Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czkawka, szarpanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czkawka, szarpanie silnika
Autor Wiadomość
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 22:12   

hvil napisał/a:
tyle o regeneracja calej pompy w benzyniaku:-)

P.s. Do mojego serwisu ida cewki. Zobacze czy pomoga.

A jak czujnik doladowania?? doszedl?


doszedł - brak poprawy, daj znać z cewkami... ja myślę o cewkach właśnie i o filtrze paliwa
_________________
Pamparampam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 22:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 22:43   

wtryski do czyszczenia mogą się już nie wyrabiać przy dużym obciążeniu.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:00   

ok ta ja cewki testne.

Koleczy 1.8 Turbowcy, nie olewajcie problemu tez walczcie nie jezdzijie tak:-) rozkladajac koszta na wielu znajdziemy powód:-)

P.s.Boncky, dopisz na czerwono ten czujnik.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:01   

PHJOWI napisał/a:
wtryski do czyszczenia mogą się już nie wyrabiać przy dużym obciążeniu.


kolega kupuje wtryski to sprawdzimy, co do przeciążenia zgadzam się, ale tam średnio jest co czyścić, mogą mieć przebicia czy nieprawidłowe wartości

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 23:01 ]
hvil napisał/a:
ok ta ja cewki testne.

Koleczy 1.8 Turbowcy, nie olewajcie problemu tez walczcie nie jezdzijie tak:-) rozkladajac koszta na wielu znajdziemy powód:-)

P.s.Boncky, dopisz na czerwono ten czujnik.



dopisany jest pare postów wyżej :) dopisałem od razu :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:04   

P.s. 2. PHJOWI, a czy dodatek do paliwa do czyszczenia, cos by pomogl na te wtryski?? czy wymontowac i oddac gdzies do czyszczenia? i czy dolanie go w celu czyszczenia niczemu nie grozi jak to bywa w przypadku dodatkow do oleju i innych "super extra Dotkorów"??

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 23:04 ]
dzięki. aod zwyklego 1.8 pasuja wtryski?? bo ja mam gdzieś całą listwe wtryskową z kolektorem dolotowym na strychu ale od zwyklego 1.8. zawsze moglbym przelozyc sprawdzić.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:20   

hvil napisał/a:
P.s. 2. PHJOWI, a czy dodatek do paliwa do czyszczenia, cos by pomogl na te wtryski?? czy wymontowac i oddac gdzies do czyszczenia? i czy dolanie go w celu czyszczenia niczemu nie grozi jak to bywa w przypadku dodatkow do oleju i innych "super extra Dotkorów"??

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 23:04 ]
dzięki. aod zwyklego 1.8 pasuja wtryski?? bo ja mam gdzieś całą listwe wtryskową z kolektorem dolotowym na strychu ale od zwyklego 1.8. zawsze moglbym przelozyc sprawdzić.


ps: jak coś ja mam zwykłego 1.8:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:45   

bez turbo??

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 23:45 ]
to jak czujnik doladowania ci przyszedl jak turbo niemasz??
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:06   

Witam koleżanki i kolegów.
Przyłączam się do problemu.Mam 1.8 benzyniaka bez turbo, ale mam podobne problemy, których nie mogę zdiagnozować. Mój szarpie i robi tzw.kangurki. Wykluczam raczej świece,cewki i przewody. To jest przyczyna związana raczej z paliwem i tu gdzieś jest szkopuł.W moim mam wrażenie,że nie wybiera paliwa jak jest na rezerwie. Wcześniej wybierał do końca ,a teraz mimo,że jeszcze jest paliwo to zaczyna szarpać. :???:
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:25   

amigo30 napisał/a:
Witam koleżanki i kolegów.
Przyłączam się do problemu.Mam 1.8 benzyniaka bez turbo, ale mam podobne problemy, których nie mogę zdiagnozować. Mój szarpie i robi tzw.kangurki. Wykluczam raczej świece,cewki i przewody. To jest przyczyna związana raczej z paliwem i tu gdzieś jest szkopuł.W moim mam wrażenie,że nie wybiera paliwa jak jest na rezerwie. Wcześniej wybierał do końca ,a teraz mimo,że jeszcze jest paliwo to zaczyna szarpać. :???:


u mnie obojętnie jaki poziom benzyny i czy pb 95 czy vpower racing pod korek - efekt ten sam, poczekamy na cewki kolegi i szukamy dalej, wymienił bym filtr od paliwa ale niestety do naszej benzyny prawie nie dostępny i cena masakrastyczna;/
_________________
Pamparampam
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:28   

a jak zalejesz do pelna to problem znika/? u mnie niema to zadnego powiazania z iloscia paliwa w baku. :cry:

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 09:28 ]
Boncky, uprzedziles mnie:-) u mnie tez nie wazne jaka wacha i ile. Cewki beda na dniach bo Mazde oddalem na HGFa i maja mi tez cewki przyjsc do serwisu.

Boncky, to ty masz turbo czy nie?:-D
I ostatnia sprawa moze zalejemy wszyscy srodek czyszczacy uklad paliwowy i sprawdzimy czy u kogos to dalo poprawe?? czy te srodki to wiecej szkody jak pożytku robia, tak jak te cermizery i inne pierdoly??
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 09:56   

hvil napisał/a:
a jak zalejesz do pelna to problem znika/? u mnie niema to zadnego powiazania z iloscia paliwa w baku. :cry:

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 09:28 ]
Boncky, uprzedziles mnie:-) u mnie tez nie wazne jaka wacha i ile. Cewki beda na dniach bo Mazde oddalem na HGFa i maja mi tez cewki przyjsc do serwisu.

Boncky, to ty masz turbo czy nie?:-D
I ostatnia sprawa moze zalejemy wszyscy srodek czyszczacy uklad paliwowy i sprawdzimy czy u kogos to dalo poprawe?? czy te srodki to wiecej szkody jak pożytku robia, tak jak te cermizery i inne *#%#$*??



czekamy na Twoje cewki, co do środków czyszczących można sobie darować :) nie bawcie się w to.

ps: 1.8 bez turbo
_________________
Pamparampam
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:03   

Nad filtrem tez się zastanawiałem,ale po pierwsze nie mogłem go zlokalizować.Jak ściągnąłem siedzisko tylnej kanapy mechanik się wystraszył i nie chciał się podjąć wyciągnięcie filtra.Nawet nie mam pewności,że to był filtr. :idea: Cena jest zaporowa,ale słyszałem ,ze jest alternatywa,żeby go nie wymieniać ponoć można przedmuchać sprężarką i pomaga.Zastanawiałem się nad dodatkiem do paliwa.W prawdzie kupiłem go,ale jeszcze nie wlewałem. Moim zdaniem nic nie zaszkodzi,bo chyba nie byłby dopuszczony do sprzedaży, a czy pomoże tego nie wiadomo.Może wie ktoś z was gdzie dokładnie znajduje się filtr paliwa i jak go wymontować :neutral: :?:
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:32   

amigo30 napisał/a:
Nad filtrem tez się zastanawiałem,ale po pierwsze nie mogłem go zlokalizować.Jak ściągnąłem siedzisko tylnej kanapy mechanik się wystraszył i nie chciał się podjąć wyciągnięcie filtra.Nawet nie mam pewności,że to był filtr. :idea: Cena jest zaporowa,ale słyszałem ,ze jest alternatywa,żeby go nie wymieniać ponoć można przedmuchać sprężarką i pomaga.Zastanawiałem się nad dodatkiem do paliwa.W prawdzie kupiłem go,ale jeszcze nie wlewałem. Moim zdaniem nic nie zaszkodzi,bo chyba nie byłby dopuszczony do sprzedaży, a czy pomoże tego nie wiadomo.Może wie ktoś z was gdzie dokładnie znajduje się filtr paliwa i jak go wymontować :neutral: :?:



Te dodatki to są G warte:) tak samo jak na giełdzie zalewają silniki ( dodatek do oleju) żeby ładniej pracował, pracuje tydzień a potem jest ZONK. Ten dodatek nic nie da. To moja opinia, auto z filtrem paliwa po 10 latach i tankowaniach często zakrapianej benzynki itd.. ( co w polsce to standard choć idzie w dobrą strone...) zawala filtr, ewentualnie przepłukanie pod ciśnieniem, ale często to może mieć zły skutek, filtr jak by nie patrzeć jest dość delikatny a po 10 latach na pewno nie będzie w dobrej kondycji. Co do umiejscowienia - odsyłam do RAVE masz wszystko opisane
_________________
Pamparampam
 
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 17:06   

Witam poturbowanych,troche pozno widze tego posta.Mialem ten sam problem z szarpaniem,moj elektryk dlugo sie meczyl z tym tematem,a wystarczylo zmienic cewki na nowe i gwizdze az milo.Najpierw wymienilem sondy obie i nic,pozniej swiece dalej nic ,elektryk poszedl juz w strone pompy/bledy byly podobne.Mysle ze trzeba uderzyc wlasnie w cewki.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 18:05   

no wlasnie moi tez stawiaja na cewki:-) idą do mnie;)

P.s. ale moze potrwac jeszcze kilka dni. rozwalilem glowice w moim mx'ie szukam nowego silnika:-D moze kto ma jakas mazde na rozbiorke??:-)<taki maly offtop>
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 18:58   

hvil napisał/a:
no wlasnie moi tez stawiaja na cewki:-) idą do mnie;)

P.s. ale moze potrwac jeszcze kilka dni. rozwalilem glowice w moim mx'ie szukam nowego silnika:-D moze kto ma jakas mazde na rozbiorke??:-)<taki maly offtop>



odnośnie filtra niby dożywotni jest... ja też obstawiam cewki, lub wtryski
_________________
Pamparampam
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 08:14   

Jaki jest koszt wymiany cewek?? To droga przyjemność??Czyli można obstawiać,ze to cewki?? :roll:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 09:46   

mi w servisie roverka w wierzchowiskach po 130zł zamowili je:-) ale problem z dostepnoscia i dluugo beda szly:) moze na 4 maja beda:-)
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 11:02   

hvil napisał/a:
mi w servisie roverka w wierzchowiskach po 130zł zamowili je:-) ale problem z dostepnoscia i dluugo beda szly:) moze na 4 maja beda:-)



eee na allegro są dostępne od ręki :F
_________________
Pamparampam
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 12:04   

wiem ale jak juz im powiedzialem by zamowili nie chcialo mi sie zmieniac bo dobrze z nimi mam:-) poczekam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] stale podwyższone obroty i czkawka
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Mar 09, 2014 00:33
Alex_Tom
Brak nowych postów [R 75] check silnika i szarpanie
hribsatan Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 22, 2014 08:13
dzelo23
Brak nowych postów [Szarpanie silnika 2.0 CDTi]
elclipse Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Wrz 08, 2018 15:14
elclipse
Brak nowych postów [R75] Szarpanie silnika - 1.8 [SOLVED]
Kamil79 Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Kwi 10, 2016 08:48
GrzesiekM
Brak nowych postów [rover 75 1,8 lpg szarpanie błędy silnika]
sajd Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Sty 14, 2022 08:51
sajd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink