Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ciśnienie w układzie, dziura w chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ciśnienie w układzie, dziura w chłodnicy
Autor Wiadomość
montrey 



Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 52



Wysłany: Wto Gru 22, 2015 22:30   

Czujnik i termostat wymieniony.. przejechalem 80 km, teraz przy kazdym wylaczeniu i wlaczeneniu auta jest to samo: auto się dusi...dodaje gazu... leci chmura z wydechu.. czuć płynem chłodniczym.. jade 100m i wciąż olbrzymia chmura za mną. po przejechaniu kilkuset metro auto jedzie normalnie i nie kopci. Nie ważne czy to na zimnym czy gorącym silniku...dymi tak samo.
Co to kurde jest??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 22, 2015 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 23, 2015 08:08   

Kup tester szczelności głowicy http://allegro.pl/listing...s0-aut-1-4-1218 albo na stacjach benzynowych można kupić będziesz miał odpowiedz. Według mnie została spartolona robota przesz mechanika i to konkretnie, ja bym do niego więcej auta nie postawił i nawet nie masz co się z nim drzeć żeby to poprawiał bo jak koleś 1 razem zawalił to i dobrze tego nie zrobi teraz. Szukaj dobrego sprawdzonego mechanika innego żeby ci to ocenił bo może być głowica pęknięta albo blok pęknięty albo w ogóle motor do wymiany. Do sprawdzenia szczegółowo też cały układ chłodzenia bo koleś w ogóle się tym nie interesował, nie wiem jak mógł ci oddać taki samochód jak dalej było coś nie tak i teraz tak samo, normalnie brak słów powinien oddać kasę za robotę.
 
 
montrey 



Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 52



Wysłany: Sro Sty 20, 2016 18:59   

Kilka dni temu odebrałem auto... minął miesiąc czasu i mechanik w końcu chyba to zrobił.
Mam po prostu pecha... Historia wyglądała tak ... Wymiana uszczelki pod głowicą i pompy wody. Pojeździłem kilka dni i strzeliła mi rura przy chłodnicy przez.... korek, który nie puszczał powietrza. Wymieniony korek oraz wąż i okazuję się, że woda dostaję się do silnika.... Znów wizyta u mechanika... Sprawdzenie uszczelki (wszystko ok), wymiana czujika temp. oraz termostatu. Odbieram auto i okazuję się, że wciąż to samo. Znów wróciło do mechanika... Stwierdził mechanik, że może to być blok lub pęknieta głowica i silnik do wymiany.... zrezygnowałem i kazałem go zrobić jak najtaniej i sprzedam rovera.
Kupiłem Alfe 147 2.0 150 w tiptronicu. Jeździłem miesiąc zachwycony mocą i fajnym wykonaniem. Odebrałem kilka dni temu rovera z myślą, żeby go sprzedać... nO i magia. Wsiadam po miesiącu do rover`a i cała złość mija :D Jakże to jest zajebiste auto:D
Okazało się w końcu, że gdy pękł wąż od chłodnicy i lałem zimną wode na gorący silnik i jeździłem na zagrzanym silniku to wykrzywiło chłodnice. koszt 250 zł, które póki co nie zapłaciłem mechanikowi.

Podsumowując:
-uszczelka 650zł
-czujnik temp oraz termostat 65 zł
-szlifowanie głowicy 0 zł
-2 nowe korki do chlodnicy 45 zł
- Przesiąść się po miesiącu z alfy 147 do Rover`a - BEZCENNE

Pozdrawiam
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 20, 2016 19:29   

Rovera na alfę zmienić (i to benzyniaka i co gorsza w tiptronicu) :P To jak z deszczu pod rynnę ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Ciśnienie w układzie klimatyzacji
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lip 28, 2009 17:10
SeniorA
Brak nowych postów [rover 75] Ciśnienie w układzie chłodzenia
tupak20 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Lis 14, 2012 18:10
kuba_b
Brak nowych postów [R75] Ciśnienie w układzie chłodniczym, wycieki.
AdaskoC Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Paź 29, 2014 21:44
AdaskoC
Brak nowych postów [r 75 2,0 2001] - prawidłowe ciśnienie w układzie chłodzenia
dawidek126 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Sie 02, 2016 23:46
dawidek126
Brak nowych postów [R75] Turbo-dziura
nitta Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Lis 28, 2010 00:51
stazaj88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink