Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] Montaż wysprzęglika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] Montaż wysprzęglika
Autor Wiadomość
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 12:50   [r75] Montaż wysprzęglika
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam!

Zaczęło mi się ślizgać sprzęgło, więc postanowiłem je wymienić. Po odkręceniu skrzyni mechanik zadzwonił mi, że do wymiany jest także wysprzęglik ponieważ plastikowa część obudowy lekko się przytopiła i może w niedługim czasie zakończyć swój żywot i trzeba będzie ściągać skrzynię ponownie. Postanowiłem więc, że wymieniamy także wysprzęglik - zamówiłem z dostawą na następny dzień z britpart.
No i tutaj pojawił się problem - wysprzęglik został zamontowany przez mechanika i przy odpowietrzaniu sprzęgła okazało się, że cieknie na łączeniu skrzynia/silnik. Po odkręceniu skrzyni okazało się, że wysprzęglik jest w 2 częściach i cały cieknie.
Twierdzi, że przedmiot musiał być fabrycznie uszkodzony i przy odpowietrzaniu po prostu puścił.
Czekam teraz na kolejny, ale mam pytanie czy istnieje możliwość, że mógł go źle założyć albo coś po prostu zdupczyć bo nie uśmiecha mi się płacić za kolejne części...
Z tego co patrzyłem do Workshopa, to żadna filozofia i chyba ciężko cokolwiek spartolić.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 11, 2012 12:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 16:06   

bo ten wysprzęglik to jakieś dziadostwo, poczytaj sobie,
http://forum.roverki.eu/v...t=wysprz%EAglik
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
kazi55 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 26



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 16:52   

ja mam pompke jak i wysprzeglik z firmy LUK <-- jak dla mnie najlepsza :)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 00:11   

koci_flak, jakoś mało mi się chcę wierzyć że wysprzęglik tak szybko się rozsypał, pewnie to wina mechanika ...
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Pią Paź 12, 2012 22:43   

Witam!

W załączniku jest zdjęcie tego dziadostwa...jeśli mechanik oddał mi wszystko to nie potrafię sobie wyobrazić jak to może być szczelne? Nie ma tam żadnej uszczelki, a wypychany kawałek plastiku dotyka jedynie łożyska.
Dostałem oryginał i zastanawiam się czy przed montażem demontujemy tylko to czerwone zabezpieczenie czy coś trzeba jeszcze zrobić przed włożeniem na wałek?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 22:47   

co tam spartolić przy montażu, łożysko może wyskoczyć ale się zakłada i po sprawie.
Ale jak nówka i cieknie to wada fabryczna, więc koci flaku, jak masz dowód zakupu to oddaj na gwarancję.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Paź 13, 2012 22:20   

można spartolić bardzo łatwo. Wystarczy podłączyć do pompki i wcisnąć pedał bez zmontowania skrzyni z silnikiem. Siłownik wyskoczy tak jak przy nie zmontowanych hamulcach, tylko że po zmontowaniu do kupy już nie będzie szczelny choćby nie wiem co...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 17:21   

Okazało się, że jednak pierwszy był uszkodzony,
Zamontował drugi i jest gitara...
ale auto nie odpala (kur......mać!). W czasie demontażu skrzyni uszkodziła się wtyczka od czujnika CKP, która została na próbę zlutowana. auto kręci ale nie odpala..ręce opadają :)
Chyba, że ktoś z was ma jeszcze jakiś pomysł
------------
Aha, mechanik zauważył jedną nie podłączoną wtyczkę (podejrzewamy, że poprzedni właściciel wymienił przepustnicę na taką z 2 czujnikami) a fabrycznie była z trzeba - brakuje czujnika po lewej stronie patrząc od strony zderzaka.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 08:40   

Gruby kabel masowy może być nie przykręcony. Wtedy nie zakręci rozrusznikiem, chyba, że kręci a nie odpala, to może wtyczki elektryczne od pompy lub filtra paliwa.
 
 
 
koci_flak 



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Łaziska Górne



Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:41   

Problem z odpalaniem załatwiony.
Uszkodzona była wtyczka czujnika wału, którą zlutowałem (na jednym styku był zimny lut)
Po ponowny zlutowaniu samochód odpalił od strzału.
Cenną wskazówką była informacja z forum (jeśli kręci, a wskazówka obrotomierza się nie odchyla to nie działa właśnie ten czujnik)
-----------------------------------------------
Pojawił się jednak problem z wrzucaniem biegów.
1. Na odpalonym silniku 1 i wsteczny praktycznie nie do wrzucenia, pozostałe powiedzmy w miarę
2. Na zgaszonym wchodzą jak masło.
Jak próbuję wrzucić jedynkę na zapalonym to czuć jak by lekko chciał ruszać.
Z drugiej strony jak ruszę z 2 i jadąc przerzucam na 3,4,5 to jest w miarę ok.
Więc albo układ nie odpowietrzony do końca..i wysprzęglik nie pracuje w całym zakresie, albo tarcza za gruba i po wysprzęgleniu lekko dotyka koła powodując obrót??
Co koledzy jeszcze sugerują?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 15, 2012 22:40   

Źle odpowietrzony albo padła pompka. To nie tarcza ani docisk.
 
 
kazi55 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 26



Wysłany: Sro Paź 17, 2012 23:24   

tak jak kolega wyzej albo masz zle odpowietrzone albo pompka wez rozbierz i zobacz czy sie nie leje a jak zobaczysz ze mokra sproboj odpowietrzyc + jakas strzykawka dluga noi DOT
jezeli po paru dniach znowu to wymiana pompki :) tak samo mialem w ciagu roku 2 pompki a na koncu wysprzeglik sie sypnol :) hehe ale juz ok :)
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pon Sty 05, 2015 21:18   

Mam takie małe pytanie jak ktoś montował wysprzęglik w naszych 75 to zwrócił uwagę na to czy między wałkiem sprzęgłowym a wysprzęglikiem ma być minimalny luz ?? czy nie ma tam nic prawa drgnąć ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sty 05, 2015 22:56   

między wysprzęglikiem, a wałkiem sprzęgłowym jest jeszcze tulejka i jest niewielki luz owszem
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
u95 



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 20:39   

Witam,

Od jakich modeli pasuje ta tulejka pomiędzy wysprzęglikiem a wałkiem sprzęgłowym (zdj.) do tego mechanik powiedział mi żebym kupił tarcze sprzęgłową bez sprężyn, mówił, że coś tam kombinowane jest..



EDIT:
OK nie trzeba już, znalazłem gdzie używkę jakoś ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Odpowietrznik wysprzęglika
Vickers Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Kwi 20, 2013 15:24
radi
Brak nowych postów [R75] Guma od przewodów wysprzęglika
kerbi Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Lis 13, 2012 17:29
kerbi
Brak nowych postów [R75] Nie odpala po wymianie wysprzeglika
slawek_wegner Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 13, 2011 19:31
longer86
Brak nowych postów [75] Kupno nowego wysprzęglika !!!
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Gru 26, 2014 23:03
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Po wymianie wysprzeglika cos trze.
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Mar 08, 2021 08:22
dorotamax1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink