Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] CB Radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Sob Lut 02, 2008 22:41
[All] CB Radio

macie w swoich roverkach ? jesli tak to jakie i z jaką antena współpracuje ?
Autor Wiadomość
Monselice
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 18:41   

Jak już tak jesteśmy przy CB to jakieś pół roku temu koło Grójca w piątek po południu (kto tam jeździ wie co się dzieje) roboty drogowe w pełni, w strone Radomia jak zwykle "zatwardzenie" a tu słysze na radiu "nie puszczajcie tego cwaniaka,przyblokujcie go!!!"
Jak zobaczyłem co to za "cwaniak" to tylko powiedziałem "postawię Ci flaszkę albo i dwie jesli będziesz potrafił go zablokować".Gościu miał takie "odejście" że aż dziwnie było patrzeć... :oops:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 18:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 22:57   

fearless napisał/a:
nie można używać radia bez homologacji


ten przepis bardziej dotyczy sprzedawcow, zeby zastosowac go do cywila, to policjant ma troche pod gore,
sporo juz bylo na ten temat, polecam archiwum pl.rec.radio.cb
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 23:33   

AndrewS napisał/a:
fearless napisał/a:
nie można używać radia bez homologacji


ten przepis bardziej dotyczy sprzedawcow, zeby zastosowac go do cywila, to policjant ma troche pod gore,
sporo juz bylo na ten temat, polecam archiwum pl.rec.radio.cb


Owszem ma troszkę roboty, bo po pierwsze - kierowca wedle polskiego prawa nie ma obowiązku wozić ze sobą dokumentacji stwierdzającej homologację radia dla Polski.

Po drugie, nawet jak podejrzewa że radio nie posiada homologacji - to musi to udowodnić - i tu przykład z życia wzięty - Uniden 520 - wedle prawa, jeśli sprzedany (wyprodukowany) w polsce po dacie zastrzerzenia - nie ma prawa bytu - ale należy to udowodnić.... więc Pan policjant prosi o homologację.. - nie mam , no to prosi o paragon lub fakturę zakupu z datą ... !! - też nie mam - na co on - jak to Pan nie ma - a ja na to - a to wedle prawa muszę zbierać wszystkie paragony ... ?? - odpuścił :haha:

Troszkę się z nim droczyłem - bo Uniden był kupiony przed datą delegalizacji dla Polski :hahaha:
 
 
misi3k 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 23:41   

fearless, dobrze, że nie był kumaty bo by mógł skierować Twoje radyjko na sprawdzenie w UKE, a tam mogłoby się okazać, że coś im się nie podoba. Co prawda zwróciliby radio, ale musiałbyś czekać miesiąc na decyzję. No ale to przypadek czysto teoretyczny bo nikt by się tak nie bawił ;)
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
lesio86 



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Tarnogród



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 16:39   [R200 97r.]

Panowie nie znam się w temacie tyle co czytałem po rożnych forach! Temat obcykany ale prosiłbym o pomoc :wink:
Chciałbym zapytać o Alan 100+, 101, 102. 199a lub cobra ultra III lub tti 770! Jakie radyjko najlepsze i dlaczego :twisted:
Antenka mała i fajna ponieważ nie chce żeby była większa od mojego rovera :mrgreen:
zastanawiam się nad cobra A1500, Sirio AT 100 mag lub Wilson Little Wil! Ktora najlepsza i dlaczego :twisted:
Jeśli polecacie coś innego to podajcie plusy tych wyborów!
Ps. Max cena radia ok 270 zl antena max 140 zl dzieks
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 16:54   

lesio86 napisał/a:
Alan 100+, 101, 102. 199a lub cobra ultra III lub tti 770
-z tych trzech to najlepszy "TTI",te alany to szumfony....ja bym proponował w tej cenie Onwę mk-3-bardzo tanie i dobre radyjko-wiele osób je ma ,jest bardzo proste,ma wygodne pokrętła do regulacji,i nie szumi zbytnio....w tej klasie cenowej nie ma sobie równych.....co do anteny to się nie wypowiadam....ale wiem że warto dać "ciut" więcej i kupić porządny sprzęt...
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 17:10   

A ja bym jednak polecił TTI. Sam mam takie i jest ok. Co do szumienia to zdarza się ale jak się dobrze ustawi radio to nie jest to częste i zbyt uciążliwe.
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
ralfi83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 152
Skąd: Katowice - Giszowiec

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 20:01   

Radio CB Uniden 520XL + antena Hustler 1C-100
_________________
Były mój ROVERek
http://polskajazda.pl/Samochody/Rover/400/30140
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 07:43   

ralfi83 napisał/a:
CB Uniden 520XL
-tak tylko w tym wypadku jeśli teraz zakupisz to radi to godzisz się na to że użytkujesz go nielegalnie...jak trafisz na "upierdliwego"glinairza do radyjko weźmie do wyjaśnienia ,a ty bedziesz musiał donieść deklarację zgodnosci ,której oczywiście nie masz.......
ja osobiście chyba się skuszę na yosana pro110 lub pro120-radyjko ma bardzo dobre opinie w tej klasie cenowej (do 400 pln).........antena nie wiem jeszcze jaka.... :sad: ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?
 
 
piotr8 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 212
Skąd: Kluczbork



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 08:10   

tetryk napisał/a:
ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?
osobiście uważam że lepszym sposobem jest magnes na środku dachu niż uchwyt na klapie.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:09   

tetryk napisał/a:
ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?

Skiba ma w R600 ... sprawuje sie :ok: moim zdaniem :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
lesio86 



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Tarnogród



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 15:39   

Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil?!
 
 
Smoke 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 19:20   

Ja osobiście mam Cb radio midland alan 121 + antenka president florida. I jestem tak w 70% zadowolony są dłuższe chwile że wszystko fajnie a czasem chreszczy nie możliwie :> dlatego myślę że kiedyś trzeba by jakiegoś presidenta sobie sprawić :mrgreen:
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 18:59   

Witam !
No i stało się - też zostałem "mobilkiem"... :mrgreen: ,na poczatku planowałem zakup yosana pro 110 lub pro120 i do tego wilsona little.......ale że kolega akurat sprzedawał półrocznego presidenta hary II za 300 pln stwierdziłem że szkoda by go było nie wziąść...do tego dorzucił jakąś metrwą antenkę na magnesie-wyglądała spoko,ale po "wypucowaniu" (była dosyć sfatygowana...)okazało się że swr na 20 kanale oscyluje lekko ponad 3-wiec nadawanie na radyjku odpadało żeby nie zjarać końcowki mocy....niestety nie dało się wyregulowac promiennika,bo chińskie imbusy w "miedzyczasie" zrobiły sie okrągłe i do tego się zapiekły....a na domiar złego są wpuszczane.... :roll: ,wiec zanabyłem dodatkowo antenkę sirio as-100,z zestawu jestem bardzo zadowolony,ale jest jedno małe "ale"-nie za bardzo wiem gdzie umiescić radyjko,a na domiar złego nie chcę nigdzie w plastikach dziurek..... :roll: ,ma ktos może jakies propozycje gdzie sensownie można umieścić w r400 cb ? (odpadły miejsca pod popielniczką i w miejsce popielniczki po jej zdemontowaniu :???: ,najbardziej sensowne miejsce to moim zdaniem zdemontowanie tej "szufladki" przed bezpiecznikami i wmontowanie zamiast niej cb radia,dostep do bezpieczników pozostanie bo radio zasłoni otwór w jakichś 60%)-ale być może ktoś ma jakies inne propozycje,które umknęły mi w "ferworze walki" .......
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 23:01   

moja dziwczyna ma taka kieszonke przyczepiona na tunelu (przy nogach bardzij wsunieta pod schowek) od strony pasazera i w to jest wsadzone cb. patent dobry ale ona ma toyote rav4 wiec dosc duzy samochod. nie wiem jak to by bylo z miejscem w roverku ale pomysl fajny
_________________
O_o
 
 
 
Deeptrip 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 20:18   

Pozwolę sobie tutaj zaprezentować jak mieści się Yosan PRO-120 w Roverku 400
gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem to polecam :wink:


Wcześniej siedział tam Alan 18 potem Alan 28 ale Yosan pasuje idealnie.
Wystarczyło tylko wywiercić z tyłu małą dziurkę na kable.
Współpracuje znakomicie z anteną Lemm Magnum AT-71 na uchwycie SF-40 na klapie bagażnika.
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 20:41   

widziałem twoje zdjecia na cb.forum i tak się zastanawialem czy "działasz" na roverki.forum...radyjko ok ,chciałem takie kupic ,ale trafiłem w podobnych pieniądzach nowego presidenta i sie nie zastanawialem długo.....powiedz mi tylko czy do wiercenia demontowałes półkę czy nie ?
p.s.jedyne czego żałuje to anteny na podstawie magnetycznej,chyba się skusze na taki sam uchwyt jak ty masz...ale zauważyłem że antenka(sirio 100)znacznie lepiej odbiera na dachu....... :???:
 
 
funfel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 06:40   

a ja mam w tym miejscu radyjko i jest bardzo funkcjonalnie.

Rozdzielacz zapalniczki troche wystaje, ale nie chce mi sie ciagnac z akumulatora kabla pod dwie rzeczy.
 
 
Deeptrip 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 08:45   

tetryk napisał/a:
.powiedz mi tylko czy do wiercenia demontowałes półkę czy nie ?

Demontowałem konsole środkową, puściłem tamtędy kabel antenowy, zasilanie i kable od czujnika temperatury.
Nie ma innej możliwości żeby nie wystawały kable, na szczęście demontuje się szybko i bez problemów.
Co do anteny to na dachu zawsze będzie lepiej ale nie chciałem magnesu ani dziury;)
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 11:00   

Witajcie nie chce zakładać nowego tematu ( bo pewno byście mnie zjechali za to ;p ) . Potrzebuje niedrogiego radyjka może być używane. Nie wymagam od niego bóg wie czego ale też żeby dało się zapytać o drogę/miśki :) zasięgu 50 km tez nie musi mieć ale żeby tez nie był to totalny szjas 1 razowy :) Prosił bym więc was o propozycje mile widziane linki :) Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink