Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Witamy na forum
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 19:33
[Forum] Witamy na forum
Autor Wiadomość
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:31   

maciej napisał/a:
Forum to jeden wielki bałagan

Wszystko zależy od punktu widzenia.
Dla mnie to bałagan był na grupach, choć bardzo lubiłem z nich korzystać.
Tutaj można wszystko logicznie uporządkować, a na grupach wszystko wpadało do jednego wora. A jak już wpadło, to nie można było tego wyciągnąć...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:27   

To może i ja wrzuce swoje trzy grosze.
Choć wśród Was uchodzić będe zapewne za nowicjusza, to myslę, że głos "młodego pokolenia" zostanie zauważony :) Tymbardziej, że moje uwagi dotyczyć bedą punktu widzenia właśnie "nowicjusza". Otóż przy pierwszym wejściu na roverki.pl z uporem maniaka przez ładnych kilkadziesiąt minut szukałem forum, z jakim miałem do tej pory doczynienia (fotoexpert.pl, mazdaspeed.pl, audiostereo.pl) i niestety zniechęcony opuściłem stronę na ładnych kilka dni. I dopiero mój problem z silnikiem (niektórzy wiedzą o co chodziło) poprostu zmusił mnie to poświęcenia większej uwagi na przewertowanie zawartości strony. Dopiero więc przy drugim podejściu załapałem, że to to co w większości przypadków nazywa się forum tam zwało się grupy dyskusyjne. To po pierwsze. Po drugie kolejnych kilka minut zjęło mi załapanie na jakich zasadach w ogóle działają grupy dyskusyjne, o ich czytelności nie wspominając. I śmiem domniemywać, a nawet wręcz mam pewność, że podobne odczucia ma każdy "nowicjusz" przyzwyczajony do klasycznej formy forum. Oczywiście Wy, którzy na grupach jesteście "od wieków" przyzwyczailiście się do tamtej formuły i oczywiście odnajdywaliście się tam z zamkniętymi oczami. Dlatego też rozumiem wasze "zniesmaczenie" czy zniechęcenie do nowej formuły. Ale spróbujcie nie zabierać swoich zabawek z piaskownicy, tylko zbudujmy ten "zamek z piasku" razem, wspólnie, kolektywnie czy nawet solidarnie :) Oczywiście nie jest moim celem przekonywanie nikogo o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy (przy okazji Wesołych Świąt i mokrego dyngusa :) ). Chodziło mi raczej o wyrażenie swojej opinii i próbę zrozumienia tzw. "świeżej krwi" :)

Ps. Ja na forum odnalazłem się natychmiast, choć pewnie wymaga dopieszczenia, dopracowania, wygładzenia, ale to przyjdzie z czasem. Jestem tego pewien :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:28   

maciej napisał/a:
To ja chyba też jestem kobietą, bo absolutnie się z Toba zgadzam.


Wow, założmy braterstwo jajników zatem ;)

maciej napisał/a:
Forum to jeden wielki bałagan i tak w Roverkach, jak i w wielu innych dziedzinach życia przeraża mnie, że musimy ulegać tłumowi, który przez swoje leniestwo z góry zakłada, że "nie potrafi".


Presja tłumu, rzeczywiście przerażające ale w życiu codziennym niestety jest to nagminne więc...
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:51   

Chociaz tez b. lubilem grupy dyskusyjne, to jednak poruszanie sie po tym forum nie stanowi dla mnie wiekszego problemu.

Uwazam podobnie jak Piter34, ze na forum zdecydowanie latwiej i lepiej jest dbac o porzadek.

Nowi uzytkownicy, badz Ci mniej zaawansowani wiecej mieli do czynienia z forum (tego rodzaju) niz z grupami dyskusyjnymi.
Sadze, ze z czasem wiecej osob dolaczy do naszego grona niz tylko stala obsada pojawiajaca sie na grupach.

Po podpieciu kilku domen przekierowujacych na to forum, mysle ze wiara Roverkowa wzrosnie szybciej niz sie spodziewamy ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:55   

Viniu napisał/a:
Dopiero więc przy drugim podejściu załapałem, że to to co w większości przypadków nazywa się forum tam zwało się grupy dyskusyjne. To po pierwsze. Po drugie kolejnych kilka minut zjęło mi załapanie na jakich zasadach w ogóle działają grupy dyskusyjne, o ich czytelności nie wspominając. I śmiem domniemywać, a nawet wręcz mam pewność, że podobne odczucia ma każdy "nowicjusz" przyzwyczajony do klasycznej formy forum.


Masz rację - każdy nowicjusz ma taki sam problem. Ja pół roku temu mówiłem dokładnie to samo co Ty :-) Po pół roku wiem, że struktura drzewiasta grup dyskusyjnych jest najlepszą formą dyskusji internetowej jaką ludzie dotychczas wymyślili.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że forum jest bardziej popularne i zmiany były konieczne. Poprostu musi trochę czasu upłynąć zanim się "dawni grupowicze" przyzwyczają.
Ja od wczoraj tu zaglądam, ale po kilku minutach patrzenia - nie wyrabiam i zamykam przeglądarkę :cry:
Potem znowu wracam .... i tak w kółko :grin:
Jest ciężko, ale dam radę :mrgreen:

Pozdrawiam!
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 13:17   

Marian_K napisał/a:
Masz rację - każdy nowicjusz ma taki sam problem. Ja pół roku temu mówiłem dokładnie to samo co Ty Po pół roku wiem, że struktura drzewiasta grup dyskusyjnych jest najlepszą formą dyskusji internetowej jaką ludzie dotychczas wymyślili

Paradoksalnie Ty też masz rację :) Problem w tym, że np. gdybym nie miał kłppotów ze swoim silnikiem, to nie wróciłbym na roverki.pl Innymi słowy jeśli ktoś nie jest pod ścianą i nie ma noża na gardle, to może tego półrocza nie wytrzymac i zrezygnuje w ogóle z odwiedzania grup...
walkie napisał/a:
Presja tłumu, rzeczywiście przerażające ale w życiu codziennym niestety jest to nagminne więc...

więc może nie ma co z tym walczyć?? Bo jeśli miałoby być tak, że nie chcielibyśmy ulegać tłumowi, to powinnismy wyrzucic komórki, odłączyć się od netu itd. Prawda??

Poza tym, tak napradę nie wierzę, że nadal chcecie tkwić w szczelnie zamkniętym świecie grup dyskusyjnych :wink: Przez tem miesiąc poznałem Was trochę.. i wiem, że jesteście otwartymi ludźmi :mrgreen: Ale przysłodziłem teraz co :?: :grin:

Pozdrawiam wszystkich fanów tych wilkich i tych mniejszych i tych którzy dopiero zaczynają przygodę z Roverkami :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
ful 



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Parczew



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 13:26   

Witam wszystkich.

Gratulacje za szybkie uruchomienie forum.
Po zakupie Roverka znalazłem naszą stronę i byłem zaskoczony ,że nie ma na niej forum a są grupy dyskusyjne .Do tej pory bylem przyzwyczajony do pisania na forum i musiałem przyuczyć się do grup dysk.Trochę mi się oberwało na początku ,że nie stosuję się do znanych zasad , ale z czasem doszedłem do wprawy.
Teraz mając porownanie grup i forum przyznaję ,że struktura grup była przejrzysta (teraz trochę się gubie ,ale to kwestia powrotu do przeglądania forum .
Ogólnie mogę powiedzieć , że forum jest OK i z doświadczenia wiem ,że fajnie się je przegląda ,a forumowicz szuka wszystkiego co nowo napisane .
Pozdrowka i gratulacje za expresowe postawienie forum dla kolegów.Jak to napisal piter34 kop motywuje . :lol:
Hej!
 
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:00   

k-meal napisał/a:
jest zdecydowanie za duze zageszczenie dzialow imo.
a jesli ktos nie mial do czynienia z forami, to dla niego dopiero musi to byc kosmos


No I LOVE U DO Bólu :D

Dokładnie tak nie chciałem juz pisac nic w tematach" sugestie " bo chyba moje uwagi nie sa odbierane powaznie lub mi sie tak wydaje...

duzo łatwiej było by gdyby kazdy dział był umieszczony na głównej stronie tak jak jest to w archiwum.

A tak tosie robi zamieszanie troszke :) choc mi to nie przeszkadza ale Ci nowi uzytkownicy forum naprawde beda mieli powody do narzekania na zawiłość
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 18:16   

Revolt napisał/a:
duzo łatwiej było by gdyby kazdy dział był umieszczony na głównej stronie tak jak jest to w archiwum.

Tak zrobiłem na początku, ale jak zobaczyłem, że trzeba przewijać n ekranów to stwierdziłem, że lepiej jest podzielić forum na kategorie.
Moim zdaniem połapać się nie jest trudno. Wszystko przecież jest na swoim miejscu, prawda?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 19:18   

Nie mialem zadnego wplywu na decyzje Piter34 odnosnie podzialu.
Dla mnie tez wydawalo sie najlepszym zrobieniem takich samych tematow jak na grupach ale... tak jest duzo czytelniej. Mniej sie czlowiek musi nascrollowac zeby do celu trafic.
Niech zdecyduje wiekszosc albo zostawmy jak jest ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 22:52   

błagam już nic nie zmieniajcie...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 23:13   

IInvit napisał/a:
błagam już nic nie zmieniajcie...


dlaczego ? przeciez chyba powinno wszystkim zalezec aby forum było optymalnie dostosowane do tego co tu sie bedzie działo.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 07:51   

Revolt napisał/a:
dlaczego ? przeciez chyba powinno wszystkim zalezec aby forum było optymalnie dostosowane do tego co tu sie bedzie działo.


jak najbardziej... ale po tej ostatniej (największej) zmianie ciężko jest się przyzwyczaić i stąd też obawa przed następnymi.

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ful 



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Parczew



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 08:23   

Witam.
Cytat:

jak najbardziej... ale po tej ostatniej (największej) zmianie ciężko jest się przyzwyczaić i stąd też obawa przed następnymi.


eeee........ jak to zmiana :razz: Jest SUPER!! :grin:

w grudniu 2006 ,kiedy to znalazłem str.o Roverach zacząłem pisać na grupach dysk. i to właśnie było dla mnie kłopotliwe na początku (do tej pory byłem na innych forach) :wink: ,nie stosowałem się do znanych zasad ,kilka razy dostało mi się za pisanie pod delimiterem (czy jak mu tam :razz: ) ,ale w końcu załapałem zasady i przyzwyczaiłem się .
Mnie się układ podoba i po kilku wejściach wiesz gdzie co jest i jak się poruszać.
Pozdrówka
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 08:30   

ful napisał/a:
ale w końcu załapałem zasady i przyzwyczaiłem się .
Mnie się układ podoba i po kilku wejściach wiesz gdzie co jest i jak się poruszać.


no właśnie... nie chciałabym kolejnych zmian ze względu na to że powoli zaczynam się uczyć poruszać po forum i "oswajać" się z nim :D

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ful 



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Parczew



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 08:38   

a ja myślałem do tej pory ,że jesteś facetem :oops:
Pozdrawiam Szanowną Koleżankę :grin:
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 08:53   

ful napisał/a:
a ja myślałem do tej pory ,że jesteś facetem
Pozdrawiam Szanowną Koleżankę


no to mnie rozbawiłeś... dzięki za dobrze rozpoczęty dzień :)
mam nadzieję że chociaż jesteś miło rozczarowany :)

Pozdrawiam i życze miłego dnia
IInvit (kobieta) :P
214 '97
Wawa i okolice
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink