Forum Klubu ROVERki.pl :: [wszystkie] czy są chętni na rozwój alternatywnego T4?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:02
[wszystkie] czy są chętni na rozwój alternatywnego T4?
Autor Wiadomość
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 11:46   

najpierw przydałby się jeden test book do testów i ewentualnej dezintegracji :D :D :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 02, 2008 11:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:02   

Kris napisał/a:
najpierw przydałby się jeden test book do testów i ewentualnej dezintegracji

Jest sporo dokumentacji vide link z pierwszego posta w temacie.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:23   

A nie można kupić kabli (nie trzeba wtedy nic lutować/wytrawiać/projektować/itp.) i dorobić tylko soft?

Przecież T4 to system skłądający się z
www.omitec.com napisał/a:
Pentium-based laptop PC on a Windows platform connected to a high-specification communications and measurement interface.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:24   

piter34 napisał/a:
A nie można kupić kabli (nie trzeba wtedy nic lutować/wytrawiać/projektować/itp.) i dorobić tylko soft?

Przecież T4 to system skłądający się z
www.omitec.com napisał/a:
Pentium-based laptop PC on a Windows platform connected to a high-specification communications and measurement interface.


Nie wiem czy oni ci te kable sprzedadzą... wysłałem do nich zapytanie o ceny i termsy :D
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 12:25   

piter34 napisał/a:
high-specification communications and measurement interface

no właśnie to trzebaby (pod)robić ;)

a software to swoją drogą.
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 18:19   

No to wyszlo na to, ze ja zniechcecam itd.
Zawsze dzielilem pomysly na:
Genialne, zwariowane i... takie sobie.
Wedlug mojej oceny ten pomysl jest zwariowany a zaraz wyjanie dlaczego.
Cel jest wspanialy, nie zajrzal bym do tego postu gdyby mnie to nie interesowalo.
Temat: [alternatywa T4] czy są chętni na rozwój alternatywnego T4?
Tak sa chetni, ja pierwszy ale jak odpisalem, ze moja zona chciala kupic gotowy T4 i zadala pytanie ile kosztuje oraz czy znalazl by sie ktos co by to obslugiwal, to okazalo sie to zly pomysl.
Wiec mozecie miec gotowego T4 to nie pasuje a klecic cos, gdzies, pisac nowe oprogramowanie, budowac interfejsy to OK lux pomysl.
Druga sprawa to uwazam, ze T4 to nie sterownik PCL , no i te "praktycznie zerowe koszty".
Wiec nadal uwazam ze lepiej cos "zaadoptowac" niz budowac od nowa (nizsze koszty)

kostas napisał/a:
Każde urządzenie da sie podrobić

Po co podrabiac jak ktos robi to lepiej. Chiny sa w tym najlepsze.

Dukes napisał/a:
To jest do wykonania. Roverki to przecież tylko samochody, a nie promy kosmiczne...


Juz takie cos slyszalem... chodzilo o modernizacje pompki sprzegla. Dokladnie tloczek.

Wiec uwazam, ze pomysl zwariowany ale jak cos trzeba pomoc to ja bardzo chetnie.
A piwko to chyba lepiej grzanca z miodem ;-) zimne to w lato na rozruch testbook'a.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 19:36   

Wiesz, nikt nie twierdził, że kupienie T4 byłoby złym pomysłem, tylko realizacja planu, żeby to była klubowa maszyna i gdzieś tam by się znajdowała i każdy mógł z niej skorzystać to też trochę zwariowany pomysł w sytuacji gdzie klubowicze są rozsiani po całej Polsce i nie tylko Polsce ;)
tutaj sprawa dotyczy rozwiązania typu open source, czyli każdy kto miałby chęć i trochę umiejętności mógłby sklecić to coś dla siebie i nie musiał przez pół europy jechać, żeby skorzystać... :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 19:48   

Gdyby zrobić emulację T4 na interface OBD II to każdy mógłby mieć "swojego T4" za kilkaset zł i tu jest "cały pic"!
Odsyłam do wątku, który sam kiedyś założyłem:
http://forum.roverki.eu/v...t=28692&start=0
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 19:58   

sTERYD napisał/a:

tutaj sprawa dotyczy rozwiązania typu open source, czyli każdy kto miałby chęć i trochę umiejętności mógłby sklecić to coś dla siebie i nie musiał przez pół europy jechać, żeby skorzystać... :cool:


Ja to zupelnie inaczej zrozumialem. Myslalem, ze chodzi o budowanie wlasnego T4 od podstaw. Dlatego wydawalo mi sie to "zwariowanym" pomyslem... Zmeczony chyba wczoraj bylem... No wlasnie, bylo bardzo pozno! :rotfl:
 
 
 
mackol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Graudenz



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 20:24   Re: [alternatywa T4] czy są chętni na rozwój alternatywnego

leszek95b napisał/a:
znam się częściowo na mikrokontrolerach, programowaniu itp.


Jako że temat z mojej branży pozwolę sobie zabrać głos :mrgreen:
Zacznijmy od tego aby kolega sprecyzował co ma na myśli pisząc te słowa?
Jakiego typu oprogramowanie napisał, jakiego typu mikrokontrolery zaprogramował?
To pozwoli ocenić szanse realizacji tego pomysłu, studiuje informatykę na Gdańskiej polibudzie, miałem okazje programować jakieś pici atmele itp. i tym co się nie orientują powiem jedno TO JEST TRUDNE! np. taki 4bitowy pic xxx z 6 nóżkami zaprojektowany w latach 80 ma 500 stronicową dokumentację A więc wyobraźcie sobie dokumentację od takiego interfacu i jego skomplikowanie. Kolejna sprawa, zaprogramowanie jakiego kol wiek procesorka wymaga konkretnego programatora + softu którego w spożywczaku na rogu się kopić nie da. Według mnie ten wariant nie jest zbyt realny

Jeśli taki interface da się zrealizować całkowicie softowo po przez zwykłego coma to już jest trochę lepiej ale moim zdaniem bez dokumentacji i osoby która ma jakiekolwiek doświadczenie na tym polu nie da rady:/
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 20:28   

Mysle, ze duzo Klubowiczow i Forumowiczow ma rozne "swoje" diagnostyczne bajery. Roznej produkcji a pewnie wszystkie na Tajwanie albo w Chinach robione. Wazne zeby troche dzialaly.
rolando napisał/a:
mam interface do różnych samochodów, podłączałem go również pod swoojego R korzystając z programu diagnostycznego BMW CARSOFT.
dane silnika czyta wszystkie, szuka błędów, i je kasuje, pokazuje także aktualne parametry silnika podcvzas pracy, łapie ABS, nie czyta Airbag'ów,

Wybrac ktory jest najlepszy i go poprawiac.
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 20:54   

Jak ktoś chce zobaczyć jak to się robi przy BMW to proszę:
http://www.bmw-klub.pl/fo...t=65259&start=0
Generalnie problem z roverkiem sprowadza się wg mnie do posiadania oprogramowania od T4 by cokolwiek popróbować bo w tworzenie softu od zera nie wierzę. Dobrze wiemy kto je posiada ale wątpię by chciał się podzielić - business is business :(
 
 
Dukes 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Pniewy



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:20   

Mombrey napisał/a:
kostas napisał/a:
Każde urządzenie da sie podrobić

Po co podrabiac jak ktos robi to lepiej. Chiny sa w tym najlepsze.


Gdzieś kiedyś czytałem, że Chińczycy potrafią skopiować każde urządzenie w czasie do 3 miesięcy :) . Pomysł jest dobry tymbardziej, że produkują Roewe 750, który zapewne korzysta z tej samej elektroniki, którą zastowano w R75, więc napewno "opracowali" swojego T4 :cool:

ps. Ma ktoś rodzine w Chinach? :P
_________________
Pozdrawiam,
Paweł
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:27   

Pytanie najwazniejsze: Do czego ma to sluzyc!
Uwazam, ze potrzebna jest tylko czesc (mala) mozliwosci T4

Dolacze fotki T4 ktory byl na sprzedanie.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:29   

Dukes napisał/a:
Mombrey napisał/a:
kostas napisał/a:
Każde urządzenie da sie podrobić

Po co podrabiac jak ktos robi to lepiej. Chiny sa w tym najlepsze.


Gdzieś kiedyś czytałem, że Chińczycy potrafią skopiować każde urządzenie w czasie do 3 miesięcy :) . Pomysł jest dobry tymbardziej, że produkują Roewe 750, który zapewne korzysta z tej samej elektroniki, którą zastowano w R75, więc napewno "opracowali" swojego T4 :cool:

ps. Ma ktoś rodzine w Chinach? :P


Jak byśmy się tak po 100 zrzucili, trzeba by było ledwie 150 osób i mamy swój oryginałna rocznej gwarancji :D
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:47   

Kris napisał/a:

Jak byśmy się tak po 100 zrzucili, trzeba by było ledwie 150 osób i mamy swój oryginałna rocznej gwarancji :D

To na co czekamy???

Grape chciala tak zrobic z tym, ze najpierw by byl T4 (wprawdzie nie nowy) a z czasem z drobnych zrzutek "co laska" by jej jakos to sie wyrownalo. Mozna by brac go na zloty i Klubowicze gratis pozostali za np 50 zl. Ale bylo minelo.

Mysle ze to genialny pomysl. Robimy zrzute na konto z dopiskiem T4, Skarbnik do dziela ;-) ,wszyscy ktorzy uiscili skladke na T4 badania (np. na zlotach) gratis.

Kris napisał/a:
najpierw przydałby się jeden test book do testów i ewentualnej dezintegracji :D :D :D

I mozna zaczynac prace nad Alternatywnym T4

Jedyny problem (chyba najwiekszy) to kto bedzie go obslugiwal i sie nim opiekowal.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 22:18   

pomysl ciekawy, ale chyba nie znajdzie sie tyle osob zeby to poszlo dalej, ja niestety z programowania jestem zielony, moge tylko zlozyc polutowac i testowac takie cus
jak zobaczylem te fotki, to sie przestraszylem, troche tego sporo :-) ,
serwisy FSO do obsługi poldoroverow mialy chyba tylko ta jedna walizeczke, druga od prawej, fotka nr 3 ,obok laptopa
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 23:35   

AndrewS napisał/a:
pomysl ciekawy, ale chyba nie znajdzie sie tyle osob zeby to poszlo dalej


Ja nie mam pojecia gdzie kupic i ile kosztuje T4 ale jak Kris tak napisal to kosztuje okolo 15 tys. zl

Ja 100 zl moge przeznaczyc na ten szczytny cel mimo, ze nie mieszkam w kraju a jedynie na krotko zagladam 3 - 4 razy w roku i nie wiem czy kiedykolwiek z tego skorzystam.

Moze zrobic ankiete? moze bedzie 300 osob po 50 zl albo 125 po 120 zl

Taki aparat nie musi byc zawsze w jednym miejscu. Jest kilkanascie dobrych rozwiazan. Np UWAGA w dniach... albo miesiacu T4 bedzie w Rzeszowie, Poznaniu, Gdansku, Szczecinie itd
A dodatkowo mial posluzyc do zrobienia repliki ;-)
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 08:47   

Mombrey napisał/a:

Moze zrobic ankiete? moze bedzie 300 osob po 50 zl albo 125 po 120 zl


Obawiam się że nic z tego nie wyjdzie - wystarczy spojrzeć ilu mamy klubowiczów pośród użytkowników forum.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 09:04   

skoro soft istnieje to na 200% da sie go ściągnąc z internetu, trzebaby dobrze poszukać. :) jakąs nazwę specjalną ma ten soft czy coś?
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [wszystkie] T4 testbook ?
plemaster Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Czw Lip 07, 2011 21:17
des
Brak nowych postów [wszystkie] A może tak bez T4?
lamer Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 26 Sro Lip 09, 2008 08:00
rolando
Brak nowych postów [wszystkie] Modifikator plus
Darulek Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Wto Paź 05, 2010 20:37
liberoy
Brak nowych postów [ K-sereies wszystkie ]
kolin Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Czw Lip 03, 2008 12:39
kolin
Brak nowych postów [wszystkie R ] Diagnostyka 4 ALL
tomaszo81 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Pią Lip 31, 2009 10:17
TomC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink