Forum Klubu ROVERki.pl :: Co tak naprawdę może policja, a co straż miejska?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co tak naprawdę może policja, a co straż miejska?
Autor Wiadomość
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:58   Co tak naprawdę może policja, a co straż miejska?

Warto obejrzeć, miałem sam takie sytuacje gdy straż miejska próbowała mnie zatrzymać to jakaś paranoja jest. Podszedł do mnie i spytałem go jakim prawem mnie Pan zatrzymał ? Zrobił obrót i wrócił do auta

http://moto.onet.pl/54619...my.html?node=32
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 11:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:09   

Wszystko masz omówione w materiale w linku. Dodam tylko, że straż miejska może korzystać z uprawnień tylko w granicach administracyjnych danego miasta. Generalnie może wlepić mandat kierowcy pozostającego w bezruchu za wykroczenie popełnione z kodeku ruchu drogowego. Fotoradary, tak jak w materiale, tylko za zgodą komendanta policji. U mnie w mieście policja ściśle współpracuje ze strażą miejską w tym temacie, ale to dobrze, że tak się dzieje.
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:29   

Tylko że straż miejska zamiast pilnować porządku, zajmuje się łapaniem kierowców dlaczego ? bo z tego są zawsze pieniądze a od tego przecież jest policja. Pozatym skąd mam wiedzieć że jak jade np. w Kołobrzegu jakiego koloru ubiór strażnik miejski ? I skąd mogę wiedzieć że to nie jakiś przebieraniec.
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:41   

Nie bardzo mogę wyczytać Twoją polszczyznę :/ Straż miejska nie łapie kierowców tylko właśnie pilnuje porządku w mieście. Jeśli ktoś zaparkuje w niedozwolonym miejscu to otrzymuje mandat, a jeśli go nie ma to mu zakładają blokadę i bardzo dobrze. Poza tym nawet "łapanie kierowców" jak to nazwałeś też jest pilnowaniem porządku więc nie ma się co czepiać. Nie rozumiem o co Tobie chodzi o ubiór... Przecież policja i straż miejska mają zupełnie inne uniformy.
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:46   

Policja w każdym mieście w Polsce ma taki sam ubiór. Straż miejska nie. O to chodzi.
Straż miejska nie ma prawa Cię zatrzymać w ruchu i koniec można im fakera pokazać i zadzwonić na policję że osioł ze straży miejskiej chciał Cię zatrzymać. Właśnie o to chodzi, że wcale nie zajmują się porządkiem ulic tylko ustawiają się ciągle na drodze z radarem. Przywłaszczają sobie prawa policji.
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:51   

Z radarem się ustawiają za zgodą policji więc nikt niczego sobie nie przywłaszcza ;) No dobra, koniec tej dyskusji. Ja uważam, że im więcej straży miejskiej i policji tym lepiej.
Pzdr.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:01   

PopaY napisał/a:
Z radarem się ustawiają za zgodą policji więc nikt niczego sobie nie przywłaszcza ;) No dobra, koniec tej dyskusji. Ja uważam, że im więcej straży miejskiej i policji tym lepiej.
Pzdr.


no to masz jakieś wypaczony pogląd bo to chyba nie o to chodzi... wystarczyła by tylko połowa ale zajmujących się tym co trzeba i podchodzących rzetelnie do swojej pracy bo statystów w Polsce mamy nadmiar...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:12   

PopaY napisał/a:
No dobra, koniec tej dyskusji. Ja uważam, że im więcej straży miejskiej i policji tym lepiej.

Są miasta gdzie zrezygnowano ze straży miejskiej bo zajmowali się tylko wlepianiem mandatów za złe parkowanie a tam gdzie byli naprawdę potrzebni to nigdy ich nie było.
 
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:14   

a moze by tak zlikwidowac SM? ;>

po co maja niewinnym obywatelom dawac mandaty za parkowanie na chodnikach, za zostawianie samochodow na zakazach albo przejsciach dla pieszych, albo "pomagac" przestrzegac ograniczenia predkosci? po co maja probowac egzekwowac jakiekolwiek przepisy, skoro byloby lepiej, zeby spacerowali po parku i pilnowali, zeby liscie rowno z drzew spadaly (bo przeciez upomionanie, ze piesek nie jest na smyczy tez nie jest potrzebne) ;)

a w filmie wlasciwie nic nowego nie ma. :)
 
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:16   

Joa napisał/a:
a moze by tak zlikwidowac SM? ;>

po co maja niewinnym obywatelom dawac mandaty za parkowanie na chodnikach, za zostawianie samochodow na zakazach albo przejsciach dla pieszych, albo "pomagac" przestrzegac ograniczenia predkosci? po co maja probowac egzekwowac jakiekolwiek przepisy, skoro byloby lepiej, zeby spacerowali po parku i pilnowali, zeby liscie rowno z drzew spadaly (bo przeciez upomionanie, ze piesek nie jest na smyczy tez nie jest potrzebne) ;)

a w filmie wlasciwie nic nowego nie ma. :)

:brawa:
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:41   

u mnie zlikwidowali SM i jest spokój ... jakos miasto nie zauważyło tego "braku".
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:53   

bo tak naprawdę po co oni? w moim mieście w ogóle ich nie widać, częściej widzę patrole policji niż ich. A samochodów źle zaparkowanych masa...np. na podwórkach. Raz zadzwoniłem na SM, bo facet ciągle jeździł między blokami gdzie jest znak zakaz ruchu. Czekałem 5h a ktoś zareaguje z SM nic... Do tego rocznie kosztują tyle te szuje że powinni ich wszystkich wyp...
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:04   

Joa napisał/a:
a moze by tak zlikwidowac SM? ;>


świetny pomysł brawo :)

Polska to taki dziwny kraj gdzie parce 1 osoby robi 6 i później jak przychodzi kryzys to wszyscy sie dziwią ze firmy sa nierentowne i trzeba ludzi zwalniać jak by nie można było zrobić od początku żeby to miało ręce i nogi...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:28   

SeevS napisał/a:
bo tak naprawdę po co oni? w moim mieście w ogóle ich nie widać, częściej widzę patrole policji niż ich.
To świadczy tylko o władzach miasta, że nie potrafią ich zmusić do roboty :(

Co do sensu istnienia SM - gdyby zajmowali się (solidnie) tym, do czego zostali powołani na początku (tzn. parkowanie, 'psie kupy' i ogólnie rozumiany porządek), to OK. Jednak wchodzenie w kompetencje Policji (radary, fotoradary i, tylko patrzeć, wideorejestratory) to już gruuuuuuuuba przesada. Niestety wielu z nich jest niedouczonych i za wszelką cenę chcą się 'dowartościować', więc szukają jeleni.
WSZYSCY, z którymi miałem do czynienia (na szczęście niewielu), to maszynki zaprogramowane na zarabianie kasy i podniesienie 'prestiżu' wójta/burmistrza/prezydenta miasta.

Edit: "niedouczony" w powyższym tekście nie miało oznaczać braku wykształcenia w ogóle, tylko brak wykształcenia/wyszkolenia w zawodzie, jaki wykonują.
PODKREŚLAM, żeby nikt nie poczuł się urażony: nie chcę uogólniać, bo na pewno są w SMach ludzie wyszkoleni, z predyspozycjami i 'powołaniem', ale WIELU jest tam li tylko dla kasy, władzy i co tam jeszcze kto chce, a robotę dostali z 'nadania' miłościwie wtedy panujących władz (bo kuzyn, szwagier (znam przypadki), sąsiad (też znam) albo kumpel od .... (wpiszcie, co chcecie), zamiast normalnego postępowania konkursowego/kwalifikacyjnego.
Ostatnio zmieniony przez Paul Czw Wrz 10, 2009 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:30   

Paul napisał/a:
Jednak wchodzenie w kompetencje Policji (radary, fotoradary i, tylko patrzeć, wideorejestratory) to już gruuuuuuuuba przesada.

Jeszcze raz to napiszę! Gdyby policja tego nie potrzebowała to by tego SM nie robiła! To nie jest wchodzenie w kompetencje policji ludzie :P Policja wyraża na takie działania zgodę! Ja tam nie narzekam, w moim mieście SM robi swoje i nie jest źle.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:48   

PopaY napisał/a:
Gdyby policja tego nie potrzebowała to by tego SM nie robiła!
A jakiż to wpływ ma Policja na SM pod tym względem ? :shock:
PopaY napisał/a:
To nie jest wchodzenie w kompetencje policji ludzie
A w czyje ? Lekarzy albo pielęgniarek ? ;) Od ruchu drogowego jest Policja i kropka. Straż Miejska, jak nazwa wskazuje, POWINNA być od pilnowania porządku tam, gdzie NIE JEST konieczna Policja.
PopaY napisał/a:
Policja wyraża na takie działania zgodę!
Bo nie ma innego wyjścia, jeżeli prawo (pożal się Boże) na to pozwala.

Idąc tym tokiem myślenia, to do zatrzymania przestępcy też SM będzie wysyłana ?? :olaboga: :szok:
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:54   

Zadania straży miejskich

Straż miejska ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia - albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem - przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia. Często współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych. Doprowadza osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających zdrowiu albo życiu ich lub innych osób.

Straż miejska (gminna) informuje społeczność lokalną o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjuje i uczestniczy w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziała w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.

Poza tym konwojuje dokumenty, przedmioty wartościowe lub wartości pieniężne dla potrzeb gminy.
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 15:00   

Paul napisał/a:
PopaY napisał/a:
Gdyby policja tego nie potrzebowała to by tego SM nie robiła!
A jakiż to wpływ ma Policja na SM pod tym względem ? :shock:
PopaY napisał/a:
To nie jest wchodzenie w kompetencje policji ludzie
A w czyje ? Lekarzy albo pielęgniarek ? ;) Od ruchu drogowego jest Policja i kropka. Straż Miejska, jak nazwa wskazuje, POWINNA być od pilnowania porządku tam, gdzie NIE JEST konieczna Policja.
PopaY napisał/a:
Policja wyraża na takie działania zgodę!
Bo nie ma innego wyjścia, jeżeli prawo (pożal się Boże) na to pozwala.

Idąc tym tokiem myślenia, to do zatrzymania przestępcy też SM będzie wysyłana ?? :olaboga: :szok:

Zgodę na używanie przez Straż Miejską radarów, fotoradarów lub fotorejestratorów wydaje tylko i wyłącznie komendant miejski policji więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi. To nie jest żadna luka. Nie widzę też tłumaczenia "bo prawo na to pozwala"... Prawo pozwala podjąć taką decyzję komendantowi komendy miejskiej, a nie Straży Miejskiej. Jeśli komendant uważa, że radary są potrzebne SM to wydaje taką zgodę i tyle. Jeśli uważasz, że SM wchodzi w kompetencje policji to tylko i wyłącznie z winy policji, która daje na to zgodę. Straż Miejska wykonuje swoją pracę i to jest widoczne w mieście, w którym mieszkam, a to, że policja życzy sobie ich pomocy to tylko plus. A to, że w Waszych miastach jest inaczej to już proszę zgłaszać do UM w Waszych miastach :P ;)
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 15:07   

Paul napisał/a:
WIELU jest tam li tylko dla kasy, władzy i co tam jeszcze kto chce, a robotę dostali z 'nadania' miłościwie wtedy panujących władz (bo kuzyn, szwagier (znam przypadki), sąsiad (też znam) albo kumpel od .... (wpiszcie, co chcecie), zamiast normalnego postępowania konkursowego/kwalifikacyjnego.


Niestety tak jest wszędzie.ale nikt z tym nic nie robi bo ludzie się ich boją.
wiem to z własnego doświadczenia.Już sobie odpuściłem bo raz im zwróciłem uwagę bo naprawdę przeginali to potem mnie nękali mandatami za każdą pierdołę.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 15:08   

te próby działań SM które leżą w obowiązkach policji wynikają z jednej podstawowej rzeczy... albo policja się nie wyrabia w co wątpię albo SM ma tyle wolnego czasu ze się tym zajmuje... w obydwu wypadkach wynika to z lenistwa obydwu ze stroni nie wypełniania swoich obowiązków.

Ostatnio bylem dłuższy czas w Itali i rozmawiałem z miejscowych bo zaciekawiło mnie dlaczego nie widać na ulicach praktycznie policji a jak widać co siedzą w samochodach i nic nie robią? czym się zajmują w takim razie?

Odpowiedz była robią ricotte...

dla niewtajemniczonych chodzi o taki Włoski słodkawy serek... w praktyce znaczy to to samo co nic, nic nie robią ... dokładnie to samo co u nas :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów straż miejska;>
b0b3k Offtopic 153 Pon Lut 16, 2009 19:06
dobryziom
Brak nowych postów Spotkanie z Policja
BoloSr Offtopic 0 Sro Cze 03, 2009 17:49
Gość
Brak nowych postów Policja Rover'owa :)
pimo28 Offtopic 5 Wto Paź 19, 2010 11:42
seyfer
Brak nowych postów Państwowa Straż Pożarna.
Z cyklu: wyszperane w necie.
filo Offtopic 0 Sro Gru 23, 2009 16:48
filo
Brak nowych postów Polska Policja Rules :)
wiciu2xlc Offtopic 16 Pią Lip 23, 2010 16:08
Dydo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink