Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy
Autor Wiadomość
komar251 




Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Częstochowa

Rover 75

  Wysłany: Czw Lis 26, 2015 23:42   [R75] Zamarzanie drzwi oraz otwieranie kloszy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Dzień dobry. Mam dwa pytania.
1. W zimę gdy przychodzi conajmniej -5 stopni to rano mam problem najpierw żeby drzwi otworzyć. Ciągnę klamkę i nic. Gdy w końcu drzwi się otworzą to już się nie da zamknąć. Można wtedy trzaskać do woli nic to nie da. Czasami pomagało równoczesne naciskanie klamki i zamykanie drzwi. Ostatnio kolega wymyśl patent który działa u niego w Focus. W wykroju do tego "U" co bolec od drzwi w to wchodzi nakleił taśmę izolacyjną. Niestety nie uchroniło to mojego Roverka przed zamarznięciem. Ktoś kojarzy jakieś rozwiązania? Jeżdzenie do pracy o 7 rano trzymając drzwi jedną ręką to smutna sprawa. Nawet nie próbuję otwierać innych drzwi ,bo również przyłapuje je mróz.

2. Jak domowymi sposobami (tj. bez opalarki) otworzyć klosz ? Jak go potem zakleić .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 26, 2015 23:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 00:03   

1. komar251, rozwiązanie na zamarzające zamki jest bardzo proste - na większości stacji benzynowych powinni mieć rozmrażacz do zamków. :-)

Gdy zeszłej zimy miałem problem identyczny z Twoim kupiłem taki specyfik, obficie spryskałem zamki i minęło... tak po prostu. :-) Wczoraj, w ramach przygotowania do zimy, ponowiłem zabieg, żeby mnie podobna sytuacja nie zaskoczyła.

Co ciekawe, ten specyfik ma w sobie też jakiś składnik smarujący, bo zamek w tylnych drzwiach, który wymagał czasem mocniejszego szarpnięcia, od wczoraj nagle działa bez zarzutu. Chyba, że to zbieg okoliczności. :P

2. Domowy sposób... ludzie bawią się we wkładanie lamp do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni C. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie podłoże, żeby lampa nie dotykała bezpośrednio żadnych metalowych elementów.

Osobiście, gdy ostatnio rozklejałem moje nowe lampki do przeróbki soczewek, posiłkowałem się opalarką i poszło bardzo sprawnie. Taki sprzęt drogi nie jest, a może się przydać przy wielu okazjach, więc może warto zainwestować. ;-)

Jak to później złożyć? Tak samo jak rozklejałeś. :-) Zakładasz klosz, dociskasz i podgrzewasz. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 00:05   

ad.1 wypsikać zamki np wd40 wypierającym wodę, a później dobrze nasmarować mechanizmy, czasem jak nie możesz zatrzasnąć drzwi, spróbuj z zewnątrz przy zamykaniu delikatnie pociągnąć za klamkę zewnętrzną mi pomagało, odpukać nasmarowanie zamków zakończyło problem.

ad.2 opalarka to już domowy sposób, tak czy tak lampę trzeba wykręcić a wcześniej ściągnąć zderzak.

Jak nie masz opalarki to możesz spróbować włożyć do piekarnika tylko musisz uważać na 2 rzeczy, lampa będzie cała gorąca i na wyzywającą kobietę ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 09:38   

Odnośnie pierwszego pytania, również każdej zimy mam ten problem, ale teraz się przygotowałem psikając do wnętrza zamków i mechanizmów klamek silikon w sprayu, dodatkowo wysmarowałem nim uszczelki;-)
Ostatnio jak było w okolicach -4 w nocy, wszystkie drzwi otwierały się i zamykały bez najmniejszego problemu więc ta metoda raczej działa ;-)
Pozdrawiam
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:09   

Dla uściślenia 'w zamki' mówicie pod klamkę?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:16   

prebenny, raczej nie... chyba, że klamka Ci przymarza do drzwi. :P

Mamy (a przynajmniej ja mam) na myśli sam zamek, czyli otwierasz drzwi i końcówkę atomizera wkładasz w otwór, w którym zamek "łapie" ten uchwyt przymocowany do karoserii.

Żeby mieć pewność - na zdjęciu to to w czerwonym kółku. :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:27   

No w sumie to logiczne.

Ja w zeszłą zimę pod klamkę WD lałem tyle, że drzwi już nie mogłem wtedy otworzyć więc :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:36   

To już nieźle musiało Ci zmrozić. :-) Zdarzyło mi się, żeby drzwi po otwarciu nie dawały się zamknąć, ale otworzyć mogłem zawsze.

Natomiast mój szwagier w służbowym VW Caddy co roku wnerwia się, bo nie może drzwi otworzyć i podobno żadne sposoby na to nie działają (chyba, że on też pod klamkę silokon lał :P ). Wtedy wchodzi albo od pasażera (jeśli się otworzą) albo przez bagażnik (tam to łatwo). Odpala silnik, wychodzi, wraca za pół godziny, w środku ciepło, zamki też już rozmrożone...

...chociaż, nie wiem czy to od ciepła, czy wibracji. Ten model przy odpalaniu się sam ze śniegu otrzepuje. :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:39   

wellman to była taka sytuacja ;)

Tylko trochę mi się spieszyło więc cypelek w dół i drzwi się zamkęły tylko dopóki się nie ociepliło nie szło już ich otworzyć.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Pią Lis 27, 2015 11:14   

Mam co roku dokładnie ten sam problem otworzyć jakoś daje się, klamka przymarza, po szarpnięciu puszcza ale chodzi tak lekko jakby w środku mechanizm zamarzł wtedy otwieram klamką od wewnątrz natomiast już się nie dają zamknąć i czekam aż odpuszczą, w takim przypadku jak to zabezpieczyć cały boczek trzeba ściągnąć i wszystko wypryskać czy jeśli tak się dzieje z klamką to przymarza któreś z miejsc które trzeba wypryskać ?

Rok temu to sobie tak namieszałem że od szarpania się rozwalił ten plastikowy element w mocowaniu cięgna klamki zewnętrznej :D na szczęście dało się ogarnąć choć łatwo nie było
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 11:20   

estern, nie musisz nic zdejmować. Wystarczy rozmrażaczem do zamków lub - jak koledzy pisali wd-40 - dokładnie spryskać to miejsce, które wskazałem wyżej na zdjęciu. Bez zdejmowania boczków, bez demontowania czegokolwiek. :-) Łatwo, szybko i przyjemnie. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
estern 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 47



Wysłany: Pią Lis 27, 2015 12:54   

Super do dzisiaj lecę po odmrażacz :D
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pią Lis 27, 2015 16:21   

Ja jak zeszłej zimy (co prawda nie w R75) lałem do wkładu (gdzie kluczyk się wkłada) WD-40 to psikałem tak aż się przelało i pociekło mi po drzwiach. Nieumyślnie zostawiłem tak i potem okazało się, że została taka smuga od zamka aż do progu. Coś takiego jak na masce się dzieje od płynu do spryskiwaczy. Taka mgła na lakierze jakby.
Tak piszę :mrgreen: po prostu wycierajcie jak pobrudzicie :)
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 16:39   

mi to klamki zewnętrzne łapią do karoserii ale na razie jak szarpnę to puszcza, ostatnio zajechałem do pracy i nie mogłem zamknąć z pilota no to cypelki powciskałem po 15 już na szczęście puściło i działało :D zauważyłem że rano jak jest przymarznięte to kluczyk nie chce wejść do końca w zamek drzwi a to jest już niebezpieczne w razie W :mrgreen: do wkładki też można psiknąć WD albo silikonem :?: W tym tygodniu kupiłem sobie odmrażacz do szyb więc pora jeszcze kupić do zamków :mrgreen:
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 16:49   

adam_26, do wkładki też można, tylko z wyczuciem, co by się nie zalać jak Alex_Tom wspomniał. :P

Klamka przymarza Ci do karoserii? Masz pod klamkami te takie gumki...

tą: http://www.rimmerbros.co....e/CXE100180.jpg

i tą: http://www.rimmerbros.co....e/CXE100410.jpg

?
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 16:58   

mam coś takiego właśnie :grin:
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:05   

adam_26, to weź to potraktuj delikatnie jakimś silikonem do uszczelek i przy okazji uszczelki w drzwiach też. Może wtedy nie będzie przymarzać. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:16   

na weekendzie powalczę z tym zastanawiam się nad kupnem ekranu na takiego przednią szybę ale nie wiem czy warto może ktoś się wypowie :-) ??
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:24   

Masz na myśli te takie srebrne cuda, co się zakłada na przednią szybę? Używałem tego, kupa roboty, żeby samemu założyć (szczególnie, gdy wiatr łeb urywa, a Ty już marzysz, żeby wejść do domu), a efekt mizerny i tak potrafiła szyba przymarznąć. Już lepiej było jeździć z odmrażaczem do szyb w bagażniku i dbać, żeby auto stało przodem do wschodu. :P

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem pilota zdalnie włączającego webasto. Wystarczy zostawić dnia poprzedniego ustawiony nadmuch na przednią szybę i nazajutrz, jakiś kwadrans przed wyjściem wcisnąć guziczek. :D
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 17:48   

wellman ja się akurat nie zgodzę. Te osłony wystarczy z 1 strony drzwiami przyczasnąć i z 2 można elegancko przejść i też drzwiami przytrzasnąć i nigdy mi się nie zdarzyło żebym pod folią mial zamarznięte (co najwyżej jak na mokrą szybę kładłem to lekko przymarzało i na szybie miałem 'kratkę' odciśniętą).

Co do szpreju - fajnie działa, chwila moment i lodu nie ma. Problemy zaczynają się jak już masz trochę grubszą warstwę albo jest mocno zmrożona - wtedy wymięka.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zamarzanie drzwi oraz chroboczące szyby
n0name Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 08, 2016 19:12
0L0
Brak nowych postów [R75] Otwieranie Drzwi
kristohuliciu Rover serii 75, MG ZT 31 Pon Lut 16, 2009 14:59
nitta
Brak nowych postów [R75] Tylne drzwi - otwieranie
Leberson Rover serii 75, MG ZT 28 Nie Gru 20, 2015 11:24
markozalko
Brak nowych postów [R75] Awaryjne otwieranie drzwi.
Zablokowane drzwi - lewe tylne. Nie mozna otworzyć od wew i zew.
reed Rover serii 75, MG ZT 29 Sob Lip 04, 2009 09:24
dukat11
Brak nowych postów [R75] Otwieranie/zamykanie drzwi, tempomat
dzieju Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Lis 28, 2010 23:43
yankeesko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink