Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 200 1,6Si] odłączony czujnik temperatury co powoduje?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: szoso
Nie Lut 02, 2014 11:19
[rover 200 1,6Si] odłączony czujnik temperatury co powoduje?
Autor Wiadomość
Piotrekt 



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 2



  Wysłany: Sob Lut 01, 2014 23:40   [rover 200 1,6Si] odłączony czujnik temperatury co powoduje?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam wszystkich. Od tygodnia jestem posiadaczem R200 z 96r. Jako że to mój pierwszy mam nadzieję że nie ostatni samochód tej marki sporo czytałem na jego temat. Sprawa w nim wygląda następująco. Nie działał mi wskaźnik temperatury na desce a że wystraszony skutkami ewentualnego przegrzania wpadłem na az genialny niestety pomysł podłączenia wentylatora na stałe gdyż z braku wskazań temperatury bałem się sprawdzać czy załącza go automatycznie. Zmostkowałem czujnik od wentylatora na stałe tak że wentylator cały czas pracuje niestety dopiero teraz doczytałem że nie jest to jak w innych autach typowy termo włącznik tylko czujnik dla komputera. I teraz pytanie jakie konsekwencje niesie pozostawienie zmostkowanego tego czujnika gdyż wtyczkę chyba zepsułem i będę musiał wymienić :oops:
Ostatnio zmieniony przez Piotrekt Nie Lut 02, 2014 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 01, 2014 23:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 11:43   

Jeśli dobrze rozumiem zmostkowałeś czujnik temperatury na komputer. Po co ?
Wystarczyło wypiąć wtyczkę od tego czujnika. Wtedy komputer widzi awarię czujnika i profilaktycznie włącza wentylator chłodnicy aby nie doprowadzić do ewentualnego przegrzania silnika.
Jeśli zrobiłbyś tak jak pisałem wyżej to komputer nie ma też wskazań co do temperatury i nie wie jaki skład mieszanki paliwa dobrać i pobiera przybliżone dane zastępcze z innego czujnika (nie pamiętam jakiego) ale jeśli zmostkowałeś to komputer ma fałszywe dane.
Jak chodzi silnik ?
Objawy padniętego, odpiętego czujnika to :
Problemy z uruchomieniem silnika
Podwyższone obroty jałowe
Podwyższone zużycie paliwa
Szarpana/przerywana praca silnika
Włączanie się wentylatora chłodnicy po uruchomieniu silnika

Ja na Twoim miejscu nie mostkował bym tego czujnika tylko jak najszybciej to naprawił.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 12:13   

Z twego postu wnioskuje, że teraz wentylator chłodnicy pracuje u ciebie cały czas. W takim przypadku nawet nie zagrzejesz silnika.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Piotrekt 



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 2



Wysłany: Nie Lut 02, 2014 12:42   

poszedłem sprawdzić. Auto odpaliło ale bardzo ciężko więc wczoraj nie zrobiłem nic mądrego ucinając tą wtyczkę. Z drugiej strony i tak kwalifikowała się do wymiany była mocno poklejona taśmą. Czyli skoro auto wariuje bez tego czujnika a przed odpieciem palił na dotyk mogę liczyć na to że wentylator się włączy się z automatu jak już wymienię i podepnę złączke. Nie wiem czy to normalne ale po przejechaniu 15km dość ostro i postoju z 15 min wentylator się nie odezwał a pod maską nie szło niczego dotknąć
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 17:38   

Piotrekt, Po wyjęciu czujnika temperatury i odpaleniu auta wentylator powinien włączyć się i chodzić przez cały czas do puki nie wyłączysz silnika.
Po odcięciu wtyczki tak samo.
Odciąłeś wtyczkę a co z przewodami, wiszą sobie bezwiednie ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 02, 2014 18:19   

Piotrekt, silniki te są specyficznej budowy, to nie ople czy VW z żeliwnymi blokami, tutaj masz aluminium.
Bardzo trudno nawet w lato tak zagrzać silnik aby wentylator się włączył, po prostu układ chłodzenia jest w tym przypadku bardzo wydajny.

Lepiej kup czujnik od wskaźnika i go wymień, kombinując możesz narobić biedy.

Są dwa, jeden prostopadle do chłodnicy a drugi tuż pod nim prostopadle do podłoża.
Ten do chłodnicy jest dla ECU (komputera) zaś drugi na deskę rozdzielcza.
Może być tak że ten na deskę padł a do ECI pracuje prawidłowo i mimo tego że nie widzisz iż temp. wzrasta to dla ECU wszystko jest ok.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 214si]Czujnik temperatury
MaciejGdynia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Maj 28, 2011 15:36
MaciejGdynia
Brak nowych postów [Rover 25 1,6] Czujnik temperatury cieczy
Violka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Wrz 18, 2017 07:49
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [Rover 200] Czujnik temperatury oszalał.
robsson78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 32 Czw Mar 07, 2013 19:23
brkzzz
Brak nowych postów [rover 214i 1997] czujnik temperatury silnika
maka85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Sie 03, 2010 13:08
maka85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink