Forum Klubu ROVERki.pl :: Przywrócić klasyka do życia..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przywrócić klasyka do życia..
Autor Wiadomość
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:40   Przywrócić klasyka do życia..

Nie wiem, czy w gronie forumowiczów jest jakaś osoba, która kiedyś przypadkiem na jakimś złomie trafiła na auto wydające się jeszcze w dobrym stanie, pomimo, iż obecnie znajduje się na złomie, ale wydaje mi się, że tak. Otóż ostatnio w mojej mieścinie natrafiłem na Mercedesa W124 z 90 roku, w czarnym kolorze stojącego na złomie. Auto na pierwszy rzut oka wydaje się zadbane, nie wiem czy jest kompletne (we wnętrzu jest kompletny, no może poza wyłamanym pokrętłem od włączania świateł ;) ). Nie wiem jak z silnikiem i ogólnym osprzętem oraz czy pod spodem nie ma samej rudej, bo tam, gdzie oko widzi to w sumie zbytnio rdzy nie widziałem poza tylnymi nadkolami (oczywiście wiele tej rdzy nie ma, ba, powiedziałbym, że śmieszna jest ta ruda) no i drobne otarcia na prawej stronie pojazdu. No i tak zacząłem myśleć o tym Mercu, bo od jakiegoś czasu marzy mi się mieć starą beczkę lub ew. takie W124 do dziubania sobie w wolnym czasie a później w celu przejażdżek weekendowych lub gdzieś do ślubu, myślałem i zastanawiałem się czy daloby rade wyciągnąć tego Mietka ze złomu, bo poprostu szkoda go tam i to nie jest jego miejsce. Chyba, że jest zgnity od spodu tak, że zaraz się złamie na pół, ale jeśli nie, to dlaczego by go nie wyciągnać ze złomu i dać drugie życie ? Teraz wiem, że jest możliwe przywrócenie go do żywych.

Cytuję za: http://www.klasyczny...owany-samochod/ z dnia 22.01.2014r.

Oczywiście pytanie, czy zostałby uznany za unikatowy etc., ale w sumie czemu by nie spróbować ? Muszę się tylko upewnić czy auto jest kompletne w 100% i czy nie jest przegnite w taki sposób, że za chwile się złamie.

A co Wy o tym sądzicie ? :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:35   

W124 to może nie zabytek, a fajny klasyk, jeśli byłby odremontowany w oryginale.
Tylko, czy... w 1990 roku było jeszcze W124 czy już może E klasa... w sumie do sprawdzenia.
Swego czasu miałem okazję pojeździć W124 300TE 4matic z roku 1988
Bardzo fajny samochód, tylko wymagający fury pieniędzy bo jak się przedni napęd pokaszani to ciężko to to doprowadzić do użyteczności.

Osobiście jestem na finiszu odbudowy zabytkowego motocykla, też miał być do podłubania wieczorami, a już fura kapusty poszła na tą inwestycję, ale daje dużo radości :)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Paź 15, 2014 09:44   

Byłem wczoraj pogadać o tym Mietku i dowiedziałem się, że ponoć właściciel oddał tylko i wyłącznie ze względu na to, że auto nie odpalało. Nie wiem czy w to wierzyć czy nie, w każdym bądź razie złomiarz był trochę nieugięty i mówił, że papiery już poszły. Szkoda, ale odpuszcze ten temat. Zainteresowałem się tym W124 tylko i wyłącznie z tego względu, że to auto nie powinno tam jeszcze stać, no ale nie każdy ma chęci, czas i kase, żeby przywrócić takie auto do życia :) Osobiście bardziej mnie ciągnie w kierunku beczki i pewnie tak zostanie. Wiem, że jest to studnia bez dna, ale po pierwsze fajnie jest podłubać przy tym a później cieszyć miche jadąc gdzieś na weekend, a po drugie fajnie jest przywrócić takiemu klasykowi drugie życie :) Pożyjemy, zobaczymy i poczekamy na jakąś fajną beczkę :)
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 15:55   

Pewnie, że jak się ma jakąś wiedzę chęci i zapał to fajnie jest sobie śrubki pokręcić :)
Dydo, nie stękaj tylko kupuj fajne autko i remontuj sobie, to bardzo fajna sprawa, lepiej sobie tak spędzać wolny czas niż pod budką z piwem, lub lepiej w garażu niż z gderliwą żoną/dziewczyną :)))
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Paź 15, 2014 19:50   

Wiedzy to może nie mam, ale od czego jest forum i kopalnia wiedzy użytkowników Mercedesów ;) Poza tym na błędach człowiek się uczy. Stękać nie stękam tylko nie jest tak hop kupić beczkę, która za chwile przełamie się na pół ;)
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 20:12   

No dokładnie, ciężko już o dobry egzemplarz.
Ale można znaleźć jeszcze nie jednego jeszcze bardziej rzadszego rodzynka.
Ja to nie wiem jaki chciałbym mieć samochód taki zabytkowy. Może jakiegoś amerykańca, ale póki co lubuję się w motocyklach, przy okazji poznaję ich historię i to też jest fajne.
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 20:20   

kris-tofer, mi się marzy Ford Mustang z końca lat 60. albo jakiś inny muscle car ze stanów, ale na razie mnie nie stać na doprowadzanie takiego do porządku, a potem do perfekcji. No i nie mam na tyle zdolności manualnych ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 20:24   

Piotrek, jakbyś sprzedał grata i zaoszczędził to co już wydałeś na naprawy, to może już byś miał Mustanga w garażu ;)
Hehe, żartuję :)))
 
 
 
Satyavan 



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 103
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Paź 16, 2014 13:40   

pelson91 napisał/a:
kris-tofer, mi się marzy Ford Mustang z końca lat 60. albo jakiś inny muscle car ze stanów, ale na razie mnie nie stać na doprowadzanie takiego do porządku, a potem do perfekcji. No i nie mam na tyle zdolności manualnych ;)

Uuuaaa dokładnie to samo mi się marzy. Stary dobry amerykański Muscle i ryk V8 spod maski. :twisted:
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Czw Paź 16, 2014 19:25   

kris-tofer napisał/a:
No dokładnie, ciężko już o dobry egzemplarz.
Ale można znaleźć jeszcze nie jednego jeszcze bardziej rzadszego rodzynka.
Ja to nie wiem jaki chciałbym mieć samochód taki zabytkowy. Może jakiegoś amerykańca, ale póki co lubuję się w motocyklach, przy okazji poznaję ich historię i to też jest fajne.


Coś ciekawego można by przytargać zza granicy, bo krajowe to trzeba szukać długo i dobrze trafić. Podoba mi się tez Merc 115. A amerykańce też dają radę, ojj dają. Jakiś Lincoln też by mi styknął :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów auto - klasyka
jarek73 Offtopic 34 Sob Mar 07, 2009 00:15
mpg
Brak nowych postów Rok życia z Roverkiem
dominikgr Offtopic 164 Pią Kwi 09, 2010 10:22
maciej
Brak nowych postów Bezpieczeństwo za cenę zdrowia lub życia!
Cudowne praktyki GDDKiA
Mayson Offtopic 146 Wto Paź 06, 2009 09:52
Mayson
Brak nowych postów Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
MARGOS Offtopic 14 Czw Maj 16, 2013 22:23
kruszan
Brak nowych postów Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia
Thef i Ewelina
MaReK Offtopic 32 Sro Lis 24, 2010 18:56
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink