Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Zniknął płyn / siwy dym / brak ogrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Zniknął płyn / siwy dym / brak ogrzewania
Autor Wiadomość
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 09, 2014 20:10   [R45] Zniknął płyn / siwy dym / brak ogrzewania
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam,

No i mam problem. Starałem się coś poszukać na forum ale generalnie nie mam pojęcia jak i czego szukać :/

Otóż chodzi o to że dziś pokonałem trase ~130km i pod koniec, gdzieś 3km przed domem straciłem ogrzewanie i było czuć troche spalenizną. Gdy dotarłem do domu, pod bramą spod maski szła para/siwy dym i czuć było spalenizną już opór. Wjechałem na podwórko, było słychać chodzące głośno wentylatory chłodnicy.

Po otwarciu maski, z lewego wiatraka szedł dym i mocny zapach spalenizny. ale po kilku sekundach przestał chodzić. Odłączyliśmy akumulator i zauważyłem że wciągnęło płyn chłodniczy.

Jednakże wskaźnik temperatury cały czas był w normie!

Wepchneliśmy auto do garażu i zauważyć można było dym który szedł spod silnika gdzieś w okolicach alternatora i zapach topiącego się plastiku.
A na wentylatorze przytopione kable





I teraz pytanie zasadnicze -> Co mogło się stać?

drugie pytanie -> co tam jest pod alternatorem i co szlag trafił?


Podsumowanie:

Brak ogrzewania
brak płynu chłodniczego
dym z wiatraka + dym spod silnika
wskaźnik temperatury w normie
olej czysty, w normie

:(

Z góry dzięki za pomoc
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 09, 2014 20:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:08   

Pod alternatorem masz pompe płyny chłodzacego a jeszcze nizej sprezarka klimy bedzie.
Teraz bede głosno myślał ;) płyn mógł zniknać gdzies w okolicach pompy, wysoka temperatura silnika=dym ( parowanie), jednak do tego nie pasuje zapach spalonego plastiku....wiec musialo sie cos przytopć, moze instalacja, trzeba wizualnie sprawdzic....siwy dym to raczej nie obiaw spalanego płyny chłodzacego bo dym był by wtedy biały przypominajacy pare.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 14:45   

Dym na pewno szedł z wentylatora bo on sie zatarl/spalił (łopatki wiatraka stoją w miejscu na amen) i są przy nim przypalone kable. Spod alternatora szedł moze i biały dym/ para, aczkolwiek no wydaje mi sie ze też czuć bylo spalenizne z tamtych okolic. Dziś po pracy wejdę pod niego i popatrzę co tam sie zjaralo. Mam nadzieje że któryś przewód puścił szczelność, aczkolwiek czemu się zjaral wentylator? :(

Na jakiej zasadzie załączają się wentylatory? Oba na raz czy najpierw jeden, później dołącza się drugi? Jeśli tak to który pierwszy?:p
 
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 14:52   

Informacja o temperaturze płynu chłodzacego, steruje praca wentylatorów, przy okreslonej teperaturze płyny, zalaczaja sie wentylatory, nie wiem jak jest u Ciebie , u mnie przy climatronic, wentylatory właczaja sie jednoczesnie , jeden kreci sie szybciej drugi troche wolniej i wlaczaja sie doslownie na kilka sekund niezaleznie od temperatury płynu chłodzacego, czesto przy temperaturze MINUS zaraz po zapaleniu silnika.......nie mialem okazji przegrzac silnika tak zeby wlaczyły sie wentylatory na dłuzej zeby zchłodzić płyn chłodzacy.
Płyn chłodzacy lubi cieknac z pod obudowy pompy wodnej, ciezko to zlokalizowac, jest tam oring ( polaczenie obudowy pompy z korpusem silnika ) ..... najlepiej jest podpiac urzadzenie specjalne do tego celu, montuje sie je na zbiornik płynu zamiast korka, robi sie cisnienie i widzisz skad cieknie płyn.
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 21:10   

Dobra, przyczyna wycieku płynu zlokalizowana. Łącznik gumowy zaznaczony czerwonym kółkiem (w pierwszym poście) od spodu przetarł się.



Prawdopodobnie o to:



Płyn zniknął, przez to wiatrak nie wyrabiał z odprowadzeniem temperatury, łożysko stanęło i zaczęło się kopcić... Teraz czekamy z tatą na części żeby poskładać do kupy i zalać płynem.

Pytanko takie, pompa wody mogła przez to wszystko ucierpieć?


Swoją drogą warto co jakiś czas zajrzeć do gumowych elementów bo zauważyliśmy, że i kolejna rurka już się przeciera:



Czym można zniwelować tarcie tych rur gumowych? bandaż termoizolujący?
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 11, 2014 22:35   

W kwestii przecierających się rurek ja w landku mam pozakładane peszle na metalowe rurki.
Można kupić też odpowiednie zapinki i poukładać rurki tak by nie dotykały do siebie.
Ja pojechałem na szrot i podobierałem sobie spinki i popodpinałem ładnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r45] brak ogrzewania
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 43 Sob Lis 30, 2013 16:08
szoso
Brak nowych postów [416] Przegrzwa sie, brak ogrzewania
alexyr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Lis 08, 2015 20:42
alexyr
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Brak ogrzewania w samochodzie
orzeeel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Gru 08, 2013 18:22
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Przegrzewa się, brak ogrzewania
kyvol Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Maj 28, 2019 10:45
kyvol
Brak nowych postów [416]całkowity brak ogrzewania
Dawid400 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Lis 06, 2013 22:05
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink