Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 1.8 1999r. - porada i opinia?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 1.8 1999r. - porada i opinia?
Autor Wiadomość
Agusia 



Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 5



  Wysłany: Sob Lut 13, 2016 18:53   Rover 75 1.8 1999r. - porada i opinia?

Witam :D
W powitalni już napąknęłam o kupnie rovera 75 :D więc teraz tutaj Was troszku pomęczę ;)
Otóż mój obiekt westchnień to :
http://otomoto.pl/oferta/rover-75-ID6ygscj.html
;)

W opisie jest napisane, że mechanizmy szyby przedniej lewej oraz tylnej prawej nie działczą - słychać silniczki i wg mnie to "poszły" linki albo taśmy, tłumik ma małą nieszczelność - to nie problem bo i tak będę wymieniać całość jak w poprzednich autkach ;) . Poza tym chyba są nieszczelne tylne oprawy lamp (zaparowane i z tyłu pod okładziną stoi woda) - wody w bagażniku dość sporo - myślę, że wystarczy wymontować lampy i je pożądnie uszczelnić i powinno być ok. Silnik suchy, oleje wymienione w październiku a rozrząd w maju albo czerwcu - dokumenty na to widziałam i jest wporządku ;)
Więc wsiadłam przejechałam się obwodnicą Słupska 18 km i stwierdzam co następuje: no poprostu wow... porównując komfort jazdy primerą a roverem to poprostu niebo a ziemia :D ale to szczegół ;P martwią mnie hamulce tylnie które słychać nawet podczas jazdy - koleś twierdzi ze auto stało 3 tygodnie i od tego... hmmm wg mnie to raczej albo zapieczone zaciski albo nie wiem - no w każdym bądź razie nie podoba mi się to :D Sprzęgło? dość nisko i tu nie wiem czy linka czy poprostu się kończy ( w almerze też tak miałam nisko ). Poniewaz mam ciężka nogę to pozwoliłam sobie na tupnięcie :D i jestem pozytywnie zaskoczona : cicho, równo wszystko chodzi nic nie puka nie stuka ;)
Zauważyłam mały parchlek na progu ale to chyba da sie zrobic hihi , poza tym nie mam bladego pojęcia gdzie jest i czy wogóle jest zmieniarka na płyty cd bo po tych przyciskach na listwie wnioskuje, że jest.. ?? ?

Reasumując: jestem na 80% na tak jednak byłabym wdzięczna o Wasze wskazówki na co jeszcze zwrócić uwagę, albo gdzie jeszcze tam zajrzeć? o co jeszcze zapytać ? Nie ukrywam, że z Kolesiem z komisu umówiłam się na poniedziałek na ostateczne oględziny i ewentualną tranzakcję :d dlatego troszku mi spieszno... :)

Może podpowiecie mi jak ma się sprawa gazowni? Ja dość sporo jeżdżę i nie ukrywam, że zaoszczędzić też bym chciała :D

Pozdrawiam Agusia :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 13, 2016 18:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:03   

Zmieniarka jeśli jest, to w schowku. Jednak nie wiem co mają do tego przyciski na listwie. Te przyciski to podgrzewane fotele.
Co do hamulców- ja robilem cały tył, bo jeden zacisk nie odbijał. Zacisk kupiłem od kolegi AdaskoC i wszystko śmiga. Koszt całości 300 zł.
Cena samochodu niska- to może niepokoić...Wiele razy koledzy na forum pisali, że za 6tys nie da sie nic dobrego kupić.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:13   

Z tą wodą w bagażniku to oprócz nieszczelnych lamp sprawdź te kratki odpowietrzające, tamtędy też zdarza się, że cieknie oraz tymi otworami, w które wchodzą spinki listwy bocznej. Jak ściągniesz tapicerkę bagażnika z boku to wszystko będzie widać.

Zmieniarka jest albo z prawej strony w bagażniku lub w schowku.

Jeśli chcesz 1.8 PB to najlepiej pod LPG.

[ Dodano: Sob Lut 13, 2016 19:13 ]
Dominoz napisał/a:
Zmieniarka jeśli jest, to w schowku. Jednak nie wiem co mają do tego przyciski na listwie. Te przyciski to podgrzewane fotele.
Co do hamulców- ja robilem cały tył, bo jeden zacisk nie odbijał. Zacisk kupiłem od kolegi AdaskoC i wszystko śmiga. Koszt całości 300 zł.
Cena samochodu niska- to może niepokoić...Wiele razy koledzy na forum pisali, że za 6tys nie da sie nic dobrego kupić.


Dominoz, owszem nie da się, ale to jest najsłabsza wersja benzynowa i w dodatku nie najlepiej wyposażona więc dlatego.
 
 
Agusia 



Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:31   

Dominoz, sprawdzałam i w schowku i w bagazniku i nima :d wiec wiem, że nie ma.. :D
Cena niska dlatego poprosiłam Was o komentarze ;)

j0zek, kude felek kratek nie sprawdzaliśmy ;( ale na pewno to uczynię :D

Czekam na dalsze wskazówki :oops:

:mrgreen:
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:38   

Agusia, a jaki masz budżet na auto?
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:44   

Za tego Roverka musisz liczyć powiedzmy 4500zł za auto + 2000-2500 LPG.
No i wiadomo, że zawsze coś tam wsadzisz na początek...
 
 
Agusia 



Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 19:55   

j0zek, generalnie myślę nad zamianą ... dziś po wstępnych negocjacjach koleś chce 2500 koła + moja primera ...
Patrząc na kase to mój budżet jest nie wielki 5000...

Dominoz, lpg to sprawa która na pewno załatwię za miesiąc dwa góra trzy... mi bardziej chodzi o mechaniczne sprawy... auto służy mi do pracy - 30 km w 1 strone do pracy plus jakies tam sprawy wiec sami rozumiecie ;)
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 20:00   

Agusia, skoro robisz co najmniej 60km dziennie tylko do pracy, to LPG faktycznie niezbędne. Szybko się zwróci :)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 20:03   

Mój kolega ma R75 1.8 + LPG w niebieskim kolorze, beżowe wnętrze.
Dzisiaj zapytam jak wygląda z ceną, bo niedługo planuje sprzedać.
 
 
Agusia 



Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 20:21   

j0zek, świetnie :D czekam na info :D

Ale czy moge liczyc na jeszcze jakieś wskazówki? np jakie ma spalanie takie autko?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 20:30   

przy takich przebiegach 18 sie sprawdza ale wydatki na utrzymanie auta małe nie będą. lepsze by było 2.0v6 bo pali podobnie jak nie mniej a psuje się dużo mniej. Wiem to bo mam już drugiego freelandera 1.8 z gazem, a nie gazowałem 75 bo potrzebowałem 4x4.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 22:00   

Woda w bagażniku może też brać się z chromowanych listew ozdobnych
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 22:18   

Dużo rzeczy wyjdzie w praniu jak to się mówi, cena bardzo atrakcyjna, musisz ze warto dawać primere w rozliczeniu za 2000 tys?

Sprawdź czy zamki wszystkie działają, bable na progu warto zrobic za wczasy, zanim syleza wielkie dziury, jak sa bable to sprawdź czy od spodu progów sa gumowe/plastikowe zaślepki w miejscach gdzie podstawia sie lewarek.
_________________
75 Red Edition
 
 
Agusia 



Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 23:59   

sknerko, zdaje sobie sprawe ze utrzymanie jest w "cenie" ;)
longer86, a widzisz... z tymi zamkami... w tym aucie od strony kierowcy cos ciezko to chodzi... raz otwiera raz nie...

został mi dzien na podjecie decyzji...

Cos jeszcze co musze wiedzieć ? Kochani?


Ps. Wszystkiego najlepszego Chłopaki z okazji Walentego :D :*
Życzy Walentynka :D
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 14, 2016 00:44   

Przy 1.8 koniecznie sprawdź płyny. Hgf lubi ten silnik, wpisz w forumowy pasek Google HGF i czytaj bo jest o tym masa wiedzy
:mrgreen:
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 18:06   

Za taką cenę to można chyba kupić 1,8 z HGF w prezencie. Ja Ci radzę sprawdzić i to w pierwszej kolejności temperaturę rozgrzanego silnika na diagnostyce OBC rozdział 7 więcej masz tutaj : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346 zobaczysz jaką temp ma silnik i przy jakiej temp włącza się wentylator, jeśli nie ma któregoś biegu wentylatora może mieć problemy z HGF . Temp włączania wentylatora 1,8 najlepiej zna dzelo23. Zobacz też czy jak na klimatroniku ustawisz tryb auto i temp na LOW czy wentylator się włączy, powinien ciągle pracować bez przerw.

Agusia napisał/a:

Sprzęgło? dość nisko i tu nie wiem czy linka czy poprostu się kończy ( w almerze też tak miałam nisko ).


Tu nie ma linki :P W R75 jest sprzęgło hydrauliczne, z którym bywają problemy, może być nie odpowietrzone, albo mało płynu w zbiorniczku, sam wyprzęgnik może puszczać i może przez to nie być płynu. Najlepiej to sprawdzić przed zakupem to jeszcze coś zbijesz z ceny. Tu są tematy dla Ciebie

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=20668&postdays=0&postorder=asc&start=0


https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=99212&postdays=0&postorder=asc&start=0

A tu np cena : http://allegro.pl/rover-7...5066440736.html

Agusia napisał/a:

Zauważyłam mały parchlek na progu ale to chyba da sie zrobic hihi

W R75 praktycznie tylko na progach to się pojawia to normalne

Woda w bagażniku może się jeszcze pojawiać przez odpływy szyberdachu, ale nie widzę dobrze na tych zdjęciach czy jest szyber czy go nie ma.

[ Dodano: Pon Lut 15, 2016 18:06 ]
Agusia i jak byłaś zobaczyć go dzisiaj ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 600] Porada
szenko Chcę kupić ROVERka 14 Pon Sty 26, 2015 21:40
Pawkaz
Brak nowych postów [MG ZR\ Rover 25] Opinia
sorenek Chcę kupić ROVERka 21 Czw Sie 28, 2014 09:56
bociannielot
Brak nowych postów ( Rover 45 ) opinia
Dr.Stein Chcę kupić ROVERka 3 Sro Gru 17, 2014 09:14
maxplayer
Brak nowych postów [rover 25] opinia
wabik222 Chcę kupić ROVERka 8 Nie Maj 06, 2012 11:07
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink