Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Lokalizacja SRS Unit
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 12:57
[R620] Lokalizacja SRS Unit
Autor Wiadomość
ful 



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Parczew



  Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 09:29   [R620] Lokalizacja SRS Unit
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam.
Wracam do tematu sprzed 2 mieś.
Myślałem ,że uporam się z tym problemem , ale niestety... :evil: Ciągle szukam sterownika SRS w moim Roverku i nie mogę go znależć.Nie ma go w miejscu wskazanym w RAVE , nie ma go też pod konsolą środkową , nie ma go pod deską rozdzielczą .Patrzyłem po przewodach(w żółtym plastiku) ,ale jedna gałązka leci w kierownicę w druga do skrzyneczki z bezpiecznikami obok lewej nogi kierowcy.Brakuje mi jeszcze jednej wiązki do SRS Unit.
Jeśli ktoś myśli ,że nie mam poduszki powietrznej ,to zaznaczam ,że ją posiadam :lol: ,chociaż powoli zaczynam myśleć ,że to dla picu ktoś ją wsadził w kierownicę i wsadził żaróweczkę w kontrolkę SRS żeby mi świeciła cały czas w oczy :cry:
Może ktoś z kolegów rozbierał kiedyś Roverka takiego jak mój i natknął się na ten pie...ny SRS Unit ?
Panowie pomóżcie ,bo będę musiał rozbierać całego Rovera :mrgreen:
Pozdrawiam i z nadzieją na pomoc czekam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 30, 2010 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 09:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcel_n 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 142
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 18:15   

Głowy nie daję bo pamięć bywa zawodna ale jak rozbierałem całą konsolę srodkową to widziałem sterownik SRS tuż przy ścianie grodziowej. Próbowałeś zresetować błąd na złączu diagnostycznym? U mnie to wystarczyło...
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 19:14   

Witaj,
jeśli masz jedną poduszkę, może zastosowano u Ciebie rozwiązanie podobne jak w kanciakach i R400 z jedną poduszką. Sterownik w tych modelach znajduje się w kierownicy, pod poduszką...
 
 
ful 



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Parczew



Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 09:34   

Dzięki za info.Zaraz po niedzieli zacznę od próby resetowania błędu :smile: ,jeśli to nie pomoże kolej przyjdzie na demontaż poduchy i zobaczę co jest pod nią .Na koniec zostawiłem sobie demontaż konsoli środkowej ,ale wg. mnie tam sterownika nie będzie .Wczoraj wyciągałem fotele i to co jest między nimi (bo tam wg. tej str. http://www.hondapl.org/ ) miał być SRS Unit) ,lecz niestety.Obejrzałem przy okazji wszystko co jest pod konsolą ,znalazłem moduł ABS ,ale tego co szukałem nie było.Tak więc stawiam na kierownicę :wink:
W przypływie weny szukałem też sterownika pod nogami pasażera obok komputera.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2007 5:01 pm ]
Witam.
Miałem robić jutro,ale nie wytrzymałem... :twisted: W sumie to tylko wymontowałem poduchę,pobawiłem się złączem... :razz: ...i odpaliłem....silnik :lol:
No iii... kontrolka SRS po kilku sekundach zgasła.Nie wiem co się stało,wiem tylko tyle,że poprzednia poducha była po wystrzale,nic nie było wymieniane przez poprzedniego właściciela.Ja wymieniłem poduchę i szukałem sterownika ,żeby też go wymienić.Taśmy nie ruszałem.
Dzisiaj mój Roverek wprawił mnie w osłupienie :shock: :lol: ,ale to mi się podoba i oby robił tak zawsze.
Wychodzi na to ,że SRS Unit sam się zresetował po wykryciu dobrej poduchy.Zresztą nie mam na ten temat zielonego pojęcia .Pytanie -czemu akurat dzisiaj a nie zaraz po wymianie poduchy czyli 2 mieś temu? :???:
Tak więc problem świecącej się kontrolki SRS załatwiony ,a lokalizacja SRS Unit jest nadal tajemnicą mojego autka (chyba że zachodzi tu przypadek opisany przez Tomiego- post wyżej).
Dzięki za pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Lokalizacja modułu ABS
JanKow Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Kwi 18, 2010 19:20
JanKow
Brak nowych postów [R600]Lokalizacja Złącza diagnostycznego
Rover623 Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Lut 02, 2014 16:28
rafu30
Brak nowych postów [Honda Accord] Lokalizacja przekaźnika świec żarowych
mich_12 Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Gru 07, 2010 13:07
mich_12
Brak nowych postów [R620] Kłopot ze spalaniem gazu w r620
szags Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Paź 22, 2007 22:39
piter34
Brak nowych postów [R620] Problem z tylna klapa w R620
Chodzi o zalozenie z R600(po kolizji)
lu_cky Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Paź 11, 2009 19:30
marthinez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink