Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tylne siedzenie - jak ściagnąć
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tylne siedzenie - jak ściagnąć
Autor Wiadomość
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Sro Sty 13, 2010 19:51   

Cytat:
Bo poprostu Polscy rolnicy zamiast inwestować w jakikolwiek sprzęt rolniczy wolą kupić samochód osobowy, żeby się pokazać a jak przyjdzie im przewieść np.świnkę to trudno, przecież nie będą jej targali na wózku bo to wstyd :grin:


To teraz uważaj jak Ci któryś brony na maskę opuści :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 13, 2010 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 14, 2010 17:07   

A jednak po 3 miesiącach jazdy R75 dzięki waszym postom rozłożyłem tylne oparcie,a dał bym sobie głowe uciąć że się nie rozkłada.Ach te roverki...
 
 
ligierator 



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 23
Skąd: Gdańsk,Irlandia CORK



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 17:54   

Witam Kolegow:)

A ja dziś próbowałem złożyć kanapę i nic.

Przycisków nie mam:(

a taśemek ni cholery nie moge znaleść, próbowałem wkładac rekę za oparcie, ja nie mogłem, moj kolega równiez próbował i też nic.
otworzyłem bagażnik i mam tam tak jak by dykte czarną. udało mi sie wsadzić tam rekę i znalezłem te zapadki które trzymaja oparcie, lecz po tasiemkach ani sladu:(

Co proponujecie?
 
 
gumus12 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: Bąkowice



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 19:26   

miedzy oparciem a siedziskiem na 100% no chyba ze poprzedni wlasciliel pourywal....ale mysle ze nie dosc solidne paseczki...ale moze lepiej nie wyciagaj tego oparcia:D:D bo j jestem trzecim posiadaczem R75 ktory nie moze zatrzasnac tej klapy;/;/;/ wszystkie sposoby wyprobowalem i nic jeden zatrzask ni echce wejsc;/;/;/
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:20   

Ja zmieniłem tapicerkę welurową na skórę i teraz też nie mogę ztrzasnąć tylnej kanapy :sad:
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
ligierator 



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 23
Skąd: Gdańsk,Irlandia CORK



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 10:03   

a ja chce własnie zmienic tapicerke, mam drugą czarna welurową nie zniszczoną.
Ale nie moge znaleść tych tasemek.
W tej drugiej co mam do założenia kanapa jest składana z przyciskami:)

Propozycje?
Pozdrawiam Damian
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:09   

jedyna, kanapa wchodzi na wcisk, przyjrzyj się jak to wygląda od dołu; oparcie kanapy musi być dobrze wsadzone w dolny zaczep, najlepiej je tam mocno wcisnąć z góry i pociągnąć do siebie.

ligierator, poszukaj dokładnie tasiemek, na pewno muszą być, może oparcie z przyciskami będzie pasować i nie trzeba będzie przekładać samej tapicerki.
 
 
 
ligierator 



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 23
Skąd: Gdańsk,Irlandia CORK



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 19:57   

witam kolegow.
Problem rozwiazany, tasiemki były zerwane. Udało mi sie sciagnąć siedzenia. KAnapa składana pasuje bez problemowo.

Serdecznie Pozdrawiam
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 15:15   

Czytałem i nie wierzyłem. Aż specjalnie z chaty wyszedłem żeby to sprawdzić. Potwierdzam, oparcie się składa. Tasiemki są wciśnięte między oparcie a siedzisko. Ciekawe czego jeszcze nie wiem o swoim roverku:)
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 16:02   

jakie tam tasiemki, naciskamy przycisk i ciach :twisted: gorzej z siedziskiem, z pół roku temu wyciągnąłem jak wymieniałem pompę paliwa, do dzisiaj jest nie włożone prawidłowo, co prawda to auto 1 max 2 osobowe, wiec nie mam ciśnienia, kiedyś próbowałem przez 3 minuty się napociłem bez efektu i na razie rover wygrał :) może kiedyś przyjdzie czas i chęci na to :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 16:34   

siedzisko bardzo łatwo się wsadza na miejsce, w 2 R75 to robiłem i bardzo gładko poszło, może zobacz czy nie masz pozaginanych tych prętów w kanapie, za które jest mocowane siedzisko?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 19:28   

Z tym " łatwo" to różnie bywa.
Pręty mam proste,nic nie powyrywane,a zaraz po zakupie chyba godzinę się męczyłem z siedziskiem. Myślałem,że można je bezkarnie wyjąć,jak w poprzednich autach- wyjść wyszło,ale potem trafić na mocowania,to jakiś kowal robił!
Co do tasiemek,to w jednych są,a w innych przyciski.
Ogólnie to auto jest limuzyną i kartofle trzeba wozić czymś innym.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:25   

ja to robie tak, ze wkladam siedzisko pod oparcie, celuje w mocowanie i wtedy popycham je na maxa w storne tyłu auta, zeby minac ten "hak" w podłodze i dociskam do dołu, elegancko wchodzi ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:01   

Pierwszy raz się męczyłem długo ale już kolejne razy szybko idą
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 27, 2012 11:09   

Cytat:
gumus12 miedzy oparciem a siedziskiem na 100% no chyba ze poprzedni wlasciliel pourywal....ale mysle ze nie dosc solidne paseczki...ale moze lepiej nie wyciagaj tego oparcia:D:D bo j jestem trzecim posiadaczem R75 ktory nie moze zatrzasnac tej klapy;/;/;/ wszystkie sposoby wyprobowalem i nic jeden zatrzask ni echce wejsc;/;/;/



czy regulowałeś zatrzaski(uchwyty) w które wpina się oparcie? Ja jeden musiałem wyregulować, przesunąć do góry. Aby domknąć oparcie najpierw ciągnę za tasiemkę
(zanim oparcie zetknie się z uchwytem) a następnie dopycham oparcie. Inaczej nie chcę się to u mnie zapiać.
_________________
Mistrz Mistrz Mistrz
http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel
 
 
lzawiasa 



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 26



Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 09:30   

Te skladane oparcia wymagaja dopracowania ! W moim R po polozeniu oparcia, wyskakuje z dolnych "uszek" i jest troche zachodu by je poprawnie podniesc, poza tym zatraski w oparciu potrafia sie jakby cofnac w glab kanapy co skutkuje brakiem kontaktu z przyciskami przy kolejnym otwieraniu. Dorobilem sobie cos na wzor malego pogrzebacza (jak do pieca) i tak otwieram awaryjnie gdy juz zaczepy sie cofna. Wciskam owe narzedzie miedzy tylna polke a oparcie wyczuwalnie szukajac otworu z zaczepami, nastepnie zagietym koncem lapie za zaczep w parciu. Tak odciagajac go w dol otwieram awaryjnie oparcie, nastepnie zahaczam za owy zaczep i odciagam tym hakiem w kierunku boku oparcia - przesowa sie wracajac na miejsce, slychac zatrzask kiedy wskoczy, jednak potrafi powtornie zrobic taki numer i podczas ktoregos tam otwierania przyciski wpadaja i nie wracaja na miejsce. wiem ze bez narzedzia sie nie obejdzie.
 
 
grzegorz_g 



Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 34



Wysłany: Czw Maj 09, 2013 22:46   

Nie znalazłem informacji o demontażu tylnego opracia w kombi w tematach o demontażu siedziń, to jest jakaś banalna sprawa ?, trzeba odkręcić tego torxa na środku i co pociągnąć później w którą stronę czy wychodzi na boki bez problemu ?

[ Dodano: Czw Maj 09, 2013 22:46 ]
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć ?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 10, 2013 21:40   

nie wiem jak w kombi, ale w sedanie aby wyjąc siedzisko wystarczy złapać od spodu i do góry szarpnąć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
grzegorz_g 



Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 34



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 17:01   

Siedzisko rozpracowane.

Mi chodzi o oparcie, jak je ściągnąć z tych tylnych bolców po bokach ?

[ Dodano: Czw Maj 16, 2013 17:01 ]
Doczytałem że trzeba ściągać tapicerkę żeby ściągnąć oparcie, czyli te bolce po bokach siedzą na stałe ?
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Maj 16, 2013 18:25   

dla mnie najłatwiej, jeśli wyciągnie się kompletnie siedzisko, nastepnie opuszczasz oparcie na miejsce siedziska, łapiesz spód oparcia i poprostu unosisz do góry, ale trzeba delikatnie aby nie uszkodzić boczków najlepiej podpychać je ręką, no i ważną sprawą jest delikatne wkładanie spowrotem ponieważ delikatne plastiki w zawiasach łatwo uszkodzić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jak zdjąć tylne siedzenie?
Flora Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Kwi 22, 2008 09:51
bys
Brak nowych postów [R75] Siedzenie z ZT-T do R75 alcantara
RP Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Sie 17, 2013 22:41
BlazejC
Brak nowych postów [R75] podgrzewane siedzenie nie dziala
vizzion Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Lut 12, 2024 20:32
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Nie grzeje siedzenie kierowcy
mecho Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Maj 10, 2011 15:27
mecho
Brak nowych postów [R75] Tapicerka drzwi kierowcy - jak ściągnąć?
Physixc Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 20, 2014 23:53
Physixc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink