Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZS/ZR - ocena samochodów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZS/ZR - ocena samochodów
Autor Wiadomość
JuGuDu 



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Pon Gru 14, 2015 00:59   MG ZS/ZR - ocena samochodów

Witam.
Szukam dla siebie pierwszego Roverka i wybór padł na MG ZS, ale z uwagi na kiepską dostępność pod uwagę biorę też MG ZR. Aktualnie znalazłem 3 ogłoszenia, które wpadły mi w oko.

http://allegro.pl/mg-zs-2...5857474586.html

Auto od handlarza, niby wszystko ładnie pięknie, oczywiście niski przebieg (choć fotel mówi co innego), dość wysoka cena jak na ten model.

http://otomoto.pl/oferta/...h-ID6yf5Tp.html
Znowu śmiesznie niski przebieg, a silnik już wymagał remontu? Pierwszy raz słyszę, aby ZR miał fabrycznie szperę. O opłacalnym podnoszeniu mocy też mi nic nie wiadomo. Nie miał czegoś robionego z przodem?

http://otomoto.pl/oferta/...m-ID6yf5af.html
Do poprawek wizualnych, realny przebieg.


Zdaję sobie sprawę, że po ogłoszeniu ciężko dobrze ocenić auto, ale jak kupowałem Mazdę to na forum potrafili wypatrzyć niepasujące elementy np. od polifta, z innego rocznika, jakieś szczegóły na które nie zwróciłbym uwagi. I tak bez oględzin się nie da kupić auta, ale może nawet nie warto sobie zawracać głowę tymi autami?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 14, 2015 00:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Gru 14, 2015 07:48   

ZS zdecydowanie za drogi... tzn. kosztuje tyle co na zachodzie za super stan :P
Pewnie spuchnie, bo nie musi na nim 2x tyle zarobić :P
Ładnie wygląda i jest mega dopieszczony jak to od handlarza.
U nich kupuje sie oczami :|
ZR z Olsztyna miał coś z przodu robione, jest wgnieciony błotnik i zle spasowany zderzak
ZR ze śląska mógł mieć coś robione z tyłu...

Zresztą oba ZR wyglądają na upalane i typowe samochody do zabawy dla młodych chłopaków, więc trzeba to gruntownie sprawdzić...

Poza tym polifty często są słabo spasowane, dlatego może się Tobie wydawać, ze są powypadkowe.

Co do dobrego ZS-a, to np. Maniaq chciał swojego czarnego sprzedać, taki jak ten I :)

Pozdrawiam,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Gru 14, 2015 09:28   

ten NO naprawde niezły, szpera, zenony, podniesiona moc raz 170, raz 180km :D co Ci judzie mają w głowach to ja nie... :D
 
 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 14, 2015 11:16   

Tego trzeciego kojarzę- był za 10 tys wystawiony, ale moim zdaniem mało zainteresowania było. Raz czy dwa go na drodze widziałem, niedaleko mieszkam. Mi się podoba, ale dokładniej to Ci nic nie powiem- użytkowuje go młody chłopak, co moim zdaniem go nie przekreśla w żaden sposób
 
 
JuGuDu 



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Pon Gru 14, 2015 18:20   

Dzięki za odpowiedzi.
ZS rzeczywiście drogi, bo tak średnio to w granicach 10 tys. je widziałem w nieaktualnych ogłoszeniach. W ogóle jest bardzo mało poliftów, które moim zdaniem mają dość specyficzny wygląd zewnętrzny, ale zdecydowanie nowocześniejsze wnętrze.

Odnośnie ZR to właśnie mi się wydawało, że któregoś widziałem w jakimś starym ogłoszeniu.

Póki co niczego więcej nie widziałem na portalach ogłoszeniowych, a MG ZT jest dla mnie za duży, bo głównie jeżdżę sam.
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 13:01   

JuGuDu napisał/a:

Póki co niczego więcej nie widziałem na portalach ogłoszeniowych, a MG ZT jest dla mnie za duży, bo głównie jeżdżę sam.


Nie ma za dużych aut!!! U nas drogi są za małe!!!
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 15:26   

Odpisałem PW, nie wiem czy doszło do autora pierwszego posta.

Taka refleksja... Czego to nie da się napisać w ogłoszeniu ? Nie ma takiej rzeczy, której handlarz nie napisze, żeby znaleźć kupca ! :D Nawet jak auta z fabryki wyjeżdżały bez tego, to i tak napisze, że ma :) no bo co kogo interesuje klimatyzowany schowek, podgrzewane lusterka( były w ogóle w ZSach >? ja się nie spotkałem w ZSie) albo ASC - co to właściwie w MG miało być ? Jak już przyjedzie to może nie zauważy i kupi, a na liście wyposażenia ładnie wygląda.

Moje 5 gr. - Dużo bardziej wole osobiście przedlifta, bo materiały były lepsze, plastiki "gumowe-miekkie" w polifcie poszli na ekonomie - twarde sztywne trzeszczace plastiki, fotele już też nie takie same :/ Może i wygląda ładniej na pierwszy rzut oka, ale... tylko z daleka.

Co do wielkości, to 75 wcale w środku taki wielki nie jest, IMHO w ZS poczucie większej przestrzeni jest, miejsca na nogi . To coś jak w Audi A6 i Octawii... Niebo a ziemia :) mimo, ze auto plasowane w innym segmencie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 15:56   

maniaq napisał/a:
Co do wielkości, to 75 wcale w środku taki wielki nie jest, IMHO w ZS poczucie większej przestrzeni jest, miejsca na nogi
potwierdzam, jednak gabaryty zewnętrzne są wieksze w 75 jak w 45
 
 
 
JuGuDu 



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 16:06   

piotrek1000 napisał/a:
JuGuDu napisał/a:

Póki co niczego więcej nie widziałem na portalach ogłoszeniowych, a MG ZT jest dla mnie za duży, bo głównie jeżdżę sam.


Nie ma za dużych aut!!! U nas drogi są za małe!!!

Drogi może nie są zbyt szerokie, ale z parkowaniem też jest problem. Zresztą przestrzeń w ZT i tak byłaby niewykorzystana, a spalanie większe, bo auto cięższe.


Znalazłem jeszcze 2 ogłoszenia:
http://moto.gratka.pl/tre...b413bf8554d61,1

Auto wcale nie jest takie tanie. Ktoś wcześniej pisał, że ten MG ZS od handlarza jest drogi, bo jest jak na polskie warunki. Poprzeglądałem oferty z autoscout24 i nawet mały ZR chodzi z reguły po kilkanaście tysięcy złotych. Dopiero pod koniec 4 strony ofert (z 5) ceny spadają poniżej 10 tys. A gdzie jeszcze opłaty?

http://moto.gratka.pl/tre...b413bf8554d61,1

Ten z kolei wygląda na potencjalnego upalacza - naklejki, lampy "Lexus look", choć cena przeciętna, ale z pewnością nie na nasze warunki.

EDIT:
maniaq napisał/a:
Odpisałem PW, nie wiem czy doszło do autora pierwszego posta.

Taka refleksja... Czego to nie da się napisać w ogłoszeniu ? Nie ma takiej rzeczy, której handlarz nie napisze, żeby znaleźć kupca ! :D Nawet jak auta z fabryki wyjeżdżały bez tego, to i tak napisze, że ma :) no bo co kogo interesuje klimatyzowany schowek, podgrzewane lusterka( były w ogóle w ZSach >? ja się nie spotkałem w ZSie) albo ASC - co to właściwie w MG miało być ? Jak już przyjedzie to może nie zauważy i kupi, a na liście wyposażenia ładnie wygląda.

Moje 5 gr. - Dużo bardziej wole osobiście przedlifta, bo materiały były lepsze, plastiki "gumowe-miekkie" w polifcie poszli na ekonomie - twarde sztywne trzeszczace plastiki, fotele już też nie takie same :/ Może i wygląda ładniej na pierwszy rzut oka, ale... tylko z daleka.

Co do wielkości, to 75 wcale w środku taki wielki nie jest, IMHO w ZS poczucie większej przestrzeni jest, miejsca na nogi . To coś jak w Audi A6 i Octawii... Niebo a ziemia :) mimo, ze auto plasowane w innym segmencie ;)

PW odebrałem i odpisałem kilkanaście minut temu.

Dzięki za spostrzeżenie odnośnie wnętrza. Ja się kierowałem tylko i wyłącznie wyglądem.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 16:25   

JuGuDu napisał/a:
Ten z kolei wygląda na potencjalnego upalacza - naklejki, lampy "Lexus look", choć cena przeciętna, ale z pewnością nie na nasze warunki.
w zyciu bym za tyle tago auta nie kupił
 
 
 
JuGuDu 



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 5



Wysłany: Pią Gru 18, 2015 00:40   

Też bym tyle nie dał, bo za 15 tys. to można szukać naprawdę zadbanego MG ZT. Wkleiłem go, bo cenę ma przeciętną jak na auta z zachodu, więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć w super auto, serwisowane do końca przez pierwszego właściciela, po opłatach, z zarobkiem handlarza i wystawione za chociażby te 10 tys.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover45] Ocena samochodów
luk7 Chcę kupić ROVERka 5 Pon Cze 23, 2014 23:08
luk7
Brak nowych postów [MG ZR ] Ocena samochodów i pomoc
bolo Chcę kupić ROVERka 48 Wto Mar 12, 2013 13:56
leszczu
Brak nowych postów [R75] Proszę o ocenę samochodów.
kruszan Chcę kupić ROVERka 13 Sro Paź 23, 2013 13:51
Pawel92n
Brak nowych postów [Rover 220] Prośba o oceny dwóch samochodów
quiet69 Chcę kupić ROVERka 54 Sob Sty 19, 2013 11:52
bociannielot
Brak nowych postów Ocena MG ZR
shr12 Chcę kupić ROVERka 4 Wto Lis 09, 2010 19:59
marcinmarcin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink