Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Szuranie przy hamowaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Szuranie przy hamowaniu
Autor Wiadomość
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Wto Sie 09, 2016 19:25   [MG ZR] Szuranie przy hamowaniu
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Przy hamowaniu i to przy małej prędkości słychać takie (szu ,szu, szu)aż do całkowitego zatrzymania ,pedał że się tak wyraże hamulca lekko wibruje pod nogą ,nie mam tego dobrze słyszalnego szurania gdy czasem (szczególnie na wybojach) zapalają się lampki abs i hamulca które giną dopiero po wyłączeniu i włączeniu silnika.Tarcze, klocki założone nowe a efekt pozostał .Nie wiem czy dobrze kombinuje że to któryś z halotronów lub pierścieni ,tylko który i jak to zdiagnozować najlepiej bez rozbierania.Gdzie są końce kabli od czujników?.Widziałem pierścienie (przód) na e-bay za jakieś grosiki,na tył nie widziałem .Czy pierścienie tylne są i czy można je wymienić czy też trzeba kupić całość i gdzie bo na aledrogo nie tanio.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 09, 2016 19:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 19:32   

Wyłącz ABS (wyciągając bezpiecznik) i sprawdź czy bez niego ustąpiło - będziesz wiedział czy dobrze kombinujesz. A które koło to już musisz chyba pooglądać.
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Wto Sie 09, 2016 21:14   [MG ZR] Szuranie przy hamowaniu

Nie bardzo o taką poradę mi chodziło.Jak już piszesz to pisz konkretnie tj.który bezpiecznik w której skrzynce i co mi to da, bo rozumiem że jak zaświeci mi się ciągle abs i hamulce to abs mam wyłączony.Co do koła to już je kiedyś widziałem i bardziej chodziło mi na tym gdzie się ewentualnie wpiąć z oscyloskopem żeby zobaczyć jak działają czujniki od abs bo podłączenie pod komp jest niemożliwe bo kilku już stwierdziło że nie mają oprogramowania do mego "wynalazku".
 
 
Kamil97 



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: ok. Lublina

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 21:18   

mam te samą przypadłość co Ty w Roverku 25 (1.4 103km) mechanik powiedział że prawdopodobnie czujnik świruje i trzeba było go wymienić :)
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Wto Sie 09, 2016 21:41   [MG ZR] Szuranie przy hamowaniu

Nie kumam .To wymieniłeś to i przestało czy jak.Też u cb te szuranie takie głośne i objawy identyczne czyli lampki abs i hamulca gasną tylko jak zgasisz i odpalisz.
 
 
Kamil97 



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: ok. Lublina

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 09, 2016 22:20   

Nie wymieniłem ale zbieram się do tego i zbieram. Prawdopodobnie to czujnik, a moja teoria wygląda następująco podczas hamowania z małej prędkości czujnik od czytuje tak jakby koła zablokowały się na asfalcie i sunęły dalej a zadaniem abs jest temu zapobiec ( zapobiec sunięciu się kół) i móc normalnie skręcać podczas ostrego hamowania. Objawy są identyczne jak u Ciebie, dodam jeszcze że u mnie w zimę gdy wjechałem w jakąś większą ilość śniegu to też wywalało mi kontrolkę od abs i hamulca ręcznego. Po zgaszeniu silnika i po ponownym uruchomieniu oczywiście problem znika :) dodatkowo u mnie ta kontrolka wyskakuje przy szybszej jeździe +/- 150 km/h i tak jak napisałeś na nierównościach. A kiedy juz się świeci ta kontrolka abs to go nie ma i wtedy nic nie szura i mogę zablokować koła.

Pozdrawiam
 
 
wolftek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 57



Wysłany: Pon Sie 22, 2016 17:01   [MG ZR] Szuranie przy hamowaniu

Czyli wygląda na to że to chyba typowy problem.U mnie przy większych prędkościach lampki też się zaświecały ale rzadko .Może w przyszłym tygodniu wezmę się za to bo nie lubie jak coś jest nie tak, to napiszę co było .A swoją drogą to ciągle coś się dzieje ,tylko dobrze że przeważnie drobiazgi typu przetarty przewód chłodnicy i wyciek,pęknięta pompka paliwa (gumowa gruszka),spadnięta rura od turbo w trasie 1500km (sobota noc ,na szczęście 100km od domu więc powrót),wydłużenie linki sprzęgła i ciężko wchodzące biegi w trasie (600km od domu ,wieczór) zaczyna już mnie to wkurzać. Pozdrówka.

[ Dodano: Pon Sie 22, 2016 17:01 ]
Winny był skorodowany i szczerbaty pierścień abs .Po wymianie nic nie szura ,nic się nie świeci .Zdiagnozowano anomalie (koło prawy tył) programem od R25 oraz potwierdziłem wzrokowo (demontaż koła i tarczy ham.) .Wymiana całej piasty tył firmy Tora ,koszt na aledrogo 207 z przesyłką .Problem jedynie z brakiem dekielka osłaniającego nakrętkę piasty (gdzie to kupić?), gdyż starego nie dało się wykorzystać (korozja) więc na razie plastikowy korek od butelki 5 litrów (ok.5 cm) i silikon. I tak oto temat zamknięty i nikt z pasażerów nie będzie mówił że hamulce mam niesprawne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Glośny stuk przy gwaltownym dodaniu gazu i szuranie
Rece juz mi opadaja
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Kwi 28, 2009 14:54
ash
Brak nowych postów [R 220 SDi 99r.] Trzeszczy przy hamowaniu
erixon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lis 21, 2011 17:15
erixon
Brak nowych postów [ r 200 98r. 2.0 sdi] Problem przy hamowaniu
latinoo22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Lut 23, 2010 22:23
Haidi
Brak nowych postów [R 200] Problem przy hamowaniu
natasza_ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Gru 14, 2015 20:35
arczi
Brak nowych postów [200 sdi] Buczenie przy hamowaniu
plemaster Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Gru 27, 2010 09:19
plemaster



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink