Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 45] problem z immo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 45] problem z immo
Autor Wiadomość
tasllehof 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 11



  Wysłany: Nie Sie 03, 2014 13:49   [R 45] problem z immo
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam. W piątek zaczęło mi świrować immo. Wszystko działało normalnie a w piątek wieczorem wsiadam do roverka, próbuje odpalić szarpnęło raz i zgasło myślę ok, spróbuje jeszcze raz no i tu koniec immo wyłączyło prąd do rozruszniki i kiszka. Próbuje synchronizować pilot ale nic nie daje, dopiero na drugi dzień jak odłączyłem na chwile klemy z akumulatora i podłączyłem to odapalił. Baterię w pilocie mam ok wiec wiem, że to nie przez to.

Myślałem, że teraz już będzie ok ale wczoraj jeszcze dwa razy musiałem robić taki numer z ako bo raz odpalał i sobie normalnie podjechałem gdzie chciałem a jak chce wracać to znowu brak prądu i akcja z ako.

Możecie pomóc i chociaż jakieś sugestie przez co immo tak wariuje? Raz mi zgasł wczoraj przy odpalaniu (mialem na biegu i nie wdusiłem sprzęgła) kręcił ładnie wiec myślę trudno mój błąd odpale jeszcze raz i wtedy znowu immo wyłączyło prąd. Miałem podejrzenie, że to przez rozrusznik coś no ale jeżeli odłączenie ako naprawia ten problem więc to chyba nie rozrusznik.
Macie jakieś pomysły?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 03, 2014 13:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 14:22   

Jeśli posiadałbym 4-cyfrowy kod odblokowujący immo spróbowałbym go wprowadzić i na chwilę zapomnieć o pilocie. Jeśli auto bez problemu by odpalało - miałbym pewność, że to nie wina immobilizera.
Czy pilot bez problemu uzbraja/rozbraja alarm i drugie pytanie: czy w chwili kiedy nie możesz załączyć rozrusznika słychać pikanie buzzera (nieodblokowany immo)?
Jeśli nic nie słychać sprawdziłbym masę na rozrusznik - miałem tak kiedyś u siebie - raz stykało raz nie. Nie pasowałoby mi tylko to pierwsze udane odpalenie po ponownym podłączeniu akumulatora - ale sprawdzić warto
 
 
tasllehof 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 11



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 15:47   

Kodu niestety nie dostałem przy kupnie auta. Sprawdzałem też na fakturach z Francji co poprzedni właściciel sprowadzał ale tam niestety też nie ma.
Pikania nie słychać jak próbuje odpalić, zupełna cisza, spróbuję więc sprawdzić masę jak radzisz.
Dziś rano na szczęście odpalił normalnie, ale jak chciałem wracać z pracy no to znowu odmówił posłuszeństwa. Tym razem musiałem trzy razy próbować z ako zanim znowu zaczął kręcić.
Mam jeszcze pytanie czy jak po prostu będę zamykał z kluczyka bez używania pilota to immo będzie się załączać?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 16:32   

tasllehof napisał/a:
czy jak po prostu będę zamykał z kluczyka bez używania pilota to immo będzie się załączać?
będzie.

stukałeś w rozrusznik?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tasllehof 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 11



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 16:52   

Nie stukałem, bo po odłączeniu i podłączeniu ako rozrusznik rusza. Myślisz, że pomimo tego stukanie coś pomoże? Bo to chyba sprawdziłoby się jakby ten dziwny patent z ako nie działał.
 
 
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 18:53   

Jedyną różnicą jeśli chodzi o zamykanie z pilota i kluczyka jest aktywacja czujnika ruchu wewnątrz auta (podsufitówka prawa strona za fotelem pasażera). Przy zamykaniu kluczykiem czujnik ten nie będzie uzbrojony. Immobilizer niestety tak. Jedynie wprowadzenie kodu spowoduje wyłączenie immo (i też nie na zawsze - do następnego odłączenia/przyłączenia akumulatora).
Napisz jeszcze, czy pilot załącza centralny zamek?
 
 
tasllehof 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 11



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 20:20   

Pilot załącza zamek centralny normalnie. Nawet wymieniłem baterię po tym jak mi się to zaczęło dziać bo wyczytałem, że słaba bateria może różne cuda z immo robić.
 
 
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Sie 04, 2014 20:25   

Do sprawdzenia masa przykręcana nakrętką do rozrusznika - jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy ;-)
 
 
tasllehof 



Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 11



Wysłany: Nie Sie 10, 2014 10:20   

Dzięki za rady. Problem udało mi się rozwiązać już w środę ale czekałem do dzisiaj czy to nie przedwczesna radość. Okazało się, że winny był przewód który dawał prąd ze stacyjki do rozrusznika (ten z taką płaską wtyczką). Wtyczka była luźna, mała modyfikacja i wtyczka siedzi mocno już w rozruszniku. Wczoraj jeszcze znajomy w rodzinnym mieście poczyścił mi wszystkie masy pod maską tak dla pewności i co mnie zdziwiło (może coś jeszcze zrobił czego nie wiem) poprawił mi się zasięg pilota:) Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r45 1.4 ] Problem z immo
Lysoldrift Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Lut 09, 2013 22:08
Lysoldrift
Brak nowych postów [R45] problem z immo
Krystianwichro Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lis 22, 2014 20:27
Krystianwichro
Brak nowych postów [R 420 Si LUX] Problem z immo.
Mari Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pią Lis 16, 2012 21:00
Tomahawk
Brak nowych postów [R416] Problem z immo
ziomek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Wto Wrz 18, 2012 13:59
Pawel_416
Brak nowych postów [R414] Problem z immo
niemogę uruchomić auta, alarm się niewyłącza
dtx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Kwi 27, 2007 10:19
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink