Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] CB Radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Sob Lut 02, 2008 22:41
[All] CB Radio

macie w swoich roverkach ? jesli tak to jakie i z jaką antena współpracuje ?
Autor Wiadomość
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 11, 2009 13:57   

MaReK napisał/a:
Gdyby tak bylo, nie odbieralbym ani nie nadawal w ogole


do odbierania nie jest potrzebna koncowka mocy

co do mrozu to nie powinien miec wplywu, chyba ze gdzies pogorszyl sie styk anteny
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 11, 2009 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Narzond 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Suszec



Wysłany: Nie Sty 11, 2009 15:45   

Witam, ja jade na radyjku Uniden XL520Pro z antenką lemm 120cm ale zamawiam juz lemm turbo 2001 ;))
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Sty 11, 2009 18:31   

Narzond napisał/a:
zamawiam juz lemm turbo 2001 ;))


Gwarantuje ci, że nie będziesz zawiedziony, ale do takiej antenki to aż się prosi jakieś mocniejsze radyjko.
 
 
 
Stone 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 16:13   

Witam,
Mogę spokojnie potwierdzić opinię przedmówców co do TTI 770 + Sirio ML145 :rotfl:
Pracuje w firmie, która współpracuje z ogólno-krajową firmą przewoźniczą, i po rozmowie z kierowcami, opienie ich były różne. Jedni mówili ze Prezident to przereklamowane g**, inni mówili ze szału nie ma.
Ale co mnie zaciekawiło i czym watro sie podzielić z innymi. To fakt ze prawie wszyscy negatywnie wyrażali się o ASC!! (posiadacze Prezident-ow) mówili ze i tak w mieście to wyłączali i przechodzili na ręczne, bo lepszę! :bezradny:
Odpowiedz na pytanie czy warto kupi z ASC pozostawiam wam. :smile:
Osobiście uważam, że wymieniony przeze mnie zestaw dla początkującego, jest super Najlepszy stosunek jakośc - cena! (380 zl za wszystko to nie dużo)
Odbiór całkiem spory i czysty. Nic tylko polecać!



Pozdrawiam i do usłyszenia na ścieżkach
Szerokości BAJO
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 20:02   CB RADIO I ANTENKA - małe pytanko

Witam, chcę sobie zakupić CB no i kompletnie się na tym nie znam.. :P

Moje jedyne wymogi to:

1 - jak zapytam się np czy federalni stoją na katowickiej (przykład) to dostanę odpowiedź
2 - ta odpowiedź którą uzyskam będzie czysta a nie szumy, że ogłuchne DawidNB ma takie coś, że jak załączył swoje CB to najpierw mu szumiało a po kilku sek ładnie się uspokoiło i było świetnie słychac ! :D

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 20:18 ]
co myslicie o TAKIM zestawie?
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 21:01   

Piękny szumofon wybrałeś, naprawdę.
Powiedz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na radyjko i antenę.

P.S. Jest już jeden duży temat o CB.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:06   

Polecałbym Ci taki zestaw:

http://allegro.pl/item525...ler_1c_100.html

Miałem taki zestaw, sprawował się rewelacyjnie.

Do tej pory jeździłem na Unidenie, tti oraz Presidencie. Na podstawie moich doświadczeń, z punktu widzenia jakość / cena, zdecydowanie polecam Unidena.

Zestaw dobrałem do Twoich wymogów, nie wspominałeś o homologacji, więc zakładam, że nie jest konieczna. Wspominam o tym właśnie ze względu na Unidena. Dodatkowo, podany zestaw jest w podobnej cenie do proponowanego przez Ciebie. Przy ewentualnym większym budżecie, pozostałbym przy Unidenie, a zainwestowałbym w antenę.

Dodatkowo, polecam lekturę tego tematu:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio

Dodam tylko, że moje "porady" opieram na swoich doświadczeniach oraz wspomnianych przez Ciebie wymaganiach. Nie jestem ekspertem w temacie CB radia ;-)
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:22   

Ja osobiście używam CB Magnum MX + President 60 cm (jako że nie widzą mi się baty długości 1 metra czy więcej - szpecą autko) - mogę pochwalić to radyjko w zgraniu z tą anteną! Na początku miałem problem z zakłuceniami z układów elektrycznych auta, ale po podłączeniu bezpośrednio pod radio samochodowe wszystko ustało. Odbiór jest czysty i wyraźny, zasięg na przelotówkach w granicach 7 km, w mieście około 4 - 5 km, jak dla mnie wystarcza, szczególnie że i tak zawsze pytasz auta które właśnie mijasz.
Jako mankament można uznać przyciski zmiany kanałów - wyglądają troszkę prymitywnie, ale swoją funkcję spełniają, oraz to że w mieście trzeba skręcać squelsha mniej więcej do połowy.
Na plus - ma wyjście na tubę (zewnętrzny głośni) - możesz pobawić się w policjanta :)

Jeżeli poszukujesz radyjka w rozsądnej cenie i z umiarkowanie dobrą jaością - polecam Magnuma.

Ja zapłaciłem (taka promocja była bo się nie sprzedawało i koleś z serwisu CB chciał się pozbyć) za cały zestaw 165,00 zł (najdroższa była antena 80 zł).
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:25   

AndrewS napisał/a:
do odbierania nie jest potrzebna koncowka mocy


Właśnie, czysto teoretycznie nie jest potrzebna. A teoretycznie dlatego, że do tej pory też tak myślałem, aż pewnego razu w Jicinie mój Uniden przestał nadawać i odbierać :-) Myślę sobie, dziwne. Po rozebraniu okazało się, że do wymiany była końcówka mocy. Po wymianie działa bez zarzutów. Prawie, bo czasami, przy dużych upałach szczególnie, radio potrafi przez pewien czas nie nadawać oraz nie odbierać :-)
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:35   

fearless, mam okazje właśnie kupić tego magnuma za 100 zł

jakie miałeś problemy z elektroniką? i jak podłączyłeś go pod radio :P ?
 
 
Stone 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:37   

emes napisał/a:

Dodatkowo, polecam lekturę tego tematu:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio

Na stronie 12 wypowiedziałem sie w tym temacie!
Również polecam tę lekturę!
_________________
http://www.ifp.pl/ „Uczyć się, lecz nie myśleć, to bezużyteczne. Lecz myśleć, a nie uczyć się, to niebezpieczne.” - Konfucjusz
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:37   

Panowie, aby nie tworzyć kilku wątków, na dodatek w różnych miejscach, o tej samej tematyce, temat przenoszę do odpowiedniego kącika.

Do momentu scalenia tego tematu z tematem Radio CB ten temat pozostaje zamknięty.

Radio CB:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:13   

o co chodzi z tym, że radio ma jakies papiery a inne ich nie ma? co to za papiery czy tam homologacja o co z tym chodzi?
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:21   

Homologacja, w skrócie to dokument stwierdzający, że sprzęt jest dopuszczony do użytku w Polsce. Jeżeli radio nie ma homologacji, to teoretycznie nie może być używane. Jak poczytasz więcej na ten temat, chociażby pod kątem Unidena, zobaczysz, że temat jest szeroki :-)
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:35   

memphisto napisał/a:
fearless, mam okazje właśnie kupić tego magnuma za 100 zł

jakie miałeś problemy z elektroniką? i jak podłączyłeś go pod radio :P ?


Problem polega na tym że układy elektroniczne i inne w aucie (kierunki, wycieraczki, układ zapłonowy, siłowniki szyb i nawet ABS) - emituja zakłucenia, które są słyszalne w radiu jako szum, teoretycznie najprostszym sposobem, który nie zawsze się sprawdza, jest podłączenie radia bezpośrednio pod akumulator (u mnie nie zdało egzaminu) innym wyjściem jest zastosowanie filtrów (osobiście nie wierzę w ich działanie).

Ja podszedłem do sprawy na zasadzie metody prób i błędów, z której to wynikło, że radio nie ma zakłóceń po podłączeniu pod zasilanie radia samochodowego. (jednak nie zawsze tak musi być - zależy od samochodu - każdy jest inny - jak człowiek). Próbowałem podłączyc pod sterownik Webasto - ale okazało się że tam idzie mniejszcze napięcie :haha: Podłączyłem bezpośrednio pod plus i minus w kostce euro od radia i szumy ustały.

Nie polecam podłączania pod zapalniczkę.

Pozdrawiam.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:47   

jak nie ma homologacji to co sie dzieje? policja mi sprawdza papiery z CB?
 
 
olin 



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Małopolska



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:59   

Witajcie.
Ja jestem zadowolony z radyjka którym jest President Harry II (ASC) + antena President Ohio. Działa na prawdę rewelacyjnie a dodatkowym atutem jest to , że jest niewielkie.
Wcześniej miałem Presidenta Lincolna ( i to jest na prawdę WYPAS pod każdym względem) ale do osobówki raczej za duże.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 22, 2009 23:59   

memphisto napisał/a:
jak nie ma homologacji to co sie dzieje? policja mi sprawdza papiery z CB?


Robisz OT, ale trudno - nie można używać radia bez homologacji - przynajmniej w teorii, w praktce, rzadko który Policmajster to sprawdza, musiałbyś trafić na prawdziwego służbistę - i wtedy mandat albo sąd grodzki :D

Z tego co wiem to ITD(krokodylki) często sprawdza rodzaj radia w TIR-ach

Papierów nie sprawdza, bo znaczek homologacji najczęściej jest na samym radiu :)
 
 
Monselice
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 08:47   Radyjko

Byłem ładne parę lat za granicą gdzie dzień dnia robiłem jakieś 100-140km mimo wielu kontroli policyjnych nigdy nie zapłaciłem mandatu.Po powrocie do Polski w dwa miesiące 3 mandaty i 18 pkt.(gdyby policjanci byli upierdliwy wg.taryfikatora 30pkt) więc szybciutko kupiłem CB jako że byłem zupełnie zielony w temacie kupiłem tanie radyjko z antena o nazwie "sunker elite-one" z czasem dokupiłem do tego antenę ML 145 i naprawdę na moje potrzeby jest to w zupełności ok a od roku nie zapłaciłem więcej mandatów. Radio zbiera naprawdę nieźle a przy tym ma spory głośnik więc słychać głośno i wyraźnie.
 
 
misi3k 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 13:25   

Potwierdzam w moim wypadku U520 z Lemm AT-1200 na uchwycie na bagażniku śmiga całkiem przyjemnie. Na mieście trzeba skręcać mocno ale trasa czy noc miodzio. Zasięg też spoko, nie sprawdzałem w km ale z drugiej strony miasta często słychać ładnie więc nie narzekam. Tylko uchwyt rdzewieje :shock: ale to podobno normalka w nich (dzwonek). Co do kontroli i ewentualnych mandatów to ewentualne konsekwencje może wyciągać raczej UKE a nie policja czy ITD, bo jak niby policja ma sprawdzić czy radio spełnia normy czy nie. Na Presidentach nie ma znaczka homologacji na radiu (przynajmniej na tym którego na oczy widziałem) a misie z tego co wiem nawet nie sprawdzają bo jest to dość parzący temat.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink