Forum Klubu ROVERki.pl :: Wymiana Głośników...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana Głośników...
Autor Wiadomość
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 11:21   

RYCHO35, to świeże autko na pewno jeszcze zainwestuje. To wszystko na początek. Radio też potem planuje wymienić na markowe. Może Pioneera... Ale to trzeba będzie się pobawić z ta kamera i czujnikami parkowania... Głośniki na początek. Dzięki wam za pomoc. Pod macha to bym trochę pogrzebal ale teraz podejmę się audio. Za niedługo zamówię... Słuchajcie juz przy okazji... Przy rozbieraniu boczków... Drzwi z tyłu odstaje mi listwa tzn.(górna partia boczku) wyżej przy szybie. Jak to jest w roverze? Zatrzaski plastikowe czy spinki metalowe? Żeby to zatrzasnac.... Podeslijcie linka to od razu z głośnikami zamówię.
Jeszcze raz bardzo wam dziekuje!
POZDRAWIAM!
:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 11:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 11:50   

Jozio, na forum masz sposób demontażu boczków. Ogólnie to miałem ten sam problem - nie była zapięta poprawnie spinka środkowa, przez co góra boczka wyskakiwała.

Należy zdjąć okrągłą zaślepkę z wnętrza klamki, odkręcić wkręt (krzyżak ten podwójny), a następnie podważyć panel sterowania szybami i go odpiąć. Dalej: rozbroić boki boczka - wsuwasz palec pod jeden z narożników i ciągniesz do siebie, ostrożnie, po całym obwodzie. Powyskakują spinki i prawdopodobnie boczek spadnie, bo nie będzie trzymany już pośrodku.

Na środku drzwi wystają takie dwa metalowe skrzydełka, a na nich plastikowy prostokącik. Kombinerkami ściskasz skrzydełka, zdejmujesz prostokącik i zakładasz go na jedyne, pasujące wycięcie w środku boczka (na blachę).

Teraz przykładasz kwadracik - już poprawnie siedzący w boczku - do tych metalowych skrzydełek, uderzasz ręką by wskoczyło i zapinasz boczek po obwodzie, góra powinna sama wskoczyć.

To się wydaje trudne za pierwszym razem i sam się trochę bałem, a teraz boczki zdejmuję i zakładam z zamkniętymi oczami. ;)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 12:03   

MD, No i elegancko.
:smile:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 13:18   

Tylko przed zapięciem pierwszej spinki, upewnij sie ze wlozyles dzyndzelek w dziurkę ten od blokowania drzwi bo idzie przekonać jak dumny cieszysz sie z założonego boku a trzeba znów sciagac
_________________
75 Red Edition
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 13:56   

i jeszcze jak już bedziesz wymieniał głośniki to zmień od razu kable na jakieś porządniejsze bo te co są to jakieś niteczki
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 14:15   

Longer86, a to da się założyć bez poprawnego przełożenia dzyndzelka? :D Nie pisałem o tym, bo byłem pewien, że to pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy - czy kable, klamka i dzyndzelek są na miejscu.

RYCHO35, jak to wygląda w praktyce? Chodzi o to, że ja sam chcę przebudowywać audio u siebie i spodobały mi się te głośniki, które podesłałeś. Tylko ja chyba odłożę trochę i kupię na raz 4 + 4 tweetery, oczywiście podkładki z MDF do tego no i myślałem nad porcją wygłuszenia do zaklejenia otworów technicznych.

Na ile realne byłoby dla laika wziąć się za to wszystko z rana i skończyć przed zmierzchem? :D Trochę mnie przeraża to targanie kabli.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:01   

MD napisał/a:
Longer86, a to da się założyć bez poprawnego przełożenia dzyndzelka?

coprawda pytanie nie do mnie ale odpowiem że da się, dla chcącego nic trudnego :hurra:
MD,
nie wiem czy na tył dostaniesz podkładki z mdf, jak ja szukałem to nie było. Nie znam Twoich możliwości ale wydaje mi się że cały dzień powinien Ci starczyć na ogarnięcie kompletu. Ja na razie odpuściłem sobie wyciszenie bo na zenątrz było zimno ale wróce niebawem do tematu a z brzmienia i tak jestem więcej niż zadowolony. Wiadomo że najwięcej problemów sprawiają gwizdki bo nigdy nie pasują do fabrycznego otworu ale w tych głośnikach w komplecie są różne "obudowy" do gwizdków i ja zrobiłem to tak że wypiołem z boczka ori gwizdki i te focale przykręciłem w jednej z takich "obudów" bezpośrednio do blachy drzwi bo zależało mi na orginalnym wyglądzie tapicerki. Pewnie możnaby wymyślić jakiś inny sposób ale nie miałem za bardzo czasu i łapska mi marzły.
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:01   

MD, jeśli chcesz ciągnąć nowe kable to dwa dni :) Masakre je przeprowadzić przez oryginalne harmonijki. Szczególnie z przodu gdzie są kostki. Jak bez wzmaka to nic z kablami bym nie robił .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:10   

Racja da sie, tak samo jak nie podlaczyc klamki. Drobiazgi które czasem są przysloniete przez radość z konca ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 16:38   

Jozio, niedawno instalowałem u siebie na przód właśnie te Hertz-e DSK 165 wraz z tweeterami + zwrotnice. Do tego MDF-y (http://allegro.pl/dmrove01-dystanse-glosnikowe-mdf-rover-75-przod-i5220429628.html), maty STP Silver + pianka 6mm na wnętrze boczków.

Tweetery da się ładnie zamontować z użyciem dołączonych w komplecie elementów, nie wyglądają gorzej niż oryginalne harman/kardon.

Na razie mam jeszcze fabryczne radio Symphony, ale już i tak słychać wyraźnie pozytywną różnicę, więc polecam! :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 17:51   

RYCHO35, szpynior, w przyszłości miał wlecieć subwoofer w ścianę boczną bagażnika (przód z płyty, tył dopasowany z włókna szklanego). Przy czym myślałem o subwooferze z własnym wzmacniaczem, a reszta to po prostu dobre głośniki na oryginalnej instalacji. Brak dystansów na tył to dla mnie nie problem, gdyż 2m pod moim biurkiem, z którego teraz piszę, znajduje się zakład stolarski. :D

Poza tym chcę kiedyś kupić kombajn z navi, TV itd, a te nigdy nie zagrają doskonale. Bardzo lubię muzykę, bardzo lubię bassy, ale nie jestem skrajnym audiofilem. Poza tym w czasie jazdy i tak inne dźwięki z otoczenia nieco zakłócają brzmienie, więc nie będę się rzucać o drobniuteńkie detale... tak mi się wydaje.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 18:00   

Kombajn z navi i tv to bym sie klocil. Kwestia ceny, wystarczylby sprzęt chociażby który mialem alpine iva d300 wysuwany ekran, oddzielny procesor dźwięku, nawigacja, modul pod usb, tv możliwość podlaczenia kamery, dodatkowych monitorów itd. Kwestia tylko ceny. Sprzęt z 94 roku, ale nowe dodatki alpine są kompatybilne.

Z subem sam intensywnie mysle i mam juz pomyśl.
_________________
75 Red Edition
 
 
Jozio 




Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 14

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 22:03   

Powiem wam jedno już przymierzałem się do kupna tych herztów to masa mi w radiu chińskim padła. Muszę teraz radio kupić... Przymierzam się na to https://www.wasserman.pl/...BT-SD-USB/3295#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana głośników
Arthurro Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Wto Gru 02, 2008 08:14
Arthurro
Brak nowych postów [R400] Wymiana głośników
Artu Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pon Kwi 27, 2009 23:22
Artu
Brak nowych postów Wymiana przednich głośników w serii 825
Morfix18 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Maj 30, 2012 13:52
Morfix18
Brak nowych postów [R25] wymiana radia i głośników. Co wybrać?
tromarek1 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Maj 07, 2016 13:59
tromarek1
Brak nowych postów Wymiana głośników Rover 200 - Car Audio Tuning
dajkam2 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Lut 13, 2016 22:13
NoPE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink