Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przeciekający bagażnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przeciekający bagażnik
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:14   

MaReK napisał/a:
Kolega siedział w bagażniku


Dobrych masz kolegów, w sensie pomocnych :mrgreen: Ja do kufra pakuje tylko dłużników, a dla towarzystwa dorzucam łopatę :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:12   

Dobra. Wyjąłem całą prawą stronę wnętrza ;)
Wykładzinę od spodu potraktowałem odkurzaczem wodnym.
Wstawiłem na 2h farelek i czekałem. Nie wyschła do wiórów, ale była tylko lekko wilgotna.

Teraz zwaliłem tylko mocowanie oparcia kanapy... źle wsadziłem w zawiasy i z jednej strony jest niżej, z drugiej wyżej. Do tego tam gdzie niżej zatrzasnęło się tak, że nie moge otworzyć. Natomiast z drugiej nie może się zamknąć bo jest za wysoko ;/

Pokombinuje jeszcze.

Uszczelniłem wszystko co mogłem, a kratkę odpowietrzającą potraktowałem silikonem, podobnie jak mocowania ozdobnej listwy zderzaka.

Poczekamy do deszu ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
duall 



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: gdańsk

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 14:04   

Wszystkie łaczenia (spawy) w tylnim botniku puszczaja wode!!!! Spojrzcie uwznie nad ampa od srodka....pozdrawiam
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 14:36   

ciekawe od czego to zalezy, ja mam wsio suchutkie i nigdzie nic nie cieknie :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 00:17   

Powraca temat, niczym bumerang.
A ja parafrazując popularne dziś słowa odchodzę na drugi krąg.

Krążę wokół tematu bagna w samochodzie.

Skądś mi się bierze woda. Tym razem z przodu u kierowcy i z tyłu za kierowcą.
W bagażniku susza. Zarówno z lewej jaki prawej strony.

Myślałem, że to z śnieg z butów, bo dywanik gumowy mam dziurawy - przetarty.

Wody jest masa! Co tydzień jadę na myjnie i odkurzacz aż się krztusi ;)

Tylko lewa strona kabiny - przód i tył.

Woda w grodzi nie stoi, odpływy wciąż drożne.
Spinki mam wszystkie. Uszczelki w grodzi także.

Mam wrażenie, że leci od spodu jakąś dziurą!

Pyt. 1: Ktoś ma jakieś jeszcze spostrzeżenia gdzie sączy się woda?

Pyt. 2: Ktoś wyciągał wykładzinę podłogową w R75/ZT sedan?
Jakiś instruktaż ?


Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 19, 2011 09:27   

JA przy przekladkach to wyciagam. Nie wiem czy masz automat, ale jak manual to pomacaj czy wody nie ma duzo na okladzinie tunelu, pare razy robiac przekladki zauwazalny byl kamien bialy i rdzawy nalot na blasze pomiedzy siedzeniami tak jakby cieklo wokolo lewarka co de facto bardzo trudne jest zważywszy na fakt budowy pod spodem 75, jednak byly takie jakby zacieki.

Moj nie cieknie, mam chyba nawet jedna wykladzine z 75 bezowa w piwnicy:)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 12:39   

Biały osad w postaci skruszonego kamienia, kredy pojawia mi się na tylnych drzwiach w okolicy małego okienka i na spoiwie pomiędzy boczkiem, a blachą. Nie wiem skąd i co to jest. Myślałem, że to płyn do felg się w ten sposób osadza, ale nie myłem już felg długi czas i to się pojawiło.

Tunel i okolice jego są suche... wcześniej woda leciała przez bagażnik.
Teraz bagażnik jest suchy, ale nie wiem jak pod kanapą... może jeszcze gdzieś tam nieszczelności są. W lecie popatrzę. Wyjmę cały środek i zacznę lać wodę z ciśnieniówki.

Jak robisz przekładki, to pewnie wiesz ile zajmuje i jak trudne jest wyjęcie wykładziny?
Czy muszę rozbierać tunel, konsole, rwać deskę? Czy wystarczą siedzenia same... nie wiem.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 19, 2011 12:45   

Tunel też środkowy, deski rozdzielczej nie, ale musisz boczki przy stopach, progi, siedzenia tunel i chyba tyle. Ogolnie r75 nie jest zbyt przyjemny w rozbieraniu i skladaniu:-D
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 19, 2011 18:33   

Wykładzina jest pozaczepiana w paru miejscach pod kokpitem, jest to trochę problemowe, ale sam demontaż wykładziny na odcinku siedzenia przód, do tyłu, określiłbym jako łatwy :ok:
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
sebols 




Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 56
Skąd: Marki



Wysłany: Czw Lut 17, 2011 00:29   [R75] Przeciekający bagażnik

MaReK napisał/a:
Biały osad w postaci skruszonego kamienia, kredy pojawia mi się na tylnych drzwiach w okolicy małego okienka...


U mnie pojawił się dokładnie w tym samym miejscu, jedne i drugie drzwi pasażerów.
Wygląda mi to na sól którą nas raczą służby oczyszczania miasta.
_________________
Sebol,
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Rover/75/78463
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 17, 2011 08:31   Re: [R75] Przeciekający bagażnik

sebols napisał/a:
MaReK napisał/a:
Biały osad w postaci skruszonego kamienia, kredy pojawia mi się na tylnych drzwiach w okolicy małego okienka...


U mnie pojawił się dokładnie w tym samym miejscu, jedne i drugie drzwi pasażerów.
Wygląda mi to na sól którą nas raczą służby oczyszczania miasta.


Dokładnie tak, też mam taki osad przy małym okienku na uszczelce od wewnątrz. Nawet polizałem i słone jest. Po zaszłej zimie powycierałem i osad nie pojawiał się, do czasu aż przyszła następna zima.

[ Dodano: Czw Lut 17, 2011 08:31 ]
MaReK, Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie miejsc w podłodze, gdzie wchodzą przewody odprowadzające wodę od skraplacza klimatyzacji. Może tam jest nieszczelność.

Może w rynnie dachowej gdzie mocuje się bagażnik puściło łącznie blach i sączy, następnie spława woda po słupku. Spotkałem się już z takim przypadkiem, ale było to po małej kolizji. Z zewnątrz nic nie było widać, uderzenie było w podłużnicę.
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 17, 2011 09:15   

Witam w moim przypadku woda w nogach pasażera za kierowcą pochodziła z mocowania listwy chromowej bagażnika. Winne były 2 zatrzaski położone najbliżej drzwi, woda spływała po tylnym słupku pod nogi. Dostęp to tych zatrzasków jest co najmniej tragiczny (mam zgrabne rączki a mimo to ledwo sobie poradziłem :-) ) w słupku tylnym jest wygłuszenie w postaci gąbki zapakowanej w worek foliowy który u mnie był pełen wody (sory za jakość ale nie miałem aparatu pod ręką). Uporanie się z jedną strona zajęło mi 2h. Jeżeli często jeździsz na myjnie to może to jest przyczyną. Pozdro joł joł
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lut 17, 2011 09:34   

dzelo23 napisał/a:
woda w nogach pasażera za kierowcą pochodziła z mocowania listwy chromowej bagażnika.
Jak uszczelniłeś? Kupiłeś nowe spinki? Ja zrobiłem u siebie pierwszym razem na silikon i niestety niewiele to dało bo w spinkach mam złamane zatrzaski. Teraz dałem na taśmę dwustronną i póki co trzyma, ale szukam lepszego rozwiązania.
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 17, 2011 10:02   

:-) też połamałen 2. W litwę wsadziłem mały wkręt, nakręciłem połamany zatrzask i wcisnąłem w otwór w karoserii, trzyma super. Wszystko uszczelniałem uszczelniaczem dekarskim trochę z zewnątrz i " na bogato" od środka. Dostęp jest naprawdę tragiczny szczególnie do 2 mocowania ale zasłoniłem go od środka kawałkiem folii, następnie z zewnątrz przez otwór nawaliłem uszczelniacza tak dużo że po montażu listwy wyszło na wierzch :-) . Wszystko na zewnątrz ładnie wyczyściłem i jak narazie jest ok
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
gienek73 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 19
Skąd: Lipnica Wielka



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 18:13   

Rowan napisał/a:
Yyyyyy... z tego co pamiętam ktoś pisał, że mu się w R75 woda dostaje pod boczną listwą chromową. Także tamte miejsca radzę sprawdzić.


To samo miałem. Boczne listwy.
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 15:01   

a ja mam ten problem w kombiaku ... mianowicie ostatnio zauważyłem dwie plamy na rolecie ... przeciek jest niewielki ale mnie to męczy ... uszczelki są całe, woda pojawi się jakby pod zawiasami i z tego co zauważyłem za zawiasami jest taka plastikowa płaska listwa i mam wrażenie, że to właśnie tą drogą dostaje się woda a samej listwy nie bardzo mogę zdjąć bo strzelają zatrzaski .... jakieś pomysły na rozwiązanie sprawy ? silikon ?
 
 
Sopellrov 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Paź 09, 2011 22:52   

Witam,
Mam ten sam problem przecieku w bagażniku - MG ZT 2003 CDTi sedan "angol" (bardziej lewa strona). Na ostatniej śrubie zatrzasku listwy ozdobnej dopatrzyłem się małego przecieku i już go wyeliminowałem. Jest również skroplona woda na wewnętrznej części błotnika w środku bagażnika u góry tak gdzieś 20-30 cm od tylnego światła. Dziś odkręciłem trzy śruby mocujące tylne światło idąc za radą, że często problem tkwi w uszczelkach reflektorów, ale dalej nie mogę go wyciągnąć. Nie widzę żadnych dodatkowych zatrzasków ani niczego takiego. Czy te uszczelki są może czymś w rodzaju czarnej taśmy piankowej dwustronnej z klejem i dodatkowo trzymają te światła? Proszę o pomoc jak zdemontować tylne światło tak żeby mu krzywdy nie zrobić :smile:
Z góry serdeczne dzięki
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 21:59   

Jesli chodzi o bagaznik warto zwrocic uwage na ta plastykowa kratke przewietrzania , ktora znajduje sie tuz przy wlewie - slyszalem , ze tam czesto woda sie saczy - nie wiem jak jest po lewej stronie . Na forum angielskim wyczytalem , ze wystarczy to tylko uszczelnic
 
 
grzegorz_g 



Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 34



Wysłany: Sro Maj 08, 2013 00:11   

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat uszczelki tylnych lamp w kombi w tematach o wodzie w samochodzie a bardzo mnie nurtuje czy do lamp w kombi dochodzi jakaś dodatkowa uszczelka idąca po obwodzie lampa czy mowa jest o uszczelce przez którą przechodzą kable i to ona może przepuszczać wodę. U mnie jest tylko uszczelka na kable, czy to wszystko ?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 08, 2013 08:14   

grzegorz_g napisał/a:
czy do lamp w kombi dochodzi jakaś dodatkowa uszczelka idąca po obwodzie lampa czy mowa jest o uszczelce przez którą przechodzą kable i to ona może przepuszczać wodę.


W kombi nie ma żadnej uszczelki po obwodzie lampy, jest tylko na przewodzie. pawie jest niemożliwe aby w rejonie lampy ciekło

marecki6 napisał/a:
a ja mam ten problem w kombiaku ... mianowicie ostatnio zauważyłem dwie plamy na rolecie ... przeciek jest niewielki ale mnie to męczy ... uszczelki są całe, woda pojawi się jakby pod zawiasami i z tego co zauważyłem za zawiasami jest taka plastikowa płaska listwa i mam wrażenie, że to właśnie tą drogą dostaje się woda a samej listwy nie bardzo mogę zdjąć bo strzelają zatrzaski .... jakieś pomysły na rozwiązanie sprawy ? silikon ?


Miałem te same objawy, czasmi widziałem trochę wody na rolecie, pod zawiasami. Zawsze myslałem, że to uszczelką klapy jak zamykam w deszczu to trochę poleci.

Okazało się, że był nadpęknięty wężyk od spryskiwaczy i w momencie kiedy pryskałem tylną szybę, część wody sączyła się na podsufitkę i na dół na roletę. Były to bardzo małe ilości. Potem zuważyłem, że woda spływa klapą i widziałem kolorowy płyn we wgłebieniu zamka w podłodze bagażnika. Wtedy domysliłem się, że to spryskiwacz. Przewód idzie prawym słupkiem, potem nad podsufitką i dalej tymi gumowymi przelotkami do klapy i dyszy.
Mi przewód pękł w dwóch miejscach, w dwóch gumowych przelotkach (na zgięciu), pomiędzy karoserią a klapą i pomiędzy klapą a otwieraną szybą.
Niestety rozbierania trochę jest. Trzeba rozebrać lampkę w podsyfitce, odchylić podsufitkę i sięgnoąć do zaczepu który mocuje przewód do dachu. Potem te gumowe przelotki pozdejmować i całą plastikową ramkę klapy od wewnątrz.

Tej czarnej osłony w rejonie zamków klapy nie warto zdejmować bo nic za nią nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przeciekający bagażnik
gagadrago Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Sie 25, 2008 20:36
mariose
Brak nowych postów [R75] Przeciekający olej spod silnika
Norbik Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Mar 21, 2021 17:21
dawidd
Brak nowych postów [R75] Przeciekający wtrysk paliwa - Rover 75
Julio770 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Sie 02, 2010 13:35
apples
Brak nowych postów [R75] Bagażnik
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Kwi 17, 2009 12:15
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] Bagażnik dachowy
roadking Rover serii 75, MG ZT 20 Sob Mar 10, 2018 11:42
tomojemail



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink