Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] woda pod dywanikiem kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] woda pod dywanikiem kierowcy
Autor Wiadomość
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 27, 2014 20:52   [MG ZR] woda pod dywanikiem kierowcy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

witam,przed wczoraj czyli w srode byly ulewy,i z ciekawosci dzwiglem dywanik pod nogami kierowcy,dotykam reka a tam mokre,dokladnie pod ta filcowa mata.jak to sie moglo tam dostac? co robic zeby to usunac,przeciez jak beda deszcze albo zima to auto mi zdazy zerdzewiec.jeden mechanik w auto-szyby stwierdzil ze przednia szyba byla wymieniana i trzeba wycinac i wstawic na nowo,tylko najlepsze ze odrazu to stwierdzil nawet nie zerkal gdzie mokro tylko zapytal itd.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 27, 2014 20:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 27, 2014 22:51   

masz szyberdach ?
zdejmij podszybie:
odkręć ramiona wycieraczek i pod plastikowymi korkami są śruby, żeby je odkręcić. Zobacz czy tam woda nie stoi.
Odkręć plastikowe nadkole i usuń błoto zalegające przy odpływach.(przód i tył)
we. odchyl wykładzinę,bo może ktoś "naprawił" próg pianką montażową i na to szpachla
Po tych czynnościach lej wodą i spr. dalej
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Cze 27, 2014 22:59   

Wyciągaj wykładzinę z auta bo inaczej nie wyschnie w aucie, potem do środka niech ktoś leje wodę ,a Ty przyglądaj się skąd leci. Ja mam ten sam problem tyle ,że w r75, wszystko wybebeszyłem sprawdziłem i dalej nic nie wiem, zostało mi wyciągnąć deske co niestety muszę zrobić na dniach. Szybę łatwo sprawdzić, lej wodę tak żeby spływała po szybie , ale nie po jej uszczelce, jeśli w środku sucho to znaczy ,że szyba puszcza i na odwrót.
Aha i kolejny fachowiec wróżbita sie trafia :mrgreen: . Może trzeba jakiś wątek założyć o tym. O np taki: "Fachowiec wróżbita czyli moto s-f" :mrgreen:
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
jarzit 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 42
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Cze 28, 2014 00:04   

Męczyłem się z wodą również. Szukałem sam, potem z moją kobietą i nic.
Kiedyś mnie olśniło. Wymontowałem plastiki na słupkach A przy przedniej szybie, potem uszczelkę wokół szyby przedniej z zewnątrz. Znalazł się winowajca. Szyba do ponownego wklejenia i od roku spokój.
_________________
Rover 216 98r z CVT
Renault Laguna II kombi 3.0V6 210KM
 
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 28, 2014 21:07   [MG ZR] woda pod dywanikiem

nie mam szyberdachu,a wiec wykrecic wycieraczki i potem plastikowa oslone i przeczyscic rynienke.klapy nie trzeba chyba demontowac w celu wyciagniecia tego plastiku? mam nadzieje ze to tylko wina zatkanych otworow ajjj.gorzej jak ten mechanik mial racje ze szyba byla wymieniana i zle spasowana i leci slupkiem wewnatrz wiec nawet sie bedzie lalo po przedniej szybie na myjni to i tak sie tegonie zdiagnozuje jezeli woda dostaje sie od slupka wewnatrznie jakos.a z ta pianka i szpachla to mie wystraszyles,w jakim celu ktos tam robil te pianke i szpachle?

[ Dodano: Sob Cze 28, 2014 21:07 ]
paolinio,nie rozumiem lac po szybie niech splywa,ale nie po uszczelce i jesli w srodku sucho tzn ze puszcza?jak puszcza,skoro sucho w srodku to znaczy ze dobrze chybaze ma byc mokro w srodku?.......(ahh :cry: a tak mi sie to auto marzylo i podobalo,ale w ciagu miesiac od zakupu tyle problemow to psychicznie wysiade i do bankructwa dojde ,a poczatek sierpnia podroz poslubna mg zr a tu ciagle usterki co robic)
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Pon Cze 30, 2014 10:28   [MG ZR] woda pod wykladzina kierowcy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

witam,jak juz wspominalem mialem wode pod wykladzina kierowcy,nie byla to jakas duza ilosc,niewiem z pol litra moze litr,myslalem ze to przez te ulewy co byly tydzien temu,ze przez przednia szybe,albo albo zatkane kanaliki na podszybiu.ale po przeczytaniu na forum ktos wspomnial ze moze ciec po odgrzybianiu klimy a konkretnie po sciagnieciu i zalozeniu ponownym pokrywy parownika i piankowa uszczelka moze przeciekac i przy wlaczonaj klimatyzacji skrapla sie.moje pytanka gdzie ta pokrywa parownika sie miesci?jak mozna sie do niej dostac?czy jest to mozliwe ze ta woda to z tego powodu,dodam ze mialem w przeciagu tygodnia robiona szczelnosc rurki aluminiowej z klimy tzn spawana,odgrzybiona i nabita,klima chodzi ladnie chlodzi wlanczalem ja w tym czasie i moze rzeczywiscie z tego powodu ta woda a ja myslalem ze przez te ulewy,ale raczej deszcz odpada bo wczoraj w niedziele lalo jak niewiem i dzis ranp wchodze do auta a tam tak jak bylo w stanie schniecia wykladziny sucho nic nie przybylo,a nadal pogoda deszczowa.
 
 
slawo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 71



Wysłany: Sro Lip 02, 2014 23:48   

u mnie pomogło przesmarowanie wazeliną techniczną uszczelek drzwi i szyb z tyłu (wersja 3d)
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Lip 03, 2014 16:07   

maldini, dobrze Ci napisałem, lejesz po szybie wężem ,ale nie po uszczelkach szyby, tylko po samym szkle, jeśli po tym masz w aucie sucho tzn ,że najprawdopodobniej leje Ci się przez uszczelkę, więc bierzesz znów węża i lejesz tym razem po całej szybie razem z uszczelkami, jeśli masz mokro to znaczy ,że wina uszczelek. To brzmi skomplikowanie ,ale to proste. :)
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
maldini 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 121

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 04, 2014 12:52   [MG ZR] woda pod dywanikiem

ok teraz rozumiem hee,wszystko jasne.dziex
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Woda pod dywanikiem kierowcy - przepust wiazki
mentos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sob Paź 20, 2012 14:15
mentos
Brak nowych postów [R 200 SDI '99] Woda pod siedzeniem kierowcy
Paul Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Gru 07, 2007 23:02
Przemek_Docent
Brak nowych postów [R25] Woda za siedzeniem pasazera ( kierowcy ) .
kloon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Paź 13, 2012 01:51
brkzzz
Brak nowych postów [R25 - 2000] Woda pod pedałami i fotelem kierowcy
HolasCFC Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Cze 23, 2014 19:23
HolasCFC
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25/2000r] Woda w bagażniku i za fotelem kierowcy
silikon czy klej ???
pleban19833 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Paź 20, 2009 16:42
Paul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink