Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Nie odpala.Brak kontrolki świec i check engine
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Nie odpala.Brak kontrolki świec i check engine
Autor Wiadomość
Erasus 



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 2



Wysłany: Nie Mar 16, 2014 23:09   [R420] Nie odpala.Brak kontrolki świec i check engine
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam. Zauważyłem dzisiaj podczas odpalania, że po przekręceniu kluczyka kontrolka grzania świec i diagnostyki silnika (check engine) mignęła dwukrotnie. Po ponownym zabiegu wszystko było ok a autko odpaliło bez problemu. Niestety po 2-godzinnej jeździe silnik zgasł i kaplica. Po przekręceniu nie zapala sie ani kontrolka check engine ani grzania świec. Rozrusznik kreci normalnie ale silnik nie odpala.

Zauważyłem też, że podczas przekrecania kluczykiem w stacyjce, kontrolki chwilowo sie zapalaly (ale sporadycznie).

Teraz mam poważny problem bo pytałem kilku mechaników i niestety nikt po opisie nie wie co to może być a jestem 120 km od domu i nie mam możliwości rozebrania/sprawdzenia czegokolwiek.

Osobiście myślę że to może być stacyjka ale chciałbym jakąś poradę bo jeśli autko nie odpali jutro czeka mnie laweta i mechanik.

Dodam że miałem ten sam objaw jakieś pół roku przez około 3 dni autko gasło i czasami po przekreceniu kluczyka nie zapalały sie kontrolki check i świec. Mechanik bawil sie 2 dni (przynajmniej tak mowil), sprawdził komputer itd. Nic nie znalazł i sam nie trafił na ten problem z odpalaniem. Od tamtej pory wszystko było ok, aż do dzisiaj...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 16, 2014 23:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 08:24   

A pompa "bzyczy" po przekręceniu kluczyka ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 09:06   

Ja bm sprawdził masy od akumulatora do skrzyni i karoserii.
 
 
Erasus 



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 2



Wysłany: Pon Mar 17, 2014 11:27   

Pompa bzyczy normalnie. Masy sprawdzalem. Ruszajac kluczykiem dzisiaj rano znowu chwilowo sie zapalilły kontrolki. Ale tylko pochodził minute i znowu to samo.
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:19   

Pompa bzyczy? W dieslu ? Tam w baku jest tylko smok i pływak no chyba, że razem sobie bzyczą :D

Sprawdź dwa małe przekaźniki obok aku - możliwe ze tam jest problem. Posprawdzaj jeszcze masy dokładnie.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:42   

7Tomi napisał/a:
no chyba, że razem sobie bzyczą
7Tomi, Nie załamuj mnie :załamka:
W SDi "bzyczy" pompa wtryskowa pod maską, a dokładnie elektrozawór w tej pompie. Jeżeli nie słychać pompy, to znaczy że jest brak zasilania na pompę. A jak nie ma zasilania na pompę, to nie zaświeci się wtedy kontrolka check engine i swiec żarowych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomF 



Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 2



Wysłany: Pon Lip 07, 2014 18:53   

tronsek napisał/a:
Jeżeli nie słychać pompy, to znaczy że jest brak zasilania na pompę. A jak nie ma zasilania na pompę, to nie zaświeci się wtedy kontrolka check engine i swiec żarowych.

Jak to sprawdzić? Czy wentylatory wtedy też nie działają? Mam dokładnie takie same objawy: gasnący w trakcie jazdy silnik, brak kontrolek check engine i świec żarowych i brak pracy wentylatorów. Kiedy tylko ruszają wentylatory, powracają kontrolki i można odpalić auto. Szkoda, że tylko na chwilę, bo zaraz objawy się powtarzają. Czy może mieć to związek z immobilizerem??
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 08, 2014 17:12   

ja bym sprawdzil wiazke elektryki przy wspomnianej bzyczacej pompie pod maska
 
 
 
TomF 



Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 2



  Wysłany: Wto Lip 08, 2014 18:02   

bizon napisał/a:
ja bym sprawdzil wiazke elektryki przy wspomnianej bzyczacej pompie pod maska

Dzięki, każda sugestia mile widziana. Jestem pod ścianą, bo nawet do zaprzyjaźnionego warsztatu nie dojadę, więc muszę sprawdzić wszystko co się da w warunkach "podblokowych".
Okazało się, że bzycząca pompa nie bzyczy, wentylatory nie pracują, nadal brak kontrolek, a usterka prawdopodobnie leży, jak napisałeś, w wiązce, w okolicach pompy. Poruszanie wiązką w tym obszarze powoduje chwilową reinkarnację pompy i wentylatorów. Jednak nie potrafię zlokalizować dokładnie miejsca usterki. Kable prawdopodobnie są całe, przynajmniej ciągłość izolacji na to wskazuje. Zrobiłem co mogłem. Autko na lawetę i do warsztatu :( .

Dziękuję za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Check Engine i brak mocy
Sliwa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 28 Pią Sty 27, 2012 09:42
bizon
Brak nowych postów [r400] diagnostyka metodą błyskającej kontrolki check engine
hablababla Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Gru 11, 2014 18:47
hablababla
Brak nowych postów [R45 iDT 03r] Po wymianie świec świeci się check engine
piterek1812 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sob Mar 13, 2010 15:15
Jugol
Brak nowych postów [r45] brak kontrolki grzania świec i CE
adamsky Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lip 26, 2013 19:41
adamsky
Brak nowych postów [R420] Check Engine + SRS
ppawlow Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Lip 27, 2007 12:41
ppawlow



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink