Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Dokładka sterowania radiem i tempomatem w kierownicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Dokładka sterowania radiem i tempomatem w kierownicy
Autor Wiadomość
LastEr 



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 4

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 00:35   [R400] Dokładka sterowania radiem i tempomatem w kierownicy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż to mój pierwszy post, do tej pory byłem tu wyłącznie obserwatorem :smile:

Moja 400tka nie posiada sterowania radiem ani tempomatu, a więc oczywiście także sterowania nim.

Jednak chciałbym dołożyć te dwa piloty do kierownicy, w związku z tym nurtuje mnie kwestia instalacji elektrycznej. Przeszperałem tematy związane ze sterowaniem w kierownicy, jednak nie dopatrzyłem się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - czy pomimo że od nowości pilotów nie ma, to do kierownicy są doprowadzone potrzebne przewody? W każdym innym miejscu pociągnięcie kabli nie jest problemem, jednak w kierownicy z wiadomych powodów ta opcja odpada.

Jeśli się nie mylę to są dwa rodzaje taśm kierownicy - do wersji z jedną lub dwoma poduszkami(mam dwie poduchy), jednak jak to się ma do linii do sterowania radiem i tempomatem.

Interfejs do radia będę raczej wykonywać samemu

Uprzedzam pytanie - pilot do tempomatu również byłby użyty do radia, tyle że do innych funkcji.

Pozdrawiam wszystkich roverzystów :smile:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 12, 2011 00:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 10:49   

CO do Radia to najłatwiej odkrecic poduszkę i zobaczyć ile przewodów jest w taśmie czy są te dodatkowe do sterowania radiem :wink: Jest to operacja 1-3min wystarczy tylko kluczem Torx odkrecic poduszkę na kierownicy :wink:

Nie wiem niestety jak to sie ma w 400 bo co mi wiadomo to tylko 25 oraz 45 miały podprowadzone instalacje do elementów których nie było od razu, typu halogeny, szyby elektryczne, lusterka elektryczne itd.

Ja w swojej 45 tez nie mam sterowania radiem na kierownicy ale mam kierownice z 25 i sobie to sterowanie jak będzie cieplej przełożę bo mam na taśmie więcej kabelków, które są do tego sterowania radiem :wink: W najgorszym wypadku kup taśmę od 45 :wink: i po problemie :wink:

Ja np na probe zamontowałem kierownice, poduszek oraz taśmę od 220 :wink: I działało tez wszystko jak trzeba :wink:

Co do tempomatu to jest to sterowanie obok kierownicy, tak jak te wajchy od kierunków i do wycieraczek :wink:

Do samego tempomatu jest potrzebny komputer oraz pompa podciśnieniowa no i ten element do włączania przy kierownicy :wink:

Ja osobiście mam tempomat od Waeco Magic Speed MS-50 :wink: Jeszcze go nie zamontowałem bo brak czasu i pogody cieplej :wink: Ale w 220SD ładnie to śmigało, i panel do sterowania nim miałem osobny :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
LastEr 



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 4

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 19, 2011 20:26   

W takim razie w wolnej chwili sprawdzę.
Pytanie tylko czy nie muszę się obawiać ataku poduszki?

Co do tempomatu, wcale nie zamierzam go montować, chodziło mi tylko o jego sterowanie, ale nie mam na myśli tego przycisku umieszczonego lustrzanie do włączników świateł przeciwmgielnych, tylko pilota w kierownicy bliźniaczego do tego od radia:



dodane:

Posiada ktoś sterowanie radiem na sprzedaż? Na allegro jest cała jedna sztuka a sprzedawca nie lubi odpowiadać na maile
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Mar 19, 2011 20:51   

tego sterowanie nalepiej szukać w dzale z kierownicami, tam co druga ma sterowanie, noi całą kierownice ze sterowaniemmożna wyrwać za 50-60 zeta

poduche mozesz śmiało odłączać,tylko na wyłączonym zapłonie oczywiście

pozdro
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 15:09   

LastEr, kolego czekam z niecierpliwością aż zamontujesz te moje sterowanie od tempomatu :) Co do sterowania radiem to polecam uderzyć do wszystkich sprzedawców którzy mają takie cuda pokazae na zdjęciach z częściami samochodowymi, wielu z nich nie wystawia takich elementów bo sądzą że to się nie sprzeda :)

Ja tak właśnie kupiłem swoje za przysłowiowe grosze bo dałem za pilota 15 zł. :)
 
 
 
LastEr 



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 4

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 21:39   

Właśnie dziś napisałem do chyba 5 sprzedawców z takowym pytaniem :>
 
 
wlodek 



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 27



Wysłany: Wto Gru 08, 2015 15:42   

Witam,

Mam problem - podłączyłem dzisiaj sterowanie radiem (radio CD 413):

KOstaka w kieronicy wygląda tak:



Dwa kabelki idące od radia wpiąłem tutaj:



Kostka do radia wygląda tak:



Pytanie - dlaczego po podłączeniu tego do kupy na obu przyciskach jest sterowanie głośnością - VOL zmniejsza głośność, a << >> zwiększa...
 
 
norman44 



Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 23

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 20, 2015 14:19   

Sterowanie się odbywa za pomocą odpowiednich rezystorów.
W "pilocie" do radia należałoby zmienić wartości rezystorów.
W google można znaleźć wartości rezystorów.
W każdym zwijaku są przewody do sterowania radiem, należy pociągnąć kabel dwu żyłowy od kolumny kierownicy do radia (większość modeli typu sony, pionier, itp ma gniazda typu jack 3.5mm do pilota).
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Gru 20, 2015 17:17   

Jeśli radio jest sterowane innym sygnałem niż napięciowo przez rezystory to musisz dokupić specjalną przejściówkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Sterowanie radiem CD43 przy kierownicy+BT Nokia ck-7w
camaro17 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Nie Lis 21, 2010 21:05
camaro17
Brak nowych postów [R45] Dołożenie sterowania radia do kierownicy
ADI-mistrzu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Maj 31, 2017 09:05
slawo
Brak nowych postów [R400]Problem z radiem
paczek12111 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Cze 06, 2013 12:17
bizon
Brak nowych postów [R400] Problem z radiem i zegarkiem ...
Niwek1993 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Lut 18, 2013 08:22
bizon
Brak nowych postów [Rover 400 1.6 98r.] Problem z tempomatem
SG76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pią Sie 20, 2010 22:03
SG76



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink