Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Amortyzatory Kayaba - odczucia w czasie jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Amortyzatory Kayaba - odczucia w czasie jazdy
Autor Wiadomość
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:52   

automechanik napisał/a:
Jęśli chodzi o wysokość zawieszenia to amortyzatory nie mają a nawet nie powinny mieć żadnego wpływu, o wysokości zawieszenia decydują sprężyny.

Jeżeli kupujesz zawieszenie sportowe do auta masz w komplecie spręzyny i amortyzatory
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:04   

jupik, zgadzam się z Tobą,charakterystyka tych amortyzatorów jest dopasowana do twardości srężyn i nadal o wysokosci zawieszenia decyduje sprężyna a nie amortyzator. :razz:
_________________
rom
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:23   

markozalko napisał/a:
jak moje miały teraz (34% i 67%) to tak aróżnica jest normnalna?
dopuszczalna różnica to 15 %.Amortyzatory gazowo olejowe mają przewagę nad olejowymi dlatego , że nad olejem jest sprężony gaz (a nie powietrze jak w olejowych). Wstępne sprężanie oleju przyspiesza reakcję amortyzatora i to odbierane jest subiektywnie jako większą twardość.Sztywność amortyzatorów nie jest zależna od tego czy to olejowe czy gazowo-olejowe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:38   

A mi kolega, który ma w rodzinie stację kontroli pojazdów mówił, że jak robią badania to WSZYSTKIE nowe amortyzatory mają dużo mniejsze tłumienie zaraz po założeniu, i po przejechaju iluśtam kilometrów zaczynają działać prawidłowo. Może to o to chodzi?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:01   

Z tym sprawdzaniem amortyzatorów na stacjach diagnostycznych to różnie jest. Sam pojechałem bo mi samochód bujać zaczęło na dołkach, pan powiedział że jeden ma 75% drugi 73% sprawności czyli wszystko OK. Ale ja tam swoje wiem, odkręciłem jeden i drugi tylny amortyzator i tak: jeden odbija w górę ale bardzo słabo, w drugim tłoczek lata jak chce i gdzie chce. Dlatego nie uważam, że na stacji diagnostycznej prawdę powiedzą..

Podobno te gazowo - olejowe muszą się ''dostosować'' więc kilka dni muszą pewnie inaczej popracować, zanim będzie OK, poza tym oryginalne olejowe mają inną charakterystykę pracy niż olejowo - gazowe.

MaReK Ty masz dużo większe felgi niż standardowe w R75 dlatego u CIebie efekt może być jeszcze twardszego zawieszenia.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 11:24   

kris-tofer napisał/a:
MaReK Ty masz dużo większe felgi niż standardowe w R75 dlatego u CIebie efekt może być jeszcze twardszego zawieszenia.

Ale nie zmieniłem felg po wymianie amorków. Różnica była zauważalna po wymianie starych na nowe KYB ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Cze 30, 2011 12:56   

W moim R w dość krótkim czasie wymieniono wszystkie amortyzatory na KYB. Teraz to jestem zadowolony z jazdy. Auto nie "płynie" przez nierówności jak niektóre auta francuskie...ale też nie jest przesadnie twardo. Czasami jeżdżę pewną drogą zrobioną z bruku i nie zauważyłem jakiegoś "odbijania" jak piłeczka. W Innych autach przy tych samych prędkościach wrażenia są gorsze.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 13:24   

MaReK napisał/a:
Ale nie zmieniłem felg po wymianie amorków. Różnica była zauważalna po wymianie starych na nowe KYB ;)

tak, ale też nie można porównywać twardości zawieszenia przy jednych i tych samych amortyzatorach, jak jeden ma felgi 15'' a drugi 18'' wiadomo Marku, że u Ciebie będzie zawieszenie twardsze, a moim zdaniem w ZT jest fajnie spasowane, bo R75 trochę za miękki jest. Dobrze rozumiem, że w ZT są twardsze sprężyny? :)
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Cze 30, 2011 13:54   

[quote="MaReK"]
kris-tofer napisał/a:
Różnica była zauważalna po wymianie starych na nowe KYB ;)

No właśnie o to chodzi.
Dzisiaj jeździłem ciut więcej to czasem aż się dziwnie robi jak przy większej prędkości auto buja się i zachowuje inaczej niż przedtem. Widać takie są te gazówki. Przyznam szczerze że trzeba się do tego przyzwyczaić, bo wrażenia są naprawdę inne.
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Czw Cze 30, 2011 15:18   

markozalko napisał/a:

Dzisiaj jeździłem ciut więcej to czasem aż się dziwnie robi jak przy większej prędkości auto buja się

Moim zdaniem jest coś nie tak.Auto powinno być stabilne a jeżeli mówisz że auto się buja :shock:
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Cze 30, 2011 17:38   

Wiecie co, sam już nie wiem czy tak być powinno czy nie. Lecz skoro gazowo-olejowe są o wiele inne niż olejówki, to moje wrażenia z jazdy powinny być prawidłowe. Nie jeden już pisał że jak chcesz płynąć to olejowe a jak skakać jak na furmance to gazowo-olejowe. Może jest wsio ok.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 22:34   

jupik napisał/a:
Moim zdaniem jest coś nie tak.Auto powinno być stabilne a jeżeli mówisz że auto się buja :shock:

jak tu pisać czy wszystko jest OK z nowymi amorami czy nie, po prostu markozalko, ma inne odczucia z jazdy na innych technologicznie amortyzatorach niż na tych które były do tej pory, na pewno w większym stopniu już wybite, do czego się przyzwyczaił.
To jak przyzwyczajać się do nowych butów :)
 
 
 
tboreczek 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Serokomla



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 07:55   

Kolego spokojnie ja wymieniałem amorki na nowe na tyle i przez jakiś czas tak do miesiąca czasu takie uczucie podskakiwania będzie odczuwalne ale po jakimś czasie amorki ułożą się i będzie ok. Wszystko jest w porządku.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 17:16   

To się cieszę, że tak piszecie. Różnica jest naprawdę bardzo zauważalna i dlatego tak się zdziwiłem. Jakbym miał nowe olejowe to pewnie bym tylko nie słyszał stuków z tyłu jak do tej pory. A skoro mam gazowo-olejowe to i atrakcje inne :)
ps. swoją drogą wymieniałem też prawy wahacz z tuleją i też mam wrażenie jakby było sztywniej coś w układzie kierwoniczym czy co. Też jakoś inaczej się z tym jedzie. Ogólnie mam wrażenie że jakoś ciężej mi teraz nad autem zapanować. Mam nadzieję że to się uspokoi po jakimś czasie. Jak masz luzy i wyrobione coś to jak wsadzi się nowe i ciasne to pewnie takie wrażenie jest.
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 18:53   

Pewien sprzedawca zaproponował mi przednie amortyzatory firmy Al-Ko. Twierdzi że bardzo dobra firma w przystępnej cenie. Wiecie coś o amortyzatorach tej marki?
 
 
Cieszyn 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 00:52   

markozalko, proponuje Ci, żebyś opisał dokładniej co rozumiesz przez odczucia jakie masz.
Ogólnie jest tak, że gdyby nie było amortyzatora, to na samych sprężynach auto bujałoby się powiedzmy zgodnie z wykresem sinusoidy. Amortyzator tłumi. Jak kupujesz samochód to sprawdzasz amortyzatory w ten sposób, że jak naciśniesz któryś róg samochodu, to ma się raz bujnąć i koniec. Jeśli samochód po jakiejś hopce buja się zbyt długo to znaczy, że amortyzator jest zużyty (wszystko w uproszczeniu).
Skoro masz nowe amortyzatory, nie powinny one dawać takiego efektu jak zużyte. Bujanie się jest ogólnie negatywne.Moim zdaniem żaden amortyzator nie powinien bujać zbyt mocno, zagraża to bezpieczeństwu (opona nie jest dociskana do drogi)
Doprecyzuj co rozumiesz przez piłeczkę.
Niech się ktoś ogarnięty przejedzie twoim autem.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 08:06   

Ciężko jest opisać wrażenia z jazdy. Lecz powiem ci że przed wymianą amortyzatorów jeździło się fajnie. Jak to ktoś pisał powinno się takim autem płynąć, bo to limuzyna. Niestety po wymianie na właśnie te amortyzatory, uczucie płynięcia zniknęło. Takiego odczucia po wymianie czegoś nigdy aż tak nie doświadczyłem. Mam do pracy taki odcinek drogi gdzie są jakieś takie "fałdy" niewidoczne gołym okiem. Jadąc po nim pierwszy raz czułem się jakbym jechał na jakimś ciągniku po wertepach.Mówię ci tak bujało i podskakiwało że hej. Ogólnie rzecz biorąc na wybojach rozmaitych auto zachowywało się o 100% inaczej niż przed wymianą. Wiem że to ciężko wyjaśnić i opisać ale tak było. Teraz już się pewnie przyzwyczaiłem do tego albo się amory wyrobiły, lecz czegoś takiego w życiu bym się nie spodziewał żeby takie wrażenia były po wymianie. Na prawdę żeby nie stuki z tyłu to wolałbym na starych jeździć. Swoją drogą i tak z tyłu stuka h... wie co.
Jak nacisnę na auto to się nie buja jak przy wyrobionych. A co do przejechania się moim autem z chęcią dałbym komuś ale nie znam takiego człowieka.
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 13:25   

To przyjedź do mnie, ja niedawno też zmieniałem na kayaba exel g czy jakoś tak bo jeden amor ciekł i po zmainie za dużej różnicy nie poczółem.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 13:31   

Wiem że to może dziwnie brzmi że po wymianie jest taka różnica ale niestety ja miałem takie odczucia. Może sprężyny z tyłu mam walnięte i dlatego takie cuda były, nie wiem nie znam się. Wysokie to trochę nie po drodze :) :)
 
 
bolek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sty 10, 2012 09:39   

Pawel84 napisał/a:
Pewien sprzedawca zaproponował mi przednie amortyzatory firmy Al-Ko. Twierdzi że bardzo dobra firma w przystępnej cenie. Wiecie coś o amortyzatorach tej marki?


w przystępnej, tzn jaka cena za szt.? generalnie powiem ci, ze znam się całkiem nieźle na aftermarkecie ale o takiej firmie nie słyszałem :P nie mówię więc, że jest kiepska - po prostu jej nie znam. jeśli chcesz zaoszczędzić na cenie, a nie na jakości, to trochę poniżej kayaby jest delphi, wygląda to tak - amortyzatory, i jest to całkiem niegłupia opcja. nie wiem jednak czy pakowałbym się w kompletnie nieznany produkt, tym bardziej, że wszyscy wiemy jak wyglądają nasze drogi...

oczywiscie imho najlepsza opcja bylby sachs badz kayaba :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Gwizd w czasie jazdy
Maniek Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lut 07, 2016 19:45
Maniek
Brak nowych postów [R75] Zgasł w czasie jazdy.
zgasł w czasie jazdy i nie moge odpalić
polbeer Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Maj 26, 2009 21:32
polbeer
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w czasie jazdy
2corso2 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Wrz 28, 2009 12:12
2corso2
Brak nowych postów [R75] Niestabilny w czasie jazdy
zaniewka Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Mar 31, 2009 21:07
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w czasie jazdy
airkrzys Rover serii 75, MG ZT 29 Sro Sty 29, 2014 22:34
rafi-bydgoszcz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink