Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Czy powinno powstać wydzielone forum tylko dla Klubo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 19:33
[Forum] Czy powinno powstać wydzielone forum tylko dla Klubo

Czy powinno powstać wydzielone forum tylko dla Klubowiczów?
Tak - należy zamienić obecne forum Ogólne w sprawach klubowych na wersje zamkniętą
11%
 11%  [ 2 ]
Tak - należy dodać nowe forum w Sprawach klubowych, które będzie dostępne tylko dla Klubowiczów
38%
 38%  [ 7 ]
Nie - nie należy tworzyć zamkniętego dla sympatyków forum
44%
 44%  [ 8 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 14:58   [Forum] Czy powinno powstać wydzielone forum tylko dla Klubo

Pytanie jak w temacie - Panie i Panowie. Co myślicie o wydzieleniu jednego z forum tylko dla Klubowczów. Byłyby tam poruszane wyłącznie sprawy dotyczące stowarzyszenia, kwestii organizacyjnych i finansowych, itp. których nie powinno się chyba wyciągać na widok publiczny...
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 20:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 14:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:12   

W sumie nad czymś takim powinni głosować tylko klubowicze...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:17   

maciej napisał/a:
W sumie nad czymś takim powinni głosować tylko klubowicze...


zastanawialem sie nad tym, ale:
1) chyba nie ma takiej technicznej mozliwosci obecnie
2) pomyslalem, ze trzeba dac takze szanse sympatykom na wypowiedzenie sie liczac na ich zrozumienie w temacie...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:18   

Irek napisał/a:
chyba nie ma takiej technicznej mozliwosci obecnie

Nie ma, bo nie ma na forum podziału na klubowiczów i sympatyków.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:25   

piter34 napisał/a:
Irek napisał/a:
chyba nie ma takiej technicznej mozliwosci obecnie

Nie ma, bo nie ma na forum podziału na klubowiczów i sympatyków.


ale rozumiem, ze w bazie takie info jest (bedzie) bo na tej wlasnie podstawie mozna klubowiczow oznaczac i dawac im wieksze uprawnienia, jak np. udzial w zamknietych forach?
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:27   

Irek napisał/a:
ale rozumiem, ze w bazie takie info jest (bedzie) bo na tej wlasnie podstawie mozna klubowiczow oznaczac i dawac im wieksze uprawnienia, jak np. udzial w zamknietych forach?

Tak, będzie to można zrobić.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:45   

tylko mnie nie zlinczujcie ;) ale pomyslalem, ze czasem moze sie przydac osobne zamkniete forum dla adminow i moderatorow - jak beda jakies watpliwosci coby pyskowka nie poszla na ludzi ;) Czyli narzedzie komunikacji dla A i M
Ale to moze w przyszlosci, jak taka sytuacja sie rzeczywiscie zdarzy.

pozdr
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:51   

Irek napisał/a:
czasem moze sie przydac osobne zamkniete forum dla adminow i moderatorow


Zgadzam się - są czasem takie sytuacje, a na forum łatwiej wyjaśnić/ustalić takie rzeczy niż wymieniając dziesiątki maili.

Uważam, że podobe forum powinno istnieć dla Zarządu i Komisji Rewizyjnej - obecna komunikacja mailowa działa, ale w sumie forum pozwala na łatwe śledzenie historii i ewentualne szybkie odgrzebanie wcześniejszych ustaleń.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:53   

Irek napisał/a:
Pytanie jak w temacie - Panie i Panowie. Co myślicie o wydzieleniu jednego z forum tylko dla Klubowczów. Byłyby tam poruszane wyłącznie sprawy dotyczące stowarzyszenia, kwestii organizacyjnych i finansowych, itp. których nie powinno się chyba wyciągać na widok publiczny...


Czyli coś jak zawieszenie gilotyny nad karkiem sympatyków ? Chcecie odstraszac userów czy jednoczyć ich na forum ? a moze jakiegos rodzaju dyskryminacja?

Dla mnie wówczas tworzenie forum jest bez sensu. Jeśli już tak bardzo chcecie zarabiać na forum to postarajcie sie zeby sie rozkreciło... beda wpływy z banerów i innych reklam obedzie sie bez wyzysku zwykłych uzytkowników

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2007 3:54 pm ]
Irek napisał/a:
osobne zamkniete forum dla adminow i moderatorow -


z doświadczenia wiem że tego typu zamkniete subforum jest przydatne
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:58   

Irek napisał/a:
tylko mnie nie zlinczujcie ;) ale pomyslalem, ze czasem moze sie przydac osobne zamkniete forum dla adminow i moderatorow - jak beda jakies watpliwosci coby pyskowka nie poszla na ludzi ;) Czyli narzedzie komunikacji dla A i M
Ale to moze w przyszlosci, jak taka sytuacja sie rzeczywiscie zdarzy.

pozdr

Takie forum istnieje od początku, ale coś namieszałem z uprawnieniami.
Za niedługo wszyscy M będą je widzieć.

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2007 3:59 pm ]
maciej napisał/a:
Uważam, że podobe forum powinno istnieć dla Zarządu i Komisji Rewizyjnej - obecna komunikacja mailowa działa, ale w sumie forum pozwala na łatwe śledzenie historii i ewentualne szybkie odgrzebanie wcześniejszych ustaleń.

O tym już pisałem i takie forum na pewno będzie.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:02   

Revolt napisał/a:
Czyli coś jak zawieszenie gilotyny nad karkiem sympatyków ? Chcecie odstraszac userów czy jednoczyć ich na forum ? a moze jakiegos rodzaju dyskryminacja?

Dla mnie wówczas tworzenie forum jest bez sensu. Jeśli już tak bardzo chcecie zarabiać na forum to postarajcie sie zeby sie rozkreciło... beda wpływy z banerów i innych reklam obedzie sie bez wyzysku zwykłych uzytkowników


Zupełnie nie o to chodzi - Klub jest formalnym stowarzyszeniem, z rejestracją w KRS, Zarządem, walnymi zebraniami itp. Stowarzyszenie nie zarabia na forum, czy stronie, a chodzi jedynie o to, że w sprawach formalnych prawo głosu mają jedynie Członkowie Zwyczjani stowarzyszenia, zwani potocznie Klubowiczami i tylko takie sprawy byłyby poruszane na takim subforum, ale sprawę trzeba przemyśleć, bo rzeczywiście takie subforum może zostać przez część sympatyków uznane jako próba dyskryminacji.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:06   

maciej napisał/a:
bo rzeczywiście takie subforum może zostać przez część sympatyków uznane jako próba dyskryminacji.

Dlatego ja jestem przeciwko tworzeniu zamkniętego podforum dla klubowiczów.
Sympatyk i tak nie ma prawa głosu w kontekście podejmowania wiążących decyzji dot. Stowarzyszenia. Może wypowiadać swoje zdanie, ale jak przyjdzie do głosowania to nie będzie mógł oddać głosu (co jest zapisane w Statucie Klubu).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:12   

maciej napisał/a:


Zupełnie nie o to chodzi - Klub jest formalnym stowarzyszeniem, z rejestracją w KRS, Zarządem, walnymi zebraniami itp. Stowarzyszenie nie zarabia na forum, czy stronie, a chodzi jedynie o to, że w sprawach formalnych prawo głosu mają jedynie Członkowie Zwyczjani stowarzyszenia, zwani potocznie Klubowiczami


dokladnie o to mi chodzilo - o plaszczyznie komunikacji dla tych, ktorzy maja prawo a wlasciwie musza podejmowac decyzje dotyczace stowarzyszenia...

Istotnie dla osob niezorientowanych w sytuacji klubu (nie majacych swiadomosci, ze to osobowosc prawna) moze wydac sie niesympatyczne, ze sa rowni i rowniejsi...
Ale prawda jest taka, ze odpowiedzialnosc za klub spoczywa na tych, ktorzy sa formalnie jego czlonkami i ktorzy go finansuja...

A co do zarabiania to chyba byl atki zart - bo odkad pamietam to w tym Klubie zawsze sie doklada do biznesu a nie zaraba. Dziala sie charytatywnie, doklada kaske jak brakuje, etc...
Wiec jesli to nie byl zart po prosze jednak na przyszlosc mocno sie zastanowic zanim sie cos napisze, tak by kogos nie obrazic...

pozdr

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2007 4:16 pm ]
Revolt napisał/a:
Jeśli już tak bardzo chcecie zarabiać na forum to postarajcie sie zeby sie rozkreciło... beda wpływy z banerów i innych reklam obedzie sie bez wyzysku zwykłych uzytkowników


musze przyznac, ze jestem zdziwiony ze ktos znajacy Klub od 01 Sty 2002 cos takiego napisal... Widziales tutaj kiedys Kolego dzialanosc zarobkowa?? Jak jest gra o kase, to wszystko sie rozpieprza. I wlasnie dlatego ze jej tutaj nie ma trwamy juz ladnych pare latek...
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:27   

Irek napisał/a:
musze przyznac, ze jestem zdziwiony ze ktos znajacy Klub od 01 Sty 2002 cos takiego napisal... Widziales tutaj kiedys Kolego dzialanosc zarobkowa?? Jak jest gra o kase, to wszystko sie rozpieprza. I wlasnie dlatego ze jej tutaj nie ma trwamy juz ladnych pare latek...


Skad ta data sie wziełą to nie wiem być moze kiedys tam dawno sie rejestrowałem u Was ale to mało prawdopodobne w 2002 r. nie uzywałem jeszcze takiego nicka wiec co za tym idzie nie wiem jak stoicie z kasa jak z jej organizacja czy Wam jej brakuje czy tez macie za duzo potraktujcie to jako opinie gościa który to co dzieje sie na forum obserwuje od 2 dni rozwijajac dalej mysl.... jest duze prawdopodobieństwo ze nowy user pomysli dokładnie tak jak ja ... co szczerze powiedziawszy nie jest dobra opinia dla forum.

Odwołam sie ponownie do doświadczenia które zyskałem moderująć stosunkowo do tego bardzo duze forum.

a wiec na tamtym forum jest w tajemnicy utrzymywane ze istnieje nawet głupi pokoj administracyjny bo gdyby userzy dowiedzieli sie o tym mieli by za złe ze pewna grupa społeczna forum ma dostep do miejsc do których nie moze dostac sie zwykły uzytkownik.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:31   

Revolt napisał/a:
Skad ta data sie wziełą to nie wiem

Wtedy zalożyłeś konto na www.roverki.pl

Revolt napisał/a:
co za tym idzie nie wiem jak stoicie z kasa jak z jej organizacja czy Wam jej brakuje czy tez macie za duzo potraktujcie to jako opinie gościa który to co dzieje sie na forum obserwuje od 2 dni rozwijajac dalej mysl.... jest duze prawdopodobieństwo ze nowy user pomysli dokładnie tak jak ja ... co szczerze powiedziawszy nie jest dobra opinia dla forum.

O charakterze działalności Klubu oraz przeznaczniu składek klubowych można dowiedzieć się na www.roverki.pl
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 16:37   

Revolt napisał/a:

a wiec na tamtym forum jest w tajemnicy utrzymywane ze istnieje nawet głupi pokoj administracyjny bo gdyby userzy dowiedzieli sie o tym mieli by za złe ze pewna grupa społeczna forum ma dostep do miejsc do których nie moze dostac sie zwykły uzytkownik.


mam niejasne przeczucie, ze obracasz sie wsrod samych "mlodych gniewnych" i ze bliskie Twojemu sercu sa "teorie spiskowe".

wydaje mi się także, że działasz wyłącznie w rzeczywistości komercyjnej gdzie to zarządzającemu forum zależy na przyciąganiu jak największej liczby naiwnych userów...

uwierz mi, że bywają inne rzeczywistosci, np. takie jak ta, gdzie ludzie dobrowolnie swiadcza sobie pomoc, dzialaja charytatywnie, do ktorych potrzebujacy sami docieraja i nie krzywia sie z powodu, ze ktos zarzadza tym balaganem...

Ale jeszcze masz czas, by kiedys dojrzec taka rzeczywistosc. I nie odmawiaj prawa tym, ktorzy chca tworzyc ten klub (i tworza go od lat), prawa do ich wlasnych rozmow, nie upublicznianych dla tych, ktorzy wpadna na to forum na 2 dni kiedy nie bedą wiedzieć w jakim sklepie kupic klocki hamulcowe...

howgh ;)
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 17:48   

Irek napisał/a:
mam niejasne przeczucie, ze obracasz sie wsrod samych "mlodych gniewnych"

Masz racje to nie jasne przeczucie

Irek napisał/a:
bliskie Twojemu sercu sa "teorie spiskowe".

toż to obelga ;) Tak teorie spiskowe to moja 2 twarz ...

Irek napisał/a:
wydaje mi się także, że działasz wyłącznie w rzeczywistości komercyjnej gdzie to zarządzającemu forum zależy na przyciąganiu jak największej liczby naiwnych userów...


Własnie i tu sie mylisz - nie naiwnych lecz takich którzy pomogą w rozwoju forum bo forum bez ludzi istniec nie bedzie.

Irek napisał/a:
uwierz mi, że bywają inne rzeczywistosci, np. takie jak ta, gdzie ludzie dobrowolnie swiadcza sobie pomoc, dzialaja charytatywnie, do ktorych potrzebujacy sami docieraja i nie krzywia sie z powodu, ze ktos zarzadza tym balaganem...


Nie zrozumiałes mojego postu. jestem za utworzeniem pokoju administracyjnego lecz przeciw jakim kolwiek ogrodzenia od reszty czyt. dyskryminacji która Ty interpretujesz jako zwykłe oddzielenie sympatyków od spraw które ich nie dotycza , a Ci zwykli sympatycy potraktuja to jako dyskryminacje kleisz paradoks :>

Irek napisał/a:
Ale jeszcze masz czas, by kiedys dojrzec taka rzeczywistosc.


Dziekuje tato :)

Irek napisał/a:
I nie odmawiaj prawa tym, ktorzy chca tworzyc ten klub (i tworza go od lat),


Ależ jakbym śmiał ....

Irek napisał/a:
prawa do ich wlasnych rozmow, nie upublicznianych dla tych, ktorzy wpadna na to forum na 2 dni kiedy nie bedą wiedzieć w jakim sklepie kupic klocki hamulcowe...


wiec nie rozumiem... i wydaje mi sie, ze warto opłacic składke klubowa bo jak przypuszczam macie na tyle intymne i nie cierpiace "swiatła" tematy ze warto bedzie sie w nie zagłebic ... innego wytłumaczenia nie znajduje sorry .

ok Wasza sprawa jestem nowy nie opłacam składek i tak naprawde nie mam nic do robienia z userów żydów i esesmanow lub jak kto woli kota i myszy w końcu do budowania ogrodzenia z drutem kolczastym a zeby ten sympatyk nas nie podgladał ... :) moze to śmieszne ale ja to tak widze.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:08   

Revolt napisał/a:
Irek napisał/a:
uwierz mi, że bywają inne rzeczywistosci, np. takie jak ta, gdzie ludzie dobrowolnie swiadcza sobie pomoc, dzialaja charytatywnie, do ktorych potrzebujacy sami docieraja i nie krzywia sie z powodu, ze ktos zarzadza tym balaganem...


Nie zrozumiałes mojego postu. jestem za utworzeniem pokoju administracyjnego lecz przeciw jakim kolwiek ogrodzenia od reszty czyt. dyskryminacji która Ty interpretujesz jako zwykłe oddzielenie sympatyków od spraw które ich nie dotycza


chyba jednak Ty mnie nie zrozumiales - mialem na mysli zarzadzanie stowarzyszeniem a nie forum...



Revolt napisał/a:
Irek napisał/a:
Ale jeszcze masz czas, by kiedys dojrzec taka rzeczywistosc.

Dziekuje tato :)


no - gdybym wpadł przy tym pierwszym razie to Twoj wiek bylby adekwatny... ;)


Revolt napisał/a:

Irek napisał/a:
prawa do ich wlasnych rozmow, nie upublicznianych dla tych, ktorzy wpadna na to forum na 2 dni kiedy nie bedą wiedzieć w jakim sklepie kupic klocki hamulcowe...


wiec nie rozumiem... i wydaje mi sie, ze warto opłacic składke klubowa bo jak przypuszczam macie na tyle intymne i nie cierpiace "swiatła" tematy ze warto bedzie sie w nie zagłebic ... innego wytłumaczenia nie znajduje sorry .


forum jest otwarte dla wszystkich i nie trzeba placic skladek by z tego dobrodziejstwa korzystac. Byc czlonkiem stowarzyszenia to juz nieco inna rzecz - i o zamknieta platforme komunikacji dla tych ludzi wnioskuje

pozdr
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:16   

Irek napisał/a:
chyba jednak Ty mnie nie zrozumiales - mialem na mysli zarzadzanie stowarzyszeniem a nie forum...

mea culpa

Irek napisał/a:
no - gdybym wpadł przy tym pierwszym razie to Twoj wiek bylby adekwatny...


grunt to poczucie humoru

Irek napisał/a:
i o zamknieta platforme komunikacji dla tych ludzi wnioskuje


I to cenie masz swój głos i o to chodzi zeby podac argumenty za, przeciw a potem podjac słuszna decyzje

Twój głos jest za izolatką, a mój za otwartym dostepem do całego forum przez sympatyków gdyż nie widze zadnego zagrozenia ze strony ludzi nie zwiazanych z klubem a którzy przeczytają sobie kilka waszych postów (tym bardziej ze co najwyzej moze to ich zachecic do wstapienia do klubu niż zniechecic) niech admini podejma decyzje ...
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:10   

Revolt napisał/a:
Twój głos jest za izolatką, a mój za otwartym dostepem do całego forum przez sympatyków gdyż nie widze zadnego zagrozenia ze strony ludzi nie zwiazanych z klubem a którzy przeczytają sobie kilka waszych postów (tym bardziej ze co najwyzej moze to ich zachecic do wstapienia do klubu niż zniechecic) niech admini podejma decyzje ...


Jestem Klubowiczem od niedawna, ale w tej kwestii (zamkniętego forum) zdanie mam już wcześniej "wyrobione". Jestem na "tak". Nie chodzi o jakieś zagrożenia, izolacje, gorsze traktowanie itp. Zwyczajnie - jak mnie coś nie dotyczy - nie powinienem zabierać głosu i już.
Przeglądając kiedyś Archiwum grup dyskusyjnych natknąłem się na temat, w którym "Tomi" rezygnował ze swojej funkcji w Zarządzie (o ile dobrze pamiętam). Przepraszam, że wracam do sprawy dla niektórych bolesnej, ale ten właśnie wątek miał decydujący wpływ na moje zdanie. Uważam, że po prostu nie powinienem tego czytać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink