 21, 2009 10:02
gr4
Brak nowych postów [MG ZR 105] Chłodnica do wymiany
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Wrz 06, 2007 16:04
sTERYD
Brak nowych postów [R216 97'] Czy sprzęgło do wymiany??
Clean Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Lip 14, 2010 12:57
leszek95b
Brak nowych postów [R214 Si '98r.] Tarcze do wymiany?
Radek001 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Lip 05, 2010 13:20
Perez
Brak nowych postów [R214i] Sprzęgło do wymiany
remo_78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Sie 07, 2012 10:17
pistolet



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink