Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG ZT ] 190 wymiana rozrządu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ MG ZT ] 190 wymiana rozrządu
Autor Wiadomość
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Gru 02, 2014 23:17   [ MG ZT ] 190 wymiana rozrządu
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2005

Upłyneło już kilka lat odkąt wymieniałem rozrząd i teraz zabrałem się za wymianę w 190 okazało się, że moja pamięć jest krótsza niż myślałęm :) nie wiedząc jak ostatnio był wymieniany zecydowałem się na użycie blokady.
Ustawiłem silnik w bezpiecznej pozycji, tzn wał korbowy na strzałce, koło zamachowe zablokowane i znaczniki na tylnych kołach rozrządu prawie w lini blisko siebie, po zdjęciu paska z przodu musiałem przekręcić kołem od paska rozrządu tak aby koniec narzędzia wszedł w drugi wałek rorządu więc oznaczenia z tyłu znacznie się zmieniły, po włożeniu paska na przodzie z zamocowanymi narzędziami oczywiście oznaczenia z tyłu już nie były blisko siebie, i tu się zaczyna mój dylemat bo nie pamiętam jak to było czy to normalne ? Bo skoro przed założeniem paska rozrząd był w pozycji bezpiecznej a po założeniu już nie, a z drugiej strony żeby włożyć trzpień z końca narzędzia w wałek rorządu musiałem zmienić położenia oznaczeń z tyłu, stres :) związany ze strachem uszkodzenia silnika powoduje, że zgłupiałem i nie wiem czy wyciągać zabezpieczenie koła zamachowego :) i jak powinno być
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 02, 2014 23:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 04, 2014 13:58   

zedziczek napisał/a:
eśli silnik prawidłowo pracuje czyli jesteś pewien, że rozrząd jest prawidłowo ustawiony da się wymienić paski bez blokady, nawet mniej rozkręcania wtedy jest, mowa tu o kołach nie za wielka różnica ale zawsze, na necie możesz znaleść instrukcje krok po kroku ze zdjęciami, ale rada jest taka że wcześniej lepiej zaznajomić się z zasadą działania tego silnika i zapamiętać filmik z youtube, jak to będziesz pamiętał to marker i jedziesz :)jak inni to robili, z blokadą łatwiej ale bez też się da,
zedziczek napisał/a:
Co do wymiany rozrządu to jak pisałem bez blokady można jeśli ktoś się czuje pewny, wie o co chodzi i ma pewność, że wcześniej było dobrze, tzn było robione na blokadach lub jeszcze fabrycznie ustawiony,
myślę ,że chyba za pochopnie to napisałeś w tym temacie https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=96943, Silnik prawidłowo wg. Ciebie pracował ,a z tego co piszesz wynika , że jeździłeś na przestawionym rozrządzie i dużo kV6 tak jeździ w Polsce o tym nie wiedząc. Znaki mają być w linii.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Gru 04, 2014 18:49   

niestety najprawdopodobniej rozrząd był ustawiony prawidłowo ale ktoś przełożył z drugiej strony trzpienie od narzędzi taki "żarcik" ktoś ma dziwne poczucie humoru, sytuacji można było uniknąć jesli bym wymieniał pasek bez narzędzi :) czekam jeszcze na potwierdzenie ale na 90% to wina narzędzi :) a raczej moja że nie sprawdziłem ich wcześniej :) ale dzięki za odpowiedź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrządu - pasek rozrządu
dzienix21 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Maj 21, 2015 23:19
zbysak
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrządu
chyba nie warto zwlekać
zielus Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 09, 2008 19:21
maciej
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrzadu
szpilor Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Gru 05, 2010 22:43
Boncky
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrządu w v6 2.5l
MariuszK Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Mar 24, 2016 06:26
tomi24lbn
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrządu.
tomekh01 Rover serii 75, MG ZT 28 Pon Cze 07, 2010 23:42
owcze



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink