Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Klimatyzacja
Autor Wiadomość
tomek1 



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 14
Skąd: ZGL



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:44   [R420] Klimatyzacja
Typ: D Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

[R-400] witam wszystkich wiem że temat klimy był już poruszany dziesiątki razy ale nie znzlazłem odpowiedzi a mianowicie w R420 padła mi klima tz po włączeniu AC zero reakcji czy ktoś wie gdzie są jakieś bezpieczniki lub miał taki problem :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Mar 06, 2011 16:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:34   

Witam
Na początek uwaga: zmień opis tematu bo będzie grzmiało.... ;0 --> "zasady kącika .. "

A teraz poważnie: u mnie było podobnie, po włączeniu klimy nic się nie działo.
Pojechałem do fachmana, takiego co naprawia lodówki, pralki i przy okazji klime napełnia.
Zbadał ciśnienie, a tam pusto, gazu nie ma. Zalał częściowo i kazał klime włączyć ( bo pompa klimy się nie załączy gdy nie ma ciśnienia ). Okazało się że zrobiła się dziurka w rurce od klimy idącej przy ściance grodziowej. Koszt na początek 20 zł. Sam wymontowałem rurkę i zasuwam do fachmana od spawania aluminium. Spawanie 20 zł. Zamontowałem i czekam za wypłatą. Jak dostane to zasuwam do kolesia od napełniania. Koszt napełnienia ( zależy gdzie ) od 70 w górę. Pan u którego byłem poprzednio zawołał 90 zł, więc luz.
Możesz udać się do fachowego zakładu zajmującego się klimami ale nie wiem co oni tam więcej Ci zrobią.

Pozdro :cool:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
tomek1 



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 14
Skąd: ZGL



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:02   

a czy wentylator też ci nie pracował
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:30   

tomek1 napisał/a:
a czy wentylator też ci nie pracował

No dziwne nie jest, że jak cała klima nie zaskakuje to went. też, bo po co :?:
Ostatnio zmieniony przez Paul Nie Kwi 29, 2007 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 13:14   

Trzeba sprawdzić czy jest czynnik chłodniczy w układzie (klimatyzacji). Jeśli uciekł to kompresor się nie włączy gdyż ma zabezpieczenie ciśnieniowe.
Wydaje mi się że to będzie ubytek gazu bo kompresory się nie psują zwykle w klimatyzacjach samochodowych.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 17:37   

tomek1 napisał/a:
a czy wentylator też ci nie pracował


Nic się wtedy nie załącza. A powiedz czy to nagle przestało działać, czy taki kupiłeś ??
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
tomek1 



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 14
Skąd: ZGL



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 17:54   

... Teraz to mi wysiadło w marcu sprawdzałem to jeszcze chodziła a teraz słonko zaświeciło no to ja klime a ona nic '' Paul '' może dla ciebie to nie jest dziwne ale dla innch może tak
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 18:05   

tomek1 napisał/a:
'' Paul '' może dla ciebie to nie jest dziwne ale dla innch może tak

Tomek, bez urazy, to nie było złośliwie :D
Chodziło mi o to, że wentylator włącza się z klimą. W związku z tym, jeżeli klima nie włącza się, bo system jej nie pozwala (np. z powodu braku gazu), to tym samym wentylator też jest niepotrzebny.
Jeszcze raz sorry, jeżeli źle to zabrzmiało :) :oops:
 
 
tomke 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 77
Skąd: Pleszew



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 18:16   

tomek1 napisał/a:
... Teraz to mi wysiadło w marcu sprawdzałem to jeszcze chodziła a teraz słonko zaświeciło no to ja klime a ona nic '' Paul '' może dla ciebie to nie jest dziwne ale dla innch może tak


To gdzieś Ci gaz buchnął (uciekł ). Popytaj u znajomych gdzie po taniości klimę napełniają. Sprawdzi Ci od razu na szczelność. Nie ma innej rady. Ja przy okazji naprawy rurki wymieniłem takie małe oringi ( uszczelki ) na końcach rurki -- 50gr sztuka. Może gdzieś na łączeniu Ci uciekało powolutku aż uciekło. :cool:
_________________
Rover 400 1.4Si 16v
www.tomke78.fotosik.pl
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 18:21   

Tak jak pisałem wcześniej raczej gaz uciekł. Jak się uzupełni gaz to klima powinna ruszyć (kompresor powinien wystartować).
W klimatyzacji samochodowej co jakiś czas należy uzupełnić czynnik chłodniczy. Przez dużą ilość połączeń skręcanych prawdopodobieństwo wycieku gazu jest większe.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tomek1 



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 14
Skąd: ZGL



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 19:02   

Wielkie dzięki "chłopaki" jutro jadę na napełnienie Freonu czy tam czegoś bo nie wiem jaki tam czynnkik jest i się na nikogo nie gniewam tylko na statku mi się kręcą cały czas wentylatory od klimatu i myślałem że tu jest tak samo

Pozdrawiam Tomek
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 19:04   

Wystarczy nacisnąć pomógł :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 19:54   

Kozik napisał/a:
Tak jak pisałem wcześniej raczej gaz uciekł. Jak się uzupełni gaz to klima powinna ruszyć (kompresor powinien wystartować).


No chyba niekoniecznie musi ruszyć. Jeśli padł czujnik ciśnienia czynnika to raczej nie ruszy. Ja tak mam - ponoć właśnie padnięty czujnik - i nie działa :(
Swoją drogą ciekawy jestem jednego, czy wykręcenie czujnika będzie się wiązało z wymianą czynnika w instalacji?
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 19:58   

drooid napisał/a:
czy wykręcenie czujnika będzie się wiązało z wymianą czynnika w instalacji?

Pewnie sobie poleci to, co tam jeszcze masz :(
Lepiej to zrobić przy okazji przeglądu/napełniania klimy :D
Układ całkiem bez ciśnienia jest mocno zagrożony wilgocią z powietrza - możesz sobie załatwić instalację (tak przynajmniej mówi mój klimiarz).
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:15   

Paul napisał/a:
Układ całkiem bez ciśnienia jest mocno zagrożony wilgocią z powietrza - możesz sobie załatwić instalację

Zaraz...zaraz... czegoś tu nie rozumiem :( Układ wyłączony jest w stanie niskiego ciśnienia (zdaje się). Jak może być zagrożony wilgocią z powietrza skoro to system zamknięty?? No... chyba że nie jest szczelny (uszkodzenie) albo rozszczelniony np. właśnie wykręceniem czujnika... :(
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:20   

Paul napisał/a:
Zaraz...zaraz... czegoś tu nie rozumiem Układ wyłączony jest w stanie niskiego ciśnienia (zdaje się). Jak może być zagrożony wilgocią z powietrza skoro to system zamknięty?? No... chyba że nie jest szczelny (uszkodzenie) albo rozszczelniony np. właśnie wykręceniem czujnika...

Jeśli się wykręca czujnik to jest on szeregowo w układzie jeśli się wykręci czujnik to robi się dziura i może się tam dostać wszystko.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:30   

Racja, racja... teraz spojrzałem w schematy i nie jest to taki układ jak układy hydrauliczne, gdzie można sobie odkręcić zbiornik wyrównawczy i zawartość układu nie... wyparuje :)
Szkoda trochę, bo czynnik miałem niedawno wymieniany, a tu po wymianie czujnika znów trzeba napełniać klimę :(
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:33   

drooid napisał/a:
Szkoda trochę, bo czynnik miałem niedawno wymieniany, a tu po wymianie czujnika znów trzeba napełniać klimę

Niektóre firmy jak im się chce to potrafią złapać gaz i później tylko różnicę dobić ale nie robi się tego powszechnie. Bo dużo z tym roboty.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:41   

Mój klimiarz zaczyna od wyciągnięcia włąśnie pozostałości czynnika z układu. Na podstawie ilości ściągniętego czynnika można też określić rodzaj uszkodzenia układu.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 20:50   

drooid napisał/a:
No... chyba że nie jest szczelny (uszkodzenie) albo rozszczelniony np. właśnie wykręceniem czujnika...

Dokładnie o to mi chodziło - wykręcisz czujnik --> wyleci gaz --> wleci powietrze --> wilgoć po jakimś czasie się wykropli w instalacji :(

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 8:52 pm ]
Brt napisał/a:
Mój klimiarz zaczyna od wyciągnięcia włąśnie pozostałości czynnika z układu. Na podstawie ilości ściągniętego czynnika można też określić rodzaj uszkodzenia układu.

Każdy dbający o klienta tak zrobi - to obniża koszty trochę. No chyba, że jest syf i nie można tego wpuścić spowrotem :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] klimatyzacja
michal_w Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Lis 11, 2010 10:50
Hrabia
Brak nowych postów [R420] Nie działa klimatyzacja
rover 420SDI klimatyzacja
misiek1902 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Maj 16, 2008 17:31
misiek1902
Brak nowych postów [R420] Klimatyzacja - padła
eljocik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Sie 23, 2008 17:43
sTERYD
Brak nowych postów [R420]Problem z klimatyzacją
Saki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Maj 27, 2016 20:46
Saki
Brak nowych postów [R420 Di 1997r.] Klimatyzacja
brak zasilania.
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Mar 22, 2010 20:52
mirwin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink