Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75][alarm z nienacka ]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75][alarm z nienacka ]
Autor Wiadomość
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 10:32   [r75][alarm z nienacka ]
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Cześć!

Miałem dziś nie ciekawy poranek. Przed 7 gdy smacznie spie, słyszę alarm.
-K** to mój! Podbiegam do okna, auto stoi jak stało, nikogo nie ma, nic w nie go nie przywaliło. Poszedłem do auta, wszytko gra. Otworzyłem, zamknąłem. Wróciłem, zasypiam. Znowu wyje. Z balkonu, nie wiem jakim cudem, złapało mi zamykanie. Mrugnęło 3 razy światłami dioda szybko mrugała a później wolno. Zasypiam.
Koło 9 znowu to samo!! Z balkonu zamknąłem. Dioda już wolno mrugała i licznik kilometrów się świecił przez jakąś chwile ;/
Co zaobserwowałem ostatnio:
-Na chwile wyrzuciło mi błąd światła postoju, po ponownym odpaleniu wszystko było ok
-Podświetlanie zegarów, nie było takie intensywne.( Dając do zera i na max już było prawidłowo)
-Jak odpalam jest takie jebniecie głuche jakby za radiem, wcześniej było ciche
-Przy pierwszych mrozach zamek od bagażnika dziwnie się otwierał. Przekręcałem kluczyk, (nie otwiera się), też taki dźwięk uderzenia, przeskoczenia jakby po plastiku i dopiero można było otworzyć bagażnik. (oczywiście trwa to kilka sekund)
-Zamek prawy tył, otwiera się tylko ręcznie, (najpierw od wewnątrz). Zawsze zamknięty, nie było problemów.

Tak, auto było zalane przez wodę prawy przód, odetkałem wszystkie przepływy. Ogólnie 6 ich naliczyłem 0. Nie mogłem wysuszyć tapicerki, ale szyby mało parują, nie zamarzają.

Co chce zrobić:
-Odłączyć aku na kilka min
-sprawdzić napięcie na nim
-Oczyścić klemy
-Przykręcić
-Sprawdzić kontakt na masie koło przód pasażer.

Szperałem po forum, nic konkretnego nie znalazłem. Jedynie to dokręcenie aku, sprawdziło się na krótką metę.


Macie jakieś sugestie, pomysł co z tym fantem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 15, 2015 10:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 10:40   

Tradycyjne pytanie - odpływy drożne. A sprawdzałeś czy kostki przy BCU nie zaśniedziały, czy nie jest tam wszystko zawilgociałe?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 10:59   

Drożne, czyściłem, 6 sztuk. W aucie nie byłem jeszcze, nie odpalałem. Nie wiem co mnie czeka, chce się przygotować. Co mogę zrobić w aucie. Czyli co, sprawdzić aku a potem za bcu się wziąć, mogą być jakieś jeszcze przyczyny?
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 15, 2015 11:47   

Kiedyś miałem podobnie przy umierającym akumulatorze. Po wymianie baterii i sprawdzeniu kabli masowych jest ok.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 14:23   

Dodatkowy objaw. Pokazuje ze drzwi przód pasażer sa otwarte. Jak sa zamknięte. Świeci ikonka na ekranie caly czas. Bo zablokowaniu z kłódki na pilocie mrugała dioda powoli od razu. Kierunkowskazy 3x świeciły

Alarm sie nie uzbroił?
Zepsuty czujnik zamykania drzwi?
Gdzie znajdę jak wymienię ?

[ Dodano: Sro Gru 16, 2015 14:23 ]
Problem jest taki ze wgl nie reaguje na włożenie kluczyka do sracyjki. Zadna kontrolka po przekręceniu nic kompletnie. Pilna sprawa jak to szybko ogarnac bo auta nie mogę tam zostawić gdzie stoi i wgl
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sro Gru 16, 2015 15:28   

Robert75, najprościej podmień inny akumulator lub pożycz od kogoś na chwilę i zobacz co się będzie działo.
Miałem różne kwiatki jak mi aku padał więc to może być to
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 23:09   

A cokolwiek związanego z elektryka działa?
_________________
75 Red Edition
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:41   

elektryka działa. klema brudna była, oczyściłem i założyłem, problem z dokręceniem jej tylko ale klin nie problem zrobić. Auto na razie stoi z odłączonym akumulatorem -. Ponieważ pokazuje cały czas ze drzwi prawy przód są otwarte. Blokuje się z kluczyka i zaraz alarm wyje. Dioda pomału mruga na początku.. Zamówiłem już nowy zamek. Oby dotarł przed weekendem to rozkręcę wszystko w ch*j. Wody nie mam w aucie, czyściłem wszystko. Tylko takie pytanko, jak są takie zaślepki w tym plastiku co jakby trzyma szybę przednią i przy nim są wycieraczki zaraz. To Czy przez te otwory może wlewać się woda? Mam tam troszkę luzu i tak pytam czy profilaktycznie uszczelnić :)

No to do pracy autobusem :( (
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Alarm
grota10 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Kwi 23, 2010 20:42
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Alarm
Dobromir_2004 Rover serii 75, MG ZT 19 Sro Lis 12, 2008 09:35
gustav.pl
Brak nowych postów [R75] Alarm
HdM Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lut 27, 2008 03:31
Gość
Brak nowych postów [R75] Jaki ja mam alarm?
jarema Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Lut 15, 2008 11:16
PHJOWI
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Alarm + wycieraczki
jawin Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Lut 04, 2013 21:37
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink