Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] czym naoliwić gumę od kierownicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] czym naoliwić gumę od kierownicy
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 12:17   [R75] czym naoliwić gumę od kierownicy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Powiedzcie mi proszę co mam zrobić bo mnie cholera weźmie w końcu. Od dłuższego czasu podczas skręcania kierownicą szczególnie przy manewrach podczas parkowania i skręcie w prawo strasznie skrzypiała mi jakaś guma. Działo się tak jak bylo ciepło na dworzu jak temp. spadłą to tego nie było. Teraz jak jest ciepło to masakra a i jak chłodno też trze. Podczas jazdy w trasie jak się wsio rozgrzeje to też skrzypi. Doszedłem ze jest to ta czarna guma która znajduje się pod nogami kierowcy. Jak się zdejmie osłony to ją widać. Osłania ona chyba ten drążek kierownicy. Psikałem tam silikonem w sprayu i nic. Wczoraj strzykawką psiknąłem tam trochę oleju i było dobrze ale jak postał parę godzin to dalej to samo. Co z tym zrobić bo to jest nie do wytrzymania. Dźwięki są takie jakby ciągnikiem bez wspomagania kręcił. Ewidentnie ta guma trze o te ośkę od kierownicy.

ps. sorki już o tym pisałem usuńcie ten post :)

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2014 12:17 ]
Dałem smaru do przegubów na te gumę i pod nią i nic, dalej to samo. Nie wiem jak to zlokalizować. Słychać to w srodku na zewnątrz albo minimalnie albo wcale bo silnik chodzi i na postoju koła się skręca to coś tam zawsze słychać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 12:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 12:19   

może łożysko amortyzatora?
_________________
75 Red Edition
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 17:08   

Łożysko raczej odpada bo to ewidentnie dżwięk tarcia gum. Muszę jechać neich to zdiagnozują bo się robi męczące to. Najgozrej jest po trasie jak się auto mocno rozgrzeje. Coś czuję ż eto może być coś na wahaczach bo tam są pzrecież gumy. Szkoda z enikt takiego czego nie miał mógłbym wtedy nakierować majstrów gdzie mają szukać.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 17:36   

Ta guma jest na takim jakby łożysku, które z kolei jest na kolumnie. Raczej nie ma ta guma styku z kolumną kierownicą. Moim zdaniem warto poszukać przy amorkach.
 
 
stazaj88 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Koszęcin



Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 17:46   

Miałem podobnie, z tego co pamiętam było to zatarte łożysko (sprężyna obciera o dystans pokryty gumą ?, i stąd ten dźwięk), czekałem z tym do zimy przez co musiałem zmienic 2x sprężynę po strzeliła
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 11:06   

Ale jak przy otwartej mace i kręceniu kierownica nie słychac nic na łożyskach. Sprężyny i amory zmieniałem niedawno bo jedna mi strzeliła i nabroiła trochę. Jak miałem zdjete te osłony spod nóg kierowcy i wsadzając tam łep i kręcąc kierownicą ewidentnie stamtąd dochodziłoo tarcie. Fakt nie było takie mocne jak po dłuższej jeździe. Kiedyś byłem z tym u majstra to powiedział że to ta czarna guma co ją smarowałem tak trze. Wtedy było tak przy +30 stopniach a teraz prawie zawsze. Czyli coś się wyrobiło.

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2014 11:06 ]
Dziś rano +10 stopni i nic nie obcierało. Dzieje się to wraz ze wzrostem temperatury. To znaczy jakby to były łożyska na amorach to tarłoby cały czas a nie jak się rozgrzeje. Bądź tu mądry.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 15:49   

Na ścianie grodziowej masz tę gumę. Może być źle założona (np. podczas wymiany sprzęgła rozpinano maglownicę) i piszczy. Możesz użyć jakiegoś towotu i posmarować ją. Przerabiałem to nie raz już ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 09:20   

MaReK napisał/a:
Na ścianie grodziowej masz tę gumę. Może być źle założona (np. podczas wymiany sprzęgła rozpinano maglownicę) i piszczy. Możesz użyć jakiegoś towotu i posmarować ją. Przerabiałem to nie raz już ;)


Tylko u mnie ewidentnie trze jak skręcam w prawo albo po skręcie w lewo jak kierownica się prostuje. Sprzęgło jest po lewej stronie. Rano jest cisza a potem po południu jak się ciepło zrobi od razu słychać i czuć jak trze. Po przejechaniu 5 km do domu, parkując pod blokiem trze okropnie. Nie wiem czy jeździć tak czy coś się jednak psuje i nie chciałbym przegapić momentu kiedy trzeba to zrobić.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 09:29   

Nie ma znaczenia po której stronie jest sprzęgło, chyba, że pedały masz po stronie pasażera a kierownice po stronie kierowcy... Napisałem, że przy demontowaniu skrzyni biegów, niektórzy rozpinają kol. kierowniczą od maglownicy i wtedy potrafi ta guma w grodzi wysunąć się, wypaść i można w pośpiechu założyć ją źle.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 14:39   

Tylko, że sprzęgło wymieniałem w styczniu 2010 r. i przez 3 lata był spokój. Dopiero w zeszłe lato zaczęło trzeć coś i dzieje się do dziś to. Wiec to chyba odpada.
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pią Paź 24, 2014 10:35   

i jak tam sprawa ?? rozwiązana ? u mnie kierownica drży na postoju wystarczy ją lekko złapać i cisza.... i dodatkowo dochodzą delikatne piski podczas kręcenia kierownicą...
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Paź 24, 2014 14:54   

MaReK, masz rację piszczy dokładnie z tamtej gumy choć wydawało się że dźwięk dochodzi tuż zza koła kierownicy. Niestety mam problem: odginałem kołnierz tej gumy i dawałem tam towot a dalej piszczy. Jak docisnę od góry ręką tą gumę to przestaje. Dodatkowo wymacałem że w środku są jakieś plastikowe oringi. MaReK, masz jakiś patent na to smarowanie?
choćbym nie wiem ile tam napchał piszczy dalej...
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lip 17, 2015 13:37   

Kurcze już tracę cierpliwość. Po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej gdzie stwierdzono, że wsio jest w porządku tylko przy max skręcie w prawo słychać coś na maglownicy. Miałem tarcie jak diabli podczas skrętu. Nasmarowali mi gumy i jak ręką odjął. Niestety po jeździe w mocnej ulewie chyba mi wypłukało i teraz jest tak, że podczas ruszania i skręcania słychac normalnie jakby coś się naciągało (jakby jakaś sprężyna) i po powrocie kierownicy wracało do swojej pozycji no i jakies tarcie/skrzypienie znów się pojawiło ale nie takie jak przed naoliwieniem. Nie mam pojęcia co to jest. Łożyska amorów nowe (całe poduszki) nic pod spodem nie widać. Może miał ktoś podobne objawy bo już nie wiem gdzie szukać pomocy skoro mechanicy rozkładają ręce.

[ Dodano: Pią Lip 17, 2015 13:37 ]
Po klopocie. Okazało się że jakies trefne mam łączniki stabilizatora bo to one tak dają popalić. Wpuścili mi oleju i przeszło. A ja już chciałem jechać z maglownicą do regeneracji. Jeszcze mam pękniętą gumą na wahaczu to ona też dawała znaki ale jak wcześniej mi ją naoliwili to się uspokoiła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] czym psiknąć w stacyjkę
markozalko Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 08, 2012 17:46
markozalko
Brak nowych postów [R75] tłumik czym go zabezpieczyć
sknerko Rover serii 75, MG ZT 29 Wto Mar 29, 2016 09:47
sknerko
Brak nowych postów [R75] Czym czyścicie welurową tapicerkę?
jarema Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Paź 04, 2007 13:04
jarema
Brak nowych postów [R75] Temperatura - czy jest się czym martwić
domel101 Rover serii 75, MG ZT 20 Sob Sie 04, 2012 12:27
domel101
Brak nowych postów [r75] Czym sie roznia wysprzegliki diesel i pb?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Sie 09, 2022 21:16
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink