Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] [SOLVED] Wentylator, skrzynka, rezystor
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] [SOLVED] Wentylator, skrzynka, rezystor
Autor Wiadomość
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 29, 2014 23:35   [MG ZT 190] [SOLVED] Wentylator, skrzynka, rezystor
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2003

Wentylator dwubiegowy - przewody w skrzynce podłączone jak na zdjęciu. Ktoś z Was potrafi ocenić, czy wszystko podłączone ok?

Mam wrażenie, że chodzi tylko na drugim biegu. No chyba, że w dwubiegowych pierwszy bieg jest już tak głośny, że słychać z 20 metrów nadjeżdżające auto - najpierw wentylator, później silnik. W kabinie bardzo to nie przeszkadza (choć jest głośniejsze od silnika), ale z zewnątrz robi hałas.

Bez klimatyzacji - załącza się równo przy 100st (sprawdzałem na kompie) - czyli ok
z klimatyzacją - załącza się od razu i wyje tak samo, nigdy nie zwalnia ani się nie wyłącza

Ten typ tak ma?

Bo domyślam się, że gdyby był to rezystor, to załączał by się dopiero przy 112st i nie włączałby się od razu po włączeniu klimy.

Serwis klimy zrobiony - szczelna, napełniona, chłodzi świetnie.

Za pomocą ELM 327 albo PA Soft 1.4.0 (BMWscanner) mogę coś więcej przetestować (np. sprawdzić biegi wentylatora)?
Ostatnio zmieniony przez Micros Pią Cze 19, 2015 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 29, 2014 23:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pon Cze 30, 2014 10:11   

Micros napisał/a:
Bez klimatyzacji - załącza się równo przy 100st (sprawdzałem na kompie) - czyli ok
z klimatyzacją - załącza się od razu i wyje tak samo, nigdy nie zwalnia ani się nie wyłącza

Ten typ tak ma?


TAK ma :D

Podłączenie jak na foto widać ok.

To pierwszy bieg w 2 biegówce jest taki głośny i na pewno go masz skoro wentyl działa po załączeniu klimy a po jej wyłączeniu przestaje ;)

jak załączasz klime ma załączyć się 1 bieg wentyla tak jest to zrobione.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 02, 2015 23:52   

Wybaczcie, że odświeżam, ale temat nadal aktualny wraz z nastaniem sezonu na "chłodzenie"... Wentylator wyje głośno, nie słyszałem tak szczerze powiedziawszy innego biegu niż ten... Dzisiaj poświeciłem latarką i nie widzę nigdzie rezystora.

1. Możliwe, żeby ktoś to tak podłączył, ze przy 100st.C od razu włącza się 2-gi bieg mimo podłączenia w skrzyneczce tak jak na zdjęciu?
2. Czy po roku od wymianie szczotek, jeśli hipotetycznie jeździłem tylko z drugim biegiem będę musiał znów je wymieniać?
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 03, 2015 06:39   

Według mnie jest ok. Też mam dwubiegowy wentylator, taką samą skrzynkę i nie mam rezystora. Wentylator sprawdzałem tak :d bo też myślałem ze nie mam pierwszego biegu.
https://youtu.be/Vp5VNWp0KA4
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 19, 2015 21:16   

Dla potomnych - moje przeczucia jednak się sprawdziły - ktoś usunął rezystor i zmostkował, przewody były ukryte za obudową wentylatora. Także od razu załączał się drugi bieg.

Zamontowałem rezystor ARCOL HS100-R47J
http://www.tme.eu/pl/deta...col/hs100-r47j/

Teraz działają dwa biegi tj. po włączeniu klimatyzacji włącza się pierwszy bieg i działa naprawdę cicho, w kabinie go nie słychać.

Rozwiązał się przy okazji problem ze zbyt niskim napięciem ładowania na biegu jałowym opisywanym tu: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=95092
Teraz na biegu jałowym prądu starcza na normalne ładowanie :P

Niestety w ten sposób dowiedziałem się, że muszę w najbliższym czasie wymienić skraplacz, zresztą widać na zdjęciu w jakim jest stanie (agonalnym) - ktoś chyba mocno (szybko) cisnął po niemieckich autostradach :p Łopatki radiatora wręcz kruszą się pod palcami, a powyżej 25'C na zewnątrz skraplacz traci wydajność tj. wzrasta ciśnienie klimatyzacji i wentylator choć załącza się 2gi bieg nie jest w stanie schłodzić wystarczająco czynnika.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 19, 2015 21:34   

Micros napisał/a:
Dla potomnych - moje przeczucia jednak się sprawdziły - ktoś usunął rezystor

Geniuszów nie brakuje na tym świecie :-|
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Cze 19, 2015 21:39   

adam_26 napisał/a:
Micros napisał/a:
Dla potomnych - moje przeczucia jednak się sprawdziły - ktoś usunął rezystor

Geniuszów nie brakuje na tym świecie :-|


Prawdziwych geniuszów - Januszów

:głupek2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]Wentylator i rezystor?
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Cze 20, 2013 20:10
apples
Brak nowych postów [R75] Skrzynka bezpieczników pasażera
curaasan Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Maj 02, 2017 20:27
mocu
Brak nowych postów [MG ZT] Skrzynka bezpieczników - co to za bezpiecznik.
elclipse Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 05, 2016 11:02
elclipse
Brak nowych postów [r75] bezpieczniki 37 39 i 41 - nowa skrzynka bezpiecznikow
geffi Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Sty 10, 2014 11:40
geffi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Identyfikacja Przeowdów] Skrzynka bezpieczników
juliuszcezar200 Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Gru 16, 2013 18:24
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink