Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Buczy na niskich obrotach po przyłączeniu na LPG
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Buczy na niskich obrotach po przyłączeniu na LPG
Autor Wiadomość
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Wto Lis 18, 2014 12:00   [R75] Buczy na niskich obrotach po przyłączeniu na LPG
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1999

Witam, mam pewien irytujący problem, na niskich obrotach po przyłączeniu na LPG zaczyna się lekkie buczenie z przodu. Najlepiej słychać kiedy jestem wewnątrz samochodu. Po dodaniu gazu, buczenie znika. W czym może być problem? Dodam jeszcze: Buczenie powraca po spadku obrotów. Ten problem występuje tylko na LPG.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 18, 2014 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 18, 2014 17:07   

Może nagraj filmik będzie wiadomo jaki to dźwięk dokładnie. A silnik równo pracuje gdy Ci buczy?
 
 
ToXiC
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 18, 2014 17:36   

Mam podobny temat:) Buczenie powstaje poprzez rezonans(drgania) na parowniku. Masz albo za dlugie przewody do parownika pod pokrywa silnika, nie masz przypadkiem takiego slimaka zrobionego z przewodu gazowego miedzianego? Mozesz po kombinowac z podkladkami gumowymi pod parownik. Ogolnie to nie masz czym sie przejmowac nic zlego sie nie dzieje. Jest to czesto spotykane przy instalacjach gazowych. Dodam ze mam nowy parownik i mocno przykrecony i czasem mi tez buczy ale w momencie dodawania gazu miedzy 1000 a 2000 rpm
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Wto Lis 18, 2014 19:28   

Cytat:
Może nagraj filmik będzie wiadomo jaki to dźwięk dokładnie. A silnik równo pracuje gdy Ci buczy?


Nagrałem filmik, ale ledwie słychać. Bardziej słychać kiedy włączam funkcję Drive na skrzynie, ale to też nie da się przekazać przez nagrany filmik. Jak z 20 km zrobię przejażdżkę, to głośniej huczy, więc w tedy spróbuje jeszcze raz nagrać filmik i wrzucę. Silnik równo pracuje, tak samo jak i na benzynie, prawda wskaźnik obrotów lekko się rusza +- 2-3 mm, ale to się dzieje jak na benzynie tak i na LPG.

ToXiC napisał/a:
Buczenie powstaje poprzez rezonans(drgania) na parowniku.


Spróbuję jakoś stabilniej umocować parownik. Dziwnie, ale to właśnie zaczęło mi się dziać po odwiedzaniu gazownika, wiem na pewno że on odkręcał parownik. Przed tym niczego takiego nie słyszałem. Jutro spróbuję bardziej poobserwować i najwyżej nagram filmik, pewnie jestem przewrażliwiony na takie rzeczy :wink:

ToXiC napisał/a:
nie masz przypadkiem takiego slimaka zrobionego z przewodu gazowego miedzianego?

Czegoś takiego nie widziałem. Czy to ma być gdzieś na wierzchu, czy schowane pod pokrywą? W razie czego mogę zrobić zdjęcia pod maską jak wygląda instalacja.
 
 
ToXiC
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 18, 2014 20:53   

Mozesz pstryknac fotke jak jest zamocowany parownik. Ja mam taki bajer ze gaziasz nie skrocil mi przewodu gazowego ktory zasila mi parownik. I mam taka spirale 3 zwoje:p nie mam tego kiedy ogarnac bo auto caly czas potrzebne i musi jezdzic;)
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 12:13   

ToXiC napisał/a:
Mozesz pstryknac fotke jak jest zamocowany parownik. Ja mam taki bajer ze gaziasz nie skrocil mi przewodu gazowego ktory zasila mi parownik. I mam taka spirale 3 zwoje:p nie mam tego kiedy ogarnac bo auto caly czas potrzebne i musi jezdzic;)


Dzisiaj nagrałem filmik, słabo słychać, więc trzeba dźwięk na max włączyć.
Filmik nagrywałem z lekkim dodawaniem gazu na funkcji Drive na zaciągniętym ręcznym:

Film nr 1.: http://youtu.be/CKdv7ONlGbg

Na zdjęciu widać jak zamontowany parownik. Ślimaka nie znalazłem, więc z długością przewodów wygląda na to że problemu nie ma, tym bardziej wcześniej zanim parownik był odkręcany, huczenia nie było. Poruszyłem ręką parownik i się okazało że nie stabilnie przymocowany, więc możliwe stąd powstaje rezonans. Jak dokręcę parownik i sprawdzę jak wygląda sytuacja, to się odpiszę.

Dodałem drugi filmik gdzie bardziej wyje. Parownik dokręciłem i niestety nic się nie zmieniło. :cry:

Film nr 2: http://youtu.be/IzC7d9KTI_g
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 19:06   

Ja bym ci doradził zamontować podkładki gumowe pod śrubę mocującą są chyba nawet takie oryginalne w zestawach.

Ale zanim to pierwsze udaj się do twojego gazmen-a niech on usunie ten uporczywy dźwięk bo ewidentnie to on zawalił - chyba że przed serwisem ci powiedział że będzie hałasowało a Ty się na to zgodziłeś.
 
 
ToXiC
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 19, 2014 19:07   

To w takim razie jedz do tego gaziarza i niech ogarnie temat. Wiem ze maja jakies swoje sposoby z gumowymi podkladkami itp. Czasami potrafia wciskac kit pt. Tak ma byc i ze nie da rady tego wyeliminowac a poprostu zwyczajnie nie chca sie w to bawic. U mnie jest troche glosniej i troszke wyzsza czestotliwosc buczenia.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 19:13   

ToXiC napisał/a:
Czasami potrafia wciskac kit pt. Tak ma byc i ze nie da rady tego wyeliminowac a poprostu zwyczajnie nie chca sie w to bawic.

Dokładnie nie ma że się nie da tylko jest że się nie chce :mrgreen:
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Sro Lis 19, 2014 23:22   

Dzięki za radę, na pewno tak zrobię, pojadę do gaziaża. Jestem umówiony na piątek, później się odpiszę :wink:

ToXiC napisał/a:
U mnie jest troche glosniej i troszke wyzsza czestotliwosc buczenia.


Nie wiem jak ty wytrzymujesz, pewnie żelazne nerwy masz :smile:
 
 
ToXiC
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 20, 2014 20:39   

U mnie jest o tyle zabawnie ze buczy przez kilka sekund przy dodawaniu gazu przy niskich obrotach. Gdy mam pelna butle gazu lub gdy juz jest prawie pusto jak by inne cisnienia. Dzwiek jest smieszny jak Chewbacca z Star Wars :D cos dla fanow sagi;p
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Nie Lis 23, 2014 15:45   

ToXiC napisał/a:
U mnie jest o tyle zabawnie ze buczy przez kilka sekund przy dodawaniu gazu przy niskich obrotach. Gdy mam pelna butle gazu lub gdy juz jest prawie pusto jak by inne cisnienia. Dzwiek jest smieszny jak Chewbacca z Star Wars :D cos dla fanow sagi;p


Byłem u gazmena, lekko po czarował sobie nad parownikiem i chyba mnie już buczy. Na razie da się wytrzymać.

Dzięki za zaangażowanie i podpowiedzi :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wibracje na niskich obrotach.
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Lut 24, 2011 23:07
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] 2.0 Cdt gaśnięcie przy niskich obrotach
wojtekhan Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Gru 31, 2017 00:23
wojtekhan
Brak nowych postów [R75 CDT] Głośna praca na niskich obrotach
nnneeeooo Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Sie 16, 2017 20:29
nnneeeooo
Brak nowych postów [R75] LPG - benzyna - problem na niskich obrotach - szarpie
slawkop Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lis 20, 2010 09:28
Boncky
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca silnika na niskich obrotach!
mmal2 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Gru 12, 2007 10:19
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink