Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jakie czujniki parkowania pasują do oryginału
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jakie czujniki parkowania pasują do oryginału
Autor Wiadomość
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Wto Lis 29, 2016 13:08   [R75] Jakie czujniki parkowania pasują do oryginału
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam

Panowie mam taki temat że właśnie auto stoi ze zdjętym zderzakiem i czeka na decyzje. Mechanik wyjął czujnik parkowania na którym jest napisane BMW i brak oznaczenia i teraz tak niby są jakieś do rovera ale gwarancji nie ma bo nie ma numeru na moim czy będzie pasować, a nie chce kasy wywalać w błoto

moje pytanie czy orientujecie się jaki numer powinien mieć czujnik z tego co wyczytałem na forum pasują od e 46 bo są takie same. Znacie oznaczenie czujnika który na bank będzie współpracował z oryginalną instalacją ?

Mam czas do 15 :D na decyzję
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 29, 2016 13:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Lis 29, 2016 21:42   

A co tu kombinować jak oryginały są dostępne?
 
 
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Sro Lis 30, 2016 10:48   

Bo za oryginał życzą sobie 300 zł za sztukę za nówkę

model z aukcji nie pasuje bo jest inne wejście na wtyczkę gdzie Pan zapewniał że będą pasować a numer czujnika YDB100360 który podają zgodnie z oryginałem nijak ma się do oryginału

http://allegro.pl/czujnik...5191917025.html

poprawny wtyk jest taki

http://allegro.pl/czujnik...6293068905.html

z e46 ma takie samo wejście jak ten zamiennik więc też nie pasuje, wydaje mi się że będzie pasować bez przeróbek z takim wejściem ale po lifcie


mam wszystkie 4 do wymiany na aukcji gdzie jest widoczne wejście wtyczki miał tylko 3 na sprzedaż, z tego co wyczytałem można bawić się w przerabianie wtyczki ale nie miałem pewności czy będą się poprawnie komunikować. Za zestaw 4 sztuk wyjdzie 200 zł plus 150 montaż, dlatego biorę pod uwagę zamontowanie zestawu nieoryginalnego.

http://allegro.pl/bezawar...6561138681.html


Czujniki oryginalne mają 22mm i te zamienne tyle samo więc powinno pasować
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 30, 2016 17:40   

odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam. Czujniki oryginalne tak szybko i pięknie czytają przeszkody, że żaden zamiennik ci nie zagwarantuje takiej wygody. Sam zamiennik wymieniłem na oryginał. Dlaczego masz do wymiany wszystkie 4 ?? opisz dokładnie wszystko, a może się okazać że będzie cie to kosztować 50 zł

[ Dodano: Sro Lis 30, 2016 17:40 ]
te aukcje co wydałeś, to obie mają dobre wtyczki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Sro Lis 30, 2016 22:02   

wrzucam wsteczny (czujnik w skrzyni sprawny) i parktronic daje długi sygnał 5 sek i koniec, żaden sensor pod palcem nie wibruje na kablach nie widać przetarć. Jakiś czas temu wibrował ale tylko jeden ostatnio zahaczyłem i pewnie przez to też już nie ma reakcji

co do czujników no właśnie są inne, mają inne zapięcia tak jakby,problem w tym że jak się zamówi to nie ma zwrotu bo to elektronika, ten z pierwszego zdjęcia ma takie po lewej i po prawej na górze krótkie wtyki a ten drugi ma 2 ale jedno podłużne z lewej
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 30, 2016 22:38   

Ogólnie sytuację puszczenie jest opisana na forum, ale ja nigdy tego wątku nie czytałem, bo nie miałem czujnika oryginalnego, przeszukaj forum. Czujniki nie będą wibrować pod palcem, kto ci tak powiedział i co to za fachowiec do tego się zabrał. Zrób tak, wrzuć wsteczny i ucho do czujnika, każdego z osobna, powinien cykac, jak któryś nie będzie słyszalny jest do wymiany. Tylko czasem może się okazać, że u ciebie będzie sygnał na czujniki pszczony przez 5s więc możesz źle sprawdzić. Najlepiej przeczytaj wontek o toaf, pobierz program i kup kabel, i naprawiasz sam. Ewentualnie jak okolice Rzeszowa , to pomoge
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania
yenko87 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 25, 2009 23:32
yenko87
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania z przodu
jfkrzyf Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 13, 2011 21:46
jfkrzyf
Brak nowych postów [R75] Przednie czujniki parkowania
Kris Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Gru 06, 2007 11:13
greg_szczytno
Brak nowych postów [ZT-T] parktronik czujniki parkowania
maniekRCJ Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Maj 21, 2014 15:44
sknerko
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania z Allegro
tazOR Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Maj 14, 2014 17:18
mocu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink