Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Kupno samochodu. Prawdopodobnie HGF.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Cze 26, 2014 19:23
[R400] Kupno samochodu. Prawdopodobnie HGF.
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 19:28   [R400] Kupno samochodu. Prawdopodobnie HGF.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam :)

Mam do Was takie pytanko. Dorwałem dla mojej żony ładnego Roverka 400 końcówka produkcji. Pierwszy właściciel, książka napraw, miernik lakieru milczy. Byłem na pierwszej przejażdżce. Ciągnie jak odrzutowiec, cichutko, wszystko sprawne. Przegląd zawieszenia przeszedł bezbłędnie nic niewybite. Spaliny czyste i w normie, ale jak zawsze jest jakieś, ale. Jest udokumentowany przebieg oryginalny i 148000. W okolicach 95.000 km była robiona uszczelka pod głowicą. Rok naprawy 2008. Są wypisane części użyte i co było dokładnie robione. Pojechałem do znajomego mechanika i stwierdził, że uszczelka była robiona faktycznie i wydaje się, że jeden raz. Niestety mechanik stwierdził, że jest w zbiorniczku delikatny biały osad, ale tylko na ściance. Olej i płyn czysty i żadnych innych objawów HGF nie stwierdziłem. W zbiorniczku jest też tak jakby stary osad po oleju. Czy może to być, że nie za dobrze wypłukali układ i coś się zbiera czy raczej już czas na drugą wymianę? Samochodzik naprawdę zadbany. Wnętrze czyściutkie, nawet podsufitka nieodklejona. Samochód kupiony w polskim salonie. Jest sens brać z tym niewiadomą usterką i ponownym bawieniem się w HGF? Kusi mnie to, że mam całą historię i jest naprawdę zadbany. Cena 7000.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 25, 2014 19:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Cze 25, 2014 20:20   

7 tysi za r400 ?
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 21:02   

Tak. 7000 za Roverka 400. On jest naprawdę zadbany i prawdę powiedziawszy nigdy takiego nie widziałem. Nawet te listwy czarne które z biegiem czasu stają się białe ma czarne. Wycierałem , polerowałem ale są czarne więc nie paprane tym czernidłem które można kupić w sklepach. Rura wydechowa oryginalna a w ogóle nie pordzewiała. Lakier ma normalne ryski od mycia i to wszystko. Zero wgnieceń. Nie wiem skąd uchował się taki egzemplarz ale się jakoś uchował. Gościu ma prawie 70 lat na karku i jemu już taki samochód nie potrzebny. Szuka jakiegoś małego fiacika. Byłem na stacji diagnostycznej i nic nie znaleźli prócz tego lekko brudnego zbiorniczka. 7000 + ewentualne HGF i robocizna z tym związana. Firma AUTODISTRIBUTION liczy sobie za tą robotę blisko 2000. Rozrząd mnie nie dotyczy bo mam fakturę że był robiony 1,5 roku temu. Nawet napisane jest na obudowie kiedy był wymieniany. Nie wiem co o tym myśleć.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 21:59   

fredii, może źle wypłukany zbiorniczek był, jak nie ma innych objawów to nie ma generalnie problemu, zrobiłem 70 tyś. na zrobionej uszczelce i nic nie puszczała

sprawdź spaliny jeszcze

miałem auto z takim przebiegiem właśnie na koniec użytkowania i powiem Ci, że w środku jak nowe - nic niepowycierane, kierownica ledwie lekko wytarta, plastiki wszystkie nieporysowane, generalnie cud, miód, malina tylko problemem była korozja :( jadła go jak głupia i niestety już go nie ma - dlatego sprawdź auto pod tym kątem też

generalnie cena wysoka, ale jak stan idealny to warto - to b. wdzięczne auto i jak o nie dbasz to sprawuje się znakomicie - przynajmniej moje takie było

PS znam przypadek Skody Felicji 1998 za 7500 zł ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 22:18   

Czyli mówisz zaryzykować? Spaliny były sprawdzane i nic tam nie wyszło ponad normę. Wszystko tak jak ma być. W zbiorniczku wyrównawczym także odczynnik nie zmienił koloru. HGF było, ale po wpisach na fakturze widzę, że nieodwalona robota tylko wszystko tak jak ma być. Gazu nie ma, więc silnik też nierozwalony. 150.000 to chyba nie za dużo jak na taki silnik? Środek faktycznie jak nowy. Mechanik odchylił te zabezpieczenia na nadkolach i rdzy nie ma. Progi całe. Rdzy nie ma, ale to chyba, dlatego że samochód garażowany. Zdaje się, że zaryzykuje, ale może coś utarguję, przynajmniej na paliwo, aby zalać do pełna.
Mój 416 ma ponad 230.000 przebiegu a uszczelki jeszcze robionej nie miał. Silnik też chodzi ładnie i cicho, więc myślę sobie, że to jednak udane jednostki tylko niedocenione i obwiane złą sławą przez pseudo znaFców. Ale to może i lepiej gdyż za nieduże pieniądze mam dobrze wyposażone i rzadko spotykane jak na nasze drogi autko.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 25, 2014 23:10   

fredii, starguj trochę i bierz w takim razie, widzę że jesteś przekonany, a i auto sprawdzone porządnie :)
_________________
R400 -> R75
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 27, 2014 12:10   

Bierz, bierz, dopiero co byłem z jednym chłopakiem z forum po R45 który miał ponoć HGF, wymiana korka od wyrównawczego pomogła i auto warte 7000 kupione za 2,5k pln i jeździ :twisted:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 27, 2014 16:21   

komarek napisał/a:
fredii, starguj trochę i bierz w takim razie
ja bym im powiedział w prost że marka nie chodliwa i że by za 5500 puscili to od reki bierzesz za gotówke, no i wtedy jak faktycznie chcesz go kupic to mozesz potargowac sie w górę trochu. Jako argument dodaj że jak Ty go nie kupisz to długo poczekają na łosia co będzie chciał to zrobic przy popularności tej marki :ok:
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 27, 2014 18:35   

Samochodzik kupiony. Cena 5.400 zł. Pojechałem z mechanikiem i trochę powciskałem jak to się mówi kitu :mrgreen: Pokazałem gotówkę i jak dziadek zobaczył, że już dzisiaj może mieć pieniądze to było pozamiatane. Reszta kasiorki pójdzie na podstawowe rzeczy. Samochodzik stoi w serwisie i czeka na to, co trzeba ewentualnie zrobić.

bociannielot napisał/a:
komarek napisał/a:
fredii, starguj trochę i bierz w takim razie
ja bym im powiedział w prost że marka nie chodliwa i że by za 5500 puscili to od reki bierzesz za gotówke, no i wtedy jak faktycznie chcesz go kupic to mozesz potargowac sie w górę trochu. Jako argument dodaj że jak Ty go nie kupisz to długo poczekają na łosia co będzie chciał to zrobic przy popularności tej marki :ok:


Tak jakbyś przewidział ostateczną kwotę. Jesteś wróżem? :mrgreen:
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 27, 2014 18:50   

fredii, gratuluję i życzę szerokości oraz bezawaryjności :mrgreen:

PS wrzuć jakieś zdjęcia - zawsze miło popatrzeć na dobrze utrzymane autko :)
_________________
R400 -> R75
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 27, 2014 20:20   

Cytat:
Tak jakbyś przewidział ostateczną kwotę. Jesteś wróżem?
myslałem że nie ale jutro ide do kolektury i skreślam :D :rotfl:
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Cze 28, 2014 15:08   

komarek napisał/a:
fredii, gratuluję i życzę szerokości oraz bezawaryjności :mrgreen:

PS wrzuć jakieś zdjęcia - zawsze miło popatrzeć na dobrze utrzymane autko :)

Zdjęcie wstawie jak tylko samochodzik będzie zrobiony. Żona ma sobie sama „urządzić” wnętrze na lekko czerwone elementy coś podobnego jak u jednego klubowicza widziała. Także ja się nie wtrącam. Jej wybór. Teraz do piątku stoi u mechanika, aby posprawdzać wszystko jeszcze dokładniej a później tapicer i znowu mechanik, który ściągnie deskę rozdzielczą i zamontuje czerwone te obramowania i inne duperele.

bociannielot napisał/a:
Cytat:
Tak jakbyś przewidział ostateczną kwotę. Jesteś wróżem?
myslałem że nie ale jutro ide do kolektury i skreślam :D :rotfl:


Skreślaj, skreślaj może masz dobrą passe, bo utargować 1,6 zł na samochodzie to jest dużo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno samochodu Rover 75 2.0 LPG Łódź
thomson93 Chcę kupić ROVERka 1 Pią Lip 16, 2021 07:39
dawidd
Brak nowych postów Rover 200 prawdopodobnie jutro go kupię.
Ariel77 Chcę kupić ROVERka 4 Czw Lis 04, 2010 08:15
shilus82
Brak nowych postów [Kupno Mg Zr]
Wiktor12345 Chcę kupić ROVERka 4 Sro Lis 23, 2016 10:11
bociannielot
Brak nowych postów [i]kupno R75
r1978 Chcę kupić ROVERka 5 Czw Mar 24, 2011 11:06
kasjopea
Brak nowych postów MG ZR 160 kupno
Rercio Chcę kupić ROVERka 5 Sro Paź 19, 2016 09:19
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink